18:25:52
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Kultúra
Téma: színház
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. szeptember 15. 21:46 | Sorszám: 56
Jessz!
Színésznek közepesnek látom, embernek nem tudom. Nem bántom.
Béke poraira!
rintintin
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. szeptember 15. 20:47 | Sorszám: 55
Lehet.De "ez" mostmár NEM SZÁMIT.(mellesleg: nem tudtam.De ha tudom, akkor is ugyanazt írom, amit írtam)
hulot
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. szeptember 15. 18:03 | Sorszám: 54
Ez volt most a legfontosabb, mi?

tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. szeptember 15. 17:54 | Sorszám: 53
Nagy szoci volt.
rintintin
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. szeptember 15. 08:58 | Sorszám: 52
Avar István-t én a moziban láttam először, ahol a Vasvirág c., talán Máriássy Félix rendezte filmben Törőcsik Marival együtt játszották a film szerelmespárját. Bevallom, számomra mind a film, mind Avar akkor--gyerekként--hisz' talán 1957-ben volt mindez--egy kissé riasztóan "nyers" volt.Valahogy túlságosan "szürke" és hétköznapi hangulatú-nak tűnt--nyilván én voltam éretlen.Avar beszédhangja, magyar szókiejtése egyébiránt GYÖNYÖRŰ, ráadásul Ő még egy interjúban valahol azt is kifejtette, hogy tud is, beszél is néha PALÓCOSAN!Ettől az Ő prozódiája MÉG NEMESEBB és értékesebb.CSODÁLATOS ÉS NAGY, IGAZI SZINÉSZEGYÉNISÉG VOLT.ISTEN LEGYEN VELE!
R.I.P.
Békáscity
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. szeptember 13. 20:12 | Sorszám: 51
Ma Avar István hagyott itt minket ... R.I.P. http://hu.wikipedia.org/wiki/Avar_Istv%C3%A1n_(sz%C3%ADnm%C5%B1v%C3%A9sz)
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 13. 05:26 | Sorszám: 50
Jómagam 12 éves kisfiúként anno láttam azt az Arturó Ui előadást a Miskolci Nemzeti Szinházban, melyben a címszerepet Sztankay István játszotta, s a darabot--úgy emlékszem--az akkor ugyancsak itt dolgozó Horvai István rendezte.Az akkori idők jelentős vidéki szinházainak szokásrendje szerint a szerepet kettős szereposztásban, fölváltva játszották Latinovits Zoltánnal--nem ez volt az egyetlen ilyen "kettős szerepük",tehát olyan darab, melyben ugyanazt a szerepet fölváltva holy az egyik, hol a másik szinészt "játszta".Már nem emlékszem sem a darab szerzőjére sem a címére--orosz-szovjet darab volt--melyben Lenin szerepét alakitották a fenti módon...mindketten.
Abban az időben a város kamaszlányainak fele Latinovits-ba, másik fele Sztankay-ba volt--úgymond--"szerelmes".Anikó, akkor kamaszlány nővérem inkább Latinovits-ért bolondult.Annál is inkább, talán azért is, mert Sztankay akkori felesége--talán Faludi Magdának hívták--szintén a miskolci szinház tagjaként egy szép szőke hölgy volt.
jojoba
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 12. 21:28 | Sorszám: 49
Átlépett az időn...
...csak Bodrogi él közülük:

http://www.youtube.com/watch?v=q_z5PEhpe0M
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 12. 20:10 | Sorszám: 48
Ő is elment ... http://hvg.hu/kultura/20140912_Meghalt_Sztankay_Istvan
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 13. 11:07 | Sorszám: 47
Hacsek és Sajó
jojoba
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 12. 21:34 | Sorszám: 46
Az ilyen izék, mindég eszembe juttatják: "panem et circenses".
Megjegyzem az is igaz, hogy a cirkusz mennyiségével, egyenes arányban csökken a kenyér.
jojoba
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 12. 21:30 | Sorszám: 45
Huhh! Hozok két baltát, vágjátok egymásba.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. augusztus 11. 14:54 | Sorszám: 44
Harmadjára rendezik meg Színházak Éjszakáját, idén szeptember 20-án déltől hajnali 2-ig tart majd a rendezvény. Idén összesen 27 színház vesz részt a programban, ez lesz a 2014-2015-ös évad nyitánya is. Nemcsak előadások lesznek, be lehet majd lesni a kulisszák mögé is, a rejtett folyosókra, a díszítők és jelmeztervezők munkájába, de még a színészek öltözőjébe is.

