17:06:48
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A Liget projekt
... Elejére 1. lap 
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 02:46 | Sorszám: 106
Na még egy megjegyzés ehhez.
Pölö mondjuk 12:00-kor
még nem biztos, hogy ez a Google találati listáján szerepelt,
vagy esetleg igen, de pl. az alább leírtak miatt nem az első oldalon .... satöbbi..
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 02:36 | Sorszám: 105
A Wikipedia pedig, egy teljesen "különálló" eset!
Az tényleg hasonló mint egy normál portál.. de van egy nagy különbség: irdatlan mennyiségű 'szerkesztője' van, de pont ez az előnye is!!

Az biztos, hogy "tudni kell" észrevenni h mi az ami esetleg "pontalan" egy szócikkben, de általában egy kvázi lezárt szócikk már eléggé pontos, pláne hogy annál már megkövetelik a Wikipedia "főbb szerkesztői" , hogy mindenről legyen további hivatkozás is a szócikkek alján! És így, ha valaki tovább akar kutakodni, akkor az megteheti... és akár ki is javíthatja, hogyha hibát talál.

Mondjuk, azt persze nem lehet letagadni, hogy a balsik ott is meglehetősen erősen benntartják a lábikájukat az ajtórésben!!
malom
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. május 19. 02:21 | Sorszám: 104
Az a ""baj"" h általánosságban - sajnos - nem lehet megfogalmazni h mi a bajod a (Google) keresővel!

Egy ilyen kereső csak az Interneten meglévő anyagokból tud dolgozni, és természetesen, késéssel... egy ember még annyit sem tudna megtalálni és sorba rendezni mint pl. a Google...
Irdatlan mennyiségű anyag keletkezik az Interneten, akárcsak egy nap alatt is!

Jelen esetben pl. mindenképpen abból lehet kiindulnod amit a #101-ben írtam. Minden sora lényeges, szvsz.

És, valami fix beállítás is más lehet nálad mint nálam mert most az általad megadott kereséssel (innen másoltam ki) nálam pl. más jött ki :
Nagyjából 27 700 találat (0,43 másodperc)

A releváns találatok sorrendje szintén kérdéses.... Azon én is megszoktam lepődni, hogy időnként az időbeli sorrendhez nem ragaszkodik (sicc!) a Google.
De ez pl. a jelenlegi keresésénél abból is fakadhat, hogy nem mindegy az sem hogy egy hosszabb kereső kifejezésnél idézőjelezzük-e a teljes keresendő kifejezést....
pl. így: "Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ"
Ugyanis a szóközökkel felsorolt szavakat nem egyben kezeli, hogyha a teljes keresendő kifejezés nincs idézőjelbe téve!!

Sz'al, a "ranking" (a találatok sorrendbe helyezése) egy meglehetősen bonyolult dolog az internetes keresők esetében!!
( Nem tudom amúgy, hogy manapság mennyire titkos pl. a Google algoritmusa, de régebben meglehetősen titkolta a Google... )

Mindenesetre, ha a zember ""biztosra"" akar menni, akkor érdemes a macskakörmözést, illetőleg a keresési beálítások pontosítását eszközölni ..
( A Google-nál pl. van egy 'fejléc' a kereső mező alatt, amiben át lehet állítani a default beállításokat
"Összes Képek ..... ... Esszközök")
De én most szándékosan nem használtam, hogy lássam nagyjából h mi a helyzet nálad...
Szvsz, a #101-ben leírtak a mérvadók jelen esetben! (Különösen az utolsó sora!)
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 00:44 | Sorszám: 103
Nagyon nem vagyok jó a keresésben (te sokkal jobb vagy), de a No. 95- ben általánosan is megfogalmaztam, hogy mi a bajom a keresővel és a wikipédiával.

Most ezek az első hírek, ha rákeresel az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ névre, sehol semmi az átadásról, miközben szerintem annak kellene legelöl szerepelnie, mint a legfrissebb hírnek. De ez majdnem mindennel így van. Elől vannak a szakállas dolgok és Isten tudja hol vannak a legfrissebbek.

13,400 találat

Első:
LIGET BUDAPEST
www.intezmenyek.ligetbudapest.org/hu/places/jovo/omrrk-kozpont
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. Várható befejezés // 2018. Bevezető. A Liget Budapest Projekt részeként 2018-ra épül meg a Szabolcs utcai egykori kórház területén az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK). A mintegy 37.000 négyzetméteres, korszerű, minden szakmai igényt …

Második:
Épül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ
epiteszforum.hu/epul-az-orszagos-muzeumi-restauralasi-es-raktarozasi-kozpont
A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén.

