20:01:23
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Budapest főpolgármestere
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 12:25 | Sorszám: 96
HCs-t tulajdonképpen miért vetették el?
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 12:13 | Sorszám: 95
Itt a sajttáj: http://mno.hu/hirtv_breaking
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:21 | Sorszám: 94
Teljesen jogosan rág be Horváth Csaba. Helyette indítottak egy tökéletes balekot, aki most visszalép egy ejtőernyős javára, aki már előző "állását" is egy átveréssel szerezte az ep-ben.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:18 | Sorszám: 93
Bár pártját, a Magyar Liberális Pártot (LMP) megkereste ez ügyben a Demokratikus Koalíció elnöke, Bodnár Zoltán nem lép vissza a főpolgármester-jelöltségtől. A Liberálisok jelöltje erről a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában beszélt hétfőn reggel.
Bodnár Zoltán azt mondta, jelenleg is főpolgármester-jelöltnek tekinti magát és az lesz az önkormányzati választás napján is.
A politikust azzal kapcsolatban kérdezte a riporter, hogy sajtóhírek szerint Falus Ferenc, az Együtt-PM főpolgármester-jelöltje, akit az MSZP és a DK is támogat, visszalép Bokros Lajos, a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) jelöltje javára.

Bodnár Zoltán közölte, hogy őt senki nem kérte visszalépésre, de a pártját megkereste vasárnap Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke.

Úgy értékelte, hogy Falus Ferenc visszalépése esetén Gyurcsány Ferencnek a nagy demokratikus párt létrehozását célzó forgatókönyve érvényesül, ebbe viszont a MLP - liberális szerveződésként - nem fér bele.

Szerinte a baloldali szavazók támogatását nem nyerné el egy olyan párt, a MoMa jelöltje, amely jobbközép, konzervatív értékeket hirdet - mondta Bodnár Zoltán.

mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:14 | Sorszám: 92
Nem tudom, mennyire reális az, hogy Bokros támogatottsága a legnagyobb azon a térfélen. Én inkább úgy vélem, hogy a Bokrost támogató háttér tudta legjobban megfizetni a saját közvéredény-kutatóját, a jobboldallal szimpatizáló meg rákontrázott.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:10 | Sorszám: 91
Hát az utóbbiak közül tényleg csak Bokros Lajosnak van némi esélye. A többiek támogatottsága néhány százalék csupán.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:09 | Sorszám: 90
Mackó úr!

Szerintem is valami hasonló arány fog kijönni Tarlós István javára.
Az önkormányzatokban pedig szintén nagy arányú győzelem várható. A baloldal minden esélyét eljátszotta már a kerületekben is.Elég,ha a közelmúltban megjelent hírekre gondolunk,az egyik lopásra buzdít, a másik egységsugarú síkidomnak nevezi a választókat.
Lehet,hogy egy-két kerület meg fog maradni a baloldalnak, de a többség szerintem biztosan FIDESZ-es marad majd. Ezzel a fővárosi közgyűlésben levő többség is meglesz!
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:05 | Sorszám: 89
Tarlós István kihívója lesz Bodnár Zoltán (Magyar Liberális Párt), Bokros Lajos (Modern Magyarország Mozgalom), Csárdi Antal (LMP) és Staudt Gábor (Jobbik).

