09:04:29
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Orbán Viktor államférfi, Orbán Viktor dolgozik !
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 13:37 | Sorszám: 111
Jézus szerény volt, ami azt jelenti, hogy nem a saját dicsőségét kereste, hanem az Atyáét.
Azt viszont megalkuvást nem tűrően.
Távol állt tőle, hogy szemet hunyjon a gaztettek felett, simogassa a buksiját a gonoszoknak.
Pl. nem nevezte Heródest apostoli királynak.
Egyházunk testületileg és történelmi léptékben szegi meg Jézus tanítását.
Azt a koronát, amellyel a sátán a templom párkányán megkísértette Jézust, állítólagos követőinek nem
volt erejük visszautasítani, hanem szépen a saját homlokukra illesztették.
Azt a nagyon egyszerű és gyakorlatias tanítást, amit Jézus adott, filozófiába, teológiába, szofisztikába,
misztikába csomagolták és ahelyett hogy követnék, szertartásos formában mímelik.
A "létező Egyház", ahelyett, hogy Krisztus Élő, Szent Teste volna, beéri azzal, hogy "Krisztus Szent
Testéről Szónokló Hivatal" legyen, amely ahelyett, hogy kiárasztaná a Szentlelket a bérmálkozókra, kiállít
számunkra egy igazolást, mely szerint ő ünnepélyesen úgy tett, mintha.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 10:37 | Sorszám: 110
Szerénynek lenni NEM VALAMIRE, VAGY VALAMIÉRT vagy VALAKIÉRT kell, vagy érdemes.Hanem a szerénységért önmagáért, vagy azért, mert a mi Urunk Jézus Krisztus is szerény volt. Egyrészt.
Másrészt.
A Katolikus Egyház IGENIS BETARTJA Jézus tanítását--nemcsak hirdeti.
Annak ellenére betartja, hogy az Egyház egy-egy tagja lehet hogy alkalmasint nem tartja be. Merthogy különbség van a Szent és Apostoli Egyház MAGA--amely mint tudjuk: AZONOS Jézus Krisztus Szent Testével, amely: TÖKÉLETES(!) ÉS MAKULÁTLAN--és az Egyház egy-egy bűnös tagja között.Ez alapvető ekkleziológiai tanitás.
Sem itt sem másutt: NINCS SEMMIFÉLE ELMISZTIFIKÁLÁS! Aki "elmisztifikálásról" beszél vagy gondolkodik, AZ MAGA, Ő MAGA MISZTIFIKÁL EL, miközben fennhangon hirdeti ennek ellenkezőjét.
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 08:59 | Sorszám: 109
Bayer/Orbán háttérkép adásban elhangzott az összeesküvés elmélettel kapcsolatos álláspont - osztom a nézetet. Ugyanis ami megtörténhet az megtörténik !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 21:05 | Sorszám: 108
Ugyan mire legyek szerény, amikor a Legnagyobbnak, Legjobbnak, Legigazságosabbnak az örömhírével jövök ?
Nem olyan bonyolult dolgok ezek, sőt, végtelenül egyszerűek: Kelj föl, vedd ágyadat és járj, nyisd ki a szemed és láss.
Csak nem szabad elmisztifikálni őket.
Végkép nem elhazudni.
Ne nevezzük a feketét fehérnek, a tuskó gazembert apostoli királynak.
A Katolikus Egyháznak elévülhetetlen érdeme, hogy nem (nagyon) hamisította meg Jézus tanítását.
És hirdeti is, csak nem tartja be.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 19:43 | Sorszám: 107
Remélem van annyira okos ennek a népnek a döntésképes, a szavazást becsületbeli ügynek tekintő része, hogy nem választ meg olyanokat, akik az Unnyóban Magyarország és a magyar nép ellen kampányol a Kohn-okkal és Schultzokkal (az egyik francia zsidó, a másik német zsidó) együtt. (...és még mondják, hogy az összeesküvés elméleteknek nincs alapja.....)
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 09:05 | Sorszám: 106
Sajnos 2002-210 között -akinek volt- felélte a tartalékait és most már elfelejtette hogy kinek köszönheti ... Talpra magyar ! Hála a jó Istennek !!! erre már nem mondhatják hogy csak hirtelen felindulásból lett meg a 2/3-ad ! Ezt igen is tudatosan így akartuk - újra ! a "baloldal" meg együtt mehet a levesbe ... csak nehogy az EP-be kerüljenek és újra gyalázzák a Hazánkat, a nemzetet és megnehezítsék az életünket.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 09:04 | Sorszám: 105
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=747340108633753&set=a.100726359961801 ... - jó nagy maszopás lenne ha egyik balos sem kerülne be az EP-be...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 10:10 | Sorszám: 104
P.s.:
Úgyhogy amit most írni tetszett: rágalom szintű ELFERDITÉSE, FÉLREMAGYARÁZÁSA mindennek, amit írtam.Ezek a dolgok ilyen hibásan hálistennek csak az Ön "kobakjában-buksijában" vannak így--remélem csak szerénységemről és másokról nem(??!!)-- s nem az én hitéletemben.S főleg nem a --"mindenki" által PÉLDÁSNAK elismert-- hitéletem hitgyakorlatában.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 10:01 | Sorszám: 103
Ez a "dolgok" összezagyválása az Ön részéről--hogy tudnillik "nekem" meg "nálam" úgy lenne ahogyan írni tetszik.NEM IGY VAN!NINCS ÚGY!
