23:27:19
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A stílus meg az ember
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 27. 11:13 | Sorszám: 110
Ritmuskiséret a föntiek szerint néha nem árt.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 27. 09:15 | Sorszám: 109
Pamm-pararáramm--pam-pamm!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 27. 09:12 | Sorszám: 108
A kiabáláshoz nem kell indulat.
Az a szándék kell hozzá, hogy a hallgatóság nagy távolságból vagy nagy hangzavaron
keresztül is megértse a mondanivalómat.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 27. 09:08 | Sorszám: 107
Jézus az igaz Istenbe vetett igaz hitet védelmezte.
A zsidók korábban úgy gondolták, hogy ez az Isten csak az övék,
Jézus próbálta meggyőzni őket arról - több-kevesebb sikerrel - hogy tévedtek.
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 27. 09:08 | Sorszám: 106
Szóval sem mondtam, hogy a túltengéseket védte. Éppenhogy a túltengésekTŐL védte a vallást, azt az értelmezését, amit ő helyesnek tartott.
Jézus tehát minimum rabbi volt.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 27. 09:01 | Sorszám: 105
Nincs indulat.
Szép higgadtan, nyugodtan megfonja az ostort, aztán, ahogy minden csordapásztor: csattogtatva
hajtja, terelgeti az állatokat.
Szép nyugodtan felborogatja a pénzváltók padjait és szerteszórja a pénzt.
A galambárusokhoz pedig szép szavakat szól.
Nem kiabál, szép, csöndesen szól nekik.
Nincs megértés-hiány.
Tudja, hogy mit csinál és miért csinálja és hogyan kell azt csinálni.
Nincs tehetetlenség.
Megvan a tudás és az erő az elhatározásának a végrehajtásához.
Buzgalom van.
Frissen, energikusan végrehajtja a feladatot.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. június 27. 08:56 | Sorszám: 104
" Jézus bement a templomba és kiűzte onnan, akik a templomban adtak-vettek.A pénzváltók asztalait és a galambárusok padjait felforgatta(!!!???)."Meg van írva--kiáltotta(!!!???)---hogy az én házamat az imádság házának fogják nevezni,mti pedig rablók barlangjává tettétek.""
(Mt 21,12-13.)

Azért az asztalok-padok fölforgató föl-döntögetése, meg a kiabálás--a zsidók szentnek tartott jeruzsálemi TEMLOMÁBAN--"AZ" TEMPLOMBAN--nem kis indulati és érzelmi feldúltságot sejtet-mutat és jelez.
Úgyhogy "nagyravasznak" teccik lenni kedves R.K. hogy a higgadtabb-filozofikusabb Szt. János Evangéliumból idézi ide a "szitu"-t, s nem az "emberhangúbb", ergo realisztikusabb Szt. Máté-t.Persze Szentirás az egyik részlet is meg a másik is...az igaz.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. június 27. 08:46 | Sorszám: 103
Hááát? Nemigazán "védelmezte" a zsidók kereskedőhajlamának túltengéseit.
k.k.
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. június 27. 08:15 | Sorszám: 102
Hoppáhoppá. Ezek szerint Jézus a zsidó vallást védelmezte? És egész újítása a zsidó vallás értelmezésére irányult? (Ami gyökeresen eltért az akkori papság értelmezésétől, meghát a jelenlegiétől is)
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. június 27. 07:43 | Sorszám: 101
"..Semmi indulat.(?)
Semmi megértés-hiány.(?)
Semmi tehetetlenség.(?)
Buzgalom.(?)
NA NE TESSEN MÁ' IZÉLNI MERÚGYMARAD!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. június 27. 07:01 | Sorszám: 100
Nos, igen, ez a "kötélből ostort fonván ..." klasszikus hivatkozási alap az indulatoskodóknak.
Nézzük csak:
A zsidók húsvétjának közeledtével Jézus fölment Jeruzsálembe.
A templomban kalmárokat talált, akik ökröt, juhot és galambot árultak, valamint pénzváltókat, akik
ott telepedtek le.
