21:15:57
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Blog+
Téma: A Méhes
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. augusztus 09. 07:09 | Sorszám: 81
Magyarország a méhes földje, népe aranykori álmából fölébreszthetetlen (Silentium 249.);
~on mindennek egyszerre öt értelme (géniusza) van; más, európai népeknek legföljebb kettőt-
hármat kell összekapcsolniok; az öt géniusz miatt Magyarországon oly könnyű tehetségesnek
lenni, és ugyanakkor elveszni; tragédiáinak egyik oka, hogy Magyarországon a papságot csak
politikai szinten értelmezték, aminél nagyobb éretlenség el sem képzelhető; szellemi kaszt
híján nemzetiségi kisállammá lett; a géniuszok egysége nem valósult meg, ezért nem tud
különbséget tenni barát és ellenség között, nagyjait eltaszítja; története állandó
testvérgyűlölet, ami a világon páratlan őrület (M. H. II. 40, 100, 154, 108, 113-115.)
Magyarországon a művész sosem volt legitim lény, legföljebb a tizenharmadik az asztalnál...
(Forradalom a Művészetben 14.).
... www.czakogabor.hu/index.php?page=olvas&bovebben=true&id=17&cikkid=839
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2015. január 04. 11:54 | Sorszám: 80
Hamvas Béla szentendrei lakjára Pirk Jánosné így emlékezik: „A keleti bölcseletekben tett
utazásai és saját puritanizmusa ötvözeteként olyan fekhelyet készített magának, mint az
indián remeték: illatos falevelekből. Egy asztalon és egy polcon kívül nem is volt más a
szobában. Minden mást pótolt a környezet."
(via Szalay László Pál)
... www.hamvasbela.org
... www.facebook.com/HamvasBela?fref=nf
panda
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. augusztus 15. 12:08 | Sorszám: 79
Nemá'! Azok nem bálák, hanem UFO-k!! És, bálnák hozták ide őket. Ufonauták alszanak bennük.
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 14:13 | Sorszám: 78
Micsoda marhaság ide szeméttározót építeni.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. július 23. 13:33 | Sorszám: 77

... http://erdely.ma/kornyezetunk.php?id=168968&cim=farkasaszon_epul_maramaros_me ...
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 10:19 | Sorszám: 76
Há'nemtom. Amit belátunk, az lehet tizenegynehány hektár, kicsit nagy jáccótérnek.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 10:05 | Sorszám: 75
Lehet, hogy ez hobbikert ??
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 09:57 | Sorszám: 74
Magától a bálától se vagyok elájulva, elég csálé. Amikor majd megpróbálják beszállítani a szérűskertbe, szét fog hullani.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 09:45 | Sorszám: 73
... Viszont a tengerimalacaim beh jóléreznék magukat ama árvakelésben !
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 09:22 | Sorszám: 72
Az a sok zöld fűféle az mind árvakelés. Biztos megvonnám a kombájnosok mozgóbérét, mert a rostát nem állították be rendesen, valamint gyaníthatóan a megengedettnél gyorsabban száguldoztak a géppel.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. július 23. 09:06 | Sorszám: 71

... www.facebook.com/idokep/photos/a.455063914337.237123.114757739337/10152963560 ...
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. május 30. 07:53 | Sorszám: 70
"Az ember júniusban, kis eső után a kertben alkonyat felé
a hím sárgarigó örökké egyforma, és a világ végéig
megunhatatlan sáfrányvillogású három ütemének
ujjongását hallja. A madárzene áttörés a
transzcendenciába, anélkül, hogy a konkrét életből
egyetlen lépést tenne kifelé, s az életet elhagyná."
(Patmosz)

Az esős hétvégére való tekintettel...

Ajánlott Hamvashoz kapcsolódó filmek, hanganyagok a
HamvasBéla.org médiatárában: http://www.hamvasbela.org/p/mediatar.html
... https://www.facebook.com/HamvasBela?fref=nf
Békáscity
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. február 25. 17:46 | Sorszám: 69
óÓ - és hökk ! " A Vörös Győző-i “világbotrány” azonban összedönti ezeket a magyarellenes hamisításokat és torzításokat. Meg kell ugyanis válaszolni az alapkérdést: mit keres egy anakoréta-manicheus Atyaisten-Pantokrátor (nem Jézus az, mert a nap és hold a főistent jelenti) a magyar koronán, vagy ha fordítva teszem fel a kérdést: Mi köze van az avar-hun-magyar koronának Egyiptomhoz? A válasz erre a második kérdésre is nagyon kellemetlen, mert azt kell mondani, hogy: sok. Badiny Jós Ferenc és mások is arról beszélnek, hogy a Kárpát-medencében méheknek nevezett nép élt valaha. Badiny Jós Ferenc prof. ezt a mah-gar névvel indokolja. Az egyiptomi fáraók és istenek mézeskas alakú koronát viseltek, melyet kétoldalt méhszárnyak vesznek körül, és belőle egy kunkor, a méh csápja emelkedett ki. Mindennek felvetése azonban pontosan úgy tilos, mint a sumér-magyar kapcsolatok létezése, és a róla való beszélgetés is, akadémikus körökben. Az egyiptomi kapcsolat felvetése pedig már ennél is nagyobb bűn. Vörös Győző a szó szoros értelmében a méhkasba nyúlt, mert az ősegyiptomi igazság egy szeletét tette le a közvélemény asztalára.” l
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. február 25. 15:53 | Sorszám: 68

