10:26:43
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Időjárás
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 03. 06:49 | Sorszám: 33
Nem akarjuk elkeseríteni, de ma is leszakadhat az ég
24.hu
2016. 06. 03. 06:10
http://24.hu/belfold/2016/06/03/nem-akarjuk-elkeseriteni-de-ma-is-leszakadhat ...
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. május 20. 22:28 | Sorszám: 32
( 50.6C Previous record for the hottest temperature in India, 1956

45C Temperature at which India declares a heatwave

56.7C Hottest temperature ever recorded (Death Valley, US, 1913)

Source: ASU )
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. május 20. 22:26 | Sorszám: 31
India records its hottest day ever
8 hours ago
From the section India

A city in India's Rajasthan state has broken the country's temperature records after registering 51C, the highest since records began, the weather office says.

The new record in Phalodi in the desert state comes amid a heatwave across India.

The previous record for the hottest temperature stood at 50.6C in 1956.

http://www.bbc.com/news/world-asia-india-36339523
Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 03. 21:26 | Sorszám: 30

Párizsban lélektani áttörés történt - közölte Áder János

Áder János köztársasági elnök biztató előjelnek tekinti, hogy a klímaváltozás kérdésében Párizsban lélektani áttörés történt annak a célnak a rögzítésével, hogy 2 Celsius-fok alatt kell tartani az általános felmelegedést.

Az emisszió érzékelhető csökkentéséhez ugyanakkor további erőfeszítéseket kell tenniük elsősorban a legfejlettebb G10 államoknak - mondta az államfő kedden a Debreceni Egyetem (DE) agrártudományi központjában, a klímaváltozásról tartott rendhagyó tanórán.

http://www.hirado.hu/2016/05/03/parizsban-lelektani-attores-tortent-kozolte-a ...
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. május 03. 14:12 | Sorszám: 29

Homokvihar Kuvaitban
Late Devonian
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 03. 14:11 | Sorszám: 28

Elviselhetetlenné válhat a Közel-Kelet néhány évtizeden belül
2016.05.03. 13:02

Drámaian megnőhet a klímaváltozás miatti menekültek száma a jövőben. A Max Planck Institute for Chemistry és a nicosiai Cyprus Institute számíásai szerint a Közel-Keleten és Észak-Afrikában annyira megnőhet a forróság, hogy alkalmatlanná válik az emberi életre.
Homokvihar Kuvaitban

A cél, hogy legalább két Celsius fokkal csökkentsék a globális felmelegedést, nem elég ennek a forgatókönyvnek a megelőzéséhez. Pedig az ENSZ legutóbbi felmelegedéssel foglalkozó csúcsán erről állapodtak meg a tagországok.

A nyarak már most nagyon melegek a Közel-Keleten és Észak-Afrikában, ráadásul az előrejelzések szerint kétszer olyan gyorsan melegszik itt az átlaghőmérséklet, mint a világ többi részén. Ez azt is jelenti, hogy melegebb napokon a hőmérséklet elérheti a 46 Celsius fokot. És ez nem a távoli jövőben várható, hanem a század közepére.

Ilyen extrém meleg napok ötször olyan gyakran fognak előfordulni, mint a század elején. Az egyre nagyobb légszennyezéssel egybekötve ez a forróság elviselhetetlen lesz és arra kényszeríti az ott élőket, hogy elköltözzenek. A legmelegebb időszakokban még éjszaka sem esik 30 Celsius fok alá a hőmérséklet. És ez még nem minden, a számítások szerint az évszázad végére a melegebb napokon 50 fok fölé is emelkedhet a hőmérséklet.

Több mint 500 millióan élnek a térségben, amely már most jobban ki van téve a globális felmelegedésnek. Az 1970-es évek óta megduplázódott az extrém meleg napok száma. A század eleje óta 70 százalékkal nőtt a levegőben lévő sivatagi por aránya a levegőben. Ez a szárazság és a jóval több homokvihar miatt van így.