Szeptember 2. és 20. között az Erzsébet-híd pesti hídfőjénél, az egykori Budapest Galéria helyén lesz a SzínházPONT, ahol az esemény előtt is lesznek programok, illetve itt működik majd a jegyértékesítés. Szeptember 1-ig egy jeggyel 27 színház közel 300 előadása közül válogatni, vagyis 10 éves kor alatt 100 ft, diákigazolvánnyal 1000 ft, a felnőtt jegy pedig 1700 ft.

A Színházak Éjszakájában részt vesz Átrium Film-Színház, Bárka Színház, Bethlen Téri Színház, Budapest Bábszínház, Budapesti Operettszínház, Centrál Színház, Dumaszínház, Játékszín, Jurányi Inkubátorház, Karinthy Színház, Katona József Színház, Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház, Magyar Színház, MU Színház, Nemzeti Színház, Magyar Állami Operaház, Örkény István Színház, Pinceszínház, Radnóti Miklós, Színház, Rózsavölgyi Szalon, Stúdió K Színház, Színház- és Filmművészeti Egyetem (Ódry Színpad), Szkéné Színház, Thália Színház, Trafó Kortárs Művészetek Háza, Újszínház és a Vígszínház is.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 17. 10:40 | Sorszám: 43
ITT CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG ÖN ÜVÖLTÖZIK. ÉS PERSZE SÉRTEGET.
k.k.
panda
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 17. 07:49 | Sorszám: 42
Kedves mocsok kartárs, legyen szíves ne itt,
hanem otthon üvöltözzön, ott bizonyára szeretik azt!...
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 17. 05:05 | Sorszám: 41
1.) ITT EGYEDÜL ÖN ORDIBÁL.
2.) ÉS MINŐSITHETETLENŰL SÉRTEGET.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 16. 22:56 | Sorszám: 40
ne óóórdibálj, te genya!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 16. 07:48 | Sorszám: 39
"..Aki gondolkodik, az közveszélyes, mert terjeszti a kolerát."--mondotta volt Ascher Tamás a POSZT vitadélutánján....VÁDLÓLAG a mai magyar szinházi közállapotokkal kapcsolatban.Nos, Ascher jó libgennyes szokás szerint KÖDÖSIT! Mert! NEM AZ "GONDOLKODIK" CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG, AKIKRE ŐK, A LIBGENNYESEK 'ASZONGYÁK, HOGY: NO, EZ "AZT" TESZI, TUDNIILLIK EZ A FÓSZER MER GONDOLKODNI--MÁRMINTHOGY CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG Ő "GONDOLKODIK".LEGFÖLJEBB ŐK A LIBGENYÓK CSAK AZT TARTJÁK --ÚGYMOND--"GONDOLODÁSNAK", AMIT ŐK "ANNAK" MINŐSITENEK.ÉS...AZT IS TERMÉSZETESNEK VÉLI ASCHER--AMI PERSZE KORÁNTSEM 'OLYANNYIRA TERMÉSZETES(!)-- HOGY CSAK ŐK, CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG ŐK, A LIBGENNYESEK ÁLLAPITHATJÁK MEG, NYILATKOZTATHATJÁK KI-MANIFESZTÁLHATJÁK, HOGY UGYAN MI IS VALÓJÁBAN "A" SZINHÁZI GONDOLKODÁS? ITT A BIBI!És továbbá:
a szellemi "kolera" meg vagy terjed vagy nem, de "AZ" a "gondolkodástól" meg a "nemgondolkodástól" is TELJESEN FÜGGETLENŰL történik--vagy nem történik! Ezt kéne megérteni és fölfogni liberális hölgyeinknek és urainknak.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 15. 18:59 | Sorszám: 38
Jófej szöveg ... A "XVIII. századi színházépület"-et II. József közbeavatkozásáig apácák bitorolták ...
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 15. 18:14 | Sorszám: 37

