13:22:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Manipuláció
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 14. 20:55 | Sorszám: 349
A barátaim egyáltalán nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, hiába kapacitálom őket, hogy jöjjenek harcolni a közösségi médiumokba. Undorodnak tőle. Még csak nem is regisztrálnak. Ha valamit nagyon meg akarnak nézni, akkor az én jelszavammal lépnek be, de ez is csak évente ha 1-2 alkalommal fordul elő.



Csodálkoznak is rajtam.

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 14. 05:19 | Sorszám: 348
Tégy ellenük: a barátaidat hívd át ide !
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 14. 03:09 | Sorszám: 347
Hát igen, csakhogy nagyon nehéz a XXI. században visszatérni a postagalamb korszakba. Nem tudom elfogadni, hogy nem lehet tenni ezek ellen a cégek ellen. Úgy tudom, a ruszkik és a kínaiak is korlátozzák (vagy talán be sem engedik ?) őket a territóriumukba. Nincsenek itt szerződések a Tech- cégek és az országok között? Nincs nekik profitjuk azután, hogy az egyes országokban működnek? Nincs semmi, amivel kényszeríteni lehet őket? Ha nincs semmi, akkor sürgősen ki kell építeni a komoly konkurenciát.

Mostanában azt is észrevettem, hogy egyesek gyorsan elérik, hogy a nekik nem tetsző tartalmak eltűnjenek.

Például, korábban ezen a linken azt lehetett látni, hogy Vadai- Gyurcsány- Szabó Zoltán krumplit oszt: 131411233_3723565084374838_5700896561071431779_n.jpg (403×277) (fbcdn.net)
Ma már nem látható. Gondolom valaki megkérte, hogy tüntessék el. Később megláttam újból, majd onnan is eltűnt. Érdekes módon Kunhalmi krumpliosztása még megvan, bár néha a face rákérdez, hogy "tényleg akarod látni?" (Micsoda hülye kérdés? Miért is teszi fel?)

https://m.facebook.com/patriotaeuropa/photos/a.186555484796612/33188026515718 ...

Mással is jártam már így, és azok is mind dehonesztáló írások voltak a baloldalra nézve és eltűntek. Valakik ezzel foglalkoznak a túloldalon.

Bármit beütök a gugliba, az első 2-3 oldalon mindenütt csak a libsik. Hogy tudják ezt elérni? A mi oldalunk miért nem tudja?

Valamelyik nap kerestem a bitcoin- bányászó maszopos muki nevét. Ha jobboldali lett volna, holtbiztos, hogy az első 10 poszt róla szólna, de ha beütöd, hogy bitcoin bányászó, akkor a 3. oldal alján találod az első cikket az erzsébetvárosi lebukásról, az is Origos cikk. Eldugják.

Nem hiszem el, hogy ez véletlen.

Kőkemény manipuláció.










R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 13. 21:12 | Sorszám: 346
Varga Judit: mindnyájan kikapcsolhatóvá válunk

Mindnyájan kikapcsolhatóvá válunk. A világ közvéleménye most ébredt rá igazán, hogy eljött az az idő, amikor politikai alapon megtagadhatóvá vált magánszolgáltatások nyújtása - írta Varga Judit igazságügyi miniszter Facebook-oldalán szerdán.

Eddig csak a vélemény- és szólásszabadságot korlátozták a globális tech cégek, de az Amerikában látható ideológiai hadjárat bizonyítja, hogy az emberek akár ki is kapcsolhatóak az online térből. Onnan, ahol mindennapi életüket élik, munkájukat, vállalkozásaikat menedzselik, emlékeiket tárolják és kapcsolatot tartanak barátaikkal, ismerőseikkel, szeretteikkel - közölte.

... Amíg dolgozunk az online jogbiztonság és átláthatóság feltételeinek megteremtésén, érdemes végiggondolni, valóban megéri-e életünket a social médiára alapozni.

Mondjuk el gyermekeinknek, barátainknak, szeretteinknek, hogy a valódi életünket kell megélni és akár újra felépíteni a virtuális helyett. Mert a valódi életünkben mindig mi hozhatjuk meg saját döntéseinket - írta Facebook-oldalán Varga Judit.
... https://gondola.hu/hirek/267056-Varga_Judit__mindnyajan_kikapcsolhatova_valun ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 12. 06:38 | Sorszám: 345
Igen, nekem is ezzel az "ismeretlen" háttérel van "bajom" ... Ld. #336. hsz.-em ...
Amúgy meg, szurkolok nekik.... Már az Index is regisztrált oda! ... Meg, más portálok is ..
Puding. ))
/ Valahol azt olvastam, h már egy millió regisztrálás van, mondjuk azt azér' nem nagyon hiszem, bár lehetséges h igaz .... /
Hajrá!
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 11. 23:06 | Sorszám: 344
Jeszenszky Zsolt a mai Hobbistában szkepszisét fejezte ki a HunDubbal kapcsolatban. Szerinte ismeretlen a háttere.Valamelyikőtök már regisztrált ott. Mi a véleményetek?