Mit jelent az, hogy több lesz a meleg napok száma? Az 1986 és 2005 közötti időszakban évente átlagosan 16 napon volt extrém meleg, ez a század közepére évi 80 napra nő, a század végére pedig 116 napra. És ezek a számok akkor igazak, ha jelentősen csökken az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása. Ha minden marad úgy, ahogy most, akkor a század végére több mint 200 napon át lesz extrém hőség Közel-Keleten és Észak-Afrikában.

A forróságnak nem csupán a környezetre, de az emberek egészségére is nagy hatással lesz. Lesznek olyan régiók, ahol nem lehet majd élni.

http://index.hu/tudomany/2016/05/03/elviselhetetlenne_valhat_a_kozel-kelet_ne ...
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 05:05 | Sorszám: 27
NEM "AZ"! BIZARR=MEGHÖKKENTŐ!
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 04:59 | Sorszám: 26
Rég láttunk!
HAME
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 18:45 | Sorszám: 25
a bizarr a paranoid szinonímája?
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 05. 11:27 | Sorszám: 24
"..Bizarr lelkialkatra utal,.."
No, ez stimmel.Az én "lelkialkatom" olykor valóban "Bizarr".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 05. 08:11 | Sorszám: 23
Bizarr lelkialkatra utal, hogy olyan fórumra írogat, ahol a mi beírásainkra nem kíváncsi,
és az sem érdekli, hogy a maga beírásai ránk milyen hatást tesznek.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 05. 07:30 | Sorszám: 22
LEHET, HOGY "NEM KELL"-LENE --ÚGYMOND--FÖLKAPNOM A VIZET, DE ÉN MÉGIS FÖLKAPOM!A jövöben is "fölkapom a vizet" úri gusztusom és szeszélyeim szerint....
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 05. 07:28 | Sorszám: 21
Be köll vallanom: NEM IGAZÁN ÉRDEKEL ÉS IZGAT AZ "OLVASÓKÖZÖNSÉG" "SEKÉLY KÉJ"-E!
Úgy gondolom: én vagyok annyira valaki--és nem szervilis valaki--hogy mások "kéjérzeti igényét" ignorálhatom.
Egyébiránt: valószinüleg nem ért velem ebben sem, nyilván.Ám bevallom: ez sem "izgat" különösebben....JÁROM A SAJÁT UTAMAT TOVÁBBRA IS, ÉS MINDENT VÁLTOZATLANÚL "ÚGY" ÉS CSAKIS ÚGY FOGOK CSINÁLNI, AHOGY ÉN JÓNAK VÉLEM.ÉS MINDEN CSELEKEDETEMÉRT MINDEN KÖVETKEZMÉNYT VÁLLALOK!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 05. 07:25 | Sorszám: 20
Haggyon mán békin tatám ezzel a hiperérzékenységgel. Mit kell fölkapni a vizet egy ilyen semmitmondó "zőccség"-en? Mondja, mellik a kedvenc színe oszt legközelebb majd "kékség"-et vagy "fehérség"-et mondok.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 21:02 | Sorszám: 19
Annyi baj azért van ezzel, hogy a sértegetésekből és sértődgetésekből álló párbeszéd
roppant sekély kéjt okoz az olvasóközönségnek.
Ezért kérem, hogy ne minket örvendeztessen vele.
hümér
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 20:22 | Sorszám: 18
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 20:12 | Sorszám: 17
Nincsen "mindezzel" semmi baj--szerintem legalábbis.Ha nekem "fáj" valami--azt én teszem szóvá, a magam módján.Ha én teszek valami olyat, ami "fáj" másoknak-valakiknek, AKKOR AZT MAJD SZÓVÁTESZIK ŐK! Mi van ebben "különös"?
Hogy "hiperérzékeny" vagyok sőt--egyesek szerint--szeszélyes is és néha indulataimban öléggé kiszámíthatatlan, EZEN NINCS MIT "SZÉPITGETNI", mert tény. Ám mások is ösmerjék el legalább olyannyira a saját hibázhatóságukat---kérném--mint alkalmasint én most, meg máskor is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 18:57 | Sorszám: 16
