21:59:07
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Kultúra
Téma: Nyelvédesanyánk.
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. november 13. 17:01 | Sorszám: 1666
Bóklászik a jó öreg Rendes Kis Párizsban, a Szajna partján, a gyalogos és a bringás utak általa észre sem vett határán. Csönget a bringás. Rendes Kis rebeg: je m'excuse monsieur!
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. november 07. 22:01 | Sorszám: 1665
Bringázik a jó öreg Rendes Kis a pesti (budai) Duna-parton.
Kótyagos gyalogos bekóvályog elém, ügyesen zárja a szöget, megállok.
Rámnéz, kifejezéstelen, ázsiai, női arc, aszondja hibátlan oxfordi kiejtéssel, hogy "sorry".
Összes agyamat eldobom.
2017, Budapest, Magyarország.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. május 16. 09:28 | Sorszám: 1664
Nincs köze ahhoz, hogy mikor írnak róla.... Maga a találmány a megdöbbentő.
Ha pölö jövőre ír róla valaki egy cikkben, akkor is nyugodtan nevezheti megdöbbentőnek ezt a találmányt.
Márha annak tartja....
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. május 12. 02:07 | Sorszám: 1663
Csak mondom, hogy a "pártcsürhe" egybeírandó!
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. május 11. 19:27 | Sorszám: 1662
Amennyiben ez új hír akkor érthető lenne a "megdöbbentő". Minimum 4 éves a dolog...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. május 11. 02:49 | Sorszám: 1661
Az utolsó kérdésedet, viszont, nem értem.

"... A Rawlemon projekt egyaránt elképzelhető az asztali mérettől kezdve egészen az épület méretű kivitelezésig is. Érdekességképpen, ha az utóbbit megvalósítanák és a dubaji Burj Khalifa felhőkarcoló egynegyedét kicserélnék egy ilyen “napgömbre”, akkor évente 16.4 gigawattórát termelne, ami elegendő energiát jelentene a teljes felhőkaroló üzemeltetésére és mellette még megmaradna a megtermelt energia 60 százaléka, ami egy New York méretű várost órákig ellátna. Megdöbbentő ugye?"

Ez tényleg
" elképesztő, fantasztikus, szédületes, káprázatos, csodálatos, döbbenetes, hihetetlen, meghökkentő, bámulatos, lenyűgöző, csodás, szenzációs, félelmetes, mesés, irreális, képtelenség, fenomenális, rendkívüli, ámulatba ejtő, észveszejtő, megrendítő, frenetikus, őrületes, varázslatos, szédítő, megkapó, valószínűtlen

rendkívüli, meghökkentő, váratlan, meglepetésszerű, meglepő, döbbenetes, nem várt "

http://szinonimaszotar.hu/keres/megd%C3%B6bbent%C5%91

szerintem ....
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. május 11. 02:40 | Sorszám: 1660
Ez, egyébként, minden nyelvben problémás....
Pl. az angolban sem mindig világos számunkra, hogy egy ige után mit kell használnunk.... nem mindig azt, amit a magyarban megszoktunk.
Szerintem, a mai fiataloknak például jó nagy problémát okoz az, hogy nem tanulnak meg igazán magyarul, mielőtt valamelyest megtanulnak angolul ...
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. május 07. 23:02 | Sorszám: 1659
Nem is tudom...
A Rawlemon által készített, lefejlesztett, és az ígéretek szerint széles körben forgalmazandó speciális szerkeze...

http://www.hirek.sk/mozaik/20170507170542/Megdobbento-talalmany-a-hatalmas-uv ...

Ja, és miért "megdöbbentő"? 2014. https://szifon.com/2014/01/16/toltsd-fel-az-iphone-od-holdfennyel/
alexander
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 18. 20:11 | Sorszám: 1658
Függő vagy koma?
A rosszra hajtasz és csöpög belőled az intri...
Nem tudod, hogy aki felül Nergál hátára, elveszíti sorsa felett az irányítást?
Honnan is tudnád te szánalmas tudatlan golyhó?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 18. 03:03 | Sorszám: 1657
Gyülekezés után, egyszer csak összegyűltek. Jó nagy gyülekezet volt. A gyűlésen a gyülevész sereg egybegyűlt. Füvezni. :-))
Felkesz Deneverr
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 18. 02:39 | Sorszám: 1656
De hiszen, összegyültek!
alexander
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 17. 23:29 | Sorszám: 1655
A 48' március 15. a lélekirtás alkalma a párt csürhe kezében.A közönség elmaradása kifejezné az elutasítást a provokált ünneppel szemben.
Kérdés, hogy a nem szavazók, miért nem gyűlnek össze ünnepelni?
R.András
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 15. 20:18 | Sorszám: 1654
„Átok és hazugság minden ige szádban! / Egy betű való sincs, Toldi György, a vádban. /
Jól tudom, mi lappang bokrodnak megette, / Úgy szeressen Isten, ahogy engemet te! /
Rossz vagyok parasztnak, rossz vagyok vitéznek, / Béresek között is től cudar csihésnek: /
Forr epéd, hogy más is márt veled egy tálba, / Vesztenél, ha tudnál, egy vizes kanálba.”

Így szólt hajdan a mi nyelvünk. Ez az a nyelv, amiről Sütő András így írt:
„Újra meg újra visszatértem a Toldihoz. Nyelvünk erdőzúgását hallgattam benne. Miután
végigborzongtam a réti farkasokat, és Bence hűségében apámra ismertem, miután karizmaimat
a Miklóséival összemértem, azzal kötött le tizedszer is, ami a kielégített kalandvágy helyén
egyre növekvő hiányérzetemet enyhítette: beszélni tanított. A lehetetlen sajogó kísértéseit
éreztem: fölszippantani szavanként az egészet, utolsó jelzőjét is eltárolni az üres
kamarákban.”
... http://magyaridok.hu/velemeny/valaszfele-kiss-tibornak-prozaban-1485112/
negyven rabló
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 06. 21:14 | Sorszám: 1653
Lehetne ez szép megemlékezés is, ha már a rendszerváltozás idején valakik tettek volna valamit azért, hogy a kihaló, tudós tanárok helyébe ne vihogó ficsákat képezzenek, akik nem képesek megtanítani a legelemibb helyesírási szabályokat sem!
(Klasszikus példa, hogy a hozzászóló lebunkózza a másikat, mert szerinte "éretségije" sincs!
No, itt tartunk!

Nagy arc és öntudat mindig van, háttér nincs! Lehetne-e ezt fordítva is?

Előbb tudnunk kellene, hogy miről is ordítunk!
R.András
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 05. 20:14 | Sorszám: 1652
Arany-emlékév - hírek, események - 2.
2017. március 2. 17:01

A magyar nemzeti identitástudat kútforrása a költő

Arany János olyan kútforrása a magyar nemzeti identitásnak, amelyhez megmaradásunk
érdekében időről időre vissza kell találnunk - fogalmazott Hoppál Péter kultúráért
felelős államtitkár a 200 éve született költő nyughelyénél a Fiumei úti sírkertben
csütörtökön Budapesten.
... http://gondola.hu/hirek/201569-Arany-emlekev_-_hirek__esemenyek_-_2_.html
R.András
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 05. 20:07 | Sorszám: 1651
Csökkent a tizenévesek szókincse
2017. március 5. 11:10
Több kutatás is bizonyítja, hogy a tizenéves generációnak kisebb a szókincse érzelmei
kifejezésére - mondta Kalmár Hajnalka pszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap
délelőtti műsorában.
... http://gondola.hu/hirek/201714-Csokkent_a_tizenevesek_szokincse.html
R.András
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 05. 19:47 | Sorszám: 1650
Walesi díszpolgár lett Arany János
2017. március 4. 09:06
Az idén 200 éve született költőt posztumusz díszpolgárrá avatták Montgomeryben;
A walesi bárdok szerzőjét a BBC is méltatta - írja a foter.ro.
... https://gondola.hu/hirek/201662-Walesi_diszpolgar_lett_Arany_Janos.html
alexander
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. március 02. 01:38 | Sorszám: 1649
Isten tartsa meg emlékezetét!
Arany János, a kevesek egyike, aki soha nem sértette meg magyarságát, a nehézségek közepette sem.
Nem így Ady, Márai, Bibó, Esterházy -
negyven rabló
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. február 28. 12:19 | Sorszám: 1648
Pont így lesz, ha már mindenkinek elvész és nem elveszik az esze, mert ha igen, akkor jönnek a mentők és nem a mentősök, akiknek bizony néha segítség kell a tűzoltósoktól és a rendőrösöktől! Ja, a tűzoltóktól és a rendőröktől.
Az s képző olyan cuki egyébként is! (macis, ügyis, paris, burgis, ubis, tündis, ááá!)
Az öntudatos szülő fel van háborodva, mert az egyetem jogi karán elutasították a csemetéje felvételét az értékelhetetlen helyesírása miatt! Hőbörög, fel van háborodva és azt mondja, hogy: "Micsoda szemétség! Attól, hogy nem tud helyesen írni még lehet jó ügyvéd!" (megtörtént az ismeretségi körömben!) (Persze itt felmerül, hogy miképpen sikerült leérettségiznie?!)

