17:13:52
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A tervezett internetadóról...
... Elejére 1. lap 
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 20:52 | Sorszám: 170
"Nekem egyszercsak jött a kép."

Na, az egyik mozaik darab!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 20:38 | Sorszám: 169
Nekem egyszercsak jött a kép. Már ölég régen.
Nem láttam mozaikokat!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 20:32 | Sorszám: 168
Igaz!
Klasszikusokat csak pontosan!
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 20:19 | Sorszám: 167
Képem nekem is van!
Egyszer össze kellene rakni a mozaikokat.
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 20:15 | Sorszám: 166
Valszeg nem látom át, de van egy képem róla. Ez persze lehet téves, hibás, vagy rossz, neadj'Isten jó is.
Én csak egy választói jogosultsággal rendelkező állampolgár vagyok, aki él is ezzel a lehetőségével.
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 20:04 | Sorszám: 165
Bocs, de visszakérdezek! Te átlátod?

Nem hiszem! Talán nincs is olyan ember az országban, aki átlátná! Aki átlátná a valódi összefüggéseket, mozgatókat, a dollár billiókkal rendelkezők rövid, és hosszú távú terveit.

A valódi ismeret /információ/ nincs a birtokunkban.
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 19:52 | Sorszám: 164
Bocs, de te nem nagyon látod át a politikai helyzetet.

Nem szeretnék minősíteni, de lehet, hogy keveset látsz?
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 19:48 | Sorszám: 163
Muszáj egyetértenem annyi kiegészítéssel, hogy nem "lófaszt mama", hanem "lószart mama" hangzott el. Legalábbis a sajtóban.
Más bajom nincs!
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 19:36 | Sorszám: 162
Idézet:
Lehet itt sokat pofázni, de ha a magyar lakásokban nem lesz fűtés, nem lehet majd főzni, nem lesz áram és a gyárakban át kell térni a valóságos lóerőre, na akkor lenne itt nagy sírás-rívás.


Ukrajna!
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 17:12 | Sorszám: 161
Kell a magyar háztartásoknak gáz?
Kell.
Ki tud szállítani gázt?
Putyin.
Kell a magyar gyártóknak energia?
Kell.
Ki tudja a paksi orosz atomerőművet kibővíteni úgy, hogy a kiégett radioaktív cuccokat visszaveszi és a kibővítést jó hitelkonstrukcióval megfinanszírozza?
Putyin.

Ez nem ideológia, hogy Putyin ilyen, meg Putyin olyan, hanem kőkemény tények.

Badfriend szállít majd gázt annyiért mint Putyin?
"Lóf@szt mama!"- hogy egy klasszikust idézzek.

Badfriend kibővíti Paksot annyiért, meg olyan konstrukcióban, mint Putyin?
Biztosan nem.

Hát akkor?

Lehet itt sokat pofázni, de ha a magyar lakásokban nem lesz fűtés, nem lehet majd főzni, nem lesz áram és a gyárakban át kell térni a valóságos lóerőre, na akkor lenne itt nagy sírás-rívás.

A többi mind szájtépés.
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 16:39 | Sorszám: 160
Ja, nem mondtam, hogy ide egy jó értelemben vett diktátor kellene, aki képes átlátni a nagyhatalmi/pénz politikát és ennek ellenében lenne képes kormányozni!

Ehhez OV áll a legközelebb, de szinte semmi esélye a nemzetközi sajtóval szemben, amelyik képes arra is, hogy lealázzon valakit, aki mondjuk nem rózsaszínű WC papírt használ!

Azt szokták mondani, hogy Mo. kis ország! Nem igaz! Izrael pl. kb. fél alföldnyi területű, oszt mégis napi szinten szerepel a sajtóban, a sportolói az európai versenyeken szerepelnek (nem sok sikerrel), naponta halljuk, hogy harcol a terroristák ellen, akik egyébként csak a hazájukat akarják visszaszerezni.
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 14:26 | Sorszám: 159
Idézet:
Sodorjunk veszélybe minden eddigi eredményt? Mert pillanatnyilag nulla esélyünk van.
Vagy lépjünk nagyot és tegyük le a garast Putyin mellett? Kérdés, kellünk-e neki vagy őt is elriasztotta a grúz meg az ukrán ügy kapcsán bemutatott hintapalintánk?
Menjünk a falnak, bátran, mint a cigány lova?


