00:04:26
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Heti Vendég
Téma: Mpd Gazda válaszol
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. december 28. 12:19 | Sorszám: 650
Képzeld, pezsgőt csináltam!!
Egy féligmeddig kiforrott szeder-bort lefejtettem, lezártam (kétharmadig lett az üveg). Mikor felbontottam, pukkant, és kiderült, valami eszméletlen finom félédes pezsgővé változott az üvegben!!!
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. december 28. 12:17 | Sorszám: 649
Hát, ha vigyázol rá, meg van türelmed, megmaradhat. Jön a hideg, nehogy megfázzon, amíg normál immunrendszere nincsen. A bogyó jó ötlet talán.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. december 28. 11:33 | Sorszám: 648
Immáron 8-ik napja etetek tehéntejjel egy kosbárányt. Nem láttam, hogy föcstejet vett volna
az anyjától. Birkabogyóval "oltottam" a 3,5-ös tejet. Jól tettem-é vagy sem?

Egy hetet már túl élt. Túl élt két kutyát is. (velök alszik apközben)

Tanács, ötlet?

Elöre is thx.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. december 08. 15:52 | Sorszám: 647
Bizarr, mint a világ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 08. 12:40 | Sorszám: 646
Hát ölég bizarr.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 08. 12:38 | Sorszám: 645
Hát rájöttem, kertész-testvéreim, hogy a füge egy semmirevaló valami. Nyersen ízetlen, bornak meg húzós mint az istennyila. Esetleg aszalva, úgy még elmegy.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 03. 08:42 | Sorszám: 644
Bocsánatot kérek!!!
(de miért is? )
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 03. 06:58 | Sorszám: 643
Lehet új nikked és a régieket is visszakaphatod.
Csak 1 szavadba kerül.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 02. 23:43 | Sorszám: 642
http://www.youtube.com/watch?v=R2F_hGwD26g
Tool - The Pot

What do you think about this as a kertész?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 02. 23:41 | Sorszám: 641
( Komoly nick-figyelő vagy te mpd mester, de nagyon mellérúgtál ebben az évben .. )
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 15. 07:11 | Sorszám: 640
Hogyne tudnék. Csak rá kell nézni. Egyforma méret, szabályos színek és forma, gyanús, nagyon gyanús.
Kifigyeled, mikor pakolják ki a pultra. Ha akkor gyöngyözik, és maga a barack hideg, akkor hűtött.
Másfelől, a hűtött barackot féléretten szedik, és kemény marad később is. Olyan barackot ne vegyél meg, ami irdatlan kemény, bármilyen szép is. Ez a nektarinra csak fenntartásokkal vonatkozik, legegyszerűbb, ha nektarint egyáltalán nem veszel.
Menj el egyszer egy szeddmagad akcióra, szedjél egy szakajtó barackot. Ott a fán is megnézheted, hogyan néz ki egy természetes barack.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 28. 18:58 | Sorszám: 639
Gazduram! Nem tudsz egy jó módszert, hogy állapítható meg ránézésre, hogy az őszibarack hűtött-e vagy nem hűtött? Gyönyörű őszibarack, az ember megveszi, hazaviszi, és otthon megállapítja, hogy nem csöpög belőle a finom nedű, hanem a hűtés során elvesztett minden nedvességet és olyan száraz, mint a tapló, mehet a szemétbe.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 28. 18:25 | Sorszám: 638
Csalódtam az ökörszív paradicsomban. Nem is magyar fajta, nem is finom, és főleg nem eltartható, egy napig se, és a szárán se! Befőzni jó lenne, de fentiek miatt sokat kell ültetni, hogy egyszerre érjen be egy eltennivaló mennyiség.
Jövőre nem foglalkozom vele. A Kecskeméti 3F1 finomabb is, eltarthatóbb is, bővebbtermő is.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 12:12 | Sorszám: 637
Eftássaim a pomológiában, éjjel iszonyú zivatar volt mifelénk, először óriási mennydörgés-villámlás, majd őzön víz, aztán újra dörgés. Reggel még esett, és messziről dörgött.
Vigyázni a paradicsommal, a fitoftóra nem alszik!!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 03. 07:30 | Sorszám: 636
Hát ja.

