19:09:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A tervezett internetadóról...
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 22:29 | Sorszám: 129
Szerintem a húzóágazat arra való, hogy húzzon.
Ne csak a multikat, hanem minket is.
Én sem tudom, hogy pontosan hol van benne a haszon és a jelek szerint te sem.
Erre lesz jó a nemzeti konzultáció, hogy ezt kitisztázzuk.
Hogy a bevételt mire költsük ?
A stadionok nélkül én is megvolnék, de tudom, hogy nagyon sokan vannak, akiknek az életük a foci.
Ha engem kérdeznek, én a kultúrára költenék többet.
A fideszes önkormányzatunk szerintem sem jól költekezik, ezért én le is váltottam volna őket.
Sajnos, az istenadta nép úgy látszik mégsem kultúra-, hanem stadionpárti, mert 75 %-kal újraválasztották őket.
Jethro Tull
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 04. 21:41 | Sorszám: 128
""Miért van az, hogy szinte mindig a “befogadó és elfogadó” liberálisok a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben, amiben maradt még egy csepp érték és normalitás?"

Ez a mondat egy annyira ostoba sztereotípia, hogy szinte fizikailag fájdalmas. Vagyunk mi a jóemberek,akik persze fidesz szavazók és vannak az anarchista internácik, akik elutasítják a... na mit is, megvan a normalitást. Döbbenetesen egyszerű gondolatmenet.

Elmondom neked a saját nevemben, hogy én is mélyen elítéltem pl. az okt 23-i rendőri erőszakot (pedig szerinted valószínűleg internáci vagyok, milyen érdekes), de azok közé tartozom, akik kb bizonyítva látják, hogy a fidesz nyakig benne volt abban, hogy a dolgok addig fajultak. Csak hogy tudd, kiről mit gondolj.
Persze sokkal egyszerűbb azt gondolni az ellenfeledről, hogy "a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben" és akkor már el is van intézve minden, dehát ez sajnos nem működik.
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 21:23 | Sorszám: 127
Kicsit szerintem kiveszed ezt a kérdést az eredeti kontextusból.
Egyrészt az internetszolgáltatáson önmagában - tudomásom szerint - nincs haszon, csak az erre épülő szolgáltatásokon van.
Másrészt mint minden után, ezután is fizeted a nem kevés áfát.
Harmadrészt a szolgáltatók már fizetnek különadót, szintén nem keveset, szóval nemhogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk, hanem ugyanazobbak.
Nincs továbbá megmagyarázva, hogy az a nagyságrendileg 20-25 milliárd ft, ami a költségvetéshez képest nem sok, mire kell, mi olyan fontos, hogy egy ilyen stratégiai ágazatot kezdjenek el piszkálni, aminek a fejlesztése ennyire fontos lenne? Már vagy 4 magyarázatot hallottunk, de egyik se tartott ki.
Mindezt úgy, hogy az állami megrendeléseken élő közgépből milliárdos osztalékokat vesznek ki, tolják a pénzt a senki által nem nézett köztévébe és dobálják a milliárdokat a Burkina Faso színvonalú fociba.
Tényleg nem látsz semmi ellentmondást?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 04. 19:58 | Sorszám: 126
Ez is egy idézet a cikkből:

"Miért van az, hogy szinte mindig a “befogadó és elfogadó” liberálisok a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben, amiben maradt még egy csepp érték és normalitás? Ebben az országban történtek már ezerszer vérlázítóbb dolgok az elmúlt 25 év során, mint az internetadó. Akkor hol voltatok kedves liberális és rettenetesen demokrata barátaim!? 2006. 10. 23? 2004. 12. 05? Fogadjunk, hogy okosteló nélkül már lövésetek sincs arról, hogy mi történt akkor, ti modernek között a legmodernebbek. Vajon mennyire nevezhető fejlettnek egy olyan ember, aki a hátsó zsebében hordja az agyát?"

a legvégletesebben intoleránsak mindennel szemben

Na ezért hívom én őket internáciknak, anarchistáknak.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 19:06 | Sorszám: 125
Szívesen, máskor is.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 19:04 | Sorszám: 124
Az internethez való jog az 1 dolog.
Ebből csak az következik, hogy az internethasználattól az embereket nem szabad eltiltani.
Az internetszolgáltatás viszont üzlet.
Mégpedig olyan üzlet, amelyből nem csekély haszon is keletkezik.
Erre az üzletre pedig vonatkoznak (kellene hogy vonatkozzanak) azok a szabályok, mint az összes többi üzleti tevékenységre.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 18:39 | Sorszám: 123
Ritka jó cikk.Köszönet és hála érte.
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 16:21 | Sorszám: 122
Csak a cikket olvastam el, távolabb nem mentem. Szimpi amit ír.

Idézet:
Az internet ma úgy van beállítva, mint merő pozitívum és az igazi tudás forrása, amihez mindenkinek joga van.


Bizony ez így van, és már ott is vagyunk a pénznél, a hatalomnál.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 09:24 | Sorszám: 121

... http://atyafipeca.wordpress.com/2014/10/27/digitalis-kozepkor/#more-22459
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 20:35 | Sorszám: 120
Meg.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 20:21 | Sorszám: 119
Akkor ezt megbeszéltük.
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 20:13 | Sorszám: 118
Igen, meg hát akkor majdnem 50 évvel fiatalabb volt.

Persze ott is van olyan terület ahol nem szeretnék élni, láttam néhányat.

Jogbiztonság, vagyonbiztonság, a saját kötelezettségeimnek az ismerete, bevétel-kiadás viszonya....
Nem akarok hasonlítgatni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 19:51 | Sorszám: 117
Egy ismerősünk, 56-os disszidens szerint már nem annyira jó ott élni, mint volt a 60-as években.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 19:49 | Sorszám: 116
Rendes Kis | 2013. január 15. 15:40 | Sorszám: 823
Az emberek 73,4 %-a online szerzi be zenei szükségletét, ezért a CD-árusok mennek csődbefele.
... http://forum.vectrix.hu/?f=5&t=265&m=823
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 19:48 | Sorszám: 115
Nem próbáltam.

Meglátok egy repülőt már honvágyam van.

Úgy alakult, hogy egy ideig ott voltam, csak amíg az ember úgy áttekintheti a helyzetet.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 19:25 | Sorszám: 114
Próbáltad vagy csak úgy mondták neked ?
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 19:19 | Sorszám: 113
Abban az országban jó élni, és jól lehet élni.
A külpolitika más tészta.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 18:54 | Sorszám: 112
Ezt nevezik "koherens baloldali érvrendszer"-nek.
Ha valamit másként csinálunk, mint Amerika, akkor "bezzeg Amerikában".
Ha valamit ugyanúgy csinálunk, akkor "miért kell nekünk Amerikát másolnunk ?"
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 18:35 | Sorszám: 111
Érdekel valakit, hogy mit adóztatnak, vagy mit nem odaát?

Harminc éve hallgatom ezeket a visszahivatkozásokat! Nagyon unóóóóóóóóóm!!!
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 18:33 | Sorszám: 110
Sehol sem "dicsekedtek" a hatalmas létszámmal. Azt a néhány százat küldhették bulizni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 18:25 | Sorszám: 109
Megadóztathatják az internetet Amerikában
Forrás: Hír TV
2014. november 01., szombat 08:48
Az Egyesült Államokban szombaton lejár a szabad internethozzáférést biztosító törvény, amely megtiltja a tagállamok számára, hogy bármilyen közterhet vessenek ki az elektronikus adatforgalomra. Az amerikai képviselőház ugyan a nyáron megszavazta a jogszabály meghosszabbítását, a szenátus azonban még nem foglalkozott a témával. Barack Obama, amerikai elnök ezért szeptember közepén december 11-éig kitolta a moratóriumot. Az amerikai kongresszus felsőháza 1 évvel ezelőtt ugyanakkor elfogadta az internetes kereskedés megadóztatását, ami megszüntetné az adómentes online kiskereskedelmet. Az amerikai elnök jelezte, hogy aláírja a törvényt, ha az átmegy a képviselőházon is.
... http://mno.hu/hirtvkulfold/megadoztathatjak-az-internetet-amerikaban-1256237
... www.facebook.com/margit.erchegyi?fref=nf
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 01. 18:21 | Sorszám: 108
Ha annyira szarul érzik magukat - az egyébként tanuló ifjak - miért nem mennek el dolgozni az EU-ba ? végül is szabad munkavállalás van - és még Fleto is egyetértene vele... Tényleg ő miért marad ? avagy esetleg ott dolgozni kéne ... nemdebár ?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 01. 07:49 | Sorszám: 107
Tökre nem fog menni.
A kapacitás itt kifújt. Ráadásul társul hozzá az önelégültség. Na eztet is megcsnáltuk!
Megazétöröltejelmermiittenvótunk-e! Megabiztosisaszndahogymiattunk-e
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 31. 19:10 | Sorszám: 106
"Péntek este újra a József nádor térre hívták az embereket, de most fél 7 után véget ért a tüntentés, és bulizni küldték a szervezők az embereket."

Bizony, egy jó buli, jó is az, két bohém nap előtt...

http://hvg.hu/itthon/20141031_netado_ma_is_tuntetnek?s=hk
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 18:28 | Sorszám: 105
Az én véleményem, hogy ezt múlt pénteken kellett volna megtenni, de jobb későn mint soha.

Az látszik, hogy a ballibantak ( politikusok + média ) "pánikban" igyekeznek a tűzet életben, és a tömeget össze tartani.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...