08:40:50
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A VÍRUS (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. május 29. 15:55 | Sorszám: -4297
2021.05.29.

29709.


82 éves
magas vérnyomás, cukorbetegség

27 új halott



Baromira le van lassulva a fórum nálam.
Mi a helyzet nálatok?
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. május 29. 15:55 | Sorszám: -4296
2021.05.29.

29709.


82 éves
magas vérnyomás, cukorbetegség

27 új halott



Baromira le van lassulva a fórum nálam.
Mi a helyzet nálatok?
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 19. 06:38 | Sorszám: 1538
pontosabban, ez a jó link :
http://forum.vectrix.hu/index.php?f=13&t=57&m=206
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 19. 06:36 | Sorszám: 1537
-->> http://forum.vectrix.hu/index.php?f=13&t=57&m=204
"Bradykinin vihar és mesterséges intelligencia - Covid-19 Update
•Sep 16, 2020
Ázsiába Szakadtam"


pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. szeptember 19. 02:28 | Sorszám: 1536
Most látok egy adatot a tábláztban Luxemburg mellett: +177
Hú, ez jó magas érték a 628 ezres lakosság mellett!.. ( Igaz, rengetegen járnak be oda dolgozni a környező országokból. Nem tudom, hogy ez most mennyire van figyelembe véve ... )
Bulgária meg: +189 /Tízszer annyi lakossal mint Luxi! /
glens
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. szeptember 18. 22:50 | Sorszám: 1535
Európa (Svédország, Bulgária és Luxemburg nélkül):

10118 Andorra (81)
_1954 Franciaország (13215)
_1688 Belgium (2028)
_1592 Moldova (665)
_1228 Monaco (5)
_1112 Hollandia (1974)
__970 Spanyolország (4697)
__967 Csehország (1073)
__941 Magyarország (941)
__865 Ausztria (808)
__860 Bosznia és Hercegovina (292)
__860 Gibraltár (3)
__852 Málta (39)
__767 Románia (1527)
__756 Dánia (454)
__739 Portugália (780)
__714 Ukrajna (3228)
__678 Izland (24)
__663 Észak-Macedónia (143)
__636 Szlovénia (137)
__614 Egyesült Királyság (4322)
__551 Horvátország (234)
__544 Svájc (488)
__484 Írország (248)
__419 Albánia (125)
__416 Szlovákia (235)
__391 Oroszország (5905)
__313 Görögország (338)
__305 Olaszország (1907)
__262 Észtország (36)
__248 Fehéroroszország (243)
__217 Litvánia (61)
__197 Feröer-szigetek (1)
__193 Lengyelország (757)
__186 Németország (1611)
__114 Norvégia (64)
__103 Finnország (59)
___69 Szerbia (62)
___56 Ciprus (7)
___21 Lettország (4)

Nem túl szép.
Jöhetne már a vakcina.
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 19:55 | Sorszám: 1534
Lehet itt pofázni ezt is meg azt is, de Doktorminiszterelnökúr korán kelő ember és leellenőrzi, hogy igazat beszélnek- e a belpesti fiúk:

https://mandiner.hu/cikk/20200918_orban_elment_megnezni_hogy_van_e_eleg_leleg ...

Fölkeltette az ügyeletes dokit.

pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 18:16 | Sorszám: 1533
Engem már csak az ""vigasztal"" h az osztrákok ""igyexenek"" lépést tartani velünk ....
Lehet, ebben a 'hullámban' is őket kell figyelni, s ha lehet, akkor egy kicsit szigorúbb intézkedéseket kell nálunk bevezetni, mint náluk..
Persze, ha most még jobban bevadul a dolog nálunk, akkor krapeccicvarekk ....
glens
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 17:30 | Sorszám: 1532
Megint vezetünk a környezetünkben, sajnos:

941 Magyarország (941)
865 Ausztria (808)
767 Románia (1527)
714 Ukrajna (3228)
636 Szlovénia (137)
551 Horvátország (234)
416 Szlovákia (235)
_69 Szerbia (62)
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 17:15 | Sorszám: 1531
Beírásaid alapján én is írtam levelet a barátomnak, megjegyeztem, hogy vannak kétségek a levéllel kapcsolatban. Kíváncsian várom a válaszát, eddig még nem jött emil.
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 17:12 | Sorszám: 1530
2020.09.18.

669.
Férfi
69 éves
cukorbetegség, veseelégtelenség, magas vérnyomás

6 új halott



glens
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 17:06 | Sorszám: 1529
+941 új, regisztrált fertőzött, hat halott.
Az aktív fertőzöttek száma 11202, 13-an gyógyultak meg.
374 (+46) koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 29-en (+8) vannak lélegeztetőgépen.

Orbán Viktor sem ígért sok jót:
Nem lesz jó hangulatú őszünk - mondja Orbán arra a felvetésre, hogy a járvány decemberig-januárig elhúzódhat.
A napi megbetegedések száma meg fogja haladni az ezret, amire figyelnünk kell, hogy a fiatalok ne fertőzzék meg az időseket. Az ő védelmük érdekében kell vigyáznunk és figyelni egymásra.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 10:17 | Sorszám: 1528
Belgium, mai adat : +2,028 ....
Mondjuk, a mi +941 számunk sem túl szívderítő... pláne hogyha belevesszük h nálunk alacsonyabb a tesztek száma ..
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 10:08 | Sorszám: 1527
Én egyre inkább kamunak vélem ezt a 'levelet'.
Pl. a nyitás:
"Az az ismerősöd vagyok, aki nem egy ismerősétől hallotta, hanem Ő maga éli meg a saját bőrén itt és most."
Tipikus beetető kezdőmondat a hoax-típusú irományoknál. ....
Mindenesetre, akárhonnan is származik ez az iromány, az esélyes h a Népszava ez alapján gyártotta a cikkét ..
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 18. 01:40 | Sorszám: 1526
Nem hiszem, hogy a szöveg kamu, de persze minden megtörténhet.
Egy volt osztálytársától kapta az illető, akitől én kaptam és akiben én 100 %- ig megbízom.
Nehezen tudom elképzelni, hogy a volt osztálytárs kamu szöveget küldött a volt osztálytársának.

pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 23:35 | Sorszám: 1525
( Üzen a vörös bolygó: hogyan alakult ki a marsi Nereidum hegylánc 4 milliárd évvel ezelőtt? )
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 22:28 | Sorszám: 1524
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy van egy harmadik ikertestvérük is a Németh ikreknek, és az most akcióba lépett ....
Egy csajszi, egy srácszi, és ez most egy lmbtqci ....
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 22:24 | Sorszám: 1523

Biztos, hogy nem valami kamu szöveg ez a levél?? ....


"A sajtóban megjelent hírekkel ellentétben sem a Korányi, sem a Szent László kórházakban nem telt be a lélegeztető-kapacitás. Ahogyan a magyar egészségügyben, úgy ebben a két intézményben is minden személyi és tárgyi feltétel adott a betegek folyamatos ellátásához - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200917/itt-a-cafolat-sem-a-koranyi-sem-a- ...

"Feszül a rendszer: van, ahol már most betelt a „lélegeztető kapacitás”, és nincs elég nővér
Danó Anna
Publikálás dátuma 2020.09.17. 06:00"

https://nepszava.hu/3092260_feszul-a-rendszer-van-ahol-mar-most-betelt-a-lele ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 20:54 | Sorszám: 1522
.... Nem adunk nekik ott örökélet kapszuált. Oszt kész!
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 20:43 | Sorszám: 1521
Valami nem stimmel, vagy sokkal nagyob a baj mint a kommunikációban! Jelenleg 328-an vannak kórházban, ami még "csak" egy harmada az évelejei csúcsnak!! Hát, ez alapján még a 2000-et sem biztos h bírja az egészségügyünk... nemhogy 10000-et .. Rosszkor volt rossz helyen a fickó? Vagy csak az ágyak elosztásával van a probléma?.. Kevés ágy jut Bp. és környékére? ....
A kontaktkutatáshoz meg inkább nem is szólnék hozzá... úgy látszik, hogy erre a mennyiségre abszolút nem voltak felkészülve... és ami kiválóan működött alacsony fertőzöttség esetén, az baromira nem elég most ... :-(
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 20:04 | Sorszám: 1520
pontosabban, ápr.7.-től ....
és, ha a 7-napos mozgóátlagot nézem,
akkor pont most értük el szintén az ápr.7.-i szintet .. (=4)
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 19:59 | Sorszám: 1519
Egy baráttól kaptam, akinek osztálytársa az illető:

"Nagyon kell vigyázni!!!

Az az ismerősöd vagyok, aki nem egy ismerősétől hallotta, hanem Ő maga éli meg a saját bőrén itt és most.
Két hete tart! Két hete tart az, amiről a legtöbben úgy gondolják, hogy csak mással történhet meg és sajnos egy jelentős része az embereknek pedig csak illuminátusok manipulációjának, vagy kitalációnak tartja az egészet.
A COVID-19 fertőzésem története.
Augusztus 31-én jelentek meg az első tünetek. Akkor még csak egy kis megfázásnak gondoltam a köhécselést és eszembe se jutott, hogy valakitől Pesten elkaphattam valamit.
Estére már belázasodtam, de még ekkor sem gyanakodtam. A láz másnapra hőemelkedésre mérséklődött, de azért jobbnak láttam otthon maradni. Körzeti orvosomat a direktívának megfelelően csak telefonon kerestem fel. (Nem a helyihez járok). Nem tartotta indokoltnak a COVID tesztet, így nem is rendelte el, de arra kért, ha újabb COVID-ra utaló tünetek jelennek meg, úgy jelezzem felé.
Még két napig tartott a hőemelkedés, ami mellé megkaptam egy jó erős hátfájást is, ami a hátam közepére sem hiányzott, de mégis ott volt a legerősebb. A harmadik napon jelent meg a bőrfájdalom. Mellkasomon és hasamon olyan érzékeny lett a bőrfelület, mintha megégtem volna a strandon. Ez az érzékenység később átterjedt a hátamra is.
Péntek reggelre az ötödik napon (már Ti is biztos éreztetek hasonlót) az egész orromat elöntötte a betegség szaga. Megfájdult a fejem és úgy éreztem, mintha súlya megduplázódott volna. Reggelire rántottát készítettem, melynek elfogyasztása akadályokba ütközött. Teljesen elment a szaglásom és az íz- érzékelésem. Olyan volt a máskor oly finom palóc kolbászos, hagymás, paprikás, bükkfán füstölt szalonnás rántotta, mintha fűrészport ettem volna. A szervezetem tiltakozni kezdett, Ő ezt le nem nyeli. A párom máskor oly finom parfümje is leginkább csak vízpermetre hasonlított, de más hatást nem váltott ki.
Itt jött el a pillanat, hogy a házidokimat ismét felhívjam és tájékoztassam a történtekről. Nem volt több kérdése. Azonnal megigényelte a COVID tesztet. Ez nagyjából annyit jelent, hogy regisztráltatott az illetékes hatóságnál, akik egy mentőt küldtek házhoz, hogy elvégezzék a SARS2-CoV-2 vírus kimutatást real-time PCR módszerrel. Ez orr és garat váladék mintavételt jelent egy jókora „fülpiszkáló” segítségével. Elég kellemetlen eljárás, mivel először öklendezel a garat mintavételtől, majd a könnyed csordul ki a rendkívül mélyre hatoló orrturkálástól.
A doki elmondta, hogy a mentő érkezésének időpontjáról telefonos értesítést fogunk kapni. A hívás szombat éjjel negyed 11-kor érkezett ismeretlen számról. Közölték, hogy vasárnap reggel 8 után ne egyek és ne igyak semmit, mert negatívan befolyásolja a teszt eredményét, amit a 10 órakor érkező mentős fog levenni.
Délelőtt 10 helyett délután kettőkor ért ki a mentő. Ekkora már rendesen rosszul voltam az éhségtől és a folyadékhiánytól.
Nem értette, hogy miért mondtak nekem 10 órás érkezést, mivel Ő maga sem tudta, hogy hová mikor ér oda. Kora reggeltől késő estig nyomja a gázpedált minden nap, hogy mindenkihez eljusson. Rendkívül megszaporodtak az igénylések és sajnos a pozitív tesztek is.
Nem vártam arra, hogy a dokim hívjon a teszt eredményével, hanem az ügyfélkapun kísértem figyelemmel, hogy hol tart a kiértékelési folyamat.
https://www.eeszt.gov.hu/hu/nyito-oldal

