22:47:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Teszt
Téma: 2014 - a választások éve
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 12. 21:13 | Sorszám: 44
A székelyek részt vesznek a magyarországi választásokon

„A magyarországi választásokon való részvétellel – mintegy válaszként Magyarország alaptörvényének a határon
túli magyarokra vonatkozó rendelkezésére – mutassuk meg az egész világnak, hogy a székelyek felelősséget
viselnek Magyar­országért és a magyar nemzetért” – áll a Székely Nemzeti Tanács tegnapi közleményében.

... http://polgarportal.hu/hirozon/3189-a-szekelyek-reszt-vesznek-a-magyarorszagi ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 12. 11:00 | Sorszám: 43
... Nem érdekel ki az, aki bennünket, az elszakított területek megtagadott, kisemmizett, számtalanszor becsapott
magyarságát emberszámba veszi. Bárhogy is hívják, én mindenképp azt támogatom, és örömmel hallom, hogy immár
több mint 100 ezren regisztráltunk a választásokra, amelyeken feltétlenül részt kell vennünk, minél nagyobb
számban.
Reméljük, ott mi fogjuk pótolni a huszadik megyét, közel félmillióan. Ha nem tesszük, megérdemeljük a most
látszatra, egymásra acsarkodók által nekünk szánt újabb megtagadást, kirekesztést, megosztást. Annak az itthoni
hatalmaink fognak a legjobban örülni, hiszen újra feledésbe merülhet az önrendelkezés, az autonómia, a kisebbségi
jogok rémálma.

Éppen ezért kell mindnyájunknak mindenféle ideológiai befolyástól függetlenül, magyarpártiaknak lennünk, és
szavaznunk!

Balta János
nyugatijelen.com
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=156331&cim=magyarparti
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 17. 11:49 | Sorszám: 42
Te meg keresztény. Háppersze.
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 16. 22:05 | Sorszám: 41
sz
..

