22:37:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A VÍRUS (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. május 29. 15:55 | Sorszám: -4297
2021.05.29.

29709.


82 éves
magas vérnyomás, cukorbetegség

27 új halott



Baromira le van lassulva a fórum nálam.
Mi a helyzet nálatok?
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. május 29. 15:55 | Sorszám: -4296
2021.05.29.

29709.


82 éves
magas vérnyomás, cukorbetegség

27 új halott



Baromira le van lassulva a fórum nálam.
Mi a helyzet nálatok?
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 18:43 | Sorszám: 2528
Most hallom, hogy a családban egy nagyon komoly vesebeteg középkorú orvos, 10 körüli antitestet produkált. Féltették, hónapokig karanténba tartották, majd elkapta a Covidot és túlesett rajta.

tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 18:36 | Sorszám: 2527
Egy közeli középkorú házaspár átesett a Covidon. Először a férj, magas lázzal, izomfájdalmakkal, köhögéssel, utána a feleség (asszonyság ) kis hőemelkedéssel, izomfájdalmakkal, köhögéssel, szag és íz- vesztéssel. Ez utóbbit viselte a legnehezebben. Az utóvizsgálatnál kiderült, hogy a férj csak 2,1 antitestet produkált, a nő 5,8- t. A férj hamar túlesett a betegségen, a nőnél hosszabban tartott. Talán emiatt van több antiteste?

glens
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 18:35 | Sorszám: 2526
Ezt nagyon nehéz egyértelműen definiálni.
Tulajdonképpen az lenne egyértelmű, hogy a halál pillanatában fertőzött volt-e, vagy nem.
De ehhez minden, nem regisztrált elhunytat kellett volna tesztelni, ez meg egy kicsit fölöslegesnek tűnik.
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 18:25 | Sorszám: 2525
Na, egy közeli, idős rokon, sok alapbetegséggel tegnap megkapta a Pfizer- oltást. Eddig még semmi baja.
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 18:03 | Sorszám: 2524
Jó szöveget nyom Puzsér; O1G- koalíció.
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 18:02 | Sorszám: 2523
Szerintem az lett volna a tisztességes, ha a WHO kiadott volna már az elején, egy mindenkire vonatkozó protokollt, hogyan kell a halál okát megállapítani. Én azt tartottam volna jónak, ha azt mondják, mindenki, akiben volt Covid, az amiatt halt meg, legyen bármiféle mellékbetegsége. Slussz. Így nem lehetett volna trükközni, mint ahogy a szlovákok tették.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 17:38 | Sorszám: 2522
( Szerintem, ezt a balosok többsége is tudja, de kampányban nekik minden "megengedett". Hosszú kampányban van a leveskoalíció.
S azt is tudják h a jobalsi szavazók mindent elhisznek... De remélhetőleg, azé' minden kitisztázódik jövőre, s nem lehet majd megetetni a népet.. )
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 17:31 | Sorszám: 2521
Há' ja, a Z-score egy sokkal pontosabb mutató mint például egy adott időpontban az 1 millió főre való vetítés,
ami ugyan már pontosabb mint a számok sima összehasonlítása, de mégis még sok szempontot figyelmen kívül hagy.... A covid-halálok esetén meg, kifejezetten pontatlan, még alapból is!
Én nem tudom/értem pontosan a definíciót, de abban biztos vagyok, hogy az Euromomo-n jól számolják. És mivel a halálozásoknál már feltehetően nincs pontatlanság a számokban sem, azért a végeredmény is tiszta, összehasonlítható lesz ....
glens
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 11:28 | Sorszám: 2520
A mai adatok:
2716 új, regisztrált fertőzött, újabb 114 halott.
Az aktív fertőzöttek száma 136 733, 6723 a csökkenés.
5126 (-171) koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 365 (-7) szorul lélegeztetőgépre.
glens
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 09. 11:12 | Sorszám: 2519
A pontos definíció viszonylag bonyolult azoknak, akik nem túl járatosak a statisztikában. Az EUROMomo is definiálja itt: What is a z-score?
Azt lehet mondani konyhanyelven, hogy arányos a többlethalálozással, az átlagos halálozási számtól való eltéréssel.
(Ezt még osztják a szórással, csökkentve ezzel azt a hibát, amelyik az ország egyenetlen halálozási adatából adódna - de lehet, hogy ezt csak én értelmezem így, nem vagyok statisztikus.)
glens
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 09. 10:57 | Sorszám: 2518
Én nem parázok.
A ballib tábor sikoltozik már a járvány kezdete óta, nyilván politikai haszonszerzés miatt. Én ezzel az EUROMomo oldallal szoktam bizonytani, hogy nincs igazuk - már a járvány kezdete óta.
Nincs nagyon hatásos gyógyszer a súlyos állapotban lévő fertőzött betegek számára, lélegeztető géppel próbálják átvészeltetni velük a kritikus időszakot. Ennek ellenére a lélegeztető gépeken lévő betegek egy része belehal, az orvosok minden erőfeszítése ellenére.
A védekezés sikerességét az országoknál a többlet halálozással lehet mérni.
Persze, vannak egyéb tényezők is (pl. az országok korfája), ami ezt befolyásolja, de ez a viszonyítási alapot is módosítja (a lenti ábrán a szürke szaggatott vonal), hiszen ahol a korfa magas, ott a halálozások száma vírustól függetlenül is magasabb, mint egyéb szempontból hasonló helyzetben lévő, de átlagosan fiatalabb lakossággal rendelkező országokban.

Az országok által közölt vírus következtében elhunytak száma nem objektív mutató, mert nincs szabály arra, hogy kit kell annak tekinteni. Nálunk - ha jól tudom - a halált megállapító orvos mondja ki, hogy a halál oka a vírus volt-e.