Kötélből ostort font, és mind kiűzte őket a templomból, juhaikkal és ökreikkel együtt, a pénzváltók
pénzét szétszórta, asztalaikat felforgatta,
a galambárusoknak meg azt mondta: "Vigyétek innét ezeket, ne tegyétek Atyám házát vásárcsarnokká!"
Tanítványainak eszükbe jutott az Írás szava: "Emészt a házadért való buzgalom."
Jn 2,13-17
Semmi indulat.
Semmi megértés-hiány.
Semmi tehetetlenség.
Buzgalom.
keresztkem
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. június 27. 06:42 | Sorszám: 99
"..Az indulatosság nem csak úgy a semmiből jön.
Az indulatosság a megértés hiányából fakad.
Abból a tehetetlen dühből, hogy elérhetetlen célokat akarunk elérni, vagy elérhető.."
Ez "úgy nagyjából igaz".Azért csak "úgy nagyjából" mert ezek a megállapitások--azt hiszem: ELFEDIK azt a körülményt, hogy mindent, főleg minden gonoszt és rosszat "megérteni" nem mi földi halandók, de még az Isten Fia a mi Uruni Jézus Krisztus sem tudott--illetve nagyonis, tudott,sőt,nem is akart "megérteni", ráadásul mindez "nem is vette el" az Ő indulatosságát sem. Gondolok itt arra a bibliai helyzetre, amikor Jézus igencsak indulatosan korbáccsal verte ki a templomból a kufárokat.Szóval nem gondolnám azt, hogy az Úr úgy kívánná tőlünk gyarló emberektől, hogy minden indulatosságot oly' "isteni szelidséggel" reagáljunk le, amilyenre Ő képes volt.Dehát Ő Isten Fia a Második Isteni Személy mégiscsak, mi meg....
Persze törekedni kell(-lene) rá, és,bizonyos mértékben lehet is--"legyetek szentek amiként Mennyei Atyátok szent" ugye.Ám azért nem árt a realitások talaján maradni a' tekintetben, hogy mindez mennyire, milyen mértékben sikerül(-het).S főleg a hétköznapi élet mely' területein? Mert sokszor a "túl jó" és "túl szelid" embert baleknak sőt, hülyének nézik a gonoszok, tehát a jézusi jóságával vaskosan VISSZAÉLNEK"! Mindez néhány esetben ELVISELENDŐ(!) egy igazán keresztény\keresztyén ember számára, ámde NEM MINDIG!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 26. 21:43 | Sorszám: 98
Nohát, miután ilyen jól tisztábajöttünk a munkásosztály rétegződésével, térjünk csak
vissza az indulatosság kérdésére.
Az indulatosság nem csak úgy a semmiből jön.
Az indulatosság a megértés hiányából fakad.
Abból a tehetetlen dühből, hogy elérhetetlen célokat akarunk elérni, vagy elérhető
célokat az elérésükre alkalmatlan úton akarunk elérni.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 20:31 | Sorszám: 97
Karinthy Frigyessel együtt vallom, hogy: "a humorban nem ismerek tréfát", de az is lehet, vannak olyan "viccelődéseim" amelyek nem túl szerencsések valóban.Ettől függetlenűl valóban fontos az életemben a humor, de nem vagyok 'olyannyira elszállva mindig a saját humorizálásaimtól--pedig vannak akik itt rólam ilyesmit hisznek: már tudniillik hogy "kéjelegnék" a saját humorérzékem és viccelődéseim nagyszerűségében.EZ NINCS IGY! Inkább kínlódok azzal, hogy igazi nevetést csaljak embertársaim arcára--akik engem bánranak persze--és őszintén és jogosan NEM SIKERÜL.S ezen elkeseredek.Node mindegy.
a nekem "kivül esők" "kívül esettségeinek" egy részében bűnös és ludas vagyok jómagam is, egy részében nem.Legutóbbiak "hányada" az akikkel tudok(!) nem törődni, akiknek őszintén és valóban nem érdekel a véleménye semmiről--rólam magamról meg pláne.Noch dazu: van itt nekem kifejezetten szuperszimpatikus levelezőtárs is: pl.: "tiszavirág".Remélem, nem sértem meg Őt azzal, hogy bátorkodtam leirni ilyen kontextusban az Ő nick nevét.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 19:47 | Sorszám: 96
A kívülesést keresztkem bácsi mondta, de lehet hogy viccelt.