Nekem nem "mindegy"--sőt: nagyon nem mindegy(!)-- az, hogy valaki "hívő" vagy "hitetlen".Pusztán annyit mondtam: egy ember az élete utolsó másodpercében is megtérhet, azaz hívővé lehet.Egyrészt.
Másrészt indkolatlan(!) és hebehurgya lelkületre vall az a hatalmas nagy önhitt magabiztosság "azt" megítélendő-eldöntendő, hogy ez vagy az az embertárs BIZTOSAN(?!) hívő-é avagy sem.Pláne az 'a fölötti ITÉLKEZÉS TELJESEN BIBLIAELLENES hogy én megmondjam valakiről: ő "jó" és "igaz" hívő, a másik ember meg nem az.
Úgyhogy ha kérhetném: NE TESSÉK ÖSSZEZAGYVÁLNI A SZAVAIMAT!Ha egy mód van rá.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 07:25 | Sorszám: 102
Hogy 1 kicsit ontopikok is legyünk: http://forum.vectrix.hu/?f=4&t=10072&m=185
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 07:00 | Sorszám: 101
Ebben hadd kételkedjem, hogy keresztkem bácsinak mindegy, hogy hívő vagy hitetlen az, aki
keresztkem bácsinak a szószékről az észt osztja.
Ha ez így volna, az a communio teljes hiánya: testvéremnek nevezem azt, aki nem a testvérem,
szentnek nevezem azt, ami nem szent, csak úgy teszek, mintha.
Ez a "quasi", a totális korrupció, színtiszta kognitív disszonancia.
Út, igazság, élet helyett úttalanság, igazságtalanság, élettelenség, a fordított áldozat,
az Antikrisztus incarnatioja.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 17:53 | Sorszám: 100
Én bátrabban fogalmaznék: ez a vallás* lényege.
Ami ezen kívül van, az varázslás, kuruzslás, babona, et cetera.
*) Nyugodtan lehet egyes számban mondani, mert ha lehántjuk a vallásokról
a varázslást meg a kuruzslást, akkor egy közös lényeg marad.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 10. 16:46 | Sorszám: 99
"Nyilván Te és keresztkem bácsi azt értitek csodán,..."
Lóf...t!--Kedves Gyermekeim az Úrban.Lóf..t!
Önök azért NEM ÉRTIK amit mondok, mert nem ismerik-nem olvasták Szentkuthy Miklós-t és írásait.( Ő forditotta pl.: James Joyce: Ulysses-ét)
Ha ismernének Szentkuthy stílusát értenének engem és mondandóimat, megsúgom: érdemes megérteniök!--A MAGUK SZINTJÉN.
Igy: vagy nem válaszolnak arra amit mondok, vagy összevissza írnak mindenfélét--néha okosat is.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. április 10. 16:00 | Sorszám: 98
"..Mit ér 1 hitetlen pap ?
Semmit."
Igaz.De mi közöm hozzá, hisz' ugyse tud(hat)om megitélni helyesen-hitelesen ezt a "dolgot", már tudniillik hogy van-e hite az "ürgének"--per pillanat-- vagy nincs, s hogy "jó"-é a hite avagy pedig rossz--hisz' tökéletlen gyarló EMBER vagyok csak.Amin nem javit az sem hogy minden ember "az"--természetesen: maguk a papok-püspökök(!) is "az"-ok.Ráadásul megtérni, hitet elfogadni Istentől életünk utolsó másodpercében is LEHET!
Mert a hit--tudnillik: az Istenhit-- igazándiból és KIZÁRÓLAG az Isten és az EGYES EMBER szuverén dolga, "kettejük ügye".Mivel az embernek az Isten-hitet csakis és kizárólag MAGA(!) az Isten adja-adhatja,ill.egészen pontosan: "azt" fölkínálja.( sok--főleg hitetlen vagy "kereső"-- ember szereti azt hangoztatni: Istennek jogában áll hitet nem(!!!) adni is, de ez nem igaz.) MINDEN EMBERNEK FÖLKINÁLJA ISTEN A HITET, SZEMÉLYVÁLOGATÁS NÉLKÜL!! Ezzel az ember 2 dolgot (exclusive) tehet: ELFOGADJA vagy elutasítja.De csakis és kizárólag AZ A BIZONYOS EMBER, akinek a hitéről szó van vagy lehet.