Itt mindenki, aki rendelkezik regisztrációval és TAJ számmal nyomon tudja követni az eseményeket.
A kiértékelést kedden, hajnali 5 óra 9 perckor kezdték meg a Semmelweis Egyetemen a Központi Virológiai Laborban. Aznap este 21 óra 31 perckor került nyomtatásra majd feltöltésre az eredmény.
Éjjel fél 11-kor tudtam meg, hogy POZITÍV.
Másnap a gyerekeket már nem engedtük iskolába és párom sem ment be a munkahelyére.
Itt fontos kiemelnem, hogy gyermekeim iskolái és körzeti orvosa, valamint párom munkahelye, már a megelőző héten a gyanú felmerülésekor tájékoztatva lett a COVID fertőzés fennállásának lehetőségéről. Az iskolaigazgatóknak és a háziorvosoknak elég szigorú protokollt kell betartaniuk. E szerint mindaddig, amíg nincs a családban igazoltan pozitív személy, addig a tünetmentes családtagnak kötelező az iskolába és a munkába járás, ergo nem adhat számukra igazolást egy orvos sem! Nincs már „Maradj otthon” kampány öt percenként a TV-ben, óriás plakáton, vagy épp a falusi hangosbemondóban! Hiába van százszor több regisztrált naponta, mint tavasszal.
Miután szerdán (a tüneteim megjelenését követő 9. napon) mindenki otthon maradt, vártuk, hogy megjelenjenek a rendőrök és/vagy az ÁNTSZ munkatársai és elrendeljék a karantént, kirakják a vörös cédulát a kapunkra. A rendőrök csütörtökön érkeztek meg, de csak kontakt kutatást végeztek. Se határozatot, se vörös cédulát nem hoztak. Mellékesen megjegyzem, hogy ez két hét eltelte után a mai napig nem történt meg, így aki nem tud az esetünkről, az nyugodtan besétálhat a kapunkon, mert semmi nem figyelmezteti a veszélyre.
Kicsit visszakanyarodnék a tüneteimre, mivel azok elkezdtek egyre változatosabbak lenni. A korábban leírtak után úgy éreztem, hogy a vírus elkezdi feltérképezni a szervezetemet. Halad végig a testemen és próbál fogást találni. A következő az egyensúlyért felelős szervek voltak. A 8. napon megjelent a szédülés. Fekvő helyzetben és lehajoláskor, vagy csak hirtelen fejmozdulat során elkezdett forogni a világ és elszédültem. Szerencsére ez az állapot csak 3-4 napig tartott. Ezzel párhuzamosan igen erős torokfájás jelentkezett, ami komoly nyelési nehézségeket eredményezett. Miután ez jelentősen javult, a betegség átterjedt a hörgőimre.
Mindeközben legnagyobb és legkisebb lányomnál is megjelentek az első tünetek. Erről haladéktalanul tájékoztattuk gyerekorvosunkat, aki azonnal megrendelte a COVID tesztjüket. Mindez szerdán történt, de sajnos csak a mai napon, hétfőn történt meg a mintavétel. A gyerekeknél a láz 38 fokos volt és csak egy napig tartott. Orrfolyással folytatódott mindkettőnél, míg a nagylánynál íz és szaglásvesztéssel is párosult. Fiam, aki a középső a sorban megúszta a lázat és csak orrfolyással küzdött pár napig.
Feleségemnél is megjelentek az első tünetek, így háziorvosa nála is megrendelte a tesztelést. Három napba telt mire felhívták és elmondták, hogy annyira túlterheltek, hogy nem tudnak kocsit küldeni, így fáradjon be valamilyen közlekedési eszközzel a fővárosi Dévai utcába mintavételre. Hiába mondta, hogy férje pozitív és itthon van karanténba csak azt a választ kapta, hogy akkor is be kellene mennie. Ezt Ő megtagadta.
