15:17:31
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Heti Vendég
Téma: Mpd Gazda válaszol
... Elejére 1. lap 
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 19:51 | Sorszám: 616
Pajzstetű. Édes löttyöt izzadnak, arra járnak a hangyák. Mechanikai eltávolítás,
teleltetési hiba.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 10:11 | Sorszám: 614
Mellesleg!!!
Kaptam egy fél vödör meggyet. Nagyüzemi, afféle cukrászok által használt pipacsmeggy (nincs olyan bordó színe és masszív, nem könnyen összenyomódó). A javából csipegettünk, a maradékból már forr is a meggybor!!! Legföljebb nem lesz olyan szép sötétvörös. És mivel ez a pipacsmeggy savasabb, kicsit több cukor ment bele. (de még mindig nem annyi mint amennyit a neten keringő receptek mondanak)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 10:08 | Sorszám: 613
Gondolom, nem nagy fa, és így jól a levelek alá tudsz pörkölni. aggyá' nekijek!!!!
Bónusz tanács: nedvesítőszert adjál a permetezőbe. Nem kell itten hivatalos, boltban kapható trutyi, pár csöpp valami samponból vagy folyékony szappanból. (literenként)
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 09. 09:49 | Sorszám: 612
Ez a citromfa. És igen, a hajtásokon nyüzsögnek. Még jó, hogy nincs most az a kánikula, este le is permetezem.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 08:06 | Sorszám: 611
Van persze még egy lehetőség. a minap fedeztem fel, hogy fiatal kajszi fámon az egyik érőfélben lévő barackba lyukat fúrtak, és egész rajjal mászkáltak a barackba/ból ki és be.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 08:04 | Sorszám: 610
A hangyákkal meg ki tudzs cseszerinteni, ha a fa törzsét bekened valami kényelmesen elérhető helyen, gyűrű formában valami gépzsírral (ami nem olvad ebben a melegben), és valami Domotox port szórsz-fújsz rá körben. (Kemotox-Rovatox akármitox stb.)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 09. 07:59 | Sorszám: 609
Levéltetveket telepítenek, ez biztos. Ha őszibarack vagy alma akkor zöldeket, ha cseresznye vagy meggy akkor feketéket. Új hajtások csúcsait nézd meg, ott lesznek valahol. Pirimort a pofájukba, vagy Actara-t. A Pirimor az gáztenziós, az Actara az kontakt, tehát mindkettőt a fonákra kell fújni ahol vannak a dögök. Ha csak a levél színére permetezel, az éppen semmit se fog érni.
Na persze technikailag így kissé érdekesebb a dolog, mert a levelek alá kell fújni anélkül, hogy az ember nyakába folyna az egész.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 08. 20:06 | Sorszám: 608
A hangyák igencsak pragmatikusan gondolkodnak a kajáról. Ha falkában jelentkeznek, akkor
ott valaminek lennie kell! Milyen fáról van szó?
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. július 08. 11:24 | Sorszám: 607
Hangyák lepték el az egyik fámat, mit javasol ellenük, gazduram? (Régebben fehér tetveket telepítettek, ezeket megsemmisítettem és lepermeteztem, de most nem látok rajta semmit, csak nyüzsgő hangyafalkákat)
katáng
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 28. 19:12 | Sorszám: 606
A vérszegény, pontosabban kékszegény rokonomnak valószínű jobb a profilképe, előtérbe került.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 28. 13:08 | Sorszám: 605
Mitől fakult ki a szirmod ??
katáng
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 28. 11:44 | Sorszám: 604
Cichorium intybus néven benne vagyok, és Mezei a vezetéknevem.
katáng
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 28. 11:38 | Sorszám: 603
Tényleg az!
Lajos bácsi
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. június 27. 22:31 | Sorszám: 602
Hmmm... Elkót már láttam szétnyílni, mint a tubarózsa, de gőzturbinát még nem... (Szerencsére.)
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 27. 19:20 | Sorszám: 601
Ja. De nagyon gyönyörű a rét, amikor virágzik.
Lajos bácsi
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. június 27. 19:09 | Sorszám: 600
Dehát az gőzturbina...
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 27. 18:53 | Sorszám: 599
próbáld meg erdei nyünyüke néven...
Lajos bácsi
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. június 27. 17:25 | Sorszám: 598
Nincs benne a papi gefrence...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 08:54 | Sorszám: 597
Növénytanból irtó szerencsém volt. Az öreg Jeanplong-nál vizsgáztunk, és bevallom, a virágképleteket egyszerűen képtelen voltam megtanulni. Pedig az öreg nagyon pedánsan kérte mindenkitől, minden növényről. Mindegy, majd lesz valahogy. Erreföl az adott témakörben mit húztam? A harasztokat!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 08:52 | Sorszám: 596
Ez egy marhajó ódal:

http://novenyhatarozo.info/noveny/ligeti-seprence.html
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 08:47 | Sorszám: 595
Nekem nagy szerencsém volt az első években. A nővérem kertészmérnökként végzett,
és tudta a buktatókat. Mikor katona voltam, behozott nekem egy állattankönyvet, meg egy
növényhatározót. Azt mondta, így már soha az életben nem fogsz ráérni, mint itt a seregben,
ezt a két könyvet vágd be. Szót fogadtam. Mire következő szeptemberben elkezdődött az
egyetem oda-vissza vágtam minden növényt-állatot rendszertanilag is latinul-magyarul.
Nagyon-nagy könnyebbséget jelentett az elején.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 07:14 | Sorszám: 594
Perszehogy igaza volt. Mi még Budaynál vizsgáztunk, de pl. az én vizsgámra is bejött a Kecskés, és Budayt kezdte vizsgáztatni. Nagyon megalázó lehetett neki. Én örültem, mert a végén Kecskés is észrevette, hogy jé még itt a vizsgázó, és adatott nekem egy négyest. Pedig a mikrobi buktató tárgy volt.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 25. 16:19 | Sorszám: 593
Buday 1990-ben halt meg, Kecskés 2013-ban. Együtt főzik az agar-agart. Ha arra járok
megkeresem őket, viszek nekik egy kis Neszmélyi Sauvignon Blanc-t.
rafiki
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 25. 16:10 | Sorszám: 592
Ebből az is kiderül, hogy később végeztél. Én bírtam FerdiBátyánkat, ez mások szerint
nálam egyfajta ideológiai eltévelyedés volt. Szerintem rohadt jó fej volt. Okos és
intelligens is. Mikor pár év múlva visszamentem hozzá, nagyon panaszkodott a Kecskésre,
és arra, hogy vele méltatlanul jártak el. Valószínűleg nagyrészt igazsága volt.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 25. 15:48 | Sorszám: 591
Mikor én vizsgáztam mikrobiból, akkor jött haza Kecskés Ausztráliából, és azonnal a Buday nyakába ültették, mégpedig magasabb polcra. Hű, az nagy felhajtás volt, amikor Kecskés tartott előadást. ELöl ment két tanszéki munkatárs, vitték a vetítőt, plakátokat, egyéb demó anyagot. Utána jött Őprofesszorsága (sydney-i egyetem emeritus maximus giganteus multiplex honoris maximus causa), szorosan mögötte a rangidős titkárnője hozta a mutatópálcát, szemüveget, papírokat, egy másik titkárnő ásványvizet, hátul meg a tanszék éppen ráérő oktatói, meghallgatni A Korszakalkotó Kinyilatkoztatást.
Látványos volt, annyi szent.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...