05:24:24
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Felhasználónevem: 
Jelszavam:   [ Mégsem
Téma: Vectrix
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 08. 14:07 | Sorszám: 991
Biztos vagyok benne, hogy úgy 50 év múlva olyan közlekedési eszközök lesznek, amik a cél szóbeli bemondása után mindenféle emberi beavatkozás nélkül elvisznek oda, ahová menni akarsz. A számítógépes programok minden munkahelyen vezérlik a folyamatokat. Tájékoztatnak arról, hogy mondjuk b szintű alkalmazottként mikor mehetsz WC-re, vagy mikor ihatsz egy agyoncukrozott lattét, esetleg egy qrva egészséges, édesítőszeres üdítőt. (Borról persze szó sem lehet!) A feladatod alkalmazottként nem több mint azt figyelni, hogy a gépek rendesen működnek-e. Persze működnek. Ha mégsem, akkor kicserélsz egy panelt, alaplapot, amit az elektronikus raktárból azonnal megkapsz. Dolgod nincs, de ott kell ülnöd. (Emlékezzünk a lyoni takácsokra!)
Jó, lenyűgöző, kényelmes, de ki akar ilyet?
Nincs két hete, hogy a Műegyetem rakparton (nemtommosthogyhívják) jöttem visszafelé bringával. Ment előttem egy rolleres faszi. Lámpánál utolértem. Indultunk zöldre. Jöttek gyalogosok is szembe, mondom addig megelőzöm. Hát nem! Elektromos volt. Épp csak utolérni tudtam. Utána azért megelőztem és közben elismerően mondtam, hogy "nagyon megy". Azt mondta, hogy tud 35-öt, de én sem megyek rosszul! Köszi! Hát ez volt.
Kijafrancnak kell ez?
Már úgy 25 éve egy családi esemény kapcsán, egy étteremben arról beszéltünk az akkor 20 éves fiammal, hogy milyen lesz a jövő embere. Arra a következtetésre jutottunk, hogy lába nem lesz, a segge óriási, az ujjai hosszúak, a feje óriási tojás alakú, a szeme kitüremkedik, a gerince meg gumiból lesz!
Szóval akármi lesz is, ma még itt vagyok, szeretem én vezetni az autómat és megválasztani azt a nőt, aki aztán megmondja, hogy mikor ihatok bort!
Bocs, hosszú lett.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 07. 15:08 | Sorszám: 990
De nem sokáig, mert az újabb típusok már önvezetők és öntesztelők lesznek! ;--))
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 07. 10:13 | Sorszám: 989
Idézet:
Áramot lopott egy lemerült villanyautós
Lemerült az autója, ezért 12 órára feldugta egy idegen pár kertjében ez a villanyautós.
Deme Csaba 2019.07.27. szombat 09:00

https://www.vezess.hu/vezetunk/2019/07/27/aramot-lopott-egy-lemerult-villanya ...
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. július 23. 21:16 | Sorszám: 988
Akkor lehet elektromos kerékpár tesztelő !
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 22:44 | Sorszám: 987
A "mi, túlélők" között csak alig-alig lesz olyan, aki bármiről is lemondott volna... Viszont, lesznek olyanok, akinek a szorgossága csak a kéménybe van felírva, fekete tintával ... És, ha életben marad, akkor elkezdheti a gyűjtögetést újra. Az újabb padlásseprésig. ....

pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 21:15 | Sorszám: 986
Olvasd el már légyszi, amire válaszoltál!.... Honnan veszed, hogy kivonnák magukat???? Hol írtam én ilyesmit!?!?!
Az hogy emberiség, és hogy azoknak bizonyos csoportja, az ugye nem ugyanaz??
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 21:07 | Sorszám: 985
Persze, de nem az emberekről írt.
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 19:41 | Sorszám: 984
Az emberek sem vonhatják ki magukat a természeti törvények alól.
Ha nem mond le a habzsolásról, akkor elfogy a habzsolnivaló és marad az éhkopp !
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 19:39 | Sorszám: 983
Láfonten meseíró volt, Balogh János viszont tudós volt.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 19:26 | Sorszám: 982
Láfonteeen is szépeket tudott írogatni... de, az emberiség esetében mindig a tücsökfélék járnak jobban .. :--(
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 19:20 | Sorszám: 981
Az embereknél, viszont, úgy van, ahogy leírtam. Sajna ..
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 19:00 | Sorszám: 980
Ezt már Balogh János ökológus is megmondta, hogy a sáskajárás utáni kollapszust nem a
legnagyobb, legerőszakosabb példányok élik túl, hanem azok, akik már a bőség idején is
takarékos életmódot választottak !
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 15:43 | Sorszám: 979
Valszeg, a kérdés nem úgy merül fel, hogy "mi, túlélők" lemondunk-e róla! Ha lesznek egyáltalán "túlélők", akkor is jelentős számban lesznek közöttük olyanok, akik nem mondtak le semmiről sem, soha sem .... ( Gyurcsány élt, él és élni fog!! )
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 15:37 | Sorszám: 978
Sokmindent "kinézek belőle"... de, éppenséggel, todományos (jellegű) munkát azt nem! ;-))
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 07:12 | Sorszám: 977
A fickó számos más foglalkozás közül válogathat, pl. biokémia kutató !
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 21. 07:11 | Sorszám: 976
Az autózás az euro-atlanti rablócivilizáció XIX-XX. századi tévútja.
Mi, túlélők (vérző szívvel, mert az autózás minket is mágnesként vonz), lemondunk róla.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 20. 22:25 | Sorszám: 975
Na és, megvan h mire volt aza nagy "rejtélyeskedése" ...

https://www.youtube.com/watch?v=oBDUSK-6lqU
Lett egy Tesla Model 3-am
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 20. 22:20 | Sorszám: 974
Há', nem biztos, hogy értem h mit akartál ezzel mondani.... Mindenesetre, a fickónak nem lenne munkája, hogyha az autózás abba lenne hagyva..
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 20. 13:43 | Sorszám: 973
A koma próbálta elkenni, de hasztalan: az autózást márpedig abba kék hagyni !
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 20. 00:37 | Sorszám: 972
Hú, de kár hogy nincs pé'zem... jól ellenék ezzel, egy jó darabig ..
Nem veszed meg? ....

https://www.youtube.com/watch?v=Ftwc6xV_idU
ELADÓ AZ AUTÓM!
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 17. 20:40 | Sorszám: 971
"Több mint duplájára növelte nyereségét az autóakkumulátorokat gyártó kínai CATL.

Az év első felében az elektromos járművek növekvő keresletének köszönhetően több mint duplájára növelte nyereségét a világ legnagyobb autóipari akkumulátorokat gyártó vállalata, a kínai Contemporary Amperex Technology Co., Ltd. (CATL).

A legnagyobb kínai és egyben a világon is legnagyobb akkumulátorgyártó vállalat, a CATL a sencseni tőzsdének benyújtott előzetes jelentésében nyereségének 120-150 százalékos növekedését jelezte előre a január-júniusi periódusra az egy évvel korábbihoz képest. A cég eszerint 2,00-2,28 milliárd jüan (290 millió dollár) nyereségre számít az idei év első felében."

https://hvg.hu/cegauto/20190716_Ez_a_kinai_ceg_az_elektromos_autozas_egyik_le ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 16. 13:16 | Sorszám: 970
(( nah, megtaláltam a cikket : https://www.hwsw.hu/hirek/60561/tesla-autopilot-onvezeto-auto-fejlesztes-elon ... ))
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 16. 13:13 | Sorszám: 969
Nemrég, valahol azt olvastam hogy 6 fokozatba vannak besorolva az ilyen önvezető megoldások. (0-tól 5-ig.) ....
Aszem, ez is a 2-es szint, mint ahol manapság a Tesla tart. Állítólag nagy a galiba a Teslánál, mert húznak elfele a fejlesztők, mert nagyon szorosak az Elon Musk által elvárt határidők. Ráadásul a 3-as szintet, állítólag, át akarja ugrani, és rögtön a 4-est gyártani ....
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 16. 13:04 | Sorszám: 968
rakétarendszereket elhárító rakétarendszer
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 16. 12:25 | Sorszám: 967
"... Bár a kormányhoz csak vészhelyzet esetén nyúlhat, a volán mögött azért ülni fog egy
a balesetmentes utazásért felelős felügyelő személy."

Önvezetőszoftver-asszisztens.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...