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 11. 12:39 | Sorszám: 343
Ezúttal Kovács Zoltán fiókjára csapott le a Twitter

A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár hétfőn azt közölte, hogy egyik napról a másikra csaknem 200 követőjétől fosztotta meg a Twitter.
... https://gondola.hu/hirek/266941-Ezuttal_Kovacs_Zoltan_fiokjara_csapott_le_a_T ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 11. 00:34 | Sorszám: 342
Idézet:
Össztűz alatt
Pozsonyi Ádám

Nagyon piszkálja a csőrüket a puszta létezése is. Hogy minek a létezése? A Hundubé. Hogy az elején kezdjem: létrejött sokunk álma, a cenzúramentes, magyar tulajdonú közösségi oldal.

Tényleg nincs cenzúra. Kipróbáltam. Természetesen Hitlert dicsőítő posztokat meg állatkínzást nem lehet, de azt ki is jelentették, hogy a Btk. és a hatályos magyar törvények irányelveit betartják, ám azon kívül mindenki azt csinál, amit akar. A cigánypecsenyét sem kell átkeresztelni bablevessé, és a gender előtt sincs nyüszítő térden csúszás.
....
https://demokrata.hu/velemeny/ossztuz-alatt-333317/?utm_source=mandiner&utm_m ...
2021.01.08.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 10. 04:04 | Sorszám: 341
hehe, minden "monopolhelyzetnek" vége szakad egyszer ... ))
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 10. 04:03 | Sorszám: 340
Idézet:
2021. január 8. 12:46
Musk Tweetje után elárasztották az új felhasználók a Signalt

Elon Musk, a világ immár leggazdagabb embere tegnapi két tweetje után új felhasználók milliói árasztották el a Signal azonnali üzenetküldő platformot.

Meglehetősen döcögőssé vált tegnap délután a Signal azonnali üzenetküldő platform működése, különösen az új felhasználók regisztrációjához szükséges SMS-validációs alrendszere küzdött komoly kihívásokkal - a felelős ezúttal maga Elon Musk, aki több mint 41 millió Twitter-követője előtt újfent nyilvánvalóvá tette, hogy nem tartozik a kedvencei közé a Facebook és annak szolgáltatásai, emellett konkrétan arra bíztatta őket, hogy használják a Signalt.

Musk - aki immár a világ leggazdagabb embere, maga mögé utasítva a lista korábbi éllovasát, Jeff Bezos Amazon-vezért - a Capitolium épületének szerda esti ostromát követően tett közzé egy olyan mémet, mely egyértelműen a Facebookra utalva, ugyanakkor magát a szolgáltatót néven nem említve firtatta a közösségi oldal szerepét a rendbontások kialakulásában. A szókimondó cégvezető röviddel ezt követően annyit posztolt követőinek, hogy azok használják a Signal üzenetküldőt.
....
https://www.hwsw.hu/hirek/62756/elon-musk-signal-facebook-whatsapp.html
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 09. 22:28 | Sorszám: 339
Idézet:
KOMMENTHÁBORÚ ROBOTOKKAL
By P. Szabó István 2020 Dec Tue

Elérkezett a “Szép új világ”...

Youtube
A barátnőmnek volt a múltkor egy érdekes sztorija a Youtube-bal, a fenti képpel kapcsolatban, amelyen szerintem amúgy nincs semmilyen sértő vagy különösebben forradalmi, de a Youtube nem volt hajlandó kitenni... Vagyis mindig kitette, de aztán le is vette, mire a barátnőm írt nekik egy hosszút, mire azok visszatették, de aztán egy óra múlva megint levették, és ez így ment napokig. Végül a barátnőm már csak annyit írt nekik válaszul, hogy "Fuck off", de kiderült, hogy ennyi is bőven elég volt, hiszen már sem az üzenetet, sem pedig magát a problémát rég nem kezeli élő ember a Youtube-nál, csak robotok. Azaz, ha bármi gondod, problémád felmerül, már ha akarsz sem tudsz semmilyen élő diszpécserrel kontaktálni, mivel olyan már fogalmi szinten sem létezik náluk...
....
https://hundub.com/read-blog/296_kommenthaboru-robotokkal.html
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 06. 06:56 | Sorszám: 338
Pesty László: amit az amerikai techcégek csinálnak, már nem lehet szó nélkül hagyni!
Kárpát-medence 2021. január 4., 15:01
Pesty László: amit az amerikai techcégek csinálnak, már nem lehet szó nélkül hagyni!
Fotó: Pesty László FB
(...) Facebook, Instagram, Youtube. Az őszi véghajrában a Facebook volt az első, amelyik bemondta az unalmast, pár órára rá jött az Instagram, és ha emlékezetem nem csal, szűk egy napon belül a Youtube is kitiltotta a hirdetéseinket - nyilatkozta Pesty László a ma7.sk-nak.

