12:44:24
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Kutya-macska, vadaszgoreny, tovisszuro gebics-allatbaratoknak!
... Elejére 1. lap 
malom
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. május 22. 07:28 | Sorszám: 1332

https://www.youtube.com/watch?v=cyk9qA8iTG4
Fur Elise Piano Meowssage

malom
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. április 13. 23:46 | Sorszám: 1331

https://www.youtube.com/watch?v=EFPTe9vOIkc
Hidden Camera Catches Cat Comforting Anxious Dog While Family's Away | The Dodo Odd Couples


Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 25. 22:50 | Sorszám: 1330
Nem mind!

Tudom, nem hiszed, de ma épp' "találkoztam" megint egy sünivel. Ücsörögtem egy padon este 8 után, és arra lettem figyelmes h egy autó megállt a belső sávban, na, a mögötte levő meg jól rádudált.... majd kikerülte... Aztán amikor elindult a másik autó is, csak akkor vettem észre h miért állt meg... Egy nagyon apró kis süni iszkolt keresztbe.... Majdnem épp' felém ...
Felálltam s megközelítettem azt a helyet ahol beérkezett a járdával kapcsolatos zöld területbe ... Megálltam, s vártam h hol bukkan elő, s képzeld, átsétált az aszfaltozott részen, de fura mód épp' felém vette az irányt Végül megállt. Pont a cipőm mellett kábé tíz centire! Nézegettem, nézegettem, majd megpróbáltam egy kicsit eltávolodni.... Na persze, erre jól megdermedt, és nem moccant.... De aztán, amikor még távolabbra hátráltam, akkor tovább szöszmötölt valahová, de nem volt világos, hogy mi volt a célja ... Nagyon pici volt, kis fiatalka lehetett. ....
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 18. 06:34 | Sorszám: 1329
Vetővirág vagy kikericsvirágú sárika (Sternbergia colchiciflora)
A Dunántúli-középhegység füves lejtőin és a Tiszántúl déli részének löszgyepjeiben
az őszi esők után, rendszerint szeptemberben nyílik. Csak csapadékos őszökön
tapasztalható, hogy tulajdonképpen elég gyakori, de ritkán és rövid ideig virágzó
aprócska növény.
Jellegzetes, de kevéssé feltűnő, kissé a hóvirágéra emlékeztető, lapos, tompa csúcsú,
gyakran megcsavarodó leveleit március–áprilisban láthatjuk. A természetes állapotú,
érintetlen gyepekben leginkább szálanként fordul elő, legnagyobb egyedszámban olyan
helyeken (legelőkön, bányákban, turistautak mentén, sőt városok rendszeresen nyírt
gyepjeiben, focipályán!) szaporodik el
, ahol a gyep felszakadozik.
... www.eletestudomany.hu/vetovirag
Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 17. 22:53 | Sorszám: 1328
Erről sem.
dejszen
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 17. 22:53 | Sorszám: 1327
Köhöm, köhöm!
Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 17. 22:52 | Sorszám: 1326
Nem erről szólt a bejegyzésem. Nem baj, sokmindent nem értesz. Hajré, Jobbik!
dejszen
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 17. 22:45 | Sorszám: 1325
A macsek nem ellenfél egy sünnek! Nagyobb kutya már igen. Az autósok a nagy ellenségek!
Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. szeptember 17. 22:33 | Sorszám: 1324
Sünik.
Hihetetlen. Hogy a fenébe tudnak megélni Budapesten, olyan helyen ahol alig van zöld/bokor ....
Ma este úgy láttam, a macskák sem nagyon zavarják őket....
A kis süni csak úgy bámult rám sokáig, meg der medve ... Két macsek meg, nem izgatta magát néhány (1-2) méterre odébb ..
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. szeptember 03. 11:30 | Sorszám: 1323
Tom és Jerry


_https://zug.hu/galeria/kepek/img_4388.jpg_
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. augusztus 31. 12:12 | Sorszám: 1322

Manx. (Man-szigeteki farkatlan macska. )



http://cicfarok.hu/2017/01/30/man-szigeteki-manx-macska-manx-cat/
Man szigeteki (manx) macska – Manx cat
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. augusztus 31. 12:08 | Sorszám: 1321
Nana! Nem úgy van az!
Én a jövő héten elmegyek az Országház elé, s tüntetni fogok a macskák (LMBTQ-s) jogaikér'!!!
Szabadság, egyenlőség, testvériség, macskák!
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. augusztus 31. 08:23 | Sorszám: 1320
Éljenek az élőlények !
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. augusztus 31. 04:05 | Sorszám: 1319
https://hu.euronews.com/2018/08/30/nem-akarnak-tobb-macskat-egy-uj-zelandi-ki ...


