13:09:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Gyereknevelés (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 11. 21:10 | Sorszám: 151
Szóval a siker Istené, a sikertelenség az Emberé?!
Farizeus gondolat.

keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 11. 21:01 | Sorszám: 150
Szerintem a mai gyermeknevelés elméletének és gyakorlatának az a legnagyobb hibája, hogy többnyire nem számol azzal, miszerint A GYERMEK ISTEN AJÁNDÉKA A SZÜLŐKNEK. TEHÁT, MINT OLYAN: TEREMTMÉNY.AZ ISTENI FOLYAMATOS EMBERALKOTÁS MŰVE, TEHÁT: ISTENI MŰ! Megszületése, életének, nevelkedésének sikerei tehát NEM A SZÜLŐK ÉRDEME de az ISTENI KEGYELEM működésének eredménye. Esetleges kudarcai viszont a szülők életének kudarcai de legalábbis figyelmeztetés a szülők számára, hogy valamit nem jól tettek közös életükben.
És maga a gyermek NEM AZ Ő AJÁNDÉKTÁRGYUK, amivel vagy amellyel azt tesznek, amit akarnak.És annak ellenére nem ajándéktárgy a gyermek, hogy IGAZ AZ, hogy léte-megszületése: AZ ISTEN KEGYELMI AJÁNDÉKA de csak részben a szülők számára, de sokkal inkább AZ EMBERI NEM számára adott ajándék minden gyermek.Becses és drága kincs, melyre legjobb tudásunk szerint kell vigyáznunk!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 11. 19:06 | Sorszám: 149
Irish version of the 'Cups' Song
... www.facebook.com/profile.php?id=1461888192
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 11. 07:35 | Sorszám: 148
Nagyon-nagyon KELL(!!!!!) szeretni a pici gyerekeket--EZ SZÁMOMRA IS TÖBB MINT VILÁGOS VOLT már 30 évveel ezelőtt is.S komolyan vettük ezt a fő elvet a gyereknevelésben feleségemmel mindég--és talán nevelésünk "eredményei" mutatják is mindezt.DE!
AZÉRT MÉGSEM MAJOMSZERETETTEL(!) KELL SZERETNI ŐKET--NAGY-NAGY SZERETETÜNK ELLENÉRE SEM!MIT JELEN EZ A GYAKORLATBAN?
Azt, hogy nagy-nagy szeretetünk ELLENÉRE az ő--A GYEREKEK-- hibáikat és bűneiket IGENIS KÖZÖLNÖNK KELL(!) VELÜK időben a saját érdekükben--és nem a magunk; a szülök kényelmi szempontjai vagy hülye rögeszméi miatt. Persze kb. 2,5 éves korukig a gyermekeknek egyszerűen NINCSENEK HIBÁIK--bármennyire is hihetetlen ez--csak apró konfliktus alkalmaik vannak esetleg, amelyek okai mindig mi a szülők vagyunk.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 10. 09:18 | Sorszám: 147
Sajnos, nem egy anyukát láttam, aki úgy beszélt a gyerekével, ahogy a kutyájával se szabadna ...
Valóban intő jel lehet, ha a gyerek szívesen megy az óvodába !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 10. 08:43 | Sorszám: 146
Első gyermekem abszolúte nem fogadta el az óvodát. Vért izzadtunk vele, hogy elvigyük reggelente, délután már nem csinált semmit csak várt bennünket.
Borzasztó érzés volt reggelente otthagyni.
Aztán egy cihológus azt mondta, tulajdonképpen örülhetünk ennek, mert azt jelenti: szeret minket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 10. 07:59 | Sorszám: 145
"Amikor anno beléptem a klinikára, egy orvosnő végigvezetett a patológiás újszülött osztályon, és azt kérdezte: Tudja maga, mi baja ennek a sok csecsemőnek? A legtöbbnek egyszerűen cirókahiánya van. Abba ugyanis belebetegszik egy gyerek.
De egy felnőtt is, teszem hozzá sok év múltán én. Több évtizedes praxisom alatt nyolcvan százalékban olyan gyerekekkel találkoztam, akiknek az egyetlen bajuk az volt, hogy nem szerették őket, de azt hazudták, hogy szeretik.
... www.facebook.com/photo.php?fbid=678187548870815&set=a.179542955401946.39687.1 ...
... www.facebook.com/voros.mira
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 07. 07:11 | Sorszám: 144
Az ú.n. "kötődő gyereknevelésről" "értekezik" az ORIGO-n egy fiatalanyuka, akinek hármasikrei plusz még egy kisgyermeke van--Istennek hála--aki szintén kicsi még, tehát nem sokkal nagyobb, mint a hármasikrek.
S irásának, ha jól értem az a lényege, hogy mennyire NEM TELJESITHEŐ A GYAKORLATBAN az ú.n. kötődő gyereknevelés több, nagyon okosnak vélt elméleti tézise.Miközben azonban a problémákat sorolja, melyek között a legeslegnagyobb az, hogy "apa és anya hol szexeljenek, ha együtt alszik mindkettejük a kisgyerekekkel", észre sem veszi, hogy neehézségeinek legnagyobb része a FŐVÁROSI GAZDAGKÖZÉPOSZTÁLY ARANYIFJAINAK és elkényeztetettjeinek nyűgje--már a fogalomhasználatból is kivehetően.Igy, ilyen fogalmakat használ : "kiteszem a TERASZRA a felöltöztetett gyereket, miközben a többieket öltöztetem stb..stb.." Gondol ez az anyuka arra, hogy sok család--de gyerek biztosan nem-- azt se tudja MI AZ A TERASZ? Vagy: "beteszem a KOCSIBA az egyik gyereket, ezalatt a másik ordit, hogy miért nem őt tettem be elsőnek.....etc..etc.." Gondol arra ez a fiatal, és a jósorsa által elkényeztetett anyuka, hogy sok vidéki családnak NEM "EZ" a problémája, hanem az, hogy hogy' száljon föl a szülő a VILLAMOSRA(!?) egyyedül a 3 kisgyerekkel, mert nincs kocsijuk, s valószinűleg még sokáig nem is lesz?
Kérdem minezeket szeretettel, de még sok-sok hasonlót is kérdezhetnék....a cikk alapján.Ám nem teszem mert a LÉNYEGI KIFOGÁSAIM a föntiekből már ismertek lehetnek--azoknak a számára persze, akiket ez a dolog egyáltalában érint valahogy.
keresztkem
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 24. 17:45 | Sorszám: 143
Ez is gyermeknevelés, csak egy kicsit másképp:
http://hetivalasz.hu/itthon/hat-gyerekebol-egyetlenegy-el-de-csodat-tesz-71658/
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 16. 14:05 | Sorszám: 142
Kamu. Ne ülj föl ilyesminek, ott van a hírportálon a figyelmeztetés.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 16. 13:57 | Sorszám: 141

