07:59:07
 Frissítés
Keresés

» Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció   

» méhes Fórum+
Találatok száma: még 2003
... Elejére 2. lap 
Téma: Quasi (hit vs. rítus)
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 05. 20:18 | Sorszám: 137
Tisztelettel kérem mégegyszer: NE TESSÉK ENGEM UTASITGATNI! Nem vagyok sem a beosztottja sem a személyzete.
Téma: Pelyheskedés a fórumtársakkal
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 19:06 | Sorszám: 137
Szíves engedelmével: FIGYELMEN KIVÜL HAGYOM EZT A "JÓTANÁCSÁT".Én azt és úgy írom meg mondandómként, ahogyan azt én--ÉS CSAK ÉN(!)--jónak látom.És Ön is azt tesz, amit akar.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 17:31 | Sorszám: 135
Mivel R.K. úgyyis kitörli azt, ami őt nem érdekli, ezért megmaradok a hülyéskedésnél: a BIOLÓGIA GENEOLÓGIÁJÁT ILLETŐN.
1.) Van antilopbiológia melyet a kölyökantilopoknak tanitanak az antilopiskolába.És:
2.) Van gepárdbiológia, mely azonos a fentivel a gepárdiskolában.
3.) S van egy MPD biológia, amit mpd tanult mucsán.
He-he-he!
Téma: Pelyheskedés a fórumtársakkal
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 17:14 | Sorszám: 134
Csak nem képzeli, hogy belekezdek kifejteni ha ILYEN(!) HANGON--ÉS HANGNEMBEN-- BESZÉL VELEM.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 13:56 | Sorszám: 122
"Ez az elképzelés mindennel ellenkezik, amit a biológiáról tudni lehet." No ez az a megállapítás, aminek igazságtartalma attól függ, hogy MIT ÉRTÜNK BIOLÓGIÁN? Csalódást kel Önnek okoznom, mert egyáltalában:
1.) NEM annyira EVIDENCIA ennek megválaszolása--mint persze azt Ön és az Önhöz hasonló MATERIALIZMÁNOK vélik.
2.) Mert nemcsak ateista BIOLÓGIZMUS létezik, DENEMÁM!
3.) Esztet a 'zigasságot jobb ha mielőbb leteccik nyelni!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 11:21 | Sorszám: 102
A darwinistáknak LÓPIKULA A HÁTSÓJUKBA--amúgy KÖZÖMBÖSEN! Vagy röhögve!DERŰ NÉLKÜL, KÖZÖMBÖS CSIKLANDÁSSAL RÖHÖGVE...KVÁZI.
Téma: A polgári erkölcsön innen és túl
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 05. 11:15 | Sorszám: 6
A TESTKULTÚRA és a TESTISÉG ügye a NAPLÓ-ban.
Gyarmati Fanni nyáron rendszeresen úszott, teniszezett, túrázott, télen, ha volt rá lehetősége--férjével együtt--sielt.Egyáltalán: sokat figyelt a saját testének állapotára, de férje, Radnóti testi kondiciójára is--utóbbinak elég nagy bosszúságára, sőt közöttük kirobbanó veszekedések indítóokaként konstatálva.Fanni rendszeresen napozik MEZTELENÜL, tükörben "vizslatja" saját bőrének feszességét, izmainak rugalmasságát stb....és minden ilyesmit.Nem tetszéssel regisztrálja és szóvéteszi férjének "rossz testtartását" ill kopaszodó "szőke sörényét"--ill a homlokabéli kopaszodást magát.Többször leírja a naplóban azt is, hogy mennyire bosszantja őt a saját "fonnyadó bőrállapota" ill. ú.n. "öregedésének" Általa fölfedezett "jelei"..mindez,már '30-as nő-éveinek elején, és nyilván nem tudván előre azt, hogy majdnem 102 éves életkort fog megélni. Szeretkezéseik-szexuális aktusaik közepette akkurátusan számonkéri férjén az ú.n. "vigyázást"--abból a célból, hogy NE essen teherbe férjére háritva annak felelősségét, hogy az aktus--annak csúcsán--szakittassék meg...etc...etc. És még a végtelenségig lehetne folytatni azoknak a momentumoknak a fölsorolását a Napló alapján, amely a TESTISÉGNEK egy korabeli, nagypolgári-polgári szemléleten alapuló tartalmát és gyakorlatát mutatja és a leggátlástalanabbul sugallja.Mindenesetre a NAPLÓ EZEN TARTALMI RÉSZE teljesen
keresztény erkölcs ellenes és főleg: KATOLIKUS ERKÖLCS ELLENES! Csak eltöprengeni lehet azon, hogy Sík Sándor piarista atyánál történt--és a Naplóban kínosan jelzett, ill. leírt--RENDSZERES GYÓNÁSAI APROPO'S-ján mit és hogfy mondott el.Mindazonáltal biztosak lehetünk abban: az ÚR IGENIS MEGBOCSÁJTOTTA Gyarmati Fanni ilyetén súlyos bűneit és tévedéseken alapuló hiúságait is--megélt 101 és fél éve a tanúbizonyság rá.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 10:21 | Sorszám: 97
"..Arról ismerem fel, hogy nincs zenéje. "--mármint a derű-t.
