01:35:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Pályázati kiírás
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 31. 14:00 | Sorszám: 24
Najó, a 2kézzel kapkodás valóban túlzás volt.
De az bármelyik szakmára igaz, hogy nehéz elhelyezkedni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 31. 13:21 | Sorszám: 23
Köszi és BUÉK.
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 31. 11:12 | Sorszám: 22
Sokat forgattuk, kb. 10 papírfecni díszelgett benne. A KÖZGÁZ meg a KÜLKER vezetett.
A KÜLKER nyert, majd egy év után "nem az én világom" címszóval a mélyesztőbe került nem kis bánatomra.
Előtérbe került a bölcsészet az ELTE-n. Hiába volt német felsőfokú nyelvvizsga, érettségizni kellett utólag belőle. 2 pont hiányzott a 100%-hoz. Az Ő világát igazolta.
A japánt tanulta még (fölöslegesen), az angolt jobb lett volna (középfokú nyelvvizsgás), mint utóbb kiderült. Hozadéka, hogy diákmunkaként japán rajzfilmes szöveget fordított angolról magyarra.
A jelen: a német tudását használja a munkájánál.

Saját tapasztalat, hogy a nyelvtudás igen jól hasznosítható.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 31. 08:05 | Sorszám: 21
Akkor még másképpebben mondom: TANÁCSOT kéne adni neki. Mióta nem jelenik meg papíralapú felvételi tájékoztató, nehezebb azt mondani: forgassad fiam a tájékoztatót!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 31. 07:52 | Sorszám: 20
Ez világos.Én azonban abbéli meggyőződésemnek óhajtottam hangot adni, miszerint MÉG CSAK JAVASOLNI IS(!) FÖLÖSLEGES a kölköknek! Ezt én ÖNFONTOSSÁGTUDATUNK TÚLTENGÉSÉNEK, ill. FELESLEGESSÉG TUDATUNK HIÁNYÁNAK VÉLEM! Ennyit akartam mondani, s nem mást, lehet nem túlzott "írói" lelemény birtokában...
keressztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 31. 07:21 | Sorszám: 19
Eftássaim, megdöbbenésemnek adok hangot.
Nem olvastátok a topiknyitót. Vagy legalábbis nem figyelmesen.
Ott van, sárgán-feketével, hogy a végén úgyis a gyerek dönt, csak JAVASOLNI szeretnék neki, legalább egy irányt.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 19:11 | Sorszám: 18
Én azt gondoltam a média-kommunikáció meg ilyenek igazi munkanélküli gyárak. Úgy értem elég kicsi a piaca a "médiaszemélyiségnek", meg aztán oda inkább kapcsolat kell.

Vagy inkább a szakbarbár, és aki nem ért semmihez, viszont tud róla mellébeszélni.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 18:53 | Sorszám: 17
"..Lassan el kéne kezdeni kitalálni, milyen pályára menjen."
Én úgy gondolnám, hogy a "pályát" amire "mennie kell","azt" Neki a "jánynak" köll-lene meghatároznia, s nem apucinak vagy anyucinak! Rosszul gondolnám?
Akár rosszul akár jól, én azért tartom magam ehhez az elvhez és gyakorlathoz, mert 2 fiammal én is álltam ez előtt a probléma előtt, s végülis ráhagytam a "gyerekekre": döntsék el ők, mit akarnak.S csodák-csodája eldöntötték.És ami még nagyobb csoda: mindketten jól döntöttek.Nem gondolnám, hogy véletlenűl.
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 18:53 | Sorszám: 16
Pocsék egy helyzet!
Én/te úgy gondolom/juk, hogy a legjobbat tesszük a gyerekünknek, ha jól megmondjuk nekik, hogy mi is az ő jövőjük.
Hát nem!
A te/mi gyerekünk pont azt teszi, amit mi tettünk a mi időnkben! Önfejű!

Anyuapu jól megmondta neki, hogy édesfijam, te járműgépész leszel (mert mi így gondoljuk) oszt mindenki zászlót és pezsgőt bontott, mert a gyerek bejutott az egyetemre. Később aztán kiderült, hogy elvégzett ugyan néhány félévet eredményesen, de piszokul nem érdekelte ez a téma. Ehelyett magánