08:22:05
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A Liget projekt
... Elejére 1. lap 
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 23:01 | Sorszám: 125

Ez ügyben mi a hejjjzett, mit lehet tudni erről??
Idézet:


Baán László, a Liget Budapest program miniszteri biztosa emlékeztetett, hogy a katolikus templom keresztbe állt volna az ötvenes évek elején kialakított Felvonulási téren, ezért is romboltatták le Rákosiék.

A tervek szerint feltárják az egykori altemplomot, ott létrehoznak egy emlékhelyet és egy pályázat útján kiválasztott emlékjellel magát a helyszínt is megjelölik.

Baán László hozzátette, hogy régészeti feltárást természetesen nem terveznek, mivel nem régészeti emlékről van szó: a Regnum Marianumot 1931-ben szentelték fel és 1951-ben rombolták le.

Ehelyett az altemplom egy részében egy olyan emlékhelyet rendeznek be, amely emlékeztet a templom történeti múltjára, építésének és lerombolásának korára.

A miniszteri biztos kiemelte: külön figyelmet fordítottak arra, hogy a Liget Budapest projektben megvalósuló múzeumi beruházások ne érintsék a Regnum Marianum egykori helyét.

Az emlékhely és az emlékjel létrehozásának költségei Baán László becslése szerint néhány százmillió forintot tesznek majd ki.
https://hvg.hu/kultura/20141201_regnum_marianum_altemplom_tervek
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 22:20 | Sorszám: 124
Ja, én is ott sétálgattam sokat.... Bámultam, csak bámultam...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 22:15 | Sorszám: 123
Persze, okosabb vagy mint Orbán Viktor!
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 20:55 | Sorszám: 122
Nekem mindig tetszett ez az épület, amióta az eszem tudom.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 20:36 | Sorszám: 121
A Jobbik??
Nem csinált olyat!
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 20:22 | Sorszám: 120
Az ős bolsik lerombolták, az újak még az emlékét is eltörlik!
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 19:48 | Sorszám: 119
De minden tőlem indul.
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 19:46 | Sorszám: 118
http://varosliget.info/index.php/2013-01-02-09-51-30/napjainkig

"Az Időkerék, a világ legnagyobb homokórája Janáky István tervei alapján készült. Eredetileg nem csak a tengelye körül forgott volna, hanem acélsíneken évente tizenkét és fél métert gördült volna a Dózsa György úttal párhuzamosan. Hatvannégy év alatt jutott volna el a végpontig, az Ajtósi Dürer sorig. 1999. december 31-én, az ezredfordulós ünnepségsorozat apropóján és idején akarták fölavatni. Végül az Időkerék Magyarország Európai Uniós csatlakozásának pillanatában, május 1-jén 00.00-kor indult be. A gigantikus homokóra 8 méter átmérőjű, 2,5 méter széles, vörös gránitból, rozsdamentes acélból és golyóálló üvegből készült, 7 tonna "homokot" magába foglaló, elforgatható, egészében 60 tonna súlyú alkotás. Belsejében finomszemcsés homok hullik az alsó részbe. A 4,5 köbméternyi, különlegesen kopásálló, tiszta és páramentes, mesterségesen előállított üveg granulátum pontosan egy év alatt pereg át az egyik tartályból a másikba. Működése során kezdetben komoly nehézségek merültek fel, nem bírta az időjárás viszontagságait, beázott. Ezt a problémát sikerült megoldani, de mind a mai napig nincs gazdája az Időkeréknek. A tervek szerint turista szenzációnak szánták, azt remélték, hogy külföldiek tízezrei nézik majd meg és Magyarország igazi turista attrakciója lesz. Ehhez képest környékét felveri a gaz, igazából senki sem tudja, hogy mit szeretne szimbolizálni, turisták csak elvétve tévednek oda."

pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 19:05 | Sorszám: 117
én nyertem .. ;--))
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 19:02 | Sorszám: 116
https://ligetbudapest.hu/kozerdeku/liget-budapest-projekt-2019-mar-az-atadaso ...

"a Liget Budapest Projekt munkálatai jól haladnak, várhatóan 2022-re valamennyi új épület állni fog"

"2019 már az átadások éve"

"ősszel Millennium Házaként nyílik meg a felújított egykori Olof Palme Ház, bejárata előtt egy, a Városligetben újdonságnak számító Rózsakerttel."

