12:44:34
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Heti Vendég
Téma: Mpd Gazda válaszol
... Elejére 1. lap 
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 30. 14:13 | Sorszám: 631
Izgalmas! Azért a lepárlást, mint vészmegoldást ne felejtsd (-::
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 30. 10:51 | Sorszám: 630
Na kérem, mpd gazda új utakat tapos a borászat terén. Mivel jó sok őszibarack terem és nem győzzük enni, a termékfelesleg levezetésére kitaláltam, hogy kipróbálom, lehet-e bort készíteni belőle. Addig stimmel, hogy már forr is az üvegballonban.
Majd tudósítom a Nyájas Fórumlakókat a fejleményekrül.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 15. 15:12 | Sorszám: 629
A hangyák ez esetben jogtalan és illetéktelen, rosszhiszemű nektárhasználók. Hiszen a növény azért termeli a nektárt, hogy az arra odatóduló rovarok (méhek, poszméhek, darazsak, de adott esetben a hangya se kizárt) a nektárért cserébe elvégezzék a megporzást. Ezek a nyavalyás dögök meg ahelyett, hogy megporozták volna a virágot, ellopták. Nyilván afféle giga-pajzstetűnek nézték és elvitték a bolyba, hogy ott termelje a nektárt.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 15. 13:18 | Sorszám: 628
Hát már nem virágzik, leették a hangyák
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 14. 11:56 | Sorszám: 627
A virágzó citromfa nagyon kedvelt csemeg. Dől belőle a nektár.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 14. 11:16 | Sorszám: 626
Lehet, hogy éppen telepítették volna a tetveket.
Vagy....vagy az is lehet, nem vagyok nagy citrus-szakértő, de lehet, hogy maga a növény termel valami nedvet amit szeretnek.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 14. 10:10 | Sorszám: 625
Fura, mert a leveleken seemit sem találok. Pedig valaminek kell rajta lennie, különben a hangyák mit ettek rajta?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 13. 14:14 | Sorszám: 624
Sötét ügy ez, annyit mondhatok.
Hovatovább jobban utálom a hangyákat mint a lóbogarat. Olvastam, hogy az esőerdők biomasszájának tekintélyes százalékát a hangyák adják. Sikeres egy banda, annyi szent.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 13. 14:00 | Sorszám: 623
Én nem látok rajta semmit, nem ragad a levél sem. Majd lemosom egy szivaccsal, aztán meglátom, mit találok.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 13. 09:28 | Sorszám: 622
Na most, ha télleg pajzstetű, akkor azt le kell kaparni a levelekről meg a hajtásokról. Egy használaton kívüli életlen késsel javallom, vigyázva, hogy a növénkét ne sércsük meg.
És úgy értettem, a tetvek nyüzsögnek. Rafi mester előbb vette a lapot.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 13. 09:16 | Sorszám: 621
örömmel jelentem, hogy hangya csak elvétve tartózkodik a citromon.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 10. 13:27 | Sorszám: 620
Köszönöm, megnézem ha hazaértem.
A teleltetésnél mondták, hogy szinte minden növénybetetvesedett, hiába, enyhe volt a tél. permetezve hoztam el, de azóta meg is feledkeztem róla..egészen a hangyaáradatig.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 10. 13:23 | Sorszám: 619
Nem a tetű nyüzsög, hanem a hangya. Legalábbis így vettem le. Cirusnak: a levél fonákán
keresd. Kis kagylócskák, nem is hasonlít rovarhoz. A hajtáson is lehet. Ha ragad a levél,
akkor tuti a pajzstetű. Erre a ragacsra jönnek a hangyák. Sima mezei (mdpnek: bocs!) tetű
a citromra nem megy.

A tartáshibás citrus (nem Cirus) félék hajlamosak rá. A tartáshiba 90 %-a a teleltetés
hibája és annak hozadéka. Persze látni kéne, így vakon ennyi.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 10. 11:10 | Sorszám: 618
Ez nem pajzstetű, mert a levélen nem is látszik semmi. Tegnap lepermeteztem Actarával (egy élmény volt a szélben), ma már jóval kevesebb hangya volt rajta.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 10. 07:35 | Sorszám: 617
Hát a pajzstetű nemigen nyüzsög.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 19:51 | Sorszám: 616
Pajzstetű. Édes löttyöt izzadnak, arra járnak a hangyák. Mechanikai eltávolítás,
teleltetési hiba.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 13:51 | Sorszám: 615
Köszönöm! Actarőám szerintem van és a WU2 szaga amúgy is elűzné a dögöket
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 10:11 | Sorszám: 614
Mellesleg!!!
Kaptam egy fél vödör meggyet. Nagyüzemi, afféle cukrászok által használt pipacsmeggy (nincs olyan bordó színe és masszív, nem könnyen összenyomódó). A javából csipegettünk, a maradékból már forr is a meggybor!!! Legföljebb nem lesz olyan szép sötétvörös. És mivel ez a pipacsmeggy savasabb, kicsit több cukor ment bele. (de még mindig nem annyi mint amennyit a neten keringő receptek mondanak)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 10:08 | Sorszám: 613
Gondolom, nem nagy fa, és így jól a levelek alá tudsz pörkölni. aggyá' nekijek!!!!
Bónusz tanács: nedvesítőszert adjál a permetezőbe. Nem kell itten hivatalos, boltban kapható trutyi, pár csöpp valami samponból vagy folyékony szappanból. (literenként)
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 09:49 | Sorszám: 612
Ez a citromfa. És igen, a hajtásokon nyüzsögnek. Még jó, hogy nincs most az a kánikula, este le is permetezem.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 08:06 | Sorszám: 611
Van persze még egy lehetőség. a minap fedeztem fel, hogy fiatal kajszi fámon az egyik érőfélben lévő barackba lyukat fúrtak, és egész rajjal mászkáltak a barackba/ból ki és be.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 08:04 | Sorszám: 610
A hangyákkal meg ki tudzs cseszerinteni, ha a fa törzsét bekened valami kényelmesen elérhető helyen, gyűrű formában valami gépzsírral (ami nem olvad ebben a melegben), és valami Domotox port szórsz-fújsz rá körben. (Kemotox-Rovatox akármitox stb.)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 07:59 | Sorszám: 609
Levéltetveket telepítenek, ez biztos. Ha őszibarack vagy alma akkor zöldeket, ha cseresznye vagy meggy akkor feketéket. Új hajtások csúcsait nézd meg, ott lesznek valahol. Pirimort a pofájukba, vagy Actara-t. A Pirimor az gáztenziós, az Actara az kontakt, tehát mindkettőt a fonákra kell fújni ahol vannak a dögök. Ha csak a levél színére permetezel, az éppen semmit se fog érni.
Na persze technikailag így kissé érdekesebb a dolog, mert a levelek alá kell fújni anélkül, hogy az ember nyakába folyna az egész.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 08. 20:06 | Sorszám: 608
A hangyák igencsak pragmatikusan gondolkodnak a kajáról. Ha falkában jelentkeznek, akkor
ott valaminek lennie kell! Milyen fáról van szó?
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 08. 11:24 | Sorszám: 607
Hangyák lepték el az egyik fámat, mit javasol ellenük, gazduram? (Régebben fehér tetveket telepítettek, ezeket megsemmisítettem és lepermeteztem, de most nem látok rajta semmit, csak nyüzsgő hangyafalkákat)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...