14:01:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Gyereknevelés (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 12:41 | Sorszám: 138
"Ha azt szeretnéd, hogy a gyereked intelligens legyen, olvass neki tündérmeséket. Ha szeretnéd, hogy még intelligensebb legyen, olvass neki még több tündérmesét." (Albert Einstein)
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 11. 23:22 | Sorszám: 137
Jaajj, neee!
Ennyire nem Lehetsz pesszimista!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 05. 14:19 | Sorszám: 136
"..Szülőként kérdem, hogyan lehet ennyi gyermeket nevelni. "
Válasz: NYILVÁN NEM TÖKÉLETESEN.
De! Tökéletlen nevelés és tökéletlen nevelés között van, lehet különbség.És azoknak a csavargó árvagyerekeknek az esetében--akikről itt szó van-- a fönti kérdés nem kérdés.Olyan értelemben nem, hogy számukra még mindég az a legjobb nevelkedési mód és helyzet, amit Csaba testvér tud adni számukra, így.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 07:45 | Sorszám: 135

... www.facebook.com/alessandra.alampi.1
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 04. 07:52 | Sorszám: 134

– Ismét csak a párhuzam kényszere incselkedik bennem. Szülőként kérdem, hogyan lehet ennyi gyermeket nevelni. Hiszen nem csupán a mindennapi betevőről van szó?
– Ma valahogy egy kiszolgáló stílus uralkodik a családokban, nevelésben, gyerekvállalásban. Én többször is elmondtam és hiszem, hogy minden családban úgy kellene legyen, hogy az apa, az anya tudja azt, hogy a jó Isten rábízott egy lelket, és az a cél, hogy azt kibontakoztassa. Hogy megtanítsa neki, hogy nem lehet örökké pelenkában járni, hogyan kell késsel-villával enni, biciklizni, lábon járni, úszni. Tehát minden egyes pedagógiai, szülői aktus igazából az autonómiára való nevelés. Az a cél, hogy a gyermek, ahogy felnő, önállóan, a benne lévő értékeket kibontakoztatva élje boldogan az életét. Nekem ugyanez a célom, hogy a házakat és a kollégákat is, nem beosztottakként kezelni, hanem felszabadítani arra, hogy Isten szép országát építsék. Ott ahol vannak. Én nem csak kérem az autonómiát, én adnám is, adom is, gyerekeknek és kollégáknak is.
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=150499&cim=20_eves_a_devai_szent_ferenc ...
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 01. 21:42 | Sorszám: 133
Ez egyéniség kérdése. Talán, meghatározó, hogy saját nagyszüleiddel milyen volt a kapcsolatod, ha találkoztál velük, vagy emlékszel rájuk.
Én nem beszélhettem a nagyszüleimmel, talán ezért vagyok "unokafüggő".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 01. 12:45 | Sorszám: 132
Akik kidobták a tévét a lakásból – A Czilli család történetei
... http://erdely.ma/eletmod.php?id=148516&cim=akik_kidobtak_a_tevet_a_lakasbol_a ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:36 | Sorszám: 131
Kösszenytyű!!!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:33 | Sorszám: 130
Szívből gratulálok Hozzá! "Az" KOMOLY DOLOG.
Üdv.:
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:28 | Sorszám: 129
Nekem meg a legnagyobbik gyermekem (lesz) zongoratanár.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 09:26 | Sorszám: 128
1.) Sok mindent lehet gondolni-fantáziálni az unokákkal kapcsolatban de egyet biztosan nem: FÉLNI TŐLE! No, azt az egyetlenegyet biztosan nem.
2.) Mondjuk nálunk nem annyira a "ház körül nyüzsögnek", mert az a fiam ahol a 3.-ikat várják Diósgyőrben lakik, mi meg Miskolc belvárosában de mindenesetre a belvároshoz igen-igen közel.A másik--a nagyobbik--fiamék pedig, ahol szintén van 2 aranyos a diósgyőri unokatestvéreikkel nagyjából egykorú unoka, nos ők pedig a közeli Sajóvámoson laknak egy hatalmas, kastélyszerű házban.
Mellesleg ez a Sajóvámos--Szirmabesenyő és Sajókápolna közelében--az a falu, ahol az Edelsheim-Gyulai család és a gyermekik: a grófkisasszonyok nevelkedtek.Köztük vitéz Nagybányai Horthy Istvánné, gróf Edelsheim-Gyulai Ilona is--aki nemrég halt meg Angliában.