... www.facebook.com/photo.php?fbid=176698762529206&set=a.159368444262238.1073741 ...
... www.facebook.com/barbara.vertestogher
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. november 29. 11:26 | Sorszám: 140
A sorkatonaság megszüntetésével, egyidejűleg megszűnt a fegyelem is a fiatal társadalomban, ezt az új fegyelmet kívánkozik visszahozni a jelenlegi kormány, pontosabban hozza vissza, mert most már egészen biztos hogy sorkatonaság lesz 2014. január 1. dátummal.”Adta hírül Kovács István a Magyar Honvédség vezérőrnagya.

A sorkatonaság vissza hozataláért tett lépések már évekre nyúlnak vissza, sokat dolgoztunk azon, hogy újra behozzuk ezt a köztudatba, demográfiai adatokkal támasztottuk alá, hogy a magyar ifjak sokkal rosszabb és minőségtelen életminőséget produkáltak a sorkatonaság megszüntetése utáni években, mint előtte.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 23:45 | Sorszám: 139
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 12:41 | Sorszám: 138
"Ha azt szeretnéd, hogy a gyereked intelligens legyen, olvass neki tündérmeséket. Ha szeretnéd, hogy még intelligensebb legyen, olvass neki még több tündérmesét." (Albert Einstein)
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 11. 23:22 | Sorszám: 137
Jaajj, neee!
Ennyire nem Lehetsz pesszimista!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 05. 14:19 | Sorszám: 136
"..Szülőként kérdem, hogyan lehet ennyi gyermeket nevelni. "
Válasz: NYILVÁN NEM TÖKÉLETESEN.
De! Tökéletlen nevelés és tökéletlen nevelés között van, lehet különbség.És azoknak a csavargó árvagyerekeknek az esetében--akikről itt szó van-- a fönti kérdés nem kérdés.Olyan értelemben nem, hogy számukra még mindég az a legjobb nevelkedési mód és helyzet, amit Csaba testvér tud adni számukra, így.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 07:45 | Sorszám: 135