A balhibbantak még egy kicsit megmogyorózzák a liberálisok próbázóját, s létrejön amit már az első perc óta tudunk: Tarlós ellen egyetlen ballibsi kihívó áll, de nem lennék meglepve, ha az LMP is jónak látná a visszalépést.
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 09:52 | Sorszám: 88
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tarl%C3%B3s_Istv%C3%A1n
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 09:47 | Sorszám: 87
A teljes baloldali formáció a következő 2 hétben Bokros felturbózásán fog munkálkodni. Furcsa lesz sok ember számára, hogy hiába keresi az MSZP, a DK, az EgyüttPM és társai logóját a választási papíron, de nem találja. Helyette lesz egy MOMA, meg valami plakát-álom, hogy neki erre kéne szavaznia. Érdekes lesz, most azt mondom, hogy Tarlós 65%-ot fog kapni. Sőt, szerintem minden idők legalacsonyabb részvételi arányú fővárosi választás következik, ami jobban torzíthatja Tarlós javára az eredményt. Nagy harc lesz az önkormányzati helyekért. Az viszont már nem annyira egyértelmű, hogy Tarlós a közgyűlésben maga mögött tudhatja-e a többséget. Ebben az esetben 2019-re gyúrhat Horváth Csabika, ráadásul hatalmas eséllyel. Ez a jobboldal kihívása a mostani választásokon.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 09:37 | Sorszám: 86
Nem tudom az új közvélemény-kutatások eredményét, de szerintem az összes jelöltnek nincsen annyi %-a,mint Tarlós Istvánnak egyedül.
Bokros Lajos ismert személy ugyan, de a csomagja óta nemigen népszerű. Az első szavazáson még az aláírásokat sem tudta összegyűjteni,áprilisban.
A másodikon sem,talán még 1%-ot sem ért el a támogatottsága. Most miért hiszi,hogy Budapest főpolgármestereként komolyabb támogatottsága lesz? Honnan jönnek majd a szavazók rá szavazni?
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 29. 08:41 | Sorszám: 85
Egyébként ez az igazi jegesvizes vödör a balhibbant társaság fejére.
Falus elhíresült videója önbeteljesítő és kijózanító.
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 08:26 | Sorszám: 84
Én emígyen módosítom Falus(bukott)Ferenc jelölt úr gyöngyszemét:

Én vagyok az egyetlen, akit három párt is ejtett.
Én vagyok az egyetlen, akit egyetlen párt sem támogat.
Én vagyok az egyetlen, aki deklaráltam, hogy a Fidesz hatalmát nem tudom megtörni.
Én vagyok az egyetlen, aki Tarlós Istvánt nem győzheti le.
Én vagyok az egyetlen, aki a Fidesz forgatókönyve szerint ugrál.
Én vagyok az egyetlen, aki tegnap sem a budapestiek gondjaira figyelt.

Viszont a böszme szalámizgat a háttérben, a mai nap még nem lehet Bokrosra mellényt adni, mer akkorát még nem szabott senki e Földön. 12-én pedig eljön az igazság pillanata...
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 08:04 | Sorszám: 83

Közben Horváth Csabika veri a falba a felét, s gondolom lerendezte az MSZP széfházban a bárpultot.
Kíváncsian várom a csomagos teljesítményét 12-én.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 07:54 | Sorszám: 82
És a mai reggeli hír: Falus Ferenc és Dr.Magyar György is visszalépett Bokros Lajos javára.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 26. 14:35 | Sorszám: 81
Bokros Lajos ! - én édes Istenem ! Ez tényleg egy következmények nélküli ország ...
Hogy merészel akár ő akár Falus kiállni és osztani az észt - mit tettek velünk, a néppel, az országgal ?!!!! tényleg meg kellene őket lincselni hogy a haveri kutyáik észhez térjenek ?
Hozzáteszem: pacifista vagyok, de eddig, eddig, eddig ... lettem tőlük
(még hogy szeressem ellenségeimet és imádkozzam értük ? esetleg úgy, hogy az Úr mielőbb szólítsa magához őket! - na még a végén én fogok elkárhozni miattuk ... )
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 26. 13:41 | Sorszám: 80
Már nemcsak Tarlós Istvánt, hanem ellenzéki riválisait is kérdőre vonja Falus Ferenc.