Harmadik:
LIGET BUDAPEST - Országos Múzeumi Restaurálási és ...
ligetbudapest.hu/intezmenyek/orszagos-muzeumi-restauralasi-es-raktarozasi-koezpont
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. ... A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 négyzetméteres, világszínvonalú, a Városliget közelében felépülő, minden szakmai igényt …

Negyedik:
Világszínvonalú lesz az Országos Múzeumi Restaurálási és ...
https://www.origo.hu/itthon/20161219-vilagszinvonalu-lesz-az-orszagos-muzeumi...
A Liget Budapest Projekt részeként 2018-ra épül meg a Szabolcs utcai, egykori kórházi területen az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. A közel 37000 négyzetméteres, világszínvonalú, a Városliget közelében felépülő épületegyüttesben a raktárak, restaurátor-műhelyek, kutatószobák, irodák mellett helyet kap majd...

Ötödik:
Liget Projekt: Országos Múzeumi Restaurálási és ...
https://www.youtube.com/watch?v=9B00mGfD59o
8/25/2016 · A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 ...
Szerző: Liget Budapest
Megtekintések: 15 ezer

Hatodik:
A Városliget Zrt. szerint így fog kinézni a Szabolcs utcai ...
https://kepek.444.hu/2018/02/23/a-varosliget-zrt-szerint-igy-fog-kinezni-a-sz ...
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter (j) Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa, a Szépművészeti Múzeum–Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója (k) és Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója az épülő, várhatóan 2018-ban elkészülő Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ épülete sajtóbejárásán Budapesten az egykori ...

malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 20:32 | Sorszám: 102
(
A Hír TV belföldi hírei

Renoir-festménnyel gazdagodott a Szépművészeti Múzeum

MTI

2019. május 14., kedd 11:20
Orbán Viktor jelenlétében adták át kedden a Szabolcs utcában az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) Liget Budapest projekt keretében elkészült épületét, ahol a miniszterelnök bejelentette: a Szépművészeti Múzeum számára a magyar állam megvásárolta Renoir Fekvő női akt című festményét.


https://hirtv.hu/ahirtvhirei/renoir-festmennyel-gazdagodott-a-szepmuveszeti-m ...
)
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 20:25 | Sorszám: 101
Nem a Google "hibája". Olyanok voltak a hírek, melyekben nem (főleg a címekben nem) szerepelt az "OMRRK", és/de esetleg még a teljes intézményi név sem!... Többnyire az MTI-től vették át a hírt, és valszeg a címet is...
És amúgy persze, az sem mindegy h pl. 14.-én hány órakor folyt a gúglizás..
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 19:44 | Sorszám: 100
A beszéd fent volt a Fidesz honlapján, de az épületről sehol nem találtam semmit, d köszönöm a linkeket.
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 19:03 | Sorszám: 99
https://nepszava.hu/3035915_orban-fejeben-kigyulladt-a-voros-feny
( jajj )
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 18:59 | Sorszám: 98
https://www.hirado.hu/belfold/kozelet/cikk/2019/05/14/renoir-festmennyel-gazd ...
2019. 05. 14. - 14:09
forrás: MTI, hirado.hu
Orbán Viktor jelenlétében adták át kedden a Szabolcs utcában az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ Liget Budapest projekt keretében elkészült épületét, ahol a miniszterelnök bejelentette: a Szépművészeti Múzeum számára a magyar állam megvásárolta Renoir Fekvő női akt című festményét.

malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 18:49 | Sorszám: 97
http://ligetbudapest.hu/kozerdeku/orban-viktor-atadta-a-liget-budapest-projek ...
Orbán Viktor átadta a Liget Budapest Projekt legújabb fejlesztését
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 18:47 | Sorszám: 96
- > https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=OMRRK

a lista 4. helyén :
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact= ...
Orbán Viktor beszéde az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) átadásán
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 17:44 | Sorszám: 95
Látom, és dicséretes, de aznap a gugli ezt sem hozta.
De ha most is megnézed, még csak a terveivel foglalkozik, sehol az átadás.

Amúgy olyan sokszor van olyan érzésem, hogy a polgári oldal írásait, megszólalóit valamilyen oknál fogva alig lehet a guglin megtalálni, bezzeg a sok szennyportál mindig ott van az elsők között. Vajon mi lehet ennek az oka?

Vagy ott van például a Wikipédia. Az is balos és rettenetesen elfogult. Vajon miért nem üzemeltet a polgári oldal is egy ilyen tudáshalmazt? Ők nem látják, hogy ez mennyire fontos lenne?

Sajnos sokszor van olyan érzésem, hogy a polgári oldal kényelmes mind testileg, mind lelkileg.