Keresztkem bácsi olyan viccelődős !
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 19:09 | Sorszám: 95
Ugyan már, te nem is létezel!
Csak úgy kell gondolkodnom () mint te, és akkor ha akarom, akár már nem is vagyol...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 18:55 | Sorszám: 94
Nem igazán értem azt, miért tetszik ezt a "kívülesést" oly' nagyon biztosnak gondolni.Ám annyiban persze igaza van, hogy vannak itt, akik kívül esnek..., dehát én is "kivül esek" néhányuknak.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 17:27 | Sorszám: 93
Én mindent tudok. Az Univerzum nincs is, ha Én úgy akarom!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 17:25 | Sorszám: 92
Érdekes, fölöttébb érdekes.
Kár, hogy mi, fórumlakók ama határokon és korlátokon kívül esünk.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 17:14 | Sorszám: 91
Azért NEM TELJESEN "IGY" ÁLL a helyzet.Valahogy úgy, hogy a "tisztelet" az " elismerés" "kiváltási szándoka" etc...etc bennem is él bizonyos mértékig és bizonyos módon, csak éppen nem korlátozás és határok nélkül.Nekem ugyanis az ÉLETTEL a VILÁGGAL az EMBEREKKEL kapcsolatos ELVEIM vannak, melyek évtizedek alatt alakultak ki, ellenőriztettek és....beváltak.Úgy is mondhatnók a Biblia szavával együtt, hogy az én "elveim megmérettek" és nem(!!!) "találtattak könnyűnek".Tehát ami e tárgyban nálam "így" VAN, az 'ezért van úgy, ahogyan VAN.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 16:52 | Sorszám: 90
Igen, ezt már korábban is tetszett mondani, hogy keresztkem bácsit magasról nem érdekli
az emberek véleménye, és ezt furcsállom.
Engem érdekel, hogy tiszteletet, megbecsülést, elismerést, örömet váltson ki az emberekből
a gondolkodásom, viselkedésem.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 16:31 | Sorszám: 89
Büszkeséggel tölt el minden, ami bennem gyermeki lelkület.Csak gyermetegnek azért mégsem gondolnám magam, mert az infantilizmust jelentene.Az INFANTILIS az pedig: GYERMETEGEN HÜLYÉT jelent, ami pedig--aki ismer, az tudja miért, aki nem, annak hiába mondom--azért mégsem vagyok.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 16:25 | Sorszám: 88
Ön mint mindég NÁTTYON OKOSS!!! És ettyrecsakk okosább!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 26. 16:24 | Sorszám: 87
"..Mindenesetre, egy próbát megér: menjen oda idegen emberekhez és mondja nekik, hogy
"én proli vagyok". Furcsán fognak Magára nézni."
Nincs kétségem afelől, hogy ebbéli megállapitásában IGAZA VAN!Ámde!
ENGEM MÁR NAGYON RÉGEN NEM ÉRDEKEL AZ, HOGY 'HOGYAN IS "NÉZNEK" RÁM.
MONDJUK MÉG "CIFRÁZNI IS TUDOM": TESZEM AZT RICHARD WAGNER ZENESZERZÉSI TECHNIKÁJÁRÓL MEG A GESAMTKUNSTWERKŐL BESZÉLEK ÉS ÉRTEKEZEM EGY KICSIT, ÉS RÖGTÖN AZUTÁN, MINDEN BEVEZETÉS NÉLKÜL BELEVÁGOK, "HOGYASSZONGYA": ÉS ILYEN TÉMÁKKAL IS(!) FOGLALKOZIK EGY MAGYAR PROLI!
Na mi lesz? Ha-ha-ha!Hát persze hogy az, amit Ön mond, vagy még "azabb".De ez a dolog engem így szórakoztat.
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 16:23 | Sorszám: 86
- a proliságot mások szokták megállapítani ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...