Jól látható ez pl. Svájc esetében, ahol az összes halálozás jóval magasabb (kb. 3x nagyobb a z-score a második hullámban), mint nálunk, de kevesebbet jelentettek vírus következtében, elhunytnak, mint mi. 1 millió lakosra Svájc 947 halálesetet, mi pedig 1094-et jelentettünk. De igaz ez Ausztriára is, ott a többlethalálozás kétszerese a miénknek a második hullámban, és ők 1 millió lakosra még kevesebbet, 735-öt jelentettek vírus következtében elhunytnak.
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 09. 04:43 | Sorszám: 2517

......
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 09. 04:41 | Sorszám: 2516

" A Z értékkel az egyes alapértékeket standardizálják, és egy standard normál eloszlás értéktartományára transzformálják azokat (az alaphalálozás strandard deviációja). Ezzel tehát gyakorlatilag különböző adatsorokat egységesítenek azért, hogy lehetővé tegyék az elhalálozási minták összehasonlítását eltérő népességű országok és különböző időszakok között.

Egy konkrét példát véve, az alábbi ábrán Spanyolország esetében látjuk a Z érték trendjét 2020. 10. hetétől kezdődően. Az ábrán az alapvonal (szürke szaggatott vonal – „baseline”) határozza meg a normál/alap halálozás tartományát (szürke sáv – „normal range”), míg a jelentős növekedés (piros szaggatott vonal – „substantial increase”) a lényegi, nem mérési vagy egyéb hibából eredő esetleges kiugrás határát jelöli. Ebben a dimenzióban a sötétkék egyenes vonal mutatja magát a Z értéket, tehát lényegében a halálozási többlet trendjét.
...."

/ Idézet a #2513 sz. hozzászólás linkjén levő cikkből. /
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 09. 04:07 | Sorszám: 2515
NEM NŐTT DRASZTIKUSAN HAZÁNKBAN A HALÁLOZÁSOK SZÁMA

https://demokrata.hu/magyarorszag/nem-nott-drasztikusan-hazankban-a-halalozas ...

Akkor meg mit parázunk ennyit?

tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 09. 04:05 | Sorszám: 2514
Mi az a Z-scores?
glens
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 08. 20:52 | Sorszám: 2513
Na, született egy jó cikk a halálozási adatokról:
Nem nőtt drasztikusan a halálozások száma hazánkban
Az elmúlt év utolsó 43 hetének összes haláleset változását (ún. z-score értékek átlagát) mutatja a cikkben megjelent táblázat:
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 08. 18:37 | Sorszám: 2512
Na meg, vannak cikkek, ahol így-úgy feldolgozzák az elérhető adatokat, de azok általában nem igazán megbízhatóak, szvsz ...
Az Euromomo-t ( https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps ) érdemes megnézni,
főleg a "Z-scores by country" résznél :
https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps#z-scores-by-country
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 08. 18:28 | Sorszám: 2511
Szerintem, ugyanezek a betegségek szerepelnek az összhalálozási listán is, kivéve néhány olyat mint például: baleset, öngyilkosság, gyilkossággal kapcsolatos halál, végelgyengülés, .... Az egészségügyben dolgozó orvosok állítják ki a halotti bizonyítványokat ....
Bejelentési kötelezettség van pl. a KSH felé is, amely közzé is teszi a statisztikai adatokat,
pólö : https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh004f.html
Azt nem tudom, hogy elérhető e egy normál halandónak napi teljes bontásban is, de elvileg a KSH minden nap jelentést kap :
http://www.ksh.hu/docs/hun/info/adatgyujtes/2021/torveny_altal_elrendelt_adat ...
....
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 08. 15:54 | Sorszám: 2510
2021.01.08.

10440.


85 éves
magasvérnyomás-betegség, cukorbetegség, iszkémiás szívbetegség, érelmeszesedés

115 új halott



Vajon regisztrálják valahol a nem-Covidban meghalt embereket?
Érdekes lenne látni egymás mellett a két számot és a betegségeket, amelyek a halálhoz vezettek.

glens
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 08. 12:14 | Sorszám: 2509
Ma sem túl szépek a mai adatok:
2907 új, regisztrált fertőzött, újabb 115 halott.
Az aktív fertőzöttek száma 140 854, 6908 a gyógyultaké (szerintem ez két napi adag).
5297 (-90) koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 372 (+5) szorul lélegeztetőgépre.
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 08. 05:00 | Sorszám: 2508
".... ezzel a vírussal nem lehet lazáskodni"

Bangkok lezárva, korlátozások, ...
Doki mégiscsak visszamegy Bangkokba, mert nemigazán tudná megoldani a dolgot a költségek miatt... Ráadásul, beteg is volt, igaz, nem covid ....
Aszondja, hogy még azt is mondják, hogy Thaiföldön is ötjegyű lehet a napi esetek száma... hmm, nemtom mennyire esélyes ez...

https://www.youtube.com/watch?v=4WwzCMYNKPc
"Elvitt a covid mentő
•Jan 7, 2021
Ázsiába Szakadtam "

pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 07. 17:07 | Sorszám: 2507
A napi esetek számának növekedését átlagosan mintegy 3 héttel követi a napi halálozási számok növekedésének megindulása ..
Szerintem nagyjából hasonló az összefüggés a napi lélegeztetőgépre kerülés* számának csökkenése és a halálozási számok napi csökkenése között.
* Tkp. ez az a szám, amiről nem kapunk közvetlen információt. ....
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 07. 16:37 | Sorszám: 2506
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210107/megjott-a-csutortoki-koronavirus-a ...



Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...