No a kezdeti sikereken felbuzdulva, bekészítettem egy második adag őszibarackbort is. Most csak kevés hullott - de egészséges - barack volt, ezért hozzátettem egy marék félérett fügét, meg egy kis tál fekete szedret. Első éjjel lerúgta a kotyogót (telement habbal, és a gáz nem tudott kipufogni), úgyhogy lehet bízni hozzá.

(Lassan el kell mennem a Pennimarkec-be mert a két üveg kevés lesz ha így belelendülök. Üres üvegballont meg drágábbért lehet venni, mint a Penniben olasz borral megtöltve)
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 31. 22:21 | Sorszám: 635
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 31. 19:09 | Sorszám: 634
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 31. 10:33 | Sorszám: 633
Egyelőre terv szerint folyik minden. A kotyogóból kellemes illetú gázok gyünnek kifele.

Hanem!!! hanem, arany komácskáim!
Kivágtunk egy diófát, és úgy egy méter magasságig meghagytuk a törzsét, olyan helyen van, hogy egy lapot ráerősítve, hasznos és hangulatos kerti asztalként funkcionálhatott volna.
De közbeszólt a Természet!
Mire rászántam volna magam, hogy elkészítsem, észrevettem, hogy valami rettentő erőkkel rágja a fát a kéreg alatt. Leszedtem körben a kérget, de csak a szokásos kis pókok, hangyák voltak alatta. A farész viszont láthatóan korhadt és puhult. Egyszer aztán rácsaptam egy kalapáccsal, és beszakadt! Belül már szinte teljesen elporlott, mert szorgos állkapcsok széjjelrágták.
Ki is tódult egy csomó szerzet, csak ámultam a láttukon!
Féltucatnyi orrszarvú bogár érkezett elsőnek, ők már kifejlett imágók voltak, gondolom, nemsokára maguktól is kikeltek volna. Aztán előbújt egy Félkész Lódarázs, őt nyilván megzavartam, és idő előtt kellett elhagyni báb-otthonát, mert eleinte csak lassan járkált, a potroha még egész színtelen volt, de a szemem láttára pár perc alatt összekapta magát és szárnyra kapott! Ebben a pillanatban kis híján összecsináltam magam, mert egyenesen a pofámba repült, és aki látott már élő lódarazsat, az tanúsíthatja, hogy félelmetes egy rovar. Szerencsére csak véletlen lehetett, mert idejében korrigált és nagy zümmögéssel elhúzott az orrom előtt.
Ennek utána már óvatosan vizsgáltam át a törmeléket, de egyéb szörnyetegek már nem bukkantak napvilágra.
Az orrszarvúbogarak egyébként ott a környéken elpusztultak, nyilván mégsem voltak még érettek a szabad életre.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 30. 15:17 | Sorszám: 632
Nem-nem. Ámbátor, az őszibarackból nem lesz jó pájinka.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 30. 14:13 | Sorszám: 631
Izgalmas! Azért a lepárlást, mint vészmegoldást ne felejtsd (-::
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 30. 10:51 | Sorszám: 630
Na kérem, mpd gazda új utakat tapos a borászat terén. Mivel jó sok őszibarack terem és nem győzzük enni, a termékfelesleg levezetésére kitaláltam, hogy kipróbálom, lehet-e bort készíteni belőle. Addig stimmel, hogy már forr is az üvegballonban.
Majd tudósítom a Nyájas Fórumlakókat a fejleményekrül.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 15. 15:12 | Sorszám: 629
A hangyák ez esetben jogtalan és illetéktelen, rosszhiszemű nektárhasználók. Hiszen a növény azért termeli a nektárt, hogy az arra odatóduló rovarok (méhek, poszméhek, darazsak, de adott esetben a hangya se kizárt) a nektárért cserébe elvégezzék a megporzást. Ezek a nyavalyás dögök meg ahelyett, hogy megporozták volna a virágot, ellopták. Nyilván afféle giga-pajzstetűnek nézték és elvitték a bolyba, hogy ott termelje a nektárt.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 15. 13:18 | Sorszám: 628
Hát már nem virágzik, leették a hangyák
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 14. 11:56 | Sorszám: 627
A virágzó citromfa nagyon kedvelt csemeg. Dől belőle a nektár.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 14. 11:16 | Sorszám: 626
Lehet, hogy éppen telepítették volna a tetveket.
Vagy....vagy az is lehet, nem vagyok nagy citrus-szakértő, de lehet, hogy maga a növény termel valami nedvet amit szeretnek.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...