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 16. 21:34 | Sorszám: 40
Fizikus az apád hóttkóros f..a.
Föstő bammeg, fös-tő!
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 16. 21:04 | Sorszám: 39
Ja, és fizikus mint Czóbel Béla ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 16. 12:34 | Sorszám: 38
Az bejjebb van, Belső-Zuglóban. A 7-es busznak van is otan egy megállója--ugyi.Csak nem tér, hanem ucca van elnevezve Cházár Andrásról--minttuggyuk.
keresztkem
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 16. 10:35 | Sorszám: 37
Hallottam valamit az alakuló, új, jobboldali, nemzeti összefogásról, a Miép és a Kisgazdák revitalizálásával.
Ellensúlyt adna a liberálisokkal szemben, így a fidesz kényelmes azínjátékba kezdhetne itthon, és külföldön egyaránt.
Adja Isten, hogy végre hiteles nemzeti képviselet alakuljon.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 16. 09:32 | Sorszám: 36
Vagy Cházár Andrással ;-)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 15:57 | Sorszám: 35
Őróla meg én tudok keveset.Annyit azért igen, hogy TANITÓ VOLT, az is lehet, hogy zsidó rabbi-tanitó esetleg zsidó kántortanió--már ha van a zsidóknál ilyen.Azt hiszem Rákospalotán a mai REAC--a korábbi Szállitók, később: Rákospalotai Volán futballpálya környékén tér volt róla elnevezve--mármint Czabán Samu-ról. De az is lehet, ez a tér elnevezés még ma is fönnáll.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 14:59 | Sorszám: 34
Lehet, hogy Czabán Samuval kevertem.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 14:36 | Sorszám: 33
Háát! Czóbel Béla inkábbcsak föstő...vót. Előbb Párizsba', osztán meg utánna Szentendrén.Jósokáig. Kilencvenvalahány évesen hótt meg, talán a hetvenes évek elejin.
Kb. annyi köze vót a fizikáho'n, mint teszem azt Puskás Öcsinek Lukács György marxista esztétikájához...
keresztkem
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 13:01 | Sorszám: 32
Kedves Rabló,
a fideszre szavaztam, Miéppel szembeni sandasága ellenére, de most a zsidó pajzs miatt, no meg eper miatt a jobbikra fogok. Az aug. 20.-i Orbán beszéd meggyőzött, hogy ma is a jólismert helytartósági hamis történelmet ismételgetik, minden abszurditásával és nem szakíthatnak a finnugrista budenz koholmányokkal.
Hogyisne!? Micsoda probléma kellős közepén találná magát Netánjáhu barátja, aki Isten ajándékának titulálta a zsidókat, ha mint Nimród gyermeke, a talmud megvetésével találná magát szembe?!
Nimrud, ugyanis Jehovával vívott ütközetben lelte halálát, anno.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 12:31 | Sorszám: 31
Ahá!! Akkor Czóbel Béla valamiféle fizikus lehet. Bocsánat a tudatlanságomért.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 10:30 | Sorszám: 30
"..Nagyon élénken foglalkoztatja Önt az én beszarásom lehetősége."
Ez hogyúgymongyam csak látszat, vagy ha úgy jobb: optikai csalódás.De tekintheti a bennem szunnyadó NÉPRAJZOS ZSENI népnemzeti textúrájú vadhajtásának is.
Mindazonáltal amit a megelőző h.sz.-ban "papírra vetettem", az inkább, fizika, semmint kéB-(!)zőművészeti tartalmú (PER)traktátus.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 10:08 | Sorszám: 29
Nagyon élénken foglalkoztatja Önt az én beszarásom lehetősége. De, mint ahogy már tegnap is jeleztem, sem elég fiatal, sem elég öreg nem vagyok még ehhez.
A kébzőművészet az egyik olyan téma, amihez annyit se értek mint hajdú a harangöntéshez, ezt meg kell vallanom Magának.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 09:18 | Sorszám: 28
A "helyzet" az, hogy azt hiszem most --talán--tévedni teszik.Miért? Mert az "atmoszféra probléma"--amióta van festészeti expresszionizmus a Világon, PONTOSAN EZZEL A KÉRDÉSSEL KÜSZKÖDIK--egyrészt--hogy azt a bizonys "köztes atmoszférát" a téma és a művész között hogyan és miképpen tegye leginkább érzékelhetővé, MINT LÉTEZŐT, mint EGZISZTENS-t.S ezáltal hgyan tegye a föstményt "szebbé"--amit persze a páncser képnéző "csúnyaságnak" vél!Tessék ránézni pl. Czóbel Béla képeire, s talán akkor mondtam valamit.
Egyrészt.Másrészt megsúgom Kegyednek, hogy ha valami vagy valaki IGAZÁN NEM(!!!) HAGYJA a levegőanyagot figyelmen kívül, hát az éppenséggel a fényképezőgép, meg a kamera! Hiszen a fényérzékeny anyagot azokról a --nevezzük így--"részeccskékről" IS(!) visszavert meg szórt fénypászma elemek (fénykvantumok) IS(!) megirritálják "visszatérőben róluk", melyek NEM A TÁRGYRÓL, ÁMDE CSAK a levegőrészecskékről "jönnek" vssza a fényképezőgép objektivjébe, s azon át--nevezzük így az egyszerűség kedvéért--a FILMRE! Igy hát a fényképezőkép akarja-nem akarja MUSZÁJ, HOGY NE TUGGYÉK "EGYSZERŰSITENI" a levegőanyaggal!
