13:37:22
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A tervezett internetadóról...
... Elejére 1. lap 
Jethro Tull
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 20:42 | Sorszám: 146
Nem ismertem el, ironizáltam.
Kb úgy képzelem, ahogy leírtad. A linken a cikket elolvastad, ha már kérted?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 20:35 | Sorszám: 145
Ha pedig nem biztos, mint ahogy elismerted, akkor talán nem kellene úgy tálalni, mintha biztos lenne, igaz?
Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy a ti szóhasználatotokkal élve, a "diktátor" ott sétálgat a jövő évi büdzsét készítő előadók háta mögött, és egyszer csak elvakkantja magát, ahogy írod, hogy nosza fiúk-lányok, ugyan írjatok már be abba a fránya büdzsébe ezt meg azt.
Talán nem kellene egyiket sem ennyire lebecsülni. Se a büdzsé készítőket, se a patás ördögöt, ugyebár?
Jethro Tull
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 19:57 | Sorszám: 144
Nem, igazad van, nem biztos.
Én úgy láttam, volt egy csomó előzetes egyeztetés a szektor szereplőivel, transzparens döntéshozás, majd a bejelentés után a kormánytagok egybehangzóan és szakszerűen válaszoltak a felmerülő kérdésekre. Nem volt semmi zavar, semmi meglepetés.
Nemhiába tart el az adózó lakosság egy minisztériumot, aki gondosan megtervezi, mi legyen a költségvetésben.

http://www.hir24.hu/belfold/2014/10/26/orban-sajat-otlete-az-internetado-a-re ...
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 15:45 | Sorszám: 143
"mielőtt a főnök elhúz Svájcba, odavakkant, hogy vezessék be"

Ez holtbiztos, hogy így történt?
Forrás?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 15:44 | Sorszám: 142
"III/2-es ügynököt a kormányban"
Ki az?
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 15:44 | Sorszám: 141
"pénzosztást a haveroknak"
Máskor nem így volt?

Mit is mondott az az ájemmónika, amikor a Fidesz az önkormányzatokban túl sok helyet szerzett? Emlékszel?

tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 15:41 | Sorszám: 140
"korrupció"
Most nagyobb, mint máskor?
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 15:40 | Sorszám: 139
"Putyinhoz dörgölőzés"
Erre miből lehet következtetni?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 14:17 | Sorszám: 138
Lehet választani: 2018-ban.
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 13:54 | Sorszám: 137
DT-vel.
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 13:54 | Sorszám: 136
"Ha akarsz, részt veszel benne, ha nem akarsz, akkor nem."

Hogy DT-l megbeszéljem, mi legyen az internettel? Ki nem hagynám semmi pénzért, de gondolom, ezzel mindannyian így vagyunk.
De ha választani lehetne, inkább azt választanám, hogy egy adót ne úgy akarjanak bevezetni, hogy mielőtt a főnök elhúz Svájcba, odavakkant, hogy vezessék be, úgy, hogy még a kormányban sincs ember, aki értené. Ez talán még a konzultációnál is klasszabb lenne.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 08:21 | Sorszám: 135
Már elsőre is (#130) elhittem neked, hogy nem tudod, hol lakik az internetben az extra
profit és mennyi az.
Ezzel együtt, hozzáértés nélkül is hozzá lehet szólni a nemzeti kérdésekhez, erre való
a nemzeti konzultáció.
Ha akarsz, részt veszel benne, ha nem akarsz, akkor nem.

Ami az istenadta nép szellemi színvonalát illeti: amikor titeket választottak meg, én is
lesújtó véleményre jutottam róla.
A nép azóta sem lett okosabb.
Ti már még ennek a buta népnek sem kelletek.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 05. 08:14 | Sorszám: 134
Drága hümér barátom, merjünk nagyok lenni.
Itt van ez az egyszem szalajtott szabadmadár, tőlünk akar tanulni,
ne tagadjuk meg ezt tőle.
Mégcsak nem is rossz beszélgetőpartner, nem ír csupa nagybetűvel, stb.
hümér
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 04. 23:14 | Sorszám: 133
szegény rendes kis, látom jól haladsz a "kékesedés" felé ..
magyar átok, magyar szar
nyilvánvaló, hogy az évtizedek óta uralkodó libsikomcsikkal kell "megbeszélni" a dolgokat ..
újra, és újra
Jethro Tull
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 04. 23:02 | Sorszám: 132
Azért, mert ez egy egyszerűen eldönthető kérdés, nem attól fog kialakulni, hogy konzultál róla Deutsch Tamás a néppel. De ha így is van, mármint hogy ezen is van haszon, akkor sem kell még egy 3. adót is rárakni, ez még szerintem ok.

Hogy te mire következtetsz, az végül is a te dolgod, de én arra, hogy van egy csomó ember, akinek egy csomó dolgot (új adót, Putyinhoz dörgölőzést, korrupciót, pénzosztást a haveroknak, III/2-es ügynököt a kormányban stb) az tesz elfogadhatóvá, hogy az a párt csinálja, akit ő megválasztott. Sok ember esetében a stadion is ilyen.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 22:53 | Sorszám: 131
Ha nem akarsz róla konzultálni, mert szakmai kérdésnek tartod, akkor miért szólsz egyáltalán bele ?