A nemzeti régiók ügyéért folytatott Uniós polgári kezdeményezés kampányának vezetője kifejtette: "nem vagyok az az ember, aki bele lenne bolondulva az összeesküvés-elméletekbe, nem szokásom különféle szélsőséges politikai nyilatkozatokat tenni, de azért most tennék egy megállapítást. Ennek a három platformnak hátterében amerikai techcégek vannak, kemény, határozott globalista attitűddel. Politikailag pedig, hogy is fogalmazzam meg ezt finoman, nem konzervatívok. Az olvasó ebből már össze tudja rakni, mire gondolok.(...) senki sem gondolhatja, hogy ekkora cégek véletlen döntéseket hoznának. A kitiltást követő órákban a munkatársaim erejüket megfeszítve próbálták kideríteni, mégis miért történik mindez. A legkülönbözőbb baromságok hangzottak el. (...) a kedvencem az volt, mikor a főgyártásvezetőmmel közölték, azért kapjuk a büntetést, mert 'túl sokat költöttünk egy nap alatt!'. Ez tényleg elhangzott, bizonyítani tudom. Ezerrel tömjük a pénzt a zsebükbe és ezt kifogásolják. Elképesztő!
... www.facebook.com/szekelyfoldautonom/posts/5404807072866520
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 05. 22:23 | Sorszám: 337
te szerencsétlen jobalsi idióta, az teljesen érdektelen, hogy te hova sorolod be azokat az embereket, akiknek konkrét tapsaztalataik vannak a "facebook-demokráciával" kapcsolatban ...
szerintem, jobb lenne ha inkább arra vigyáznál, hogy nehogy eladja a vizedet Áder úr ....
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 05. 22:04 | Sorszám: 336
háááát, kezd elmenni a kedvem ettől az egésztől ...
ez valami offshore cég-megoldás lehet, ahova lehet adózatlanul kimenekíteni a pénzeket ..
Medgyessy "nehéz szó" elvtárs sokat tudna az ilyesmiről regélni ..

https://www.google.com/maps/search/BZ-3301+Belize,+Chetumal+Street/@17.327728 ...
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 05. 21:57 | Sorszám: 335
hümm,

"Ezt tükrözi az elnevezés is, hiszen a „hun” a magyarokra utal, míg a „dub” kettős jelentésű szó.
Egyrészt egy ősi magyar szó, jelentése „méhkas”, amely a jól szervezett hálózatba tömörülő résztvevőket szimbolizálja, ugyanakkor a filmek világában a „hundub” magyar hangot is jelent."


https://hup.hu/index.php/comment/2568073
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 05. 21:44 | Sorszám: 334
hmm, na mondjuk, nem értem, de lehet h csak valamit én nem nézek jól, nemtom ::
"Hundub
5 nappal ezelőtt
Felmerül a kérdés: Vajon azok az újságírók (illetve politikus), akik napok óta támadják a Hundubot, nem egy külföldi cég fizetett lobbistái? A Hundubot üzemeltető Hundub Kft. magyar cég, a tulajdonosok mindannyian maguk a programozók, az oldal készítői (akik közül a többség nem akar közszereplővé válni, s ehhez jogunk van), és egyetlen tulajdonosnak sincs semmilyen köztartozása. A Facebookkal ellentétben, amely sok országban még a bírósági ítéleteket sem hajtja végre, a kiszabott büntetéseket sem fizeti ki) a mi szervereink Magyarországon találhatóak, és sokkal megbízhatóbb (a Facebookkal ellentétben bármikor ellenőrizhetően) az adatkezelésünk néhány külföldi tulajdonú közösségi oldalnál. "


https://hundub.com/post/78358_felmerul-a-kerdes-vajon-azok-az-ujsagirok-illet ...
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2021. január 04. 00:07 | Sorszám: 333
Gyanús.
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 03. 08:47 | Sorszám: 332
A Hundub Kft 33%-os tulajdonosa egy Beliz-be bejegyzett Murmurati Limited nevű cég
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. január 03. 03:01 | Sorszám: 331
"a „hun” a magyarokra utal, a „dub” – az oldal leírása szerint – ősi magyar szó, „méhkast” jelent"

https://kiber.blog.hu/2020/12/29/erdekessegek_a_szittya_facebook_korul?fbclid ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. december 31. 22:17 | Sorszám: 330


dejszen
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. december 31. 21:42 | Sorszám: 329
Azt sem tudtam, hogy ilyen oldal létezik! Már tudom! Fura egy ízlésed van!

https://zsurpubi.hu/
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. december 31. 08:14 | Sorszám: 328
Menjünk a Tiktokra !
Ott biztosan nincs cenzúra !
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. december 31. 02:36 | Sorszám: 327
Zsurpubi mit ír?
dejszen
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. december 30. 22:34 | Sorszám: 326
"Le az aljas cenzúrával!" Mondja ezt a fityisz lapja
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. december 30. 22:05 | Sorszám: 325
( vagy célszerű lenne a videómegosztót leválasztva is üzemeltetni... )
( MéhesVidejó )
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...