19:45:10
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Nyugdíjak, nyugdíjrendszerek
... Elejére 1. lap 
tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. november 16. 10:34 | Sorszám: 62
Te rettenetesen buta vagy. :-(
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. november 09. 01:27 | Sorszám: 60
Ha az államtól várják a segítséget, az bizony csak közpénzzel tud segíteni, vagy úgy, hogy direkt odaadja, vagy úgy, hogy valami adóról lemond.

tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. november 08. 22:23 | Sorszám: 59
A nyugdíjhazugság alkonyán

https://www.flagmagazin.hu/mondom-a-magamet/a-nyugdijhazugsag-alkonyan

"Agresszív propaganda-hadjáratba kezdtek a nyugdíjalapok, biztosítási brókerek, kötvénykereskedők, s mindenféle egyéb vámszedői a boldogtalanságnak, a kiszámíthatatlan jövőtől való félelemnek.
Lépten-nyomon olyan hírekbe, cikkekbe, elemzésekbe botlok, melyek mind arról biztosítanak: nekem már nem lesz nyugdíjam."



tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. november 08. 20:14 | Sorszám: 58
Hamarosan robban a nyugdíjbomba Magyarországon
2016. 11. 07. 17:26

Sokunk számára nem jön ki a matek, ha félre akarunk tenni időskorukra, hiszen meg is kell élnünk valamiből.

Két bomba is robbanhat a közeljövőben Magyarországon, már ami a nyugdíjakat illeti. Az egyik, hogy a következő három évben 300 ezer ember fog nyugdíjba menni. Ők a Ratkó-korszak gyermekei, vagyis az 1951-55 között születettek. Ez már rövidtávon nagyon meg fogja terhelni a hazai ellátórendszert, de még nem veszélyezteti azt.

A másik – sokkal súlyosabb – bomba, hogy az elöregedő társadalom miatt 2035-re lényegileg fenntarthatatlanná válik az állami nyugdíjrendszer. Ezt az MNB mondja, egy friss tanulmányában. Szerintük az állami nyugdíj mellé mindenképp kell majd önerő, mert biztosra veszik, hogy a nyugdíjak csökkenni fognak húsz év múlva.

tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. november 07. 20:26 | Sorszám: 57
Nem kell neki közpénz. Nincs ilyenről szó.
Évtizedek óta nincs kidolgozva a nyugdíjrendszer, minden kormány csak baltával hadonászik.
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. november 07. 19:52 | Sorszám: 56
http://24.hu/fn/penzugy/2016/10/28/nyugdij-haldokolnak-az-onkentes-penztarak/

Na, mi van?
ÖNKÉNTES.
MAGÁN.
Akkor mijafenének is kellene neki a közpénz?



tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. szeptember 13. 17:39 | Sorszám: 55
"A statisztikák szerint a magyarok 40 éves koruk után kezdenek el nyugdíjcélra megtakarítani. Vagyis nagyjából húsz évet szánnak arra, hogy megalapozzák majdani nyugdíjas éveik biztonságát, az állami nyugdíj kiegészítését."

http://hvg.hu/brandchannel/nnbiztosito_20151211_tegyen_felre_eleg_nyugdij

tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. június 01. 19:09 | Sorszám: 54
Farkas András nyugdíjszakértő:

http://www.atv.hu/videok/video-20160531-nyugdijtitkok-szazezrek-nyomorognak-m ...


tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. január 08. 13:59 | Sorszám: 53
Az én ismeretségi körömben úgy látom, hogy a nagyszülők segítik a gyerekeiket és az unokáikat és nem fordítva.
fokos
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. január 08. 13:18 | Sorszám: 52
Szerintem meg át kellene térni a befektetés-alapú nyugdíjrendszerre.
1, A születéskor számított várható átlagos élettartam nem éri el a nyugdíjkorhatárt.
2, A befizetéseid a kirovó-felosztó rendszerben nincsenek összhangban a kapott nyugdíjjal. (ha az utolsó tíz évben szarabbul kerestél, mint a többi ledolgozott negyvenben, keveset kapsz)
3, Ösztönzően hatna a tisztességes befizetés irányába, ha tudhatnád, nem gyapotföldek, vaskohók, pártpropaganda, éppen aktuális egyéb hülyeségek lesznek a befizetett pénzedből, hanem magadnak, vagy az örököseidnek teszed félre.
4, Ha a visszaszámlálásnál kiderülne, hogy 55 éves korodtól 200 pengő fixed van, letehetnéd a lantot és a fogyasztói társadalom ideális tagjává válhatnál.
dejszen
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. január 08. 10:28 | Sorszám: 51


Janne
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. január 08. 07:54 | Sorszám: 50
Kevés olyan téma van, pláne a manyuppal kapcsloatban, ami nem lerágott csont, és ezt a témát speciel te hoztad fel, mondván hogy tessék, a szakértő is megmondta.
Aztán amit én írtam, arra közölted, hogy csak mantra, amit mpd arra azt írtad, hogy lerágott csont, engem pedig mediator a múltkor lényegében érvelés helyett lebuzizott. Gondoltam szóvá teszem, de leszállhatunk erről a lóról.
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. január 08. 07:47 | Sorszám: 49
Szerintem vissza kell térni a feudális rendhez: a nagyszülőket az unokák segítik.
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. január 07. 22:31 | Sorszám: 48
Jessz gazduram! Ezt gondolom és látom én is.
Nem értem azokat, akik nem értik!

(Azért vannak dolgok, amikben nem értünk egyet, de ez nem az!)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. január 07. 22:25 | Sorszám: 47
ez nem a munka, hanem a szórakozás!
dejszen
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. január 07. 19:20 | Sorszám: 46
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. január 07. 16:52 | Sorszám: 45
Az itteni sárga Gondolán sincs minden betöltve, amit korábban írtunk, csak hogy tudd.
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. január 07. 16:50 | Sorszám: 44
Ha a régi, kék Gondolából és az itteni sárga Gondolából most egyszerre ide kerülne számtalan érvelésem, akkor oldalakon keresztül olvashatnád, ezért írtam azt, hogy már lerágott csont. Unom.

Persze az újszülöttnek minden vicc új....mint tudjuk.

De "mpd" régi motoros, ő tudja.
Janne
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. január 07. 15:41 | Sorszám: 43
Nem gondoltál még rá, hogy érvelj valamivel?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 07. 15:06 | Sorszám: 42
Lerágott csont, amit írsz.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 07. 09:44 | Sorszám: 41
És harmadszor is: a befizetett járulékaink NEM VESZTEK EL, átkerültek az állami nyugdíjalapba.
Hozamot meg az állami nyugdíjalap se szokott fizetni szerintem. Legalábbis még nem hallottam róla.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. január 07. 09:42 | Sorszám: 40
Mégegyszer a lényeg, nehezen olvasók kedvéért:

Idézet:

2010 november 1-i hatállyal a "2010. évi C. törvény a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról" eltöröli a kötelező magánnyugdíjpénztár tagságot és lehetővé teszi a visszalépést az állami nyugdíjrendszerbe.

A visszalépők - a mindenkori inflációval növelt, munkavállalói járulékból származó - tagdíjait a magánnyugdíjpénztárak visszautalják az államkasszába, míg az esetleges reálhozamot kifizetik a visszalépő pénztártagnak

mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. január 07. 09:41 | Sorszám: 39
Tiszavirág és Rablovics eftássaknak:

Senki se mondta, hogy jelenleg nem fizeti az állam a nyugdíjakat.
ELLENBEN!
Kiszivárogtatások által utalások történnek rá, hogy tessék öngondoskodni, mert a korfa felborulása azzal fenyeget, hogy a befizetések majd nem fedezik a kifizetéseket. És álljunk több lábon.

És csak azért, hogy tudjuk, miről beszélünk:

Idézet:
második Orbán kormány gyors lépésekkel - hivatkozva annak jelen körülmények közötti fenntarthatatlanságára - gyakorlatilag megszüntette a "kötelező" magánnyugdíjpénztári rendszert.

