15:57:23
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Idézetek
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 10:50 | Sorszám: 108
Ja.
Mit csinál az agy később, amikor véget ér a szerelem?

http://nullker.hu/2014/11/ujratervezes-zsenialisra-sikeredett-toth-barnabas-r ...

(Csak 10 perc, zsepit kéretik előkészíteni!)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 07:37 | Sorszám: 107

... www.facebook.com/gizella.szecsei
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 21. 21:44 | Sorszám: 106
Undok vagyok és depis - csak nem tudom kimutatni ! (ismeretlen szerző a XX.sz-ból)
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 21. 09:30 | Sorszám: 105
Az élet tele van akadályokkal és kihívásokkal, de végül találsz egy ruhát, ami tetszik. (...)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 09. 03:59 | Sorszám: 104
Tévedni emberi dolog, szólt a sündisznó, és leszállt a súrolókeféről...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 08. 11:52 | Sorszám: 103

... www.facebook.com/termelotol/photos/a.10150228098060831.354106.344546665830/10 ...
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 26. 22:33 | Sorszám: 102
"- Van egy szó az újbeszélben - szólalt meg Syme -, nem tudom, ismered-e: kacsabeszél, azaz:
kacsa módra hápog. Egyike azoknak az érdekes szavaknak, amelyeknek két ellentétes értelmük
van. Ha ellenfélre mondjuk, gyalázás; ha valaki olyanra, akivel egy nézeten vagyunk, dicséret.

Feltétlenül elgőzösítik - gondolta ismét Winston. Valami szomorúságfélét érzett, amikor erre
gondolt, pedig nagyon jól tudta, hogy Syme lenézi és egy kicsit utálja is őt, s képes volna
gondolatbűnözőként feljelenteni, ha okot találna rá. Valahogy nagyon furcsán állt a dolog
Syme-mal. Valami hiányzott belőle: a diszkréció, a tartózkodás, az a bizonyos életmentő
ostobaság. Nem lehetett azt állítani róla, hogy nem párthű. Hitt az Angszoc elveiben, imádta
Nagy Testvért, örvendezett a győzelmeknek, gyűlölte az eretnekeket, méghozzá nemcsak hogy
őszintén, hanem olyan nyugtot nem ismerő buzgalommal, olyan naprakész tájékozottsággal,
amellyel egy közönséges párttag nem rendelkezhetett. De állandóan valami tisztátalan légkör
lengedezett körülötte. Olyan dolgokat mondott, amilyeneket jobb lett volna nem mondania,
túlságosan sok könyvet olvasott, s a Gesztenyefa kávéházba járt, festők és muzsikusok
tanyájába. Nem tiltotta törvény, még íratlan törvény sem, a Gesztenyefa kávéház látogatását,
mégis valahogy baljóslatú hely volt. A Párt egykori, diszkreditált vezetői is ide jártak, mielőtt
véglegesen eltisztogatták őket. A szóbeszéd szerint maga Goldstein is látogatta a kávéházat,
évekkel, évtizedekkel ezelőtt. Syme sorsát nem volt nehéz megjósolni. S mégis, kétségbevonhatatlan
tény, hogy ha Syme megsejtené, akár csak három másodpercre is, Winston titkos
gondolatainak természetét, azonnal beárulná a Gondolatrendőrségnél. Ami azt illeti, akárki más
is így cselekednék, de Syme mindenkinél inkább. A buzgalom azonban nem elég. Párthűség
egyenlő: tudattalanság."