Míg a kormánypárti főpolgármester ötödik főbűneként a 3-as metró állapotát hozta fel a baloldali összefogás jelöltje, Bodnár Zoltánt arról számoltatná el, hogy miből finanszírozza plakátkampányát. „Azt hallom, hogy Bodnár Zoltán most valami hasonló sajtótájékoztatót kíván tartani. Én először azt gondolom, hogy neki mélyen a saját zsebébe kéne nézni, hogy milyen pénzből folytatja azt a kampányt, ami most Budapest útjain látható. Bodnár Zoltánnak a fő bűne az, hogy az ellenzék egységét megbontja, és gyakorlatilag az önök tévéjében bejelentette, hogy nem Tarlós István ellen kampányol, hanem énellenem” – mondta Falus Ferenc főpolgármester-jelölt.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 26. 13:00 | Sorszám: 79
Falus Ferenc könyörgőre fogta
Falus Ferenc ezúttal szabadversben próbálja meggyőzni a még meglévő budapesti támogatóit, hogy nem neki, hanem minden más ellenzéki főpolgármester-jelöltnek kellene visszalépnie az önkormányzati választástól.
Én vagyok az egyetlen, akit három párt kért fel.
Én vagyok az egyetlen, akit három párt támogat.
Én vagyok az egyetlen, aki deklaráltam, hogy a Fidesz hatalmát kell megtörni.
Én vagyok az egyetlen, aki Tarlós Istvánt akarja legyőzni.
Én vagyok az egyetlen, aki nem a Fidesz forgatókönyve szerint ugrál.
Én vagyok az egyetlen, aki tegnap is inkább a budapestiek gondjaira figyelt.
- húzta alá Falus Ferenc
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 25. 14:51 | Sorszám: 78
http://nol.hu/belfold/cicaharc-budapest-tv-vitaztak-az-ellenzeki-fopolgarmest ...
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 25. 14:22 | Sorszám: 77
A kérdés még nem dőlt el, de a megkérdezettek többsége nem zárta ki ezt a forgatókönyvet a baloldalon. Az Együtt-PM dönt, az MSZP nem feküdne keresztbe. Ki jöhet utána?
„Minden forgatókönyv jó, hogy leváltsuk Tarlóst” – válaszolta az Együtt-PM egyik politikusa arra a kérdésünkre, visszaléptetik-e Falus Ferencet Bokros Lajos javára.
Több párttársa is hasonló szellemben beszélt. Egyikük azt mondta, „minden elképzelhető.” Vannak érvek és ellenérvek, de érzése szerint a vége a visszaléptetés lesz, ugyanis Falusra nagyon rászálltak. Egy másik forrásunk nem tartja reálisnak, hogy Bokros lépjen vissza Falus javára, ha egyszer ő a népszerűbb. Egy közös polgármesterjelölt szerint is ez a helyes lépés, ha több kutatás is Bokros előnyét mutatja.
Volt, aki múlt héten, a Nézőpont Intézet elemzése után kitért a kérdés elől, azt mondta, „most annak örülünk, hogy Budapesten az Együtt-PM a legnépszerűbb.”
Az elemzés szerint Bokros Lajos népszerűbb Falusnál, azonban kettőjük támogatottsága még összeadva sem éri el Tarlós Istvánét.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 25. 08:41 | Sorszám: 76
Nem vitatkozik baloldali riválisaival Falus Ferenc – a baloldali összefogás jelöltje lemondta a részvételt azon a mára meghirdetett kerekasztal-beszélgetésen, amelyen a Liberálisok, a Modern Magyarországért Mozgalom, valamint az LMP jelöltje vesz részt.


Az Együtt-PM sajtófőnöke azzal indokolta az Indexnek Falus távolmaradását, hogy Tarlós István sem lesz jelen a vitán. A kormánypárti politikust egyébként nem is hívták a rendezvényre, ellentétben Falus Ferenccel. A Republikon Intézet által szervezett vita lett volna az első alkalom, hogy a baloldali főpolgármester-jelöltek együtt mutatkoznak. A civilként induló jogász, Magyar György korábban azt mondta: bízik benne, hogy ma az is eldől: visszalépnek-e egyetlen baloldali jelölt javára. Ő egyébként korábban nem zárta ki, hogy visszalép Bokros Lajos javára, aki Falus Ferencet is megelőzve a legnépszerűbb jelölt a baloldali politikusok közül.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 23. 08:52 | Sorszám: 75
Tarlós István több mint ötven százalékos támogatottsággal vezeti a főpolgármester-jelöltek népszerűségi listáját a 14 százalékkal rendelkező Bokros Lajos és a 11 százalékon álló Falus Ferenc előtt – ismertette a Nézőpont Intézet felmérésének eredményét Szomszéd Orsolya politikai elemző a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.


A baloldali szavazók megosztottságából következik, hogy még mindig van 9 százaléknyi baloldali, aktív szavazó, aki még nem döntötte el, kire szavaz, vélhetően tehát Bokros Lajos és Falus Ferenc között vacillál – emelte ki Szomszéd Orsolya. Az elemző ezzel kapcsolatban hozzátette: a kutatások továbbra is azt mutatják, hogy még mindig nagy az átszavazási hajlandóság a baloldali pártok táboraiban.

Budapesten jelenleg 10 százalékon áll az Együtt-PM, 9 százalékon az LMP, az MSZP és a DK pedig 8-8 százalékon – ismertette.