" és elkészül a Komáromi Csillagerőd épülete is."

(Ez utóbbiról még nem is hallottam.)

Vajon hova szorították ki a drogosokat?

"2023-ig megnyílik az összes új intézmény, és teljes szépségében kész lesz a megnövekedett és megújított zöldfelületű park is"

Nagyon örülök, hogy ideáig eljutottunk.

pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 19:01 | Sorszám: 115
Idézet:
Turbó fokozatban Liget Projekt – 2019 már az átadások éve!
Lizsé
2019.07.22.

Minden részletre kiterjedő közleményben számolt be a Liget Projekt a fejlesztéseiről, elképesztő a haladást értek el, de nem is ragozzuk tovább, jöjjön a lényeg!

Jövő év közepéig az összes nagy beruházás elkezdődik a Városligetben, a fejlesztések kétharmada pedig már most épül, vagy elkészült, a Liget Budapest Projekt munkálatai jól haladnak, várhatóan 2022-re valamennyi új épület állni fog – jelentette be Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa. 2019 már az átadások éve, hiszen májusban Orbán Viktor miniszterelnök átadta az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ épületét a múzeumi szakma képviselőinek, ezt követően pedig ősszel Millennium Házaként nyílik meg a felújított egykori Olof Palme Ház, bejárata előtt egy, a Városligetben újdonságnak számító Rózsakerttel. Szintén még az ősszel a Városligetben a családok birtokba vehetik Budapest egyik legnagyobb és legkomplexebb játszóterét, és elkészül a Komáromi Csillagerőd épülete is. ....
https://lizse.blogstar.hu/2019/07/22/turbo-fokozatban-liget-projekt-2019-mar- ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 18:35 | Sorszám: 114
(( de már vannak, akik mindent tudnak,
még nincs is kész, de minden rossz ...
http://varosliget.info/index.php/85-cimlap/836-hasznalhatatlanok-a-ligeti-jat ...
))
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. július 22. 18:05 | Sorszám: 113
Na, ősszel már vihetjük a skacokat a Városligetbe, az új hatalmas játszótérre:

https://ligetbudapest.hu/kozerdeku/europa-egyik-legkomplexebb-jatszotere-epul ...
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. június 02. 04:32 | Sorszám: 112
2019. június 1. szombat 08:18

Bátor, új és a jövőnek is szól

Sou Fujimoto tervei alapján épül a Magyar Zene Háza a Liget szívében


https://magyarnemzet.hu/kultura/bator-uj-es-a-jovonek-is-szol-6982454/
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 30. 19:46 | Sorszám: 111
Rengeteg kiállítást szerveztem oda.
Ronda hely, de a fél életemet jelenti.
Nagyon élveztem a tervezést, a kivitelezést, a marketing feladatokat,
sok jó és tehetséges emberrel dolgoztam együtt.
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 29. 09:56 | Sorszám: 110
Negyvenöt éve költözött a Városligetből Kőbányára a Budapesti Nemzetközi Vásár
... www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2048741085237885&id=993601377418533 ...
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 20. 23:34 | Sorszám: 109
nabammeg, minden másképp' van, még a másképp' sincs úgy ..
https://www.youtube.com/watch?v=ejUGFfU_3CQ
Sajtóklub (2019-05-20) - HÍR TV
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 20. 23:05 | Sorszám: 108
Hmm, sokmindent írhatnék... de hosszú, nem biztos h mindenben igazad van.
Polt Péter meglehetősen ellentmondásos személyiség. Lehet, nem kellene már mindenképpen "fideszesnek" lennie.. Nemtom. Hosszú.