3.) Krisztina menyem zongorát és karvezetést, meg zeneelméletet tanít--már amikor nem a kisbabákkal foglalatoskodik.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:47 | Sorszám: 127
Ja az onokákhoz gratulálok!!
Az igazi öröm lehet időskorban, ha ottan nyüzsögnek a ház körül.
Bár, őszintén, én kicsit félek, mi lesz ha unokám lesz. De gondolom, ez rögtön megoldódik magától, ha valóban lesz.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:45 | Sorszám: 126
Millyen hangszeren okít a meny?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:44 | Sorszám: 125
1.) Nem vagyok tájékozott, ráadásul--minden mai bölcsesség kútfejével a TV-vel is csak igen-igen korlátozottan élek. Úgyhogy alighanem Ön ab' start tájékozottabb nálam.
2.) Ma már--nyugdijasként--oly' nagyon "érintett" sem vagyok iskolaügyben, hacsak óraadóként időnként nem. És persze egyik menyem révén, aki ZENETANÁR lévén ilyen-olyan ügyeket intéztet velem--meg feleségemmel-- részben iskolájában részben különböző hivatalokban.Mivelhogy a 3. kisbabájukat (kisbabánkat-unokánkat) várjuk.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:16 | Sorszám: 124
Ráadásul érintett sem vagyok.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:06 | Sorszám: 123
Köszönöm az információt!
Pedig magácska nem is öreg, oszt hogy tuggya!!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 08:03 | Sorszám: 122
Mindenkire vonatkozik. Az egyház által fenntartott oktatási intézmények pedagógusai is "érintettek".
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 07. 07:15 | Sorszám: 121
Na, ha mán ilyen tájékozott Öregem. Mondaná meg nekem, az ősztől bevezetendő életpálya-modell és béremelés az etyházi iskolákra is vonatkozik? Mert egy közeli hozzátartozóm eggy ojjanban tanít.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 15:14 | Sorszám: 120
Pontosan arról van szó, amit R.K. a #118-ban is írt: most, az előttünk álló tanévben a "rászorulóknak", 2014-15-ben MIN-DEN- KI-NEK--AKI A KLEBERSBERG-HEZ TARTOZIK, tehát: nem "egyházi" és nem "alapitványi".! Nem gondolnám mindezt oly' bonyolultnak ho' ne lehetne ' elsőre fölfogni....Ámde! EZ AZ A SZITU. AMIKOR "MŰVILEG" HÜLYÉNEK TETTETI MAGÁT. ISMEREM A FIGURÁT, ÉN IS 'SZOKOM GYAKORLONI...OLYKOR-OLYKOR.
Ám NEM olyan ez, mint a kommunizmus mer' az nincs, nem is volt, nem is lesz! A Klebersberg viszont VAN, itt van a "nyakunkon" jan. 1-től.Aki iskolával foglalkoz', az tuggya--nem fenékig tejföl....
KERESZTKEM
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 14:32 | Sorszám: 119
Ahá!!! Olyan ez mint a kommunizmus!!
MAJD.
(HA újra megválasztanak, HA az ország helyzete megengedi, HA nem gyűrűzik be az olajválság stb.)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 14:16 | Sorszám: 118
Most a rászoruló és az elsősöknek, később majd mindenkinek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 13:18 | Sorszám: 117
....most akkor ezt így hogy....?

"A Fidesz sajtóirodája az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében emlékeztetett, hogy a kormány a rászoruló és az elsős diákoknak ingyenesen biztosítja a tankönyveket."
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 12:31 | Sorszám: 116
"..MINDEN TANULÓ SZÁMÁRA INGYENES LESZ(!!!)--..,"írtam volt a #112-ben.Tehát NEM CSAK AZ Ú.N. "rászorulóknak a számára lesz ingyenes, ámde MINDENKINEK!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 10:24 | Sorszám: 115
Mármint a rászorulóknak. Mert most tán MINDENKINEK ingyenes lesz? Mert az télleg vívmány lenne, de ezt nem hiszem.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 06. 10:23 | Sorszám: 114
Jó-jó, de az "elmútnyócév"-ben is ingyenes volt nekik.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...