Komolyan gondoltam rá, hogy egyszerűen befejezem a bármilyen oldalon látható kommentek olvasását, mert az azokon látható helyesírási szint egyszerűen rombolja az ember agyát! Már eljutottam oda, hogy teljesen egyértelműen írandó szavaknál is elkezdek gondolkodni, mert mindig a rossz változatát látom!
Pl: Általános lett az el mentem, ki fogtam, meg szerettem és hasonlók. A mondat közbeni nagybetűktől is sikítófrászt tudok kapni!
Ez bizony elemi iskola negyedik osztályos tananyag!

Mi lehet ennek az oka? Nem alkalmasak a tanítók? Netán az angol nyelv türemkedik azoknál, akik nem is beszélik?
Karinthy már a múlt század elején leírta: "Új Bábelt élünk, a fogalmak pokoli zűrzavarát. Gyalázatos hazugok megrontották a szavak becsületét."Persze ő nem a helyesírásra gondolt elsősorban!
Itt tartunk ma is ahelyett, hogy fejlődtünk volna legalább egy kicsit!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. február 28. 07:17 | Sorszám: 1647
és/de bármelyik megtörténte esetén elveszetten bolyongsz majd a világban ....
negyven rabló
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. február 28. 02:36 | Sorszám: 1646
"Félek, hogy elveszik a pénzemet az utcán."
"Félek, hogy elvész a vagyonom a tőzsdén."

Ugye van érthető különbség?
Már többször lehülyéztek emiatt más helyeken.

R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. február 25. 10:04 | Sorszám: 1645
Arany János 200 éve született
Kétszáz éve – március 2-án - született Arany János. A kiemelkedő költő lírájának
mélységét az emberség és a magyarság hitből fakadó forrása, szeretete jelenti.
... http://gondola.hu/cikkek/104408-Arany_Janos_200_eve_szuletett.html
R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. február 22. 07:40 | Sorszám: 1644
Lehet, hogy létezett a bábeli zűrzavar - Rejtélyes kapcsolat a világ nyelvei között
A jelenleg beszélt nyelvek kétharmadának elemzése során kiderült, hogy
bizonyos tárgyakra és fogalmakra hasonló hangokat használunk a világ
minden táján. Az ok
... www.origo.hu/tudomany/20161126-bizonyos-targyakra-es-fogalmakra-minden-nyelvb ...
... www.facebook.com/ujgurmagyar/posts/1491783507521148
R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. február 22. 07:35 | Sorszám: 1643
Bábeli zűrzavar
A bibliai Bábel tornyának története úgy tőnik, hogy nem csak mese
vagy példabeszéd. Egyre több történész és régész állítja, hogy min...
... www.facebook.com/ujgurmagyar/photos/a.735829139783259.1073741831.712131348819 ...
R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. február 22. 07:33 | Sorszám: 1642
Ámen !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...