Egy biztos, most már nem Orbán ""pedálozik"", hanem az ellenzék! NEM akarnak előrébb lépni!! Semmit sem értenek már a mostani demokráciából!
Az nagyon kevés h némelyikük elhatározza h miniszterelnök akar lenni! Vona például valszeg elérhette volna hogy minimum koalíciót kényszerítsen ki, de hát hülye volt, csak a miniszterelnőkségén járt az esze... az elvek leszarva ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 19:37 | Sorszám: 107
Nézd meg mi található a Wikipédián Polt Péterről. Elképesztő. Annyira felbőszített, hogy hónapokkal ezelőtt megkértem egy barátomat, hogy jelentse be a Legfőbb Ügyészség honlapján, én az ilyenekhez béna vagyok.
De róluk is meg van a véleményem.
NEM REGISZTRÁLJÁK A BEJELENTÉST!
Bármit írsz oda, elküldöd és fogalmad sincs, hogy megkapták-e?
Jogászok tömkelege és működtetnek egy olyan gagyi honlapot, hogy nem kapsz visszaigazolást!
De választ sem kapsz egy elvileg kiemelkedő jelentőségű hivataltól. Noooooooooooooormális?
És ő Magyarország LEGFŐBB ÜGYÉSZE!
A bejelentést elküldtük az ombudsmannak is. Ő sem válaszolt.

Én a helyükben azonnal intézkedtem volna és megköszöntem volna, hogy valaki fölhívja a figyelmemet egy ilyen dehonesztáló jellemzésre.
Ezek a bénák hallgatnak, mint sz@r a fűben.
Sokszor elgondolkodom azon mennyit kell Orbánnak pedáloznia azért, hogy újra és újra 2/3-t érjen el ilyen hátország mellett.


malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 02:46 | Sorszám: 106
Na még egy megjegyzés ehhez.
Pölö mondjuk 12:00-kor
még nem biztos, hogy ez a Google találati listáján szerepelt,
vagy esetleg igen, de pl. az alább leírtak miatt nem az első oldalon .... satöbbi..
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 02:36 | Sorszám: 105
A Wikipedia pedig, egy teljesen "különálló" eset!
Az tényleg hasonló mint egy normál portál.. de van egy nagy különbség: irdatlan mennyiségű 'szerkesztője' van, de pont ez az előnye is!!

Az biztos, hogy "tudni kell" észrevenni h mi az ami esetleg "pontalan" egy szócikkben, de általában egy kvázi lezárt szócikk már eléggé pontos, pláne hogy annál már megkövetelik a Wikipedia "főbb szerkesztői" , hogy mindenről legyen további hivatkozás is a szócikkek alján! És így, ha valaki tovább akar kutakodni, akkor az megteheti... és akár ki is javíthatja, hogyha hibát talál.

Mondjuk, azt persze nem lehet letagadni, hogy a balsik ott is meglehetősen erősen benntartják a lábikájukat az ajtórésben!!
malom
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. május 19. 02:21 | Sorszám: 104
Az a ""baj"" h általánosságban - sajnos - nem lehet megfogalmazni h mi a bajod a (Google) keresővel!

Egy ilyen kereső csak az Interneten meglévő anyagokból tud dolgozni, és természetesen, késéssel... egy ember még annyit sem tudna megtalálni és sorba rendezni mint pl. a Google...
Irdatlan mennyiségű anyag keletkezik az Interneten, akárcsak egy nap alatt is!

Jelen esetben pl. mindenképpen abból lehet kiindulnod amit a #101-ben írtam. Minden sora lényeges, szvsz.

És, valami fix beállítás is más lehet nálad mint nálam mert most az általad megadott kereséssel (innen másoltam ki) nálam pl. más jött ki :
Nagyjából 27 700 találat (0,43 másodperc)

A releváns találatok sorrendje szintén kérdéses.... Azon én is megszoktam lepődni, hogy időnként az időbeli sorrendhez nem ragaszkodik (sicc!) a Google.
De ez pl. a jelenlegi keresésénél abból is fakadhat, hogy nem mindegy az sem hogy egy hosszabb kereső kifejezésnél idézőjelezzük-e a teljes keresendő kifejezést....
pl. így: "Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ"
Ugyanis a szóközökkel felsorolt szavakat nem egyben kezeli, hogyha a teljes keresendő kifejezés nincs idézőjelbe téve!!