Mindez szeptember 12-én szombat délelőtt történt. Ezt nem hagyhattuk annyiba, így sikerült elintézni, hogy szombat este felhívjanak azzal, hogy vasárnap délelőtt mégis ki tudnak küldeni egy mentőt, ami meg is érkezett és levette párom garat és orrváladék mintáit. A mentős hölgy rendkívül kedves és rendkívül elkeseredett volt. Rengeteg címe van egy napra és a vasárnap se szent.
Visszatérnék az én tüneteimre, mert itt jött egy kellemetlen fordulat. péntek reggel arra ébredtem, hogy nem kapok levegőt. A 11. napon kialakult a nehézlégzés ami magas pulzust és jóval szaporább légvételt produkált. Beszélni alig bírtam. Orvost hívtam, aki azonnali kórházba vonulást javasolt, mert ilyenkor a helyzet nagyon gyorsan tud drasztikusan romlani. Még a délelőtt folyamán hívtuk a mentőszolgálatot, akik a tüneteket hallva egyetértettek az orvos javaslatával és küldték a mentőt.
A speciális védőfelszereléssel ellátott jármű délután 2-kor érkezett ki. Az irányítás a váci kórházat adta meg célállomásnak. A mentősök felhívták még a falunkból a kórházat, ahol az ügyeletes nővér jelezte, hogy jöjjenek nyugodtan a kórház tudja fogadni a beteget. Fél 3-kor érkeztünk Vácra. Az SBO rámpájára álltunk, majd a feje búbjáig beöltözött mentősök keresni kezdték a triázsos nővért. A nővér türelmet kért, míg megtalálja az ügyeletes orvost. Az ügyeletes doktornő rendkívül feldúltan kiabálva zavarta el a mentősöket azzal, hogy ide ne merjenek hozni neki COVID-os beteget, mert Ő nem kijelölt kórház és ennek papírokat lobogtatva igyekezett nyomatékot adni. A mentősök próbálták elmondani, hogy az irányítás küldte őket ide és a nővér is visszaigazolta. A doktornő elmondta még mindig ingerülten, hogy a jövőben ne a nővérekkel beszéljék ezt meg, hanem az ügyeletes orvossal.
A mentősök visszavonultak és ismét hívták a betegirányítást. A betegirányítás visszadobta a labdát, azzal, hogy most már annak a kórháznak kell új helyet keresni, aki nem akarja befogadni a beteget annak ellenére, hogy korábban jelezték a befogadási szándékot. Szegények ismét harcba szálltak, de ismét alul maradtak a doktornővel szemben, aki hallani sem akart befogadó kórház kereséséről.
A betegirányítás ekkor kezdett el kórházról kórházra szabad ágyat találni, de mindenhonnan azt a választ kapták, hogy telt ház van. Tele a Szent László, tele a Dél-Pesti, tele a Korányi. Balassagyarmatra sem vihetnek így talán marad Kecskemét. Szegények mindent megpróbáltak, de nem sikerült szabad ágyat találniuk. Közben este hat óra lett, mikor azt az utasítást adták a mentősöknek, hogy lassan induljanak el Pest felé és közben az irányítás igyekszik kitalálni valamit. Ekkor éreztem úgy, hogy telefonos segítséget kell kérnem, mert ebből így nem lesz se vizsgálat, se kórházi ágy. Végül a Korányi lett a befutó. Este 7-kor, ÖT óra mentőzés után érkeztem a Budakeszi útra. A szokásos