De akkor mihez kezdjünk a ZENE-béli derűvel.Vagy az nincsen is? Vagy a derűs zene nem lenne zene? Mondjuk Richard Strauss: Till Eulenspiegel VIDÁM CSINYTEVÉSEI vagy nem zene vagy nem derűs?
Téma: Az ima ereje
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 04. 07:31 | Sorszám: 392
".. Urunk, Jézus Krisztus! Te az Atyától jöttél a világba, őt dicsőítetted meg
életeddel. Mindenkor az ő akaratát teljesítetted, neki engedelmeskedtél.
Vállaltad, hogy emberré legyél, emberként éljél és vállaltad a halált is.
Segíts minket, hogy észrevegyük közelségedet, jelenlétedet, szeretetedet!
Segíts minket, hogy megtaláljunk téged, s vezess minket az Atyához! Maradj
örökké köztünk, hogy szereteted állandóan bennünk legyen! Add meg nekünk
az újjászületést, hogy egészen Istennek élhessünk!"
(Horváth István Sándor zalalövői plébános atya ma reggeli imája)
Téma: Jópofaságosság (csak erős idegzetűeknek)
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 03. 17:16 | Sorszám: 160
Hát ez KÚRRRVAAAJÓ! Tessen már röhögmi!
"--"Angela Merkel februári villámlátogatása után hatalomátvétel történhet a Fideszben - állítják a Népszava kormánypárti forrásai. Az informátorok az Orbán Viktorral szembeni, párton belül egyre erősödő elégedetlenségről számoltak be, s hogy már az is felmerült, a kormányfő egyenesen akadálya a Fidesz boldogulásának. Forrásaink szerint az nem kérdés, hogy Orbán megbukott, az azonban egyelőre nem világos, ki lépne a helyére.

Orbánnak és rendszerének már csak néhány hónapja van hátra - állítják Fideszhez közel álló forrásaink. Egyre többen vannak, teszik hozzá, akik igyekeznek magukat távol tartani a kormányfőtől, illetve, amennyire lehet kimaradni azokból az intézkedésekből, amelyeket jórészt magának a miniszterelnöknek az iniciálására hoztak, vagy hoznak meg. Nincs értelme, vélik, beleégni mindabba, ami történik; a bukás ugyanis elkerülhetetlen.

Informátoraink úgy látják, Orbán visszafordíthatatlan pályára helyezte magát és önmagával együtt a Fideszt, de ami még nagyobb baj, az országot is. A kormányzati munkát kapkodás, kiismerhetetlenség jellemzi, a szakembergárdának, ha van ilyen - mert egyre inkább csak a hűség és a miniszterelnökhöz való ragaszkodás a kötelező -, fogalma sincs mi az irány, mihez kell alkalmazkodni, mi a cél. A zaklatottság, a kiszámíthatatlanság magából Orbánból fakad: egyre kevesebb emberben bízik meg, és azok, akik még élvezik bizalmát, akikre hallgat inkább csak rosszabbik énjét mutatják fel neki." (...)
Téma: Robinia
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 03. 16:33 | Sorszám: 21
Megkésve jelzem (Zsírosbödön levelezőtársnak): alighanem NEM Kalmár Tibor-ról, hanem Kalmár Pál-ról van szó.