... www.facebook.com/alessandra.alampi.1
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 04. 07:52 | Sorszám: 134

– Ismét csak a párhuzam kényszere incselkedik bennem. Szülőként kérdem, hogyan lehet ennyi gyermeket nevelni. Hiszen nem csupán a mindennapi betevőről van szó?
– Ma valahogy egy kiszolgáló stílus uralkodik a családokban, nevelésben, gyerekvállalásban. Én többször is elmondtam és hiszem, hogy minden családban úgy kellene legyen, hogy az apa, az anya tudja azt, hogy a jó Isten rábízott egy lelket, és az a cél, hogy azt kibontakoztassa. Hogy megtanítsa neki, hogy nem lehet örökké pelenkában járni, hogyan kell késsel-villával enni, biciklizni, lábon járni, úszni. Tehát minden egyes pedagógiai, szülői aktus igazából az autonómiára való nevelés. Az a cél, hogy a gyermek, ahogy felnő, önállóan, a benne lévő értékeket kibontakoztatva élje boldogan az életét. Nekem ugyanez a célom, hogy a házakat és a kollégákat is, nem beosztottakként kezelni, hanem felszabadítani arra, hogy Isten szép országát építsék. Ott ahol vannak. Én nem csak kérem az autonómiát, én adnám is, adom is, gyerekeknek és kollégáknak is.
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=150499&cim=20_eves_a_devai_szent_ferenc ...
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 01. 21:42 | Sorszám: 133
Ez egyéniség kérdése. Talán, meghatározó, hogy saját nagyszüleiddel milyen volt a kapcsolatod, ha találkoztál velük, vagy emlékszel rájuk.
Én nem beszélhettem a nagyszüleimmel, talán ezért vagyok "unokafüggő".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 01. 12:45 | Sorszám: 132
Akik kidobták a tévét a lakásból – A Czilli család történetei
... http://erdely.ma/eletmod.php?id=148516&cim=akik_kidobtak_a_tevet_a_lakasbol_a ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:36 | Sorszám: 131
Kösszenytyű!!!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:33 | Sorszám: 130
Szívből gratulálok Hozzá! "Az" KOMOLY DOLOG.
Üdv.:
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:28 | Sorszám: 129
Nekem meg a legnagyobbik gyermekem (lesz) zongoratanár.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:26 | Sorszám: 128
1.) Sok mindent lehet gondolni-fantáziálni az unokákkal kapcsolatban de egyet biztosan nem: FÉLNI TŐLE! No, azt az egyetlenegyet biztosan nem.
2.) Mondjuk nálunk nem annyira a "ház körül nyüzsögnek", mert az a fiam ahol a 3.-ikat várják Diósgyőrben lakik, mi meg Miskolc belvárosában de mindenesetre a belvároshoz igen-igen közel.A másik--a nagyobbik--fiamék pedig, ahol szintén van 2 aranyos a diósgyőri unokatestvéreikkel nagyjából egykorú unoka, nos ők pedig a közeli Sajóvámoson laknak egy hatalmas, kastélyszerű házban.
Mellesleg ez a Sajóvámos--Szirmabesenyő és Sajókápolna közelében--az a falu, ahol az Edelsheim-Gyulai család és a gyermekik: a grófkisasszonyok nevelkedtek.Köztük vitéz Nagybányai Horthy Istvánné, gróf Edelsheim-Gyulai Ilona is--aki nemrég halt meg Angliában.
3.) Krisztina menyem zongorát és karvezetést, meg zeneelméletet tanít--már amikor nem a kisbabákkal foglalatoskodik.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:47 | Sorszám: 127
Ja az onokákhoz gratulálok!!
Az igazi öröm lehet időskorban, ha ottan nyüzsögnek a ház körül.
Bár, őszintén, én kicsit félek, mi lesz ha unokám lesz. De gondolom, ez rögtön megoldódik magától, ha valóban lesz.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...