"Új_Zéland Déli-szigetenék legdélibb csücskén fekvő Omaui városka önkormányzata összeírná, mikrochippel látná el és szükség esetén ivartalanítaná a településen élő összes macskát, és megtiltanák az elpusztuló házi kedvencek pótlását. Az erről szóló rendeletettervezetet már közzé is tették – adta hírül az MTI.

"Nem vagyunk macskagyűlölők, de azt akarjuk, hogy sokszínű természet vegyen körül bennünket" - mondta John Collins természetvédő, a macskatartási tilalom kezdeményezője.

Az új-zélandi természetvédők nem igazán kedvelik az európai telepesek által behurcolt macskákat, mert azok nagyon hatékony ragadozók és halálos ellenségei szinte az összes őshonos vadon élő állatfajnak, köztük a madaraknak, gyíkoknak és rovaroknak.

A BBC-nek nyilatkozó szakértő szerint a világon 63 faj kihalása kapcsolható a növekvő macskapopulációkhoz. A probléma ráadásul súlyosbódik az olyan érzékeny ökoszisztémájú területeken, mint amilyen például Új-Zéland."


Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. augusztus 12. 20:16 | Sorszám: 1318
Idézet:
Vetési varjak szedegetik össze a cigarettacsikkeket és a szemetet

Kiképeztek hat vetési varjút, akik hamarosan az eldobált cigarettacsikkeket, és más szemetet fogják összeszedni egy franciaországi történeti parkban. A madarak a takarításért majd jutalomeleséget kapnak. A Puy de Fou parkot vezető Nicolas de Villiers szerint egyébként a látogatók általában odafigyelnek a tisztaságra, de az akcióval arra is fel akarják hívni a figyelmet, hogyan lehetne természetes módon rendben tartani a környezetet. (Guardian)


Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. július 21. 01:19 | Sorszám: 1317
https://www.youtube.com/watch?v=KMvwfLQhA_Y
Angry Cats VS Dogs Funny Compilation 2017 !!!

menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. július 16. 08:53 | Sorszám: 1316
Ott vagyok, ahol lenni akarok.
https://www.youtube.com/watch?v=5ILc6MMoECY
Walaki
Olvasta: 11 | Válasz | 2018. július 07. 14:50 | Sorszám: 1315
Walaki
Olvasta: 11 | Válasz | 2018. július 07. 14:44 | Sorszám: 1314
"Oddball 15 éves volt, amikor elment. Nehéz leírni, hogy mi mindent jelentett ő annak a kis ausztrál közösségnek, ahol élt. A kutya az egész életét azzal töltötte, hogy megpróbálja megvédeni a kis pingvineket a környékbeli ragadozóktól. Emellett hűséges társ is volt, akinek az életéről még filmet is forgattak. Íme, a film 2015-ös előzetese: ....
Ő volt az első kutya, akit a Middle Island szigetre küldtek a Maremma Projekt keretében. Ennek már majdnem 15 éve, de Oddball szinte rögtön a projekt elején bizonyította, hogy az őrkutya módszerrel életben tartható a helyi pingvinpopuláció. A kutya gazdája Allan Marsh az ABC-nek azt nyilatkozta, hogy már 105 éves volt kutyévekben, és hatalmas örökséget hagyott hátra."

https://24.hu/elet-stilus/2017/02/16/meghalt-a-kutya-aki-az-egesz-eletet-arra ...

Walaki
Olvasta: 11 | Válasz | 2018. június 29. 12:16 | Sorszám: 1313
hoppsz, ez a hsz. ide félrement.... a szolnoki "kutya"medvés sztorihoz tartozik eredetileg .. ;--D
Walaki
Olvasta: 11 | Válasz | 2018. június 29. 11:33 | Sorszám: 1312
Perszehogy, David Attenborough is hülye, szerinted.
Az "INTERNET" meg, nem sok köze van. Csak mert meg lehet nézni ott is vidjókat Akár pl. a Spektrum vagy egyébb tévén is láthattad volna, hogyha nézel tévét....
Tudom, tudom, a Tévé "népét meg hülyíteni kell szakadásig". Ja.
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. június 29. 11:28 | Sorszám: 1311
Hát, lehet, de a varjúkra viszont az, amiről itt szó van!
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. június 29. 11:24 | Sorszám: 1310
Sajnálom! Nem (csak) a filmről szól a történet.
A medve koma ott járt, nem kétséges!!
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. június 27. 22:20 | Sorszám: 1309
Sajnálom! Vágásonként /tudod, hogy az mi?/ figyeld a filmet, ha nem változik meg a véleményed akkor....
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. június 27. 22:16 | Sorszám: 1308
Szarkákra nem érvényes, a varjúkra viszont igen!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...