protokoll után elfoglalhattam a kórházi ágyat. Egy olasz, egy arab és egy magyar fiatalember mellé kerültem. Az olasz és az arab srác 2 hetet töltött az intenzíven jobbára lélegeztetőgépen. A magyar fiatalember pedig magas lázzal került be és már egy hete hiába próbálták neki csökkenteni, mivel az rendre rendkívül magasra szökött. Egyiküknek sem volt korábban semmilyen ismert betegsége, mindhárman erős egészséges fiatalemberek voltak. Most viszont mindannyian kapták az oxigént. Nekem este 11-kor tudták csak elvégezni a mellkasröntgent, amely hála Istennek azt mutatta, hogy tiszta a tüdőm. Problémáimat a jelentős mennyiségű hörgőkre tapadt váladék okozta.
Az egész épület COVID részleg volt. A szobákat csak illemhely használatának céljából volt megengedett elhagyni és csak maszkban. Nem lehetett kimenni sétálni, dohányosoknak nem volt kijelölt dohányzóhely, se büfé, se kórházi bolt. Látogatót senki nem fogadhatott és bejuttatni sem lehetett semmit. Az lehetett nálad, amit magaddal vittél és azt ehetted és ihattad, amit kaptál. Két ágyanként volt egy szabad konnektor, így, ha nem vittél elosztót, akkor a többiekkel egyeztetve lehetett csak a töltőt használni.
A tetőtől talpig légmentesen záródó űrruhába öltözött ápolók és orvosok a klímátlan helyiségekben minden erejüket megfeszítve próbálták ápolni a betegeket. Az éjszaka nem sokat aludtunk, mert mindig volt valamilyen baja valakinek. Valaki vagy horkolt, vagy nyögött, vagy szellentett, vagy csak felkelt dolgát végezni, vagy csak próbált valamit magába erőltetni. Szegény külföldiekkel senki nem tudott kommunikálni. Ők angolul mondták a magukét, míg a nővérkék magyarul. Süketek párbeszéde volt. Kihasználva nyelvtudásomat segítettem mindkét félnek megértetni a másikat. Nézzük a dolgok jó oldalát, belekerültem egy ingyen angol nyelvi tréningbe.
Másnap délelőtt elszabadult a pokol. A közeli kamaraerdei idősek otthonában kitört a járvány. A mentők megállás nélkül hozták az öreg, jobbára magatehetetlen embereket. Amerre a szem ellátott mindenhol hordágyak és nyögdécselő betegek. Csak a mi szintünkre 18 beteget hoztak. Mivel az én tüneteim javultak így megkaphattam a zárójelentésemet. A cipőmet már csak a folyosón tudtam bekötni, mert már fektettek is valakit a helyemre.
Haza egyébként csak hétfőn jöhettem volna, mivel csak akkor volt betegszállítás. Egészséges ember nem jöhetett értem. Ex COVID-os sem, mert újrafertőződhet. Feleségem a karantén miatt szintén nem. Maradt az a megoldás, hogy elhozták nekem az egyik autónkat, amiben már két hete nem ültem és leadták a kulcsát a kórház portáján. Ezzel tudtam hazajönni.
Az egyik ápoló kísért el a portáig, mert igazolt COVID-osként egyedül nem közlekedhettem. Most is csak úgy, hogy a fejem búbjáig beöltöztettek védőruhába (lábzsáktól a hajhálóig minden volt).
