00:13:07
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Manipuláció
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 21. 15:36 | Sorszám: 201
Csak már bukna!
De mi lesz helyette?
Az jobb lesz?
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 21. 09:38 | Sorszám: 200
https://pestisracok.hu/elkezdodott-a-facebook-bukasa-mar-soros-is-haragos/
Idézet:
Elkezdődött a Facebook bukása – Már Soros is haragos

Az amerikaiak egyik legnagyobb hibája az, hogy azt hiszik, ami technológiailag csillogó, az feltétlenül nagyszerű dolog. A Facebook kétmilliárd embert kapcsolt össze a globális térben, és egy „új nemzetet” hozott létre világszinten, amely átformálta a politikai kampányokat, a hirdetési- és médiapiacot, valamint a mindennapi életet. De úgy tűnik, hogy a technológiai óriás napjai meg vannak számolva, a részvényeinek árfolyama folyamatosan zuhan. Soros György nemrégiben szállt ki a cégből, ami kapcsán szórakoztató perpatvar keletkezett a két liberális véleményvezér közt: Mark Zuckerberg ráuszította az embereit Soros György alapítványaira, hátha megtudnak valami terhelőt róluk. Öröm nézni, ahogy a liberális hiénák egymást falják fel. A “legszebb öröm a káröröm” alapon az is szívet melengető, hogy a cég részvényeinek árfolyama megcélozta a padlót, ugyanis az elmúlt hetekben 35 százalékot vesztett az értékéből, és ma már senkit se lepne meg, ha csődbe jutna.

2010-ben Mark Zuckerberg emelkedése hollywoodi filmekbe illő mese volt, a Facebook közösségi hálózat megalapítója üstökösként ragyogott. Mára azonban a megítélése megváltozott, Amerikában jobbára egy megalomániás milliárdosként tekintenek rá és a személyes adatokkal való manipulációit egzisztenciális fenyegetésként kezelik, mind az egyéni szabadságra, mind a demokráciára nézve. ....
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. november 26. 23:42 | Sorszám: 199
Neked ez is ripsz-ropsz menne. Akárcsak az ellenkezője....
dejszen
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. november 26. 22:21 | Sorszám: 198
"amelyben minden G-nap utáni hír és műsor megtalálható,"

Azonnal nekilátok! Ellenőrzöm!
pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. november 26. 19:52 | Sorszám: 197

"Így hazudik az Index és a 24.hu a Hír TV-ről
Horváth Tamás
2018. november 26. 18:40

Libsi tempó.
Több fake news portál is azt állítja (például ITT, vagy ITT) , hogy a Hír TV eltüntette a G-nap (2015. február 5.) utáni híreket, műsorokat – szúrta ki a Magyar Idők.

Nem tudni, hogy a szemükkel van-e baj, hiszen a Hír TV címoldalán fő helyen ott van nagy betűkkel, hogy Archívum, amelyben minden G-nap utáni hír és műsor megtalálható, még az a Célpont-epizód is, amelynek az a címe, hogy Így loptok ti! A Hír TV tehát nem tüntetett el semmit.

Viszont kíváncsian várjuk, mennyi idő alatt tünteti el a két függetlenobjektív álhírgyár, az Index és a 24.hu a hazug cikkeket."

https://888.hu/article-igy-hazudik-az-index-es-a-24-hu-a-hir-tv-rol
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. október 28. 22:15 | Sorszám: 196
a libsijobbikosok is már csak szeretnének!....
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. október 27. 22:40 | Sorszám: 195
Ki tudja? Én biztosan nem tudom, csak azt tudom, hogy én nem cenzúrázok és ebben holtbiztos vagyok.
dejszen
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. október 27. 20:58 | Sorszám: 194
Mindenhol ők ceziznek, vagy nem?
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. október 27. 20:02 | Sorszám: 193
Azt mondják, hogy magyarországi libsik cenzúráznak a facén.
dejszen
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. október 25. 20:28 | Sorszám: 192
Mi az, hogy ők? Egyik a kígyó feje, a másik meg a farka!
Walaki
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. október 17. 04:29 | Sorszám: 191
4 meg 5 az egyenlő -2
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2018. október 17. 04:05 | Sorszám: 190
Az országgyűlés szépségkirálynője is beállt hazudozni, manipulálni:

https://www.echotv.hu/hirek/2018/10/16/ismet-hazudott-a-balliberalis-media-or ...

Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 16. 16:50 | Sorszám: 189
nabammeg
https://magyaridok.hu/kulfold/soros-gyorgy-bevasarolta-magat-a-facebookba-339 ...
"2018. augusztus 16. csütörtök 16:40
Soros György bevásárolta magát a Facebookba
888.hu
Soros György aktivizálta magát a technológiai piacon. Többek között a Facebook, a Twitter, a zeneletöltő és zenemegosztó programokat, appokat kínáló cégek részvényeiben látott fantáziát. "
....
Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 14. 01:35 | Sorszám: 188
Ez ellen nemigen lehet tenni sokatot ....
A Facebook az egy magán cég, mely egy másik cég segítségével próbálta meg a magyar nyelvű ""moderálását"" (!?) ....
A 2/3-os ""államnak"" tkp. semmi beleszólása se nincsen..

Támaszkoggyon reája, akinek két annyaja van ..
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 13. 18:31 | Sorszám: 187
Hiába a harmadik 2/3, még mindig ők cenzúráznak:

https://magyaridok.hu/belfold/rtl-kozeli-emberek-dontenek-a-magyar-facebook-t ...

Nem lehetünk ilyen bénák!

tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 09. 00:57 | Sorszám: 186
O.K.
Walaki
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 09. 00:51 | Sorszám: 185
"amit a net is úgy idéz itt nálam, hogy "nem biztonságos""

Ez teljesen független a tartalomtól! Akkor jön, hogyha a 'certificate' nincs elintézve a https protokollú lapok esetén. Egészen 'hatalmas' portálok esetén is előfordulat.... Szimpla üzemeltetési kérdés. Független a feltöltött tartalomtól.

Amúgy, nincs sok gond itt sem.
Pl. Morvai Krisztina lapjaival biztos hogy nem!
Olyasmi portál ez is mint pl. a Mandiner. Sok helyről idéz, nem mindig olyat ami alapvetőleg a portál hangvételéhez passzol... És/de erre nem figyelmeztet. ..
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 09. 00:40 | Sorszám: 184
Nagyon ronda, nem veszem meg.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 09. 00:27 | Sorszám: 183
Ezt a portált sem szoktam nézni.
Egy idős, 90 év fölötti ismerősöm küldött erről az oldalról pár hónappal ezelőtt egy cikket. Akkor néztem szét az oldalon és akkor hívtam föl a figyelmét öreg barátomnak, hogy vigyázzon a portállal, mert nem minden portál megbízható, amelyik a nevében a "nemzeti" szót használja. (Ezért is tettem ide a "Manipuláció"- ba.) Az öreg megköszönte a figyelmeztetésemet.


Most viszont Léhmann Györgyre kerestem, és itt jött elő ez a portál, amit a net is úgy idéz itt nálam, hogy "nem biztonságos".


Még több kérdés?

dejszen
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 08. 21:35 | Sorszám: 182
Ez egy 2017-es hír! Vedd meg nekem azt a ronda képet!
dejszen
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 08. 21:30 | Sorszám: 181
...vagy még most is a hatása alatt vagy!
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. augusztus 08. 19:41 | Sorszám: 180
Ez is egy megtévesztő hírportál….

https://internetfigyelo.wordpress.com/2017/01/04/dr-lehmann-gyorgy-szaturnusz ...

tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. július 25. 11:03 | Sorszám: 179
Fake news a baloldalon és a média hitelessége

2018. július 23. 11:24

Írta: Szalma György

http://mandiner.hu/cikk/20180722_szalma_gyorgy_fake_news_a_baloldalon

Jól összefoglalta.

tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. június 16. 19:34 | Sorszám: 178
Lehet, hogy így van, nem tudom.
Nehezen tudom magamat elképzelni, hogy egyáltalán részt vegyek egy ilyen "játékban".

Egyszer szerettem volna átélni a hipnotizációt.
A hipnotizőr egy idő után feladta, azt mondta nem vagyok alkalmas rá.
Csodálkoztam, addig azt hittem, hogy ez teljesen kívül áll az alany akaratán.
Pedig még nagyon fiatal suhanc voltam, szerintem még nem kialakult egyén. A hipnotizőr kb. dupla annyi éves volt, mint én.

tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. június 16. 19:14 | Sorszám: 177
"Miért? Olyanok nincsenek?"
Nem tudom, hogy vannak-e, vagy nincsenek, szerintem sok nem lehet, ezért csak úgy általánosítani, mintha se szerise számuk, szerintem manipuláció.

Természetesen mindenki valamennyire manipulál, csak a mérték a nem mindegy.

Különösen utálom az újságírókat, mert ahelyett, hogy utánajárnának a tényeknek, nyomják a süket, a tulajdonosaiktól elvárt manipulált mantrát.
NEM AZT TESZIK, AMI AZ IGAZI DOLGUK LENNE!

Ugyanígy vagyok azokkal a rohadék TANÍTANÉK nevű anarchista tanarakkal is.
Bakker, tanítsál te büdös disznó, az lenne a te feladatod, nem pedig az állandó anarchia szítása. Ezek a rohadékok is Orbántól várják a megoldást, ahelyett, hogy normálisan tanítanának. Tegnap volt az utolsó tanítási nap. Kíváncsi lennék rá, az ország hány osztályában fejezte be a tanár a kiadott tantervet?! Elkezdik az oktatást, eleinte pazarolják az időt, majd amikor közeleg a vég, akkor rohamléptekben adják az anyagot, csakhogy elmondhassák, hogy ők mindent megtettek, közben pedig a francokat tettek meg mindent. Így volt ez az én tanulási időszakomban is. Akkor is a nagy tananyagra, a sok óraszámra, a sok osztálylétszámra és a kevés fizetésre panaszkodta. Semmi sincs másképpen most sem. Ilyen az ember, mindenkit okol, csak saját magát nem.

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...