Kérdésre válaszolva a politikai elemző kijelentette: van értelme visszalépésben gondolkodni, mert a megosztottság nem segíti a baloldalt; egyetlen erős jelöltnek lehet esélye a FIDESZ-KDNP jelöltjével szemben – magyarázta, megjegyezve: Tarlós István első helye biztosnak látszik. A Jobbik 7 százalékon áll a fővárosban – tájékoztatott a Nézőpont felmérésének eredményéről Szomszéd Orsolya a 180 percben.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 22. 14:51 | Sorszám: 74
Újraindultak a tárgyalások a Tarlós István leváltását célzó balliberális összefogásról.


Az MSZP budapesti elnöke elismerte: háttéregyeztetések zajlanak arról, hogy a főpolgármesteri székért a MoMa színeiben induló Bokros Lajos, illetve a függetlenként rajthoz álló Magyar György milyen feltételek mellett volna hajlandó visszalépni Falus Ferenc javára. A Magyar Nemzet szerint Bokros pénzt, médiafelületet és gazdasági főpolgármester-helyettesi posztot kért a visszalépésért cserébe. A Nézőpont Intézet kutatásai szerint Bokrosnak egyébként másfélszer akkora a támogatottsága, mint a balliberális kis pártok közös főpolgármester-jelöltjének. Kunhalmi Ágnes mindemellett kizártnak tartja, hogy a volt országos tisztifőorvos lépjen vissza.

– Az nem elképzelhető, hogy a mi jelöltünk lépjen vissza, aki mögött olyan erők állnak, akik már egyszer, a tavasszal, sikeresen szerepeltek, sikeresen vették a Fidesz által elénk gördített akadályokat. Azt viszont örömmel vennénk, természetesen, ha más pártok visszalépnének. Informális tárgyalások, természetesen, zajlanak – közölte Kunhalmi Ágnes.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 22. 14:37 | Sorszám: 73
A Magyar Nemzet írt arról, hogy Bokros Lajos tárgyalásba kezdett Falus Ferenccel. Bokros szerint csak egy reggeli volt, pénzt, médiafelületet és állást sem kért.
„A Modern Magyarország Mozgalom elnökeként világossá tettem, hogy a főpolgármesteri-jelöltségről semmilyen körülmények között nem lépek vissza.”
- írta Bokros Lajos a közleményében.
A Nézőpont Intézet legutóbbi felmérése szerint Bokros beelőzte Falust. Abból a szempontból ez mindegy, hogy Tarlós István annyival vezet, hogy kettőjük támogatása összeadva sem közelíti meg a jelenlegi főpolgármester népszerűségét.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 22. 09:16 | Sorszám: 72
Bokros Lajos visszalépését próbálja elérni Falus Ferenc javára az Együtt–PM. Bokros pénzt, médiafelületet és főpolgármester-helyettesi posztot kér, hogy visszalépjen a Budapest vezetéséért folyó versenyben.


Alkudozásba kezdtek a baloldalon, hogy a főpolgármesteri posztért vívott harcban Bokros Lajos lépjen vissza Falus Ferenc javára – tudta meg a Magyar Nemzet. A lap szerint Falus kampányát vezénylő Együtt–PM kezdett háttértárgyalásba Bokrossal a visszalépésről. A Nézőpont Intézet legutóbbi felmérése szerint ugyanis a balliberális kispártok közös főpolgármester-jelöltjét még a Modern Magyarországért párt színeiben induló Bokros Lajos is megelőzi. A Magyar Nemzet úgy tudja: a megszorítócsomagjáról elhíresült egykori pénzügyminiszter pénzt, médiafelületet és gazdasági főpolgármester-helyettesi posztot kér a visszalépésért.


Közben az Index Együtt–PM-es forrásból úgy értesült, hogy Falus Ferenc a jelenlegi főpolgármester támadásával kampányol a héten. Azt írják: a baloldali főpolgármester-jelölt saját programja mellett Tarlós István „5 fő bűnét” ismerteti majd sajtótájékoztatóján. Állítólag mindennap egy MSZP-s, DK-s vagy Együtt–PM-es politikussal áll majd ki, és kínál megoldást Tarlós hibáira. Elsőként, a hétfői nap folyamán Szigetvári Viktorral tartanak majd egy közös sajtótájékoztatót. A portál szerint a vödrös videóval ismertté vált jelölt nem a közvélemény-kutatások eredménye miatt kezd támadó kampányba, a stratégiát állítólag már korábban kitalálták.

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...