12:03:07
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Blog+
Téma: Méhes Mozgalom Testvériség
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2008. március 03. 19:47 | Sorszám: 4
Tegnap Vén doktornővel teljes egyetértésre jutottunk abban, hogy a "létminimum" az, amit Halász Lajos atya tapasztalt a Fülöp-szigeteken, az őserdei népet látogatván:
Idézet:
A hegyi őslakóknál egy-egy kunyhóban négy-öt család lakott, a kunyhókat egy méter magasra építették a mérges kígyók és az esős időszak elleni védekezésül. "Amikor láttam a nyomorúságukat, megkérdeztem tőlük: mit tesztek, ha nincs elegendő ennivalótok? Így válaszoltak: amíg egy családnak van ennivalója a közösségben, addig senki nem éhezik. Előtörtek a könnyeim, s azt mondtam nekik: ti jobbak vagytok, mint sok esetben a keresztények."
... http://ujember.katolikus.hu/Archivum/2003.05.04/0701.html

Aki nem ezzel a lelkülettel él, az - mégha "keresztény"-nek nevezi is magát - nem éri el a "létminimum"-ot !
katáng
Olvasta: 2 | Válasz | 2008. március 03. 19:47 | Sorszám: 3
"Szép, jó, igaz" vonal anno is nagyon tetszett , a gyakorlati életben megvalósítani is nemes lehetne.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2008. március 03. 19:41 | Sorszám: 2
Attól tartok, a nyomorküszöbig le kell mennünk ... Máskülönben hogyan nézzek a szemébe 1 nyomorgónak ?

A nyomorba - hacsak lehet - tényleg nem szabad belesüllyednünk ...

... hiszen a "tisztes szegénység" és a nyomor között a különbség ég és föld: az egyik a "mennyek országa", a másik a sötét reménytelenség !

A nyomorgónak a legtöbbet: reményt kell adni !
katáng
Olvasta: 2 | Válasz | 2008. március 03. 19:24 | Sorszám: 1
Elmélet: Talán nem nekünk kell lesüllyedni, inkább őket kellene emelni a küszöb fölé.

Gyakorlat: Konkrét (bármilyen apró) tennivaló, munka, cél, amiért érdemes lenne felkelni, elindulni, járni. Értékelni, na nem a semmit.

Ez lehetne a mi munkánk, és nem is kevés!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2008. március 03. 18:32 | Sorszám: 0
Úgy gondolom, a "Méhes Akadémia" a "szép"-et és az "igaz"-at igen, de a "jó"-t nem eléggé szolgálja.

Ahogyan azzal a jezsuita atyáink és Vecsei Miklós urunk szembesítettek: nem lehetünk érzéketlenek/tétlenek a nyomorgókkal.

Azt azért mégsem gondolom, hogy az elesetteknek úgy kellene segítenünk, hogy egészen alájuk toljuk a készet.

Azt gondolom, hogy
- Mi magunk a nyomorküszöbön éljünk, mert nincs pofám jobban élni, mint akik a "Hét krajcár" nyomorúságában élnek.
- A nyomorgóknak pedig elsősorban példát ("know-how"-t ! ) adjunk: "Kövess engem" ... "Kelj föl és járj" !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...