1984
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 17. 10:00 | Sorszám: 101
"A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg! De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak."
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 13:19 | Sorszám: 100
Ha az élet citrommal kínál - kérj hozzá Tequilát..
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 01. 08:41 | Sorszám: 99
" Nem a póráz teszi a kutyát hűségessé." (Mikszáth Kálmán)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 30. 08:20 | Sorszám: 98
"..Tudod, az ember mindig azt hallja meg, amire megtanult figyelni…"--ragadtam ki egy általam leglényegesebbnek VÉLT kis részletet ebből az Ön által belinkelt rövid írásból.
Ez a kis részlet éppenséggel nem(!) indokolja azt a szentenciát, miszerint itt a new-york-i Brodway-n ottani barátjával együtt sétálgató indián akár "veszélyt szimatol"-na vagy valamiféle "jutalmat szimatolna"--miközben meghallja, igenis meghallja a vadszölő levelei között cirpelő tücsök hangját. Éppen csak hogy ő, az odalátogató indián MEGHALLJA OTT(!) IS A TÜCSÖKCIRPELÉST, ahol az autótülköléshez és egyéb nagyvárosi tömegzajhoz szokott barát már nem hallja meg "azt". Mert ő, az indián a vidéki farmon "azt" tartotta lényegesnek, "arra tanult meg figyelni", hogy ott, ahonnan ő jött, cirpelnek a tücskök--s ha cirpelnek, AKKOR VAN ÉLET!
Mindezt csak azért bátorkodom csak idevésni, hogy jelezzem, szerintem azért talán kicsit JOBB A HELYZET "annál" , miszerint csak a "pénzcsörgésre" meg a "veszélyre" figyel oda minden ember...Van azért "olyan hely" is, és olyan emberek is talán még "lézengenek közöttünk", ahol, és akik odafigyelnek erre a SZÉP VILÁGRA, jelesül: 'annak más megnyilvánulásaira is. Én ebben reménykedem....
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 30. 07:32 | Sorszám: 97
A nap gondolata: Az emberek többsége nem figyel oda, csak ha veszélyt, vagy jutalmat szimatol.

(Lee Wallek)
... http://talpramagyar.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=235%3Aaz- ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 09:29 | Sorszám: 96
"A nagy emberek az ötleteikről beszélnek. Az átlagemberek a
gondjaikról beszélnek. A kisemberek másokról beszélnek."

... www.facebook.com/lezsak?fref=nf
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 25. 17:11 | Sorszám: 95
"AZT" MEG HA AKARNÉK SE TUDNÉK.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 25. 17:07 | Sorszám: 94
Üvöltözni sem illik.
Na, szevasztok.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 25. 08:13 | Sorszám: 93
"ORDIBÁLÁSRÓL" SZÓ SEM LEHET! "AZ" NEM AZ ÉN STILUSOM!
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 25. 07:23 | Sorszám: 92
ordibálj, attól nő a zigazság
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 23. 10:05 | Sorszám: 91
Ráadásul én 'olyannyira ANTISZEMITA meg ANTICIONISTA va'ok, hogy--hiszi-nem hiszi--halovány gőzöm nincs arról, hogy ugyan mi a túró lehet az a TRÉFLI!? Mert a NOKEDLI-ról meg a HOKEDLI-ról pontosan tudom mi az, de a tréfli-ről nem.Úgyhogy hálás lennék, ha megmondaná valaki, mer' én, ha megfeszülök se tudom!Szóval nem tudom, hogy eztet a tréfli-t eszik-é avagy peniglen isszák.
k.k.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 23. 00:14 | Sorszám: 90
Buta vagy mint a főd, panduci!
Méghogy tréfli kóser....?!

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 22. 23:15 | Sorszám: 89
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 21. 06:21 | Sorszám: 88
Én mindent értek.De butaságokkal nem foglalkozom.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 20. 20:10 | Sorszám: 87
Mi van, kereszt kém, nem érted a tréfli kósert??
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 20. 17:46 | Sorszám: 86
Egyébiránt. A lényeg itt sem az, amit ön a lényegnek gondol.
Tekintve, hogy "az"--mármint--a LÉNYEG nem a sötét mozi büdösében zajlik, hanem a szívek, az emberi szívek tiszta fényében."Leszopás előtt" vagy után mindegy.Sőt."Leszopás" nélkül is!
Ezt ön úgy látszik nem tudja.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 20. 17:01 | Sorszám: 85
MEGNÉZTEM! (még akkor amikor a h.sz.-t írtam tegnapelőtt.)
DE NE SÉRTEGESSEN, HA KÉRHETNÉM....
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 19. 22:23 | Sorszám: 84
Párocska a moziban. Fiú:
- Megcsókolhatlak?
- Engem? Hiszen most szoptalak le.
- Eeengeeem????
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...