Közben volt időnk beszélgetni. Elmondta, hogy a java csak most jön. Nagyon kevesen vannak. Hamarosan átirányítanak majd hozzájuk más egészségügyi intézményekből ápolókat, akikkel viszont sokkal nincsenek beljebb, mert helyismeret és szakirányú ismeret nélkül nem teljes értékű személyzet. Arra, hogy a kormány szerint fel vagyunk készülve a járvány új szakaszára csak mosolygott. A kórházak már tele vannak. A 10 ezer szabad ágy szépen hangzik, de az, hogy telerakják vaságyakkal a Hungexpo-t még nem old meg semmit, attól még nem lesz több ápoló és orvos.
Ember hiány van nagyon nagy. A jelenlegi állomány pedig a teljesítőképessége határán van. Tavasszal 10-15 igazoltnál már azt hallottuk mindenhonnan, hogy mindenki maradjon otthon. Most épp az ellenkezője van. Nem zárunk be iskolákat, nem állítunk le gyárakat. Határzár van, de mégis jöhet a szuperkupára 20 ezer ember. 12-én szombaton egy nap 918 új igazolt fertőzöttet találtak úgy, hogy a tesztelés rendszere is több sebből vérzik.
A mentőben a sofőr egyben a mintavevő. Kap reggelente egy köteg fénymásolt papírt és azzal kell elindulnia. Csak annyi tesztet kapnak amennyi az napra be van tervezve, ergo hiába van még tesztelendő személy a családban azt már nem tudják letesztelni.
Most, hogy írom ezeket a sorokat nagylányom épp hányni kezd. Nála így folytatódik a fertőzés.
Ma őket is tesztelték, így szerdára még eredmény is lehet. Ha pozitív, mint nálam, akkor azonnal jelezni kell az iskolaigazgatók felé, akik akkorra már elrendelhetik az adott osztályok karanténba helyezését 10 napra, de addig nem.
Mindeközben mit látok a Facebook-on, TV-ben, az internetes portálokon? Lagzik, bulik, csapatépítők, szüreti mulatságok, … stb. Maszk meg sehol. Orbán Viktor a hétvégén azt mondta: „Nem szeretek rossz hír postásaként feltűnni, de készüljünk fel arra, hogy lesz még ez a szám magasabb.”
A szennyvízből vett minták alapján már tudja, rengeteg fertőző ember jár kell közöttünk már most is úgy, hogy még nem is tudja magáról, hogy COVID-os.
Sajnos az emberek egy jelentős része még mindig azt hiszi, hogy ez csak átverés és még szomorúbb, hogy nagyon sokan inkább nekik hisznek, semmint a szakportáloknak, vagy a téma szakembereinek. Ez a járvány, már nem csak az idősekre veszélyes, (pedig az is már épp elég ok kellene legyen a helyzet komolyan vételére), hanem bárkire, erős egészséges emberekre is. Hiába szednek a húgykövességig C-vitamint.
Giuseppe feküdt mellettem, ő volt 2 hétig intenzíven és lélegeztetőn. Augusztus második felében érkezett hazánkba turistaként és itt lett rosszul a COVID-tól és így került a Korányiba.

Vigyázzatok magatokra!

Nagyon szépen kérem továbbá a COVID tagadókat, oltás elleneseket és egyéb összeesküvés elmélet hívőt kíméljen meg az ostobaságaitól!"



pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 19:44 | Sorszám: 1518

Sajnos volt, ápr. 8.-tól kezdődően több napon is ....

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 18:57 | Sorszám: 1517
2020.09.17.

663.
Férfi
73 éves
hólyagdaganat

9 új halott



Volt ennyi valaha is?



tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. szeptember 17. 18:54 | Sorszám: 1516
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...