Múlt
A Várszínház az egyetlen olyan XVIII. századi magyarországi színházépület, amely ma is játszóhely. Az egykori karmelita kolostort II. József parancsára ürítették ki és Kempelen Farkas tervei alapján építették át színházzá és kaszinóvá. ...

http://www.nemzetitancszinhaz.hu/tartalomkezelo/tartalom/mult

Jelen
A Nemzeti Táncszínházat a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma alapította a Táncfórum 20 éves eredményes működésének jogutódjaként, engedve a táncművész szakma több évtizedes nyomásának. ...

http://www.nemzetitancszinhaz.hu/tartalomkezelo/tartalom/jelen
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 15. 08:07 | Sorszám: 36
A táncosok kiket túrtak ki a Várból ?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 14. 08:26 | Sorszám: 35
Az a nagy baj a mi mai magyar ú.n. "vitakultúránkban", hogy az emberek többsége--akik valamilyen témákban vitákra adják a fejüket--VALÓJÁBAN NEM VITATKOZNI AKAR, HANEM A SAJÁT, HELYESNEK VÉLT NÉZETÉT AKARJA-AKARNÁ VISSZAHALLANI(!) A VITATKOZÓ PARTNERÉTŐL, A MÁSIK, KIVÁLASZTOTT VITAFÉLTŐL.Pontosan ugyanígy van ez a dolog a Kulka János contra Dr.Orbán Viktor "helyzetben" is.
Kulka művész úr ugyanis--bár "nyilt levelében" azt mondja ki, hogy Ő a Miniszterelnök Úr véleményére, nézetére kíváncsi "buzikultúra" ügyben, a valósága, mármint a Kulka valósága NEM "EZ"! Ő, Kulka valójában "VISSZA ÓHAJTANÁ HALLANI" "FELSŐBB SZINTRŐL" A SAJÁT, HELYESNEK VÉLT NÉZETEIT.NO EZ NEM MEGY!MERT EZ NEM VITA, EZ VÉLEMÉNYTERROR LENNE.S ezt Dr.O.-al nem lehet megcsinálni.
k.k.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 03. 11:30 | Sorszám: 34
Tegnap megnéztem a Hamlet c.előadást Gábor Miklóssal a főszerepben az M3 csatornán.
Mit mondjak, csodálatos volt! Sajnos ezek a régi,nagy színészek lassan kihalnak, a fiatalok közül nem sokra fognak így emlékezni!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 06:57 | Sorszám: 33
Kulka János ezt mondja, a legújabb, Vele készült interjúban:
"..- Nem jutott eszembe más forma, én viszont kíváncsi vagyok arra, nem érzi-e kínosnak Orbán Viktor, hogy ilyen mondatok repülnek az éterbe egy Keresztény Színházi Fesztiválon, ahol mindennek éppen az elfogadásról, a megengedésről kellene szólnia."
No ITT az Ő--Kulka--NAGY-NAGY TÉVEDÉSE! Ugyanis: a KERESZTÉNY "ELFOGADÁS" ÉS "MEGENGEDÉS" UGYAN VALÓBAN SOKMINDENRE KITERJED(-HET)--ÉPPEN A SZÜKSÉGES ÉS FONTOS KERESZTÉNY ALÁZAT JEGYÉBEN, DE! NEM AZONOS A BALEKSÁGGAL A PÁNCSERSÁGGAL, LÚZERSÉGGEL,S NEM AZONOS AZZAL, HOGY A KERESZTÉNYEK-KERESZTYÉNEK HÜLYÉNEK NÉZHETŐK: UKK-MUKK-FUKK ÁM-BLOCK MINDENBEN.Csak azért, mert ők kötelezően jók, szerettteljesek ls persze alázatosak.Hiszen--mind Kulka János is tudhatja--Mesterünk: Jézus is korbáccsal verte ki a kufárokat a templomból,kemény és igaz FÉRFIKÉNT.Tehát nem hagyta Ő sem, hogy hülyének nézzék!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 01. 20:36 | Sorszám: 32
Mentsétek meg a nagy képernyőt!
... http://erdely.ma/kultura.php?id=165873&cim=mentsetek_meg_a_nagy_kepernyot
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...