19:11:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Heti Vendég
Téma: Mpd Gazda válaszol
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. szeptember 20. 16:41 | Sorszám: 681
Hibáztatok. Mindketten.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. július 20. 19:28 | Sorszám: 680
Magára a történetre már nem emlékszem, de arra igen, hogy megsértődött rád.
Vannak ilyen megmagyarázhatatlan történetek.

glens
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. július 19. 15:12 | Sorszám: 679
amelyben Rézbányai Győző többször is megsértődik, de aztán túljárnak az eszén

Nekem ez nem sikerült...
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. július 18. 03:33 | Sorszám: 678
Megsértődött glensre.
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2020. július 17. 21:36 | Sorszám: 677
Jó, de hol van mpd gazda?
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. április 20. 14:03 | Sorszám: 676
Amikor odanéztem, akkor nem ... Azt nem tudom, hogy amikor hátat
fordítottam neki, akkor nem kocogtatott-e csöndben, titokban ...
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2020. április 20. 12:42 | Sorszám: 675
Kocogtatott az ablakon?? ....
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. április 20. 12:16 | Sorszám: 674
Ma megint járt nálunk a -vendég ...
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 25. 22:27 | Sorszám: 673
Három gyümölcsfajtát jegyeztem meg mostanság, tavaly az érdi jubileumi meggyet, idén sajnos nem volt, gondolom a fagy elverte, idén a szomolyai cseresznyét, feleségem lekvárt is tett el belőle , ami nálunk korábban soha nem fordult elő, nagyon finom és most nemrégen a debreceni muskotályos szilvát. Csodálatos íze van.



mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 25. 07:16 | Sorszám: 672
Ennél jobb a panelproli receptje: ha kiköltözik kertes házba, vesz két-három rottweilert, és azok művelik a kertet.
Fel kéne támasztani a Polfizikai Intézetet, és megnyitni az Emberfajták tanszéket. Bár, akkor lennék csak igazán csaholó büdösbunkó vadbarom, hogy két kedvenc fórumtárs markáns véleményét összedolgozzam.
Late Devonian
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 24. 21:35 | Sorszám: 671
ki kell vágni, és leaszfaltozni... manapság az a nyerő
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 24. 07:09 | Sorszám: 670
Én végül avas zsírral kentem be a fa törzsét, egy gyűrű formában. Persze az leolvad előbb-utóbb, de azt se szeretik.
Cirus
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 16:50 | Sorszám: 669
Én évek óta harcolok velük. Tavaly élelmiszerraktárnak használták a fácskáimat, nem is volt rajtuk egy darab gyümölcs sem. Most vettem hernyócsapdát, ilyen ragacsos trutyit, az megfogja őket. (Igaz, ragadt már bele galamb is, de legalább az nem jön arra többet - talán)
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 15:35 | Sorszám: 668
Vagy az alma. Jonatán.... hol van már, lehetetlen megtermelni a lisztharmat-érzékenysége miatt. e a Besztercei szilva is ez a kategória.
Ami viszont nem, az a Nyári fontos alma. Az mindenre jó, csak azért kell mellé valami más fajta, hogy beporozza. Féléretten kompótnak, levesnek, éretten nyersen, túléretten pálinkának - a Nyári fontos az nem EGY almafajta, hanem AZ ALMA.
Nekem egy Vista Bella meg egy Gála van a két fontos alma mellett, ha netán korábban vagy később virágzik, akkor se legyen meglepődve.
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 15:31 | Sorszám: 667
Az apósom kedvence volt. Régi fajta, rövid, gyönge vesszőkkel, ahogy emlékszem. Eljött hozzánk és kritizálta, ahogy az új fajtákat hosszúra metszettem, hiába mondtam neki, hogy ezeknek NINCS a vessző alján termőrügy, ha rövidre vágom, nem lesz barack.
És utáltam, mert a magja mindig kettévált még barackon belül.
Valamikor én is híve voltam a régi fajtáknak, de az az igazság, hogy mára ez már csak hamis nosztalgia.
Tavaly beszereztem pl. ökörszív-paradicsomot. Hiba volt.
rafiki
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 15:19 | Sorszám: 666
A Ford elég jó. Hideg konyakhoz különösen.
Próbálj meg egy Championt, ízben nincs párja
(talán csak a Mariska, de inkább az sem).
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 14:50 | Sorszám: 665
Én amilyen konzumidióta vagyok, nekem jó a Redhaven is. ha jó érett, finom az es. Egy jó ződhúsú fajta kéne az Inkrocsó helyett. Ford?
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 14:48 | Sorszám: 664
Lehet, mindenesetre kiábrándultam belülle.
rafiki
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 14:41 | Sorszám: 663
Beltartalomra, ízre nagyon jó. Termésritkítás a kulcs szó. Megszakítottad.
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 14:37 | Sorszám: 662
Őszintén, nem vagyok hanyattesve tőle. Valamiért az én kertemben nem érzi jól magát, alig terem, és mondhatni ez az utolsó éve nálam. Már odaültettem mellé egy kis Harcot kajszit.
Tudom, TUDOM, TUDOM: Gönci magyar. Volt szerencsém, Tán hat termő éve volt nálam, abból kétszer semmit se termett, elvitte a fagy. Háromszor ímmel-ámmal lett rajta egy közepesnél kisebb termés. Egy évben meg iszonyú sok, gyönyörű, űberfinom termés lett rajta, már ingyen osztogattam a szomszédoknak mert nem tudtam mit kezdeni vele, az orrunkon is barack jött, befőtt-lekvár-lé, pálinka, minden. Biztosan volt egy mázsa barack rajta.
Ez asszem az utolsó előtti évében volt, következő tavaszal jött a gutaütés. aztán a fűrész.
Azóta rezisztensekkel próbálkozom, a Kuresia túlélte némi mézgásodással az idei hideg tavaszt, és bár megviselte az időjárás, azért még terem is. A Gönci egy ilyen tavasz után kinyúvadna biztosan.
rafiki
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 14:06 | Sorszám: 661
Mariska rulez! Imádom!
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 23. 13:35 | Sorszám: 660
Vennem kell egy motoros permetezőt. Háti permetezővel tökölődök harminc éve, mióta kertészkedek, és most lett elegem. Idén minden nap fúj a szél, egyfelől a permetezés (hátival!!!) hatékonysága szar, másfelől a pofámba hulló hatóanyag nem biztos, hogy javamra válik. Ráadásul a szél miatt addig halogattam az őszibarack permetezését, amíg a tafrina beb...ott. Ha csak ránézek a fáimra, hányingerem van már emiatt is, most meg a tetvek.
Viszont, idén, nem vitás, kiválóan megmutatkozik, melyik fajta érzékeny a tafrinára (Incroccio Pieri, Elvira), melyik jórészt ellenálló (Mariska meg a nektarinok) és melyik átmeneti jellegű (Redhaven).
mpd
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. május 23. 13:22 | Sorszám: 659
Hja kérem, az evolúció ne az én kertemben kulmináljon!
Természetesen a paraziták szerepét utólag misztifikálja minden evolúciós szakértő.
A parazitáknak fontos szerepe volt a gazdafaj evolúciójában, oké, de enélkül is zöld ágra vergődött volna az a szerencsétlen gazdafaj: ha nincs parazita, nem jelentkezett volna az ellenük kialakított védelmi rendszer (immunrendszer is ide értendő) szelekciós nyomásként.
Igaz-e?
ha valami nincs, akkor az ellene való védekezés se lehet szempont a természetes szelekcióban.
rafiki
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 23. 12:46 | Sorszám: 658
Most ez az mdp gazda válaszol, vagy az mdp gazda kérdez?

Amúgy a parazitáknak fontos szerepe van a gazdafaj evolúciójában.
Mark Buchanan: NEXUS c. könyvében egy egész fejezetet szentel a kérdésnek.
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 23. 12:30 | Sorszám: 657
Mongyuk az üvegházi molytetű se volt sokkal jobb ötlet.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...