Téma: Jópofaságosság (csak erős idegzetűeknek)
keresztkem
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. január 03. 11:56 | Sorszám: 43
Liberalizmus=MUTASSANAK BE EGY 2 FÜTYIJŰ MANUS-t a PÓDIUMON! Az egyik fütyije legyen körülmetélve, a másik ne legyen körülmetélve.És ezt a mesterségesen legyártott, önmaga által a genderideológia nevében ILYEN NEMET VÁLASZTÓ EGYEDET NEVEZZÉ KI LIBERÁLIS ÉRTÉK-nek.
Olyan módon, hogy Liberális legyen a vezetékneve, Érték a keresztneve (Értékci, Értékecske jól is becézhető)
Mi a vélemény erről? He?
Téma: Adventi tünti(k)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 03. 08:19 | Sorszám: 19
Ezek a tegnapi, Operaház előtti nagyokosok SZÖVEGLÁDÁK! Azt hiszik hogy verbálisan meg lehet oldani a társadalompolitikában bármit is.Az egész "rendszerváltás óta eltelt 25 évet" ostorozzák, ami ráadásul valóban ostorozható is "egyért-másért", mert tényleg nem volt tökéletes.Sőt, még attól is kevésbé volt tökéletes amilyennek azt 1989-ben a "klasszikus rendszerváltoztatást"--akkor--végrehajtani szándékozók ezt elképzelték.De pusztán szövegeléssel a magyar közállapotok nem tehetők sem jobbá, és...hálisten': rosszabbá sem! Még szerencse, hogy a Jóisten vagy a NAGY TERMÉSZET "gondoskodott" tegnap estvére hidegről és ónos esőről hogy izibe elmenjen a kedvök az odacsődülteknek a sok-sok IDÉTLEN(!) hadovától,és azoknak is, akik ezt a tegnapesti "heppeninget" odaorganizálták az Operaház elé.Beléjük fagyott a bélsár úgy fáztak a szerencsétlenek...üstöllést a kezdeti, "hangütő"--és kutyaütő(!)-- "igehirdetéseket követően".
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 02. 20:21 | Sorszám: 159
"... A Jobbik azon a két településen a Húsosfazék ÜZEMELTETŐJE. Másképpen: ők osztják a mannát."
A dolog természetéből eredően a "Húsosfazék ÜZEMELTETŐJE" 'IDEJEKORÁN kiszedi a "fazékbul" a legjobb falatokat--MAGÁNAK, nyilván.Mán' ha télleg ottvan--márpedig ottvan--a "TŰZNÉL", ahol a húsosfazékba' a legfinomabb falatok főnek.Sőt! Azt is meghatározza, hogy őutána kik és miljen sorrendbe' szedik ki az általa még a fazékba' hagyottakat.Szóval: nemcsak ő szedi ki a hússsosfazékból a legfinomabb falatokat, hanem ő határozza meg az utánna következőket-következendőket is.Röviden és velősen: Ő DIRIGÁL, vagy legalábbos ő szeretne dirigálni.Hagyják, ill. ha hagyjuk!
Téma: A jó (és a rossz)
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 02. 09:06 | Sorszám: 70
Jó, hogy vannak az ú.n. "népi vallásosságnak" az ideidézetthez hasonló történetecskéi, sokszor mély népi bölcsességet tükröző és sugalló tanítómeséi.
Én azonban sajnos "magam körül is" nagyon sokszor azt látom, hogy olyan megveszekedett dühvel bántják önmagukat keresztyénnek mondó emberek--sokszor még prédikátorok-evangélium-magyarázók is--a "hagyományt" elvetve annak minden értékét és értékességét, hogy a hajam szála az égnek áll.S talán nem is véletlenűl: igen gyakran a MAGYAR NÉPI HAGYOMÁNYT, akár a Szűzanyával, akár Szent Péterrel de "Jézus Urunkkal" kapcsolatban is.
Ezt a tapasztalatot idős barátnőm a ma már 90 valahány éves Dr.Erdélyi Zsuzsánna (Dr.Dobozy Elemérné) akadémikus néprajzkutató asszony is osztja mondván: a 70'-es években sokkal, jobb volt a helyzet e tekintetben akár Erdélyben és Székelyföldön is, ahol Ő gyűjtött és kutatott.Többek között a "Hegyet hágék lótőt lépék" könyv is ezen gyűjtéseinek terméke.Sokan, hithirdetők is nem látják az apokrif népi vallásossák értékeit és értelmét sem: az "ördög műveként működö katolikus "babilonos" eretnekségnek minősítve mindazt.Rövidlátó szemlélet ez, s csak imádkoznunk kell és lehet az ilyen emberekért.