Hiperérzékenynek kell lenni ahhoz, hogy valaki a "zőccség"-en megsértődjék.
Pláne olyasvalaki, aki magának is megenged olyanféle tréfákat, mint a csupa nagybetűkkel írás.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 18:23 | Sorszám: 15
"..A gyűlölködésről való lemondás ott kezdődik hogy nem kódoljuk a mondanivalónkat hanem egyenesen fogalmazunk, és senki hozzászólását nem törlik ki."
Ezt egy másik fórumon olvastam--tehát nem én írtam--és olyannyira igaznak érzem, hogy ide bemásoltam.
"MDP" mint mindég, MOST IS MELLÉBESZÉL! Ugyanis: nem a "papá"-n pörögtem be, hanem azon, hogy vadparaszti önérzettel "zöldségnek" merte minősiteni azt, amit írtam.Félreértés ne essék és ne induljon új mellébeszéléssor! Lehet, hogy amit írtam, az "nincs úgy" vagy nem egészen van "úgy". DE ÉN "ÚGY LÁTOM" ÉS JOGOM VAN ÚGY LÁTNI!!! Mint ahogyan másnak is joga van velem nem egyetértőn nyilatkozni bármiről.Nem fogunk egyetérteni és kész! De attól, hogy nem értünk egyet, A MÁSIK EMBER VÉLEMÉNYE MÉG NEM(!) ZŐDSÉG!!! Legföljebb ő nem 'olyan szakértője a témának mint az "egyik", s az ő tapasztalatai az ő véleményét támasztják alá.
Ám ettől még nem kell "leződségezni" őt azért, mert eltérő a véleménye valakiétől valamiben, bármiben--itt történetesen a "meleg" télről szólva.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 08:23 | Sorszám: 14
Mert ha a kövér keresztespókot extrapolálja, abból madárpók lesz !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 08:17 | Sorszám: 13
Nahát én meg kedveskedésnek szántam a papát. Dehát kedveskedjék magának a hóhér.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 08:16 | Sorszám: 12
Mér. Még rokonyok is:
KERESZTkém - KERESZTespók
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 08:13 | Sorszám: 11
Attól tartok, hogy keresztkem bácsi számára a jól hízott keresztespók látványa nem megnyugtató,
sőt !
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 04. 08:06 | Sorszám: 10
Ön meg TAHÓ!
MERT ÉN:
1.) Nem vagyok "Papa"--még a fiaimnak, az unokáimnak, s pláne a feleségemnek nem. EGY ILYEN HÜLYEÁLLATNAK MINT ÖN meg azután végképp nem! Egyrészt.
2.) Másrészt legföljebb "nincs teljesen igazam", DE ZÖCCSÉGEKET BESZÉLNI csak maga tud, MAGA HÜLYE MUCSAI TAHÓPARASZT!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 07:39 | Sorszám: 9
Zőccségeket beszél Papa. A "rovarok" mellett a "rovarok" ellenségei (nagyrészt ők is rovarok, csak ragadozók) is jóval nagyobb számban telelnek át ilyenkor. Soha ennyi keresztespókot nem láttam, és mind jó kövér volt. A ragadozó madarak is nagyobb fészekaljat költenek ilyenkor (pocok, hörcsög, mezei egér, güzü bőven van a fiókáknak).
A vírusokban igaza van, de azok nem a meleg tél miatt szaporodnak és változnak sosem látott ütemben, hanem azért mert a forgalomban lévő patogén baktériumokat jócskán meggyérítettük a mérhetetlen mennyiségű antibiotikummal. (A maradék meg szuperrezisztens kórházlakó lett) Így a vírusok számára megnyílt a terep. Azok meg olyanok, hogy élnek a lehetőséggel, és emiatt bukkannak fel újabbnál újabb, "influenza-szerű" betegségek.
De a kártevők miatt ne aggódjon túlzottan. A természet köszöni elvan az aggodalmunk nélkül is, nem ez az első klímaváltozás a Főd történetében.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...