Sztem ma Putyin az egyetlen, aki a saját hazája érdekeit érvényesíti. Óriási országa van, tele ásványi kincsekkel, tehát gazdasági nagyhatalom! A globalizmus és a nemzetek fenntartása közötti harcban mindenképpen ő a pozitív figura. Ma még...
Persze ne higgyük, hogy ő az Isten, de ma már kijelentheti, hogy Oroszország egységes. Jó pillanatban visszaszerezte Krímet és nem szövegel tovább.
Obamaki meg egy olyan nagyhatalom képviselőjeként ugat a demokráciáról, amelyik bevándorlókból jött létre, kiirtotta és rezervátumokba kényszerítette az őslakosokat, a behurcolt afrikaiakat kényszermunkán ritkította, majd a megmaradtakat az Észak-Dél háború után még majd' 200 évig megkülönböztette és ma nemzetről beszél, miközben a latinok és a négerek lassan többségbe kerülnek a wasp-kel szemben és nem kendőzhető a kulturális különbség!
Ma az EU ezt akarja másolni.
Nem kéne!

Tehát: Hagyjuk az európai nemzeteket a maguk útján járni, hagyjuk, hogy az évezredes szokásaikat kövessék, kereskedjenek, gyártsanak, termeljenek a megszokott, kialakult gyakorlatuk és tehetségük szerint.

Ne akarja egy nem egészen tisztességes módon meggazdagodott szűk kör irányítani a világot!

A kérdésedre válaszolva azt mondom, hogy ma Putyin módszerét kell/ene követnünk. Majd 50 év múlva kiderül, hogy jó-e ez. Mindenesetre ma azt látom, hogy OV a lehetőségeihez képest nem tesz rosszat.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 13:49 | Sorszám: 158
No, majd néznének nagyot, ha egyikükre rápottyantjuk a magyar atomot !
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 13:32 | Sorszám: 157
Ennél még valami csoda is életszerűbb ami azt illeti. Ha vennénk egy atombombát, akkor azonnal lerohanna minket az egyesített NATO-Orosz haderő.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 12:57 | Sorszám: 156
Nem kell nagyon fegyverkezni: kell venni 1 azaz egy db atombombát.
Attól kezdve respektálnának.
Persze azontúl is szájkaratéznának, elmondanának ennek-annak, diktatúrának,
de egy újjal sem mernének hozzánknyúlni.
Legfeljebb pelyheskednének velünk: 1-2 matrózunkat vízbe löknék Bécsnél.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 12:50 | Sorszám: 155
Nagyjából ez van.
De a kérdés az: na és most?
Tovább folytassuk a szabadságharcot, mit Kossuth akarta?
Sodorjunk veszélybe minden eddigi eredményt? Mert pillanatnyilag nulla esélyünk van.
Vagy lépjünk nagyot és tegyük le a garast Putyin mellett? Kérdés, kellünk-e neki vagy őt is elriasztotta a grúz meg az ukrán ügy kapcsán bemutatott hintapalintánk?
Menjünk a falnak, bátran, mint a cigány lova?
Kérjünk engedélyt meghunyászkodni?
Netán fegyverkezzünk? (az legalább humoros lenne)

Miért is kellett ilyen csapdahelyzetbe manőverezni magunkat?
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 12:42 | Sorszám: 154
Idézet:
Illetve AKKOR--de csakis akkor(!)--ÉRTETTEM VOLNA(!), ha a szolgáltatók ÁTHÁRITOTTÁK VOLNA


Na most komolyan!
Van egy ötlet, tervezet, elképzelés, amit bedobnak a köztudatba. Nem jön be, mert nem tetszik a népnek, egyébként nem is jó, de nem is őket terhelné, hanem a szolgáltatókat. Erre azonnal- mielőtt még bármi is történne- "felkel a nép", mert "úgyis át fogják hárítani". Visszavonják, mert látszik, hogy nem szerencsés a dolog, erre még tovább is erőltetik a tüntetéseket (igaz, csak egyszer, de többet akartak), győzni akarnak!
(A korábi, vizitdíj elleni felháborodások a törvény hatályba lépése után történtek.)
Qrvára kilóg a lóláb!
Itt nem erről a be nem vezetett adóról van szó, hanem arról, hogy a mai kormány nem egészen akar megfelelni az EU globális normáinak, amiket az USA-t és a világot irányító, szűkkörű pénz- profithatalmi csoport diktál.
Ezt nem viselhetik a globalisták!
Ez tisztán látszik azokból a reakciókból, amit OV egyetlen mondatának egy szavából (illiberális) hozott ki szinte a teljes nemzetközi sajtó: diktátor, nincs sajtószabadság, elnyomja a népet és különben is stadionokat épít, ahol majd jól agyon lehet lőni az ellenzék képviselőit! Arról persze sehol nem lehet olvasni, hogy szinte az összes sportágat is támogatja, meg arról sem, hogy a belső (nemzeti) felemelkedést támogatja!

Ki emlékszik már Horthyra, aki szűk 20 év alatt működőképes államot csinált Mo-ból a trianoni tragédia után?

