20:08:40
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Manipuláció
... Elejére 1. lap 
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 12. 12:58 | Sorszám: 404
Jól esik a megjegyzésed. Igen, azt én sem tudom hová tenni, ha valaki egy konzervatív szemléletű családból válik ellenzékivé. Az ilyen ember nem lát tovább az orránál, és a saját őseit tagadja meg.

mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 12. 12:08 | Sorszám: 403
Megható volt a visszaemlékezésed és nagyon érdekes az a megközelítés, ahogy a világ klasszikusait tekintetted közvetlen mentoraidnak.
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 11. 23:05 | Sorszám: 402
Pont, mint az egyik volt évfolyamtársam! Nagyon korai árván is megtalálta a helyes utat és a mai napig jó barátok vagyunk.
Csodálom, hogy hogyan volt képes rá?




tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 11. 23:01 | Sorszám: 401
Nagyra becsülöm az ilyen életutakat, mint a tiéd is.

Ugyanakkor nagyon utálom a magamfajtát, amelyik hasonló szülői háttérrel, mint ami nekem adatott, éppen az ellenzéknél köt ki. Képtelen vagyok megérteni őket, sőt kimondottan haragszom rájuk.

menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 10. 18:53 | Sorszám: 400
Hasonló volt számomra is az útkeresés, nem kaptam semmit készen, tálcán, korán félárván magamra is maradtam. De éreztem, hogy milyen sekélyes a történelemtanítás, milyen furcsa emberkép rajzolódik ki a tananyagból, hogy mennyire nem úgy szólnak hozzám az iskolákban, mint ahogy a versekből tanultam magam a világot, embereket. És haladtam nagy tévelygések közt az az utamat keresve, elakadtam folyton az önismeretben is. Leginkább könyvekből, versekből érzetem, hogy nem kellene ilyen boldogtalannak lenni. Jorge Luis Borges írja: "Boldogok, akik emlékezetükben tartják Vergilius vagy Krisztus néhány szavát, mert ezek fénybe borítják napjaikat." - és olvastam, naponta Vergiliust, és az Evangéliumokat - és 'fénybe borultak a napjaim', és a világosságban már könnyebb megtalálni az utat, a tiszta szívű, igaz embereket, a világ szépségeit.
*
Megkértem a mandulafát: "Nővérem, beszélj nekem Istenről."
És a mandulafa virágba borult.

(Nikosz Kazantzakisz)

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMs
a zene tévesen van Chopinnek jegyezve, a szerzője:Paul de Senneville
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 10. 17:35 | Sorszám: 399
köszönöm
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 09. 19:07 | Sorszám: 398
Jessz!
Te egy józan, normális ember vagy, aki képes érthetően leírni a gondolatait.
Kösz.
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 09. 12:47 | Sorszám: 397
*jav.: éreztették, megérttették velünk...
mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 09. 12:37 | Sorszám: 396
Én nem voltam olyan szerencsés, mint Te, nekem magamnak kellett tételről, tételre megküzdenem a világnézetemért. Igaz, szüleim nem tartottak otthon szemináriumokat, de lekötelezettek voltak, nem voltak ugyan befolyásoló elvárásaik, nekem sem voltak pártpolitikai karrierista ambícióim, de azért azt meg kell állapítanom, hogy az akkori viszonyokat - egyéb ismeret híján - adottságként fogadtam el. Azonban a 70-es évek legvégén, 80-as évek elején már éreztem, hogy családon belül szétválnak az útjaink, amihez az egyetem - bár tudjuk, hogy az oktatás igencsak betájolt volt - nagy segítséget nyújtott. Emlékszem, a tankönyveinkben, jegyzeteinkben mindig a legelső fejezetek voltak a legérdekesebbek, leginformatívabbak számomra ebből a szempontból ("...a meghaladott polgári jogtudomány álláspontja szerint:..")
Akkoriban zajlottak a "lengyel események" és hála Istennek, a tud. szoc. szemináriumvezetőnk a kötelezően leadandó dogmák helyett - nagy kockázatot vállalva - hétről-hétre az aktuális eseményekről tudósított, mert volt valamilyen lengyel családi szál ahonnan autentikus hírekhez juthatott. Voltak olyan oktatóink, akik intelligenciájuk révén tudták úgy tálalni a tananyagot, hogy közben a sorok között pontosan éreztette, és megérttette velünk a létező alternatívát. Hála nekik!
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 09. 07:29 | Sorszám: 395
Nem tűnt el, csak módszert váltott.
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 09. 00:42 | Sorszám: 394
Én szerencsés voltam. Apám, anyám polgári családokban nőttek fel, egyetemet végzett emberek voltak, nálunk a családi asztalnál mindig az igazat beszélték. Így nekem semmi nem változott 1990- ben, csak eltűnt a külvilágból az a bumfordi diktatúra.