Téma: A polgári erkölcsön innen és túl
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 01. 17:15 | Sorszám: 5
Az irodalmi, művészeti --nevezzük így--társadalmi közélet és közértékelés számtalan, kiváló és 'azóta fényesen bizonyitottan kiváló személyiségét látja-láttatja POKOLIAN ROSSZ SZINBEN és BELLITÁSBAN.Mindenekelőtt a költő Illyés Gyulát szinte gyűlöli, de hasonlóan "megkapja a magáét" Jékely Zoltán, Rónay György, a katolikus költő Horváth Béla, a szocdem Faludy Gyyörgy, sőt a kommunista (vagy annak számitó) Zelk Zoltán, Fodor József, Várnai Zseni, de még a barátnak vélt Vas István is olykor.Utóbbi ráadásul még Radnóti-hoz "tökhasonlóan" kikeresztelkedett, azaz a "vészidőkben" katolikussá lett zsidóként.
Persze van néhány személy, akinek a tisztelete joggal "magas piedesztálon áll" Fanni asszonynál, így mindenekelőtt a piarista szerzetespap-egyetemi tanár-költő Sík Sándor--aki később hosszú időre a piarista rend magyarországi rendtartományának tartományfőnöke is lett--azután a néprajz tudós, politikus-akadémikus Ortutay Gyula, a zseniális, később Kossuth díjas keramikusművész Kovács Margit, és bizonyos mértékig Kodáéy Zoltán és Keresztury Dezső.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 01. 16:59 | Sorszám: 4
Gyarmati Fanni "rajongása" a szovjet Vörös Hadsereg, s egyáltalán a szovjetek-oroszok iránt, föltehetően csak átmeneti rajongás, s gyanithatóan '56-ra '57-re érvén-elérvén alaposan "lelohadhatott"--hiszen ennek a Naplónak az írása 1946 október elején megszakadt.Éppúgy, mint a Kommunista Párt iránti óriási, szinte kritikátlanúl nagy vonzódása, annak kapcsolt utód-alakulataival-MDP, MSZMP--együtt 'addigra föltehetően elszállt.Átlagon magasan felüli intelligenciájából, egészséges kritikai szellemiségéből és realisztikus társadalomlátásából talán joggal következtethetünk erre.
S gyanítható, hogy az az idült, szinte zsigeri zsidóutálata is mérséklődhetett, mely a 40'-es években szinte égbekiáltóan harsogott bele a Világba--dacára annak hogy Őt és férjét épp zsidónak mondott mivoltuk miatt üldözték, sőt, férjét el is pusztították.
Persze Rákosi--akit szintén nagyon tisztelt Fanni asszony--zsidó létére többször szóvá tette, hülyén nyúlós hangján, hogyasszongya: "Ááz á báj, hogy á koórmánba' túúl sok á' zsidá!"
Téma: Nyelvédesanyánk.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 01. 15:05 | Sorszám: 1509
Ha "így" van--én nem tudtam--de AZÉRT van így, mert a magyar nyelvtanban Arany János Tudományos Akadémiai Elnöki funkcionálása óta létezik egy fogalom, mely úgy hangzik: MEGCSONTOSODOTT SZÓÖSSZETÉTEL! Itt ugyan négy--azaz 4--szó egymásutániságáról, és nem szóösszetételről van szó valójában, és a rövidítésjelzésnek ponttal--"."-al--való megoldásáról van szó, és nem az összetett szavak HIBÁS ÖSSZETEVÉSÉRŐL, mely "megcsontosodik", azaz: hibásan gyakorlattá válva lényegében felülirja a helyességi törvényt, de azért a lényeg itt is ugyanaz.A szórövidités ponttal lenne jelzendő ugyan--ha aaz eredeti helyességi szabályhoz tartanók magunkat--de a pontelhagyásos változat is olyannyira gyakorlattá vált, hogy--hallgatólagosan-- azt monták: "A franc aki megette,legyen úgy.Ha hülyék vagytok legyen ez a dolog hülyén! És kész!"