Szóval teccik-nem teccik épp úgy NEM LEHET kihagyni a LEVEGŐT, mint a TEREMTŐT! Ha beszarik se!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 07:29 | Sorszám: 27
Meg bizony. Mégpedig levegőszínű festékkel. - mondhatnám viccesen.
De nem ezt mondom, mert sejtem, hova akar kilukadni. Annyit mondok, hogy a levegő nem véletlenül színtelen az ember számára (a többi faj nevében nem nyilatkozhatok!).
Ez az az állandóan, mindenhol előforduló anyag, amit teljes nyugalommal figyelmen kívül lehet hagyni. Mint amikor egy egyenlet minden tagjában szerepel egy együttható (szám stb.), nyugodtan lehet vele egyszerűsíteni.
Ugyanezt az elvet követi a fényképezőgép és a kamera: egyrészt mindig feltételezi, hogy a megvilágítás egyenletes, másrészt az átlagos fényerőt kivonja mindenből.
Éppen ezért, ha lehet, a Teremtőt (Úr, Szentlélek, Mindenható, Manitou stb.) is hagyjuk ki minden témából. Ha létezik, azért, mert úgyis mindenben benne van a keze és ezt fölösleges minden esetben hangsúlyozni. Ha meg nem létezik, akkor meg minek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 06:41 | Sorszám: 26
Válasz!
ÉN MINDENKÉPPEN ÉS MINDENHOL A KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRTRA ÉS ANNAK JELÖLTJÉRE VAGY JELÖLTJEIRE FOGOK SZAVAZNI--egész NAGYCSALÁDOMMAL EGYÜTT! ÉS MINDENKIT UGYANERRE(!!!) IS BIZTATOK.
SZAVAZZATOK A KERESZTÉNYDEMOKRATÁKRA!!!
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 22:18 | Sorszám: 25
Na most feszítés van kérem...
Kérdezem keresztkém és alex olvtársaimat, hogy ugyan vajon melyik pártra akarnak szavazni ha eljő a tavasz?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 18:04 | Sorszám: 24
Hogy "mi a fenéről tudunk beszélgetni", attól én érdekes módon EGYÁLTALÁBAN NEM FÉLEK! Nagyon-nagyon nem! Nekem őszintén és igazul az inkább a bajom, hogy TÚLSÁGOSAN IS SOK MINDENRŐL TUDUNK BESZÉLGETN! Oszt' aztat kívánnám inkább: BÁR NE TUDNÁNK! Miért?
Há' azért, mert szerintem hallgatni értelmesebben lehet mint besszélni--ebben még talán sajnos egyet is értünk.
De például kiváncsi vagyok arra is, hogy mi az Ön véleménye arról, hogy ha egy festő fest--teszem azt egy aktot, vagy egy bilifülét--mint TÉMÁT--akkor a festőállvány és a TÉMA közötti LEVEGŐT--mint anyagot--meg köll-e föstenie? Már ha élet-, és hangulathű kompoziciót akar fösteni--ugyi.Mi a véleménye erről?
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 15:41 | Sorszám: 23
Jaj jóvammán, de akkor mi a fenéről tudunk beszélgetni, ha mindent a Mindenható számlájára írunk? Még a fociról se, mert nyilvánvaló, hogy ha az Úr úgy akarja, akkor a Mucsai Törekvés leveri a Bajjern Münkent.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 15:18 | Sorszám: 22
Mérnökként és természettudományokkal egy életen át foglalkozó emberként szögezem le:
AZ ORVOSTUDOMÁNYBAN NEM AZ ORVOS ÉS NEM A GYÓGYSZER ÉS NEM A TERÁPIÁS ELJÁRÁS GYÓGYIT, HANEM HA ÚGY TARTJA JÓNAK,HOGY "OTT" ÉS "AKKOR" GYÓGYITANI KELL, AKKOR a JÓISTEN! (EZT MELLESLEG NÉHÁNY BÖLCS ORVOS, KÖZTÜK PROFESSZOROK IS(!!!) ELMONDJA-BEISMERI: PL. DR. CSÓKAY ANDRÁS AGYSEBÉSZ)
Ami nem jelenti azt, hogy jó orvos, jó terápiás eljárás, jó gyógyszer nem kéne.Kell! Ámde mindőjük csak rekvizitum és "statisztéria" a gyógyitó Isten mellett, de inkább mögött!
NEM MUSZÁJ ELHINNI MINDEZT, ÁM ATTÓL MÉG IGY ÉS NEM MÁSKÉPP VAN.
keresztkem
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 03. 07:41 | Sorszám: 21
Ez egyfelől hülyeség, másfelől van igazságalapja.
Hülyeség, mert manapság nem lehet egy felfedezést sokáig titokban tartani. Ezen vitatkozni se érdemes.
Viszont az nagyon igaz, hogy a kemó meg a sugárkezelés NEM ÉR SEMMIT. Ha használ, akkor azt úgy kell felfogni, hogy a beteg a kemó ELLENÉRE is javul. És tényleg vannak új szerek, ezt konkrétan egy olyan embertől hallottam, akinek rákban halt meg a felesége. Utolsó pillanatig keresett és kutakodott, és végül eljutott egy orvoshoz, aki elmondta neki, ő hajlandó behozni a gyógyszert és a kezelést, pénzbe kerül, mert Mo.-on még ezt nem finanszírozza a tébé. De!!!!
Csak annak adja, aki még nem volt kemón! Mert aki már kapott, az menthetetlen. (Vagy, persze, magától gyógyul meg, mert ilyen is van)
Úgyhogy a fickó elkésett, mert a felesége már kapott kemoterápiát. meg is halt szegény azóta.
Ellenben kiderítette (a férj) hogy Mo.-on addig nem is ismernek el alternatív gyógymódot, míg a kemoterápiás eljárás licensze (ezt ő mondta, nem biztos, hogy ez a helyes kifejezés), amit megvettünk, le nem jár.
És az orvosok pénzt kapnak minden kemoterápiás beteg után.
Na ez a bűncselekmény.
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 03:05 | Sorszám: 20
http://www.youtube.com/watch?v=MHRHOiSfVew
ehhez mit szólsz?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...