De mindig gondolok azokra, akiknek nem volt ilyen szerencséjük és vagy rájöttek, hogy mi változott 1990- ben, vagy még most sem akarnak rájönni és ragaszkodnak valami Patyomkin- falhoz, mert amellett érzik biztonságban magukat?

mediator
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. április 08. 23:55 | Sorszám: 393
Az érzelmeken keresztül (összetartozás, fejlődés, építkezés stb.) szólítottak meg bennünket (amelyek egyébként valódi, létező értékek és hívószavak egy közösségben), azonban ők, ezt velejéig cinikus módon, tudatosan, manipulatív módon és céllal alkalmazták. Így nőttünk fel, rengeteg információtól megfosztva, miközben a valódi viszonyítási pontokat gondosan elrejtették.
Vannak akik máig benne ragadtak ebben a légypapírban (csak sajnálni tudom őket), és vannak, vagyunk, akik mindezt meghaladtuk, felismertük és túlléptünk rajta. Mert idővel felfedeztük, megláttuk Cipollát. Mert igényünk is volt arra, hogy keressük is.

Ezért aljas és hamis az a beállítás, hogy a mostani korosabb generáció nagy része köpönyegforgató lenne, mert fiatalon lám, elfogadta azt a rendszert, most pedig komcsizik, libsizik, ahogy a csövön kifér. Nos, ha akkoriban mind el tudtuk volna olvasni azt a leleplező tényirodalmat, amelyet csak a rendszerváltás kora óta van módunk tanulmányozni, nos akkor ezek a rohadékok nem tudták volna manipulálni a társadalmat és nem tudták volna kiépíteni a gondosan megszerkesztett, terrorizáló manipulációs rendszerüket.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. április 04. 11:32 | Sorszám: 392
Emlékeztek?

https://www.youtube.com/watch?v=F2Vl_PUzegw

Mosták az agyakat ezerrel.

tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. április 03. 02:08 | Sorszám: 391
Egy érdekes gondolatmenet a ferencvárosi szörnyszobor történéseiről:

https://pestisracok.hu/en-dontottem-le-a-blm-szobrot-de-nem-azert-mert-bayer- ...

Zatyi József
„Itt fogyott el a naivitásom az eseménnyekkel kapcsolatban....Ez a nyilatkozat a mindent visz:

"Én döntöttem le, de nem azért, mert Bayer Zsolt megígérte. Egyébként pedig nem vagyok része a polgári Magyarországnak, tehát én egy szélsőjobboldali mozgalom vezetőségi tagjaként tettem meg,"

Először és utoljára veszem sorra:
1 Baranyiék bejelentik hogy lesz az a szobor.
2 Nyilatkozik a gyátó hogy arra számít MEGRONGÁLJÁK!!!
3 Baranyiék elmondják, hogy RONGÁLÁSRA SZÁMÍTANAK DE VAN MÉG 8 DB SZOBRUK EMIATT PÓTOLNI!!!!
4 Szól a helyi Fidesz képviselője, hogy NE ÜLJENEK FEL ENNEK PROVOKÁCIÓ!!
5 Felállítják MIHAM -nagyon okosan- körbe paravánozza.
6 Szinte ugyanakkor valaki egy LÉTRÁVAL EGY KÖZPARKBAN ODAMEGY ÉS LEÖNTI FESTÉKKEL, mintha Baranyiék nem bírták volna kivérni hogy rongálja már meg valaki.
7 RENDŐRSÉG JÖN KI GÉPKARABÉLYOS KATONÁVAL-kiváló sajtó fotó ugye- KIHÚZZÁK A RENDŐRSÉG SZALAGOT MERT BŰNÜGYI HELYSZÍN!
8 Másnap kimegy az LH és ledönti.
HOL VANNAK GÉPKARABÉLYOS KATONÁK, RENDŐRÖK, HOL A SZALAG , HOL A MIHAMOS PARAVÁN?
Szinte felkínálták rongálásra, baz'....
9 ERRE EZ AZ ÜRGE ITT LENÁCIZZA MAGÁT.