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 01. 11:33 | Sorszám: 1506
Trentói-, Trienti, vagy Tridentinum-i a helyes megnevezés--azt hiszem.
Téma: Rohatt hideg van ...
keresztkem
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. december 31. 11:35 | Sorszám: 140
Szilveszter II.

Katonáéknál a demokratikus magyar honvédségnél FIZIKAÓRA van.
"Elvtársak! a víz 90 fokon forr"--mondja a tanárelvtárs.
S a honvédek buzgón jegyzetelnek, hogy "90 fokon forr a víz"--leírja majd mindenki.
Zavart csöndbe' rövid idő után Móricka fölteszi a kezét nagyfélve, hogy:
"De szá-szá-százados elvtárs--mondja remegve--én úgy olvastam valahun, ho' a víz nem 90, hanem 100 Celsius fokon forr"...
Gyorsan 'gyün a válasz:
"KUSS Móric honvéd! Majd utánanéz a dolognak a tanári kar.Ne zavargyuk az előadásst fölöslegességesen! Üjjön le!"
Letelik az óra eljön a szünet 10 perce, minektána folytatódik a a fizikaóra.Begyün a tanár elvtárs, és még állnak a honvédek az óra elejin tiszteletadásból kifolyólagossan,oszt' aszongya a tanárelvtárs.
"Elvtársak! Utánna néztünk a vízforrás ügyének!
A 90 fok AZ A DERÉKSZÖG! Leülni!"
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 31. 09:54 | Sorszám: 137
Háá', "valaki" biztossan tuggya....
Téma: BUÉK!
keresztkem
Olvasta: 13 | Válasz | 2014. december 31. 07:16 | Sorszám: 5
Könnyed derű Szilveszter hajnalán.

"Nekem máán ne mongya senki asztat S....i úr, ho' FOROG A FŐD!"--kezdte egy reggel a munka előtt társalgást egy aranyos magyar parasztember, Édesapám egyik beosztottja, aki egy városunk-környéki faluból járt be dolgozni a gyárba, ahol apám főnök volt.
"Mer' én ha lefeküttem alunni estve az ágyomba rendessen, AZ' SOSEM VÓT ÚGY, HOGY REGGEL AZ ÁGY ALATT(?!) ÉBRETTEM VÓN' FÖL!"

No, ez egy sajátos kozmológia és a maga szintjén helyénvaló.
Téma: Az ima ereje
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 31. 06:56 | Sorszám: 390
Egy fontos, igen-igen KATOLIKUS szemléletű ma reggeli imarészlet (Eugénia anya imájából):
"...MENNYEI ATYÁM!
Hiszem, hogy Te végtelenül bölcs vagy, és nálam sokkal jobban tudod, mire
van szükségem. Hiszem, hogy végtelenül hatalmas vagy,s még a rosszat
is jóra tudod fordítani. Hiszem, hogy végtelenül jó vagy, és mindent a
javukra fordítasz azoknak, akik szeretnek Téged. Még a bántalmazások
közepette is a Te gyógyító kezedet csókolhatom meg!
Hiszek,de növeld bennem a hitet, a reményt és a szeretetet! Taníts
engem mindig meglátni szeretetedet, amely életem minden eseményét
irányítja. Taníts meg engem gyermekként Rád hagyatkozni! Atyám, Te
mindent tudsz, mindent látsz, jobban ismersz engem,mint én önmagamat.
Te mindent megtehetsz és szeretsz engem...."
Téma: Rohatt hideg van ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 15:29 | Sorszám: 135
Ez egyrészt nyilván úgy van, ahogyan most legutóbb írni tetszik.
Másrészt az én logikai levezetésemben IS VAN--vagy lehet--HIBA! Mert mondjuk, ha a dolog mégiscsak megvalósitható lenne és már csak azzal lenne pusztán némi "bajunk" hogy hogyan számlják el a költségét, akkor is lehetne rá megoldás.Mert mondjuk a fafűtéses polgártárs azt mondaná: "de jó, hogy a hozzám vezető járdán is megolvasztja a havat az önkormányzat" pedig én nem is távhővel fűtök.Hát ez máá maga a Kánaán"!--mondaná és mondhatná is ez a fafűtéses manusz.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 15:08 | Sorszám: 133
I...i..i..igen. Eddigelé aszittem.
Tovább ...

Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...