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 16. 06:56 | Sorszám: 94
A Gondola (és a Fórum+ is ! ) beszámolt az eseményről:

... http://forum.vectrix.hu/?f=2&t=6860
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. május 16. 00:47 | Sorszám: 93
2019.05.14- én kedden volt az átadás.
Aznap kerestem hírt az átadásról, de egyet sem találtam.
Ma beütöttem a gugliba, hogy OMRRK és kijön 3.190 találat, de az első helyen alig van valami róla, még a Liget Budapest honlap sincs frissítve !
Hogy a balosok nem repesnek a gyönyörtől, hogy végre valami elkészült, azt még csak megértem, de a polgári oldal médiumai miért alszanak, amikor harsogniuk kellene?
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. május 16. 00:09 | Sorszám: 92
https://fidesz.hu/hirek/egy-nep-identitasa-a-kulturaban-tukrozodik

"Egy nép identitása a kultúrában tükröződik
Egy nép és egy civilizáció identitása leginkább a kultúrában tükröződik és összpontosul - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten, az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) épületének átadásán."

"Európában csak két ilyen intézmény van, az egyik Londonban a British Museumhoz, a másik pedig Szentpéterváron az Ermitázshoz tartozik. Rámutatott arra, hogy a most átadott intézmény évtizedek óta a legnagyobb múzeumszakmai fejlesztés Magyarországon, több mint egymillió kulturális emléket tárolnak, gondoznak majd a központban, amellyel Budapest még szebb, még modernebb, még zöldebb lett."

"A Liget Budapest Projekt keretében elkészült új intézmény a Néprajzi Múzeum, a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria műtárgyainak megőrzéséhez és tudományos feldolgozásához biztosít hátteret a Városliget szomszédságában, a XIII. kerületi Szabolcs utcában."

R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. január 01. 09:58 | Sorszám: 91
Épül! És óriási lesz
A szomszédos utakról már jól látszik a leendő Pannon Park központi építménye, az
úgynevezett biodóm. Minderre szakmai körökben máris felfigyeltek: a Pannon Park,
illetve a biodóm tervei elnyerték az International Property Awards rangos ingatlan-
szakmai elismerés európai fődíját a szabadidős célú létesítmények kategóriájában.
... www.facebook.com/magyardemokrata/posts/2621859614505790?__xts__%5B0%5D=68.ARB ...
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 28. 00:07 | Sorszám: 90
Családbarát újdonságokkal gazdagodik a Városliget

Gyorgyevics Benedek: A sokszínű projekt az ország hírnevét is öregbíti

https://magyaridok.hu/belfold/csaladbarat-ujdonsagokkal-gazdagodik-a-varoslig ...

"Az Állatkerti körúton átadott
Pavilonkert,
a Vakok kertje,
az ifjúsági sportpályák vagy a
kutyás élménypark mind nagyon népszerűek, utóbbi látogatottsága már átlépte a százezer főt. Megnyílt a történetének legnagyobb megújulásán átesett
Szépművészeti Múzeum, és hamarosan kész az
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. Végéhez közelít a komáromi Csillag erőd bővítése és a volt
Olof Palme-ház rekonstruk­ciója is."
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 23:29 | Sorszám: 89
Magadnál vagy?
Mit lehet tenni, ha egyszer a központ Kőbányán van?
De mindegy is, nem arról szól a beírásom lényege, hogy a központ helyileg hol található.
Kár, hogy nem a tartalomról értekezel, igaz ugyan, hogy te általában nem vagy képes a lényegre koncentrálni. Igazi Jobbikos magatartás.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 23:24 | Sorszám: 88
Csináld utána!
Évek óta tömeg, jól öltözött középkorú nők és férfiak, átszellemült arccal énekelnek, bevételük 10 %- t leadják a gyülekezetnek, majd nézz be a többi másfelekezetű templomba, vénemberek, főleg asszonyok, kihalt, lepusztult minden, az emberek is. Elszomorító. Fordítva szeretném látni.

Még annak a kiugrott idióta Bartusnak a könyve (Fez van) sem ártott neki.
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:44 | Sorszám: 87
Ki is emelte fel a szektát?
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:33 | Sorszám: 86
Már Kőbánya említése is sértés!
pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:29 | Sorszám: 85
(( kőbányai központját
Emberünknek tényleg ott van a központja Kőbányán /10ker/, sz'al teljesen korrekt a kifejezés, szvsz. ))
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:04 | Sorszám: 84
Hááát... az előző hozzászólásodban. :
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 20:39 | Sorszám: 83
Hol beszéltem én a kőbányaiakról?
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 19:06 | Sorszám: 82
Khm...
Nem, ez nem így van! A kőbányaiaktól teljesen független Németh Sándor a Gyömrői úton!
Legyél szíves a továbbiakban ezt figyelembe venni!
Kösz!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...