Sz'al, a "ranking" (a találatok sorrendbe helyezése) egy meglehetősen bonyolult dolog az internetes keresők esetében!!
( Nem tudom amúgy, hogy manapság mennyire titkos pl. a Google algoritmusa, de régebben meglehetősen titkolta a Google... )

Mindenesetre, ha a zember ""biztosra"" akar menni, akkor érdemes a macskakörmözést, illetőleg a keresési beálítások pontosítását eszközölni ..
( A Google-nál pl. van egy 'fejléc' a kereső mező alatt, amiben át lehet állítani a default beállításokat
"Összes Képek ..... ... Esszközök")
De én most szándékosan nem használtam, hogy lássam nagyjából h mi a helyzet nálad...
Szvsz, a #101-ben leírtak a mérvadók jelen esetben! (Különösen az utolsó sora!)
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 00:44 | Sorszám: 103
Nagyon nem vagyok jó a keresésben (te sokkal jobb vagy), de a No. 95- ben általánosan is megfogalmaztam, hogy mi a bajom a keresővel és a wikipédiával.

Most ezek az első hírek, ha rákeresel az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ névre, sehol semmi az átadásról, miközben szerintem annak kellene legelöl szerepelnie, mint a legfrissebb hírnek. De ez majdnem mindennel így van. Elől vannak a szakállas dolgok és Isten tudja hol vannak a legfrissebbek.

13,400 találat

Első:
LIGET BUDAPEST
www.intezmenyek.ligetbudapest.org/hu/places/jovo/omrrk-kozpont
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. Várható befejezés // 2018. Bevezető. A Liget Budapest Projekt részeként 2018-ra épül meg a Szabolcs utcai egykori kórház területén az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK). A mintegy 37.000 négyzetméteres, korszerű, minden szakmai igényt …

Második:
Épül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ
epiteszforum.hu/epul-az-orszagos-muzeumi-restauralasi-es-raktarozasi-kozpont
A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén.

Harmadik:
LIGET BUDAPEST - Országos Múzeumi Restaurálási és ...
ligetbudapest.hu/intezmenyek/orszagos-muzeumi-restauralasi-es-raktarozasi-koezpont
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. ... A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 négyzetméteres, világszínvonalú, a Városliget közelében felépülő, minden szakmai igényt …

Negyedik:
Világszínvonalú lesz az Országos Múzeumi Restaurálási és ...
https://www.origo.hu/itthon/20161219-vilagszinvonalu-lesz-az-orszagos-muzeumi...
A Liget Budapest Projekt részeként 2018-ra épül meg a Szabolcs utcai, egykori kórházi területen az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. A közel 37000 négyzetméteres, világszínvonalú, a Városliget közelében felépülő épületegyüttesben a raktárak, restaurátor-műhelyek, kutatószobák, irodák mellett helyet kap majd...

Ötödik:
Liget Projekt: Országos Múzeumi Restaurálási és ...
https://www.youtube.com/watch?v=9B00mGfD59o
8/25/2016 · A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 ...
Szerző: Liget Budapest
Megtekintések: 15 ezer

Hatodik:
A Városliget Zrt. szerint így fog kinézni a Szabolcs utcai ...
https://kepek.444.hu/2018/02/23/a-varosliget-zrt-szerint-igy-fog-kinezni-a-sz ...
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter (j) Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa, a Szépművészeti Múzeum–Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója (k) és Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója az épülő, várhatóan 2018-ban elkészülő Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ épülete sajtóbejárásán Budapesten az egykori ...

malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 20:32 | Sorszám: 102
(
A Hír TV belföldi hírei

Renoir-festménnyel gazdagodott a Szépművészeti Múzeum

MTI

2019. május 14., kedd 11:20
Orbán Viktor jelenlétében adták át kedden a Szabolcs utcában az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) Liget Budapest projekt keretében elkészült épületét, ahol a miniszterelnök bejelentette: a Szépművészeti Múzeum számára a magyar állam megvásárolta Renoir Fekvő női akt című festményét.


https://hirtv.hu/ahirtvhirei/renoir-festmennyel-gazdagodott-a-szepmuveszeti-m ...
)
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 20:25 | Sorszám: 101
Nem a Google "hibája". Olyanok voltak a hírek, melyekben nem (főleg a címekben nem) szerepelt az "OMRRK", és/de esetleg még a teljes intézményi név sem!... Többnyire az MTI-től vették át a hírt, és valszeg a címet is...
És amúgy persze, az sem mindegy h pl. 14.-én hány órakor folyt a gúglizás..
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...