A közelmúltból ki emlékszik már Jörg Haiderre és az Ausztria elleni összeurópai támadásra?

Egy biztos: Ha valaki, valahol nem egészen akar megfelelni a mainstreamnek, akkor az azonnal diktátor lesz!

Csak kérdezem, hogy hány bank és hány kereskedő cég vonult ki az országból a "Zorbándiktatúra" miatt?
Jethro
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 11:46 | Sorszám: 153
Nem tudom eldönteni, hogy direkt játszod-e az értetlent, de jól csinálod.
Pont az a probléma, hogy még egy kisvállalatnál sem hoznak úgy döntést, ahogy a jelek szerint a magyar kormányban, erre kioktatsz, hogy ez miért nem lenne jó, hogy kell az ilyesminek mennie, hihetetlen vagy.
Arról nem is beszélve, hogy senki sem mondta, hogy az egész így készült, bár én személy szerint azon sem lepődnék már meg.
A magam részéről befejeztem.

https://www.youtube.com/watch?v=ucjVKJ42K6U
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 05:56 | Sorszám: 152
5. Mindezek után nem vagyok képes megérteni, hogy miért nem a szolgáltatók ellen tüntettek az objektív gondolkodók, amikor teljesen nyilvánvaló, hogy a bevezetni gondolt törvény csak és kizárólag a szolgáltatókat érinti?

Én viszont azt NEM ÉRTEM, hogy miért(?) kellett volna a szolgáltatók ELLEN tüntetni?
Illetve AKKOR--de csakis akkor(!)--ÉRTETTEM VOLNA(!), ha a szolgáltatók ÁTHÁRITOTTÁK VOLNA(!) az internet fogyasztókra ezt a tervezett, de végül meg nem valósuló adónemet. Igy viszont hogy nem lesz az a fajta adó, így nem köll senki ellen és senki javára tüntetni.
Jajj de jó! Jajj de jó!
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 01:08 | Sorszám: 151
Mert képzetlen, naiv bunkók vagyunk!
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 00:45 | Sorszám: 150
....vagy miért csak az állami hivataloknál van sztrájk fenyegetés, soha nem egy multinál?
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 00:24 | Sorszám: 149
Más közelítésből:

1. Ugye történt az, hogy bejelentették a távközlési adó kiterjesztését az internet-szolgáltatásra is úgy, hogy azt a szolgáltatók fizetik a magánjúzerek esetén max. 700 Ft, a cégesek esetében max. 5000 Ft összegben.

2. Az "objektív" gondolkodású nép azonnal felkelt a kormány, de leginkább OV ellen ordítva, törve-zúzva, riportereket zaklatva, technikát tönkretéve, merthogy úgyis át fogják hárítani a felhasználókra, mint a bankadót is tették. (Megjegyzem, hogy 100-nak véve a bankadót, legföllebb 20-at terheltek át. Személyes tapasztalat.)

3.A kormányfő bejelentette, hogy ilyen körülmények között nem lehet bevezetni ezt az adót.

4. Az "objektív" gondolkodásúak azonnal kijelentették, hogy nem hagyják abba a tiltakozásokat, mert itt nincs demokrácia, személyes szabadság és ölik még a disznókat is, ez már a vég!

5. Mindezek után nem vagyok képes megérteni, hogy miért nem a szolgáltatók ellen tüntettek az objektív gondolkodók, amikor teljesen nyilvánvaló, hogy a bevezetni gondolt törvény csak és kizárólag a szolgáltatókat érinti?

6. Sosem tüntettünk még olyan cégek ellen, amik pl. a korábban szokásos 2 deci helyett 1,75, majd 1,5dl tejfölt kínálnak ordító "árleszállítás" címszóval azonos áron?

Nos?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 22:47 | Sorszám: 148
"Kb úgy képzelem, ahogy leírtad."

Még egy közepes méretű vállalatnál sem úgy készül a jövő évi terv, hogy az igazgató elvakkantja magát, hát még akkor egy 10 milliós országnál, ahol 17-18 ezer milliárd Ft a végösszeg.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 22:32 | Sorszám: 147
Ahogy neked nem infó az, amit a Magyar Nemzet, vagy a Heti Válasz ír, úgy nekem nem infó az, amit a Hír24 vagy a hvg.hu ír. Így aztán kvittek vagyunk, csak a te oldaladnak kevesebb a választója.

Egyébként pedig a linkeden is csak így hírlik, úgy hírlik hírek vannak.
Jethro Tull
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 20:42 | Sorszám: 146
Nem ismertem el, ironizáltam.
Kb úgy képzelem, ahogy leírtad. A linken a cikket elolvastad, ha már kérted?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...