Szerinted mi másra következtethetnék a 75 %-ból ?
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 22:45 | Sorszám: 130
Nem úgy húzóágazat, ahogy mondjuk az autóipar, hanem úgy, hogy a megléte, minősége sokkal fontosabb, mint a belőle keletkező jövedelem. Így húzna mindenkit. A haszonról meg nem kell konzultálni, ez egy ismert tény, a szolgáltatók valószínűleg meg tudják mondani, hol mennyit keresnek, ha nem hisszük el, azon nem fog egy konzultáció segíteni.

Sajnos, az istenadta nép úgy látszik mégsem kultúra-, hanem stadionpárti, mert 75 %-kal újraválasztották őket.

Ez egy kicsit nem erőltetett következtetés szerinted?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 22:29 | Sorszám: 129
Szerintem a húzóágazat arra való, hogy húzzon.
Ne csak a multikat, hanem minket is.
Én sem tudom, hogy pontosan hol van benne a haszon és a jelek szerint te sem.
Erre lesz jó a nemzeti konzultáció, hogy ezt kitisztázzuk.
Hogy a bevételt mire költsük ?
A stadionok nélkül én is megvolnék, de tudom, hogy nagyon sokan vannak, akiknek az életük a foci.
Ha engem kérdeznek, én a kultúrára költenék többet.
A fideszes önkormányzatunk szerintem sem jól költekezik, ezért én le is váltottam volna őket.
Sajnos, az istenadta nép úgy látszik mégsem kultúra-, hanem stadionpárti, mert 75 %-kal újraválasztották őket.
Jethro Tull
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 04. 21:41 | Sorszám: 128
""Miért van az, hogy szinte mindig a “befogadó és elfogadó” liberálisok a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben, amiben maradt még egy csepp érték és normalitás?"

Ez a mondat egy annyira ostoba sztereotípia, hogy szinte fizikailag fájdalmas. Vagyunk mi a jóemberek,akik persze fidesz szavazók és vannak az anarchista internácik, akik elutasítják a... na mit is, megvan a normalitást. Döbbenetesen egyszerű gondolatmenet.

Elmondom neked a saját nevemben, hogy én is mélyen elítéltem pl. az okt 23-i rendőri erőszakot (pedig szerinted valószínűleg internáci vagyok, milyen érdekes), de azok közé tartozom, akik kb bizonyítva látják, hogy a fidesz nyakig benne volt abban, hogy a dolgok addig fajultak. Csak hogy tudd, kiről mit gondolj.
Persze sokkal egyszerűbb azt gondolni az ellenfeledről, hogy "a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben" és akkor már el is van intézve minden, dehát ez sajnos nem működik.
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 21:23 | Sorszám: 127
Kicsit szerintem kiveszed ezt a kérdést az eredeti kontextusból.
Egyrészt az internetszolgáltatáson önmagában - tudomásom szerint - nincs haszon, csak az erre épülő szolgáltatásokon van.
Másrészt mint minden után, ezután is fizeted a nem kevés áfát.
Harmadrészt a szolgáltatók már fizetnek különadót, szintén nem keveset, szóval nemhogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk, hanem ugyanazobbak.
Nincs továbbá megmagyarázva, hogy az a nagyságrendileg 20-25 milliárd ft, ami a költségvetéshez képest nem sok, mire kell, mi olyan fontos, hogy egy ilyen stratégiai ágazatot kezdjenek el piszkálni, aminek a fejlesztése ennyire fontos lenne? Már vagy 4 magyarázatot hallottunk, de egyik se tartott ki.
Mindezt úgy, hogy az állami megrendeléseken élő közgépből milliárdos osztalékokat vesznek ki, tolják a pénzt a senki által nem nézett köztévébe és dobálják a milliárdokat a Burkina Faso színvonalú fociba.
Tényleg nem látsz semmi ellentmondást?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 04. 19:58 | Sorszám: 126
Ez is egy idézet a cikkből:

"Miért van az, hogy szinte mindig a “befogadó és elfogadó” liberálisok a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben, amiben maradt még egy csepp érték és normalitás? Ebben az országban történtek már ezerszer vérlázítóbb dolgok az elmúlt 25 év során, mint az internetadó. Akkor hol voltatok kedves liberális és rettenetesen demokrata barátaim!? 2006. 10. 23? 2004. 12. 05? Fogadjunk, hogy okosteló nélkül már lövésetek sincs arról, hogy mi történt akkor, ti modernek között a legmodernebbek. Vajon mennyire nevezhető fejlettnek egy olyan ember, aki a hátsó zsebében hordja az agyát?"

a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben

Na ezért hívom én őket internáciknak, anarchistáknak.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 19:06 | Sorszám: 125
Szívesen, máskor is.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 19:04 | Sorszám: 124
Az internethez való jog az 1 dolog.
Ebből csak az következik, hogy az internethasználattól az embereket nem szabad eltiltani.
Az internetszolgáltatás viszont üzlet.
Mégpedig olyan üzlet, amelyből nem csekély haszon is keletkezik.
Erre az üzletre pedig vonatkoznak (kellene hogy vonatkozzanak) azok a szabályok, mint az összes többi üzleti tevékenységre.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 18:39 | Sorszám: 123
Ritka jó cikk.Köszönet és hála érte.
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 16:21 | Sorszám: 122
Csak a cikket olvastam el, távolabb nem mentem. Szimpi amit ír.

Idézet:
Az internet ma úgy van beállítva, mint merő pozitívum és az igazi tudás forrása, amihez mindenkinek joga van.


Bizony ez így van, és már ott is vagyunk a pénznél, a hatalomnál.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...