Gallai Máté, Szarvas József színésszel, Tenk László festőművésszel és Kovács Gyula erdésszel közösen azt tervezik, hogy Békásmegyer-Ófaluban, a Szent József Ház udvarán létrehozzák Budapest első Tündérkertjét. A program lényege, hogy egy-egy közösség összefogásával kialakítanak egy teret, összegyűjtik a környezetükben még meglévő gyümölcsfajtákat, a hozzájuk kötődő néprajzi és gasztronómiai hagyományokat. Lehetne országos program is!
... www.facebook.com/media/set/?set=a.10152625221463776.1073741923.324771568775&t ...
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. február 10. 18:08 | Sorszám: 67
Hamvas Béla: Méhesben...
Helyey László olvassa
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. február 05. 20:55 | Sorszám: 66

Bárhová elmehetsz, bármit megnézhetsz, de minden hely csak annyira jó, mint azok, akik ott
élnek.
... www.facebook.com/gyorfi.anna/posts/763675286995874
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. július 04. 18:55 | Sorszám: 65
Hogyan gondozzuk, mire használjuk a levendulát
... http://www.termelotol.hu/hirek/hogyan-gondozzuk-mire-hasznaljuk-levendulat
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. augusztus 16. 12:24 | Sorszám: 64
Mesefalu alkotótábor – Élménydús napok Sikaszóban

... http://erdely.ma/nephagyomany.php?id=124977&cim=mesefalu_alkototabor_elmenydu ...
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. július 19. 09:38 | Sorszám: 63

... http://utajovobe.eu/hirek/elelmezes/1066-levendula-mezok-lattal-mar-ilyet
... www.facebook.com/termelotol?ref=stream
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. július 15. 21:42 | Sorszám: 62
Égigérő fű (Teljes film) Színes Magyar Játékfilm 1979
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. július 15. 08:18 | Sorszám: 61

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10151074183657491&set=a.368643732490.158219.3 ...
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. július 11. 08:29 | Sorszám: 60
Böjte Csaba: Kilenc diófa

Egy idős néni áll a tavaszi zimankóban az út szélén, fején karton kendő, kezében egy kisebb zsák és szelíden integet. Megálltam, felvettem a nénit, és elkezdünk társalogni. Hamar kiderül, hogy dióbelet visz a szentgyörgyi piacra. Kérdés nélkül elkezd mesélni:

-Gyerekkoromban nagytatámmal ültettünk tíz diófát, locsoltuk a közeli patakból, de egy még abban az évben ki is száradt, a többi gyökeret eresztet. Teltek az évek, aztán engem az élet elsodort hazulról. Nagytatám egy szomorú nyári napon halt meg, hazajöttem a temetésre, a szépen felcseperedett diófák árnyékában ravatalozták fel. Az egész szertartás alatt én némán álltam a nyurga nagy fák árnyékában...

- Teltek az évek! Nyugdíjas lettem! Egyedül maradtam és hazaköltöztem a szülőfalvamba. Nyugdíjam oly kevéske, így ősszel összeszedem a diót és télen megtöröm. Kilós, fél kilós csomagokba nagyon hamar eltudom adni, két óránál tovább még sohasem álltam kint a piacon. Ha hiszi, ha nem ez a kilenc diófa engem átsegített a télen! Az idén is, nemcsak tűzifát tudtam venni a dióbélből, hanem még egy kis malackát is. És most ha ezt a maradékot sikerül eladnom, szeretnék venni tíz kis facsemetét. Tudja van egy aranyos unokám, nemsokára hazajön, el fogjuk ültetni a kis fákat és ha majd ő is megöregszik, diótörés közben biztos majd el fog mondani érettem egy-egy imádságot...

... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=122550&cim=kilenc_diofa
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. június 03. 21:10 | Sorszám: 59
A természet kalendáriuma
... http://erdely.ma/kornyezetunk.php?id=119661&cim=a_termeszet_kalendariuma_iv
Gyöngy
Olvasta: 8 | Válasz | 2012. június 01. 07:48 | Sorszám: 58
... és az emlékét őrző fotó:


iszalag
Olvasta: 6 | Válasz | 2012. június 01. 00:08 | Sorszám: 57
A méhes hűlt helye
Kenéz László
http://www.kulturpart.hu/uzenet_a_foldrol/4999/a_mehes_hult_helye




Idézet:
„A kúria legintimebb helye nem az ebédlő, vagy a fogadó, vagy a könyvtár. Itt valami olyasmi született, amit a föld egyetlen pontján sem látni. Ez a méhes. El kell képzelni Berzsenyit nyáron, a sugárzóan forró napon, augusztusban, amikor ebéd után a szikrázó udvaron átmegy, hóna alatt Horatiusával és néhány papírral, amelyre ódájának vázlatát vetette.”

„A méhes a háztól ötven lépésnyire van. Az ajtót kinyitja. A kaptárak körül zúgnak a méhek és az ablakon szállnak be és ki. A kaptárakon kívül csak puhafa asztal és szék, semmi más. A lángoló kertre néz ki, aztán a méhes felé fordul, a könyv ott fekszik az asztalon, a papír, a külvilág eltűnik és elsüllyed valahová, ahonnan már nem látni a forró nyári kertet és a kaptárt.”
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...