A "másik" ember hitéhez nekem csak annyi közöm van--nem több(!)--hogy imádkozom érte: fogadja el Isten szerető kegyelmét és Urunk Jézus Krisztus helyettesítő áldozatát.
Ergo: én biztos vagyok abban, hogy a másik ember hite fölött én, az ember NEM TÖRHETEK PÁLCÁT!De ugyanezt az én hitemmel sem teheti meg más.Senki.Sem pap sem hivő sem hitetlen!
Hitemet megitélni egyedül Isten "illetékes".
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 15:41 | Sorszám: 97
Igen, igen, ilyesmire céloztam.
Persze ezek olyan csodák, amik nem láthatók, azaz, BELSŐ csodák. És, igen, szerintem ez lenne a vallás(ok) lényege.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 10. 14:41 | Sorszám: 96
Nyilván Te és keresztkem bácsi azt értitek csodán, ha valaki rálép a vízre és az
nem süpped be a lába alatt vagy vizet tölt 1 korsóba, majd ugyanabból a korsóból
hétputtonyos bort csorgat a vendégek poharába meg efféle lehetetlenségeket.
Aki így gondolkozik, az a megfelelő bibliai történeteket vulgármaterialista
alapon értelmezi.
Nem.
Jézus a kánai mennyegzőn nem a vizet változtatta át, hanem a lakodalmas népet.
Kiárasztotta rájuk az Ő lelkét.
Beletöltötték a korsókba a vizet, majd amikor a korsókból kitöltötték a vizet,
a poharakba, akkor azt a násznép olyan áhítattal kortyolgatta, mintha a legfinomabb
színbort kóstolgatta volna. Mert megesett a szívük a szegény, szégyenbenmaradt
vőlegényen.
Ez a csoda.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 14:31 | Sorszám: 95
Mit ér 1 hitetlen pap ?
Semmit.
Ízetlen só, kihunyt mécses, szemétre való.
Menjen közmunkára, talicskát tologatni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 14:29 | Sorszám: 94
Itt nyilván mást értünk csodán
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 10. 14:25 | Sorszám: 93
Dehogynem.
Aki nem tud csodát tenni, az ne állítsa magáról, hogy ő püspök.
A csoda nem lehetetlen dolog.
A csoda hihetetlen, de nem lehetetlen dolog.
Egy keleti ember így szólt európai ismerőséhez: furcsák vagytok,
azt nevezitek csodának, ha Isten teljesíti valakinek az akaratát,
mi azt nevezzük csodának, ha valaki teljesíti Isten akaratát.
Mindszenty bíborosunk is így bíztatott: a csodát nem várni kell,
a csodát tenni kell.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 13:47 | Sorszám: 92
A "papok" hite--ÚGY ÁLTALÁBAN-- engem oly' nagyon NEM ÉRDEKEL!
Az érdekel, hogy aki "közel áll hozzám"--szerettem, barátom, ismerősöm..stb..stb..--annak a HITE, ha lehet IGAZ és "rendben lévő" legyen! Egyrészt!
Másrészt sem önmagamat sem mást NEM TARTOM ANNYIRA SOKRA(!), hogy azt vélelmezzem: én biztos pontossággal, hiba-, és kockázatmentesen meg tudom állapitani: mikor "szegem" meg "Jézus Urunk parancsát és mikor nem!Mert NEM VAGYOK BIZTOS ABBAN amiben Ön biztos, hogy oly' kúrva nagy vétek a püspököt vagy a plébánost "atyának" szólitani.Még akkor SEM(!) ha Jézus erre expressis verbis utasitást ad a BIBLIÁBAN.Mert én szent emberek garmadájával találkoztam, akik atyának szólíttatták magukat--persze az is lehet, nem szólíttatták csak szólították Őket és Ők nem igazították ezt meg mást sem oly' hülye beszarásos akkurátossággal "helyre", mint amit Ön ezügyben megkövetel-ne.Szerencsére én normális katolikus papokkal és szerzetesekkel vagyok körbevébe--főleg jezsuitákkal-- akik nem mondanak annyi szektás marhaságot mint Ön S az Ő tanításaikból MI NAGYJÁBÓL-EGÉSZÉBEN pontosan meg tudjuk állapiani: tehát nagy val.séggel, hogy mi az igaz és mi a hamis.S nem mondanak annyi sületlen HÓTT-MARHASÁGOT a hitről, mint T.Kiskegyed, kedves R.K.