2010 november 1-i hatállyal a "2010. évi C. törvény a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról" eltöröli a kötelező magánnyugdíjpénztár tagságot és lehetővé teszi a visszalépést az állami nyugdíjrendszerbe.

A visszalépők - a mindenkori inflációval növelt, munkavállalói járulékból származó - tagdíjait a magánnyugdíjpénztárak visszautalják az államkasszába, míg az esetleges reálhozamot kifizetik a visszalépő pénztártagnak[* 3].

Az ugyanakkor hatályba lépő "2010. évi CI. törvény a magánnyugdíjpénztári befizetésekhez kapcsolódó törvénymódosításokról" 2010. november 1-e és 2011. december 31-e közti időszakra a magánnyugdíjpénztári tagdíjat 0%-ban, s a magánnyugdíjpénztár tagoknak a nyugdíjjárulékot a nem magánnyugdíjpénztár tagokkal azonos, 9,5%-ban állapítja meg, ezzel gyakorlatilag a költségvetésbe irányítva a tagdíjakat.
A 2010. december 21-én kihirdetett "2010. évi CLIV. Törvény a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapról, és a szabad nyugdíjpénztár-választás lebonyolításával összefüggő egyes törvénymódosításokról" kimondja, hogy 2011. január 31-től a magánnyugdíjpénztár rendszerben maradók illetve az oda új tagként belépők elvesztik állami nyugdíjjogosultságukat, s legfeljebb - meghatározott feltételek esetén - az időskorúak járadékára lesznek jogosultak. (Ez utóbbi törvénymódosítás - enyhén szólva - elkapkodott és átgondolatlan, s mindenképpen diszkriminatív, tekintettel arra, hogy a munkáltatók által fizetett 24%-nyi nyugdíjbiztosítási járulék továbbra is a Nyugdíjbiztosítási Alapba folyik be. Korrekciója be is következett a következő évben.)
2011. december 30-án kihirdetésre kerül a Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló 2011. évi CXCIV. törvény, amely módosítja a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról szóló 1997. évi LXXXII. törvény (a továbbiakban: Mpt.) egyes rendelkezéseit. Ennek értelmében 2012. január 1-től megszünteti a kötelező magánnyugdíjpénztári tagdíjfizetést azok esetében, akik fenntartották magánpénztári tagságukat. A tőlük levont munkavállalói nyugdíjjárulék ezután az állami nyugdíjkasszába kerül, megteremtve jogalapját a magánnyugdíjpénztári tagok állami nyugdíjjogosultságának.



Tehát szó sincs arról, hogy a tőkénk elveszett volna: az átkerült az állami pénztárba.
HOZAMOT a befizetéseink után viszont valóban csak egyik-másik pénztár tudott felmutatni, EZ AZ amit visszakaptunk.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 07. 09:21 | Sorszám: 38
de csak azért mer' sokat dolgoztak
Janne
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. január 07. 09:15 | Sorszám: 37
Ne felejtsük el azt sem, hogy a tagok nagyobb része kapott reálhozamot, tehát azt sem lehet mondani, hogy úgy volt rossz, ahogy volt.
Azt se felejtsük el, hogy egy hosszú távra kialakított befektetési alap idő előtti felszámolása könnyen okozhat veszteséget, a kormány konkrétan kiszúrt azokkal, akiknek a pénzét ilyesmbe fektették.
Lehetett volna azt mondani, hogy csak állampapírba lehet fektetni, lehetett volna limitálni a működési költségeket, és akkor a biztonság meg a céges terepjárók problémáját már kezelték is volna.
Mindenki tudja, hogy egyszerűen kellett a pénz, és OV bedühödött, hogy az eu nem engedte a manyup vagyont kivenni a hiányból, ezért beszántotta az egészet. Az "eltőzsdézték az emberek pénzét" egy rajongóknak szóló magyarázat.

Tudom, mantra
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...