Mindenki vonja le a következtetést, mit láttunk ebben a leszrevezett előadásban.
Én egy erősen Szabó Albertes, Bácsfi Dianás , Jobbikos, Magyar Gárdás mesét látok ismét.Baranyiék az üllő LH, MIHAM a kalapács, középen az ország és mi.
A humor pedig tényleg baloldali műfaj...Április 01-én állították fel bolondok napján, sé sikerrel állítanak be minket ezzel a szervezett szarral bolondnak mindehol.”
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 29. 02:59 | Sorszám: 390
„MARADNOM KELLETT VOLNA”

https://demokrata.hu/vilag/maradnom-kellett-volna-363265/?fbclid=IwAR1dkePif9 ...

pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 26. 17:21 | Sorszám: 389
-
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 26. 11:48 | Sorszám: 388
Hm. Két másik mozaikszó mellett ez a harmadik amit sosem írok le. /Megfogadtam/.
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 26. 09:05 | Sorszám: 387
A "menő" nyugati világban kábé ennyit "ér" az LMBTIQ "jogok" melletti kiállás!! ..
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 25. 18:42 | Sorszám: 386
Micsoda véletlen!

https://magyarnemzet.hu/ahelyzet/micsoda-veletlen-9565787/?fbclid=IwAR0l_ZoJX ...
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 17. 03:12 | Sorszám: 385
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 17. 02:23 | Sorszám: 384
Ez már tiszta röhej!

Bocsánatot kér a hazánkat lejárató riportfilmért a Deutsche Welle

https://magyarnemzet.hu/belfold/bocsanatot-ker-a-hazankat-lejarato-riportfilm ...

A pofátlanság csimborasszója, hogy kihoznak egy videót, amiben hazudnak, ahogy a csövön kifér, majd utána ájtatosan bocsánatot kérnek.

Elmentek ti a jó büdös francba!



https://magyarnemzet.hu/belfold/felszolitottak-a-deutsche-welle-t-propagandaf ...

https://www.facebook.com/budavarilakosok

Na, ennek a tehénnek a bocsánatkérésére én is kíváncsi vagyok!

R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 08. 08:58 | Sorszám: 383
Varga Judit egyeztetni fog a Google-lal

Varga Judit igazságügyi miniszter Facebook-oldalán pénteken bejelentette, hogy egyeztetni fog a Google-lal, és konzultációkat kezdeményez a Facebook és más nagy technológiai cégek vezetőivel is.

Az igazságügyi miniszter közölte, hogy pénteken a Budapestre látogató Thierry Breton belső piacért felelős európai biztossal egyeztetett a készülő európai uniós szabályozásról. Ezzel kapcsolatban azt írta: "elfogadom a Google vezetőinek egyeztetésre történő meghívását, és hasonló konzultációkat kezdeményezek a Facebook és más technológiai óriások vezetőivel is".

Mindenki nagy érdeklődéssel figyeli a világban, hogyan birkóznak az országok a nagy technológiai cégekkel azért, hogy betartsák a jogszabályokat, és átlátható módon működjenek - írta Varga Judit.
... https://gondola.hu/hirek/269681-Varga_Judit_egyeztetni_fog_a_Google-lal.html
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 08. 08:19 | Sorszám: 382
Ideológiai alapú, digitális könyvégetést hajtott végre az Amazon

Népszerűsíteni lehet, megkérdőjelezni nem – a transzneműség kockázatait bemutató könyvet törölt kínálatából az Amazon könyvkiadó vállalat. Ryan T. Anderson Amikor Harryből Sally lett: válasz a transznemű pillanatra című kötete valószínűleg azzal verte ki a biztosítékot, hogy azt állítja, a valódi nemváltás biológiai értelemben képtelenség. Ráadsául mindezt azok mondják el a kötetben, akik megbánták, hogy Harryből megpróbáltak Sallyre váltani.
... https://gondola.hu/hirek/269762-Ideologiai_alapu__digitalis_konyvegetest_hajt ...
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. március 06. 23:38 | Sorszám: 381
Idézet:
Vakcinákról még egyszer
2021. március 6. 16:46
Gulyás Gergely

A baloldal és lakájmédiája napok óta gyűlöletkampányt folytat a kormánnyal szemben a vakcinabeszerzés ügyében.

„Mindannyian nehezen viseljük a bezártságot. Még ez sem lehet azonban magyarázat arra a gyűlöletkampányra, amelyet a baloldal és lakájmédiája napok óta a kormánnyal szemben a vakcinabeszerzés ügyében folytat.

E kampány legfőbb állítása, hogy Magyarország nem rendelt elég Moderna vakcinát, így azt helyettünk mások veszik meg.

Nézzük a tényeket:
....
https://mandiner.hu/cikk/20210306_vakcinakrol_megegyszer
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2021. február 23. 09:06 | Sorszám: 380
Beavatkozott a Facebook a mianmari puccsba

A Facebook hétfőn törölte platformjáról az MRTV mianmari közszolgálati televíziós csatorna oldalát, egy nappal azután, hogy eltávolította a hatalmat február 1-jén puccsal átvevő hadsereg oldalát.
... https://gondola.hu/hirek/269081-Beavatkozott_a_Facebook_a_mianmari_puccsba.html
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...