Úgyhogy maradjunk annyiban: IGNORÁLTAM-felülirtam mindent ami írt és mondott "hitügyileg"--oda és vissza--és kiröhögöm azt a töménytelen csacsiságot amit ideskríbált--anélkül hogy meg akarnám bántani ennyi butasága okán.Mert én az Egri Teológián megtanultam mi helyes és mi helytelen, s a többi hadova számomra érdektelen.
Köszönettel és minden megbocsájtó kereszényi szeretettel:
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 11:28 | Sorszám: 91
Ezt most nem értem. Gondolom, Te sem számítottál csodára....
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 11:07 | Sorszám: 90
Roppant egyszerű: oda kell figyelni, hogy
- az illető mit mond, hogy
- amit tesz, az mennyire van összhangban azzal amit mond, és
- mindez mennyire felel meg Jézus tanításának és parancsainak.
A legjobb példa a keresztfiam bérmálkozása.
Megjelent a díszes hívősereg és a nem kevésbé díszes püspök atya.
(Már azzal, hogy a püspököt atyának szólítjuk, vétkezünk, mert ezzel máris megszegjük
Jézus parancsát, aki expressis verbis megtiltotta, hogy bárkit atyának szólítsunk a
földön - Mt 23, 9).
Namost, a püspök atya már a felvezető szövegében eloszlatta minden abbéli várakozásunkat,
hogy ott és akkor valamiféle csoda fog történni (jelesül: ne is számítsunk arra, hogy a
Szentlélek leszáll közénk és elhalmoz ajándékaival). De azért csináljunk úgy, mintha.
Tehát itt mégcsak nincs is hiba azzal, hogy mást tenne, mint amit mond: egész egyszerűen
és nyíltan bevallotta, hogy hamis pap, szikrányi hite sincsen.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 07:47 | Sorszám: 89
Utógondolat.
"..nem hamis papoktól, .."
Honnan a csudábúl teccik aztat oly' hótbiztossan tunni, hogy--úgymond--a "hamis papok" valóba' hamisak?
Ez számomra DOKTRINÉR MAGABIZTOSSÁG--ha érteni tetszi e terminust?--mely egyfajta kommunista
agitátorra emlékeztető dolog ssszámomra, s engem nem keresztény-szelid hívői gondolkodásra emlékeztet.Hogy úgymondjam ez a hatalmas önhittség a "dolgok" ily' biztos megítélőjeként a POLITIKAI AGITÁTOROK SAJÁTJA inkább, semmint az általam hielesnek megszokott SZELID VALLÁSOSAN ALÁZATOS "ISTENEMBERÉÉ".
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 19:08 | Sorszám: 88
Nem gondolnám, hogy "az" lett volna a rendszer, amit írni tetszett.Viszont lehet, hogy egyszer-egyszer valóban volt 'ilyen: kihelyezett közvetítés. Innen-onnan-amonnan, nyilván Nyugat-Berlinből is..alkalmasint.De kb. ugyanannyiszor volt vagy lehetett pl. Utrecht-ből vagy Genf-ből református istentisztelet-i adás. Viszont ez a részlet közömbös. A SZER onnan 'ad, ahol a székhelye van--pontosabban volt.Annak ellenére hogy egyszer-egyszer innen vagy onnan, más helyszinekről is volt vagy lehetett Istentisztelet KÖZVETITÉS!
De magának a SZERNEK protestáns szerkesztőségi szekciója meg katolikus szerkesztőségi szekciója IS, nyilvánvalóan München-ben volt, ahol maga az intézmény.Pl.: máig emlékszem az ÉLŐ EGYHÁZ című vasárnapi ökumenikus magazinműsorra melyet Münchenből az ottani--protestáns és katolikus--szerkesztőség csinált.
Igy már csak azért sem vett el tölem semmilyen ú.n. "örömet", mert önmagában nem túl lényeges dologról van szó--mint jeleztem is az előző h.sz.-omban.Mondom: ÖNMAGÁBAN!
Azért csak "úgy mellesleg" megjegyzem: AZ "ADÓTORONY" NEM(!)--SEM(!)-- MÜNCHENBEN VOLT! Hanem kezdetben, az induló időkben Törökországban, s azután később Portugáliában--utóbbi az életidő nagy részében.(azt hiszem, talán Estorilban de ez nem biztos)De a lényeg: Münchenben NEM(!) volt "adótorony", hisz a műsoranyagot ú.n. zárt láncú URH-n küldték el: először Törökbe' s később 'Portugálba, majd onnan "szórták szét" a Vasfüggöny mögé.Érdekesség: Törökországban ez az "adótorony" egy hajón volt.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 17:38 | Sorszám: 87
Igazán nem akarom elvenni keresztkem bácsi örömét, hogy valami kivetnivalót találhasson
a szövegemben, de az adótorony volt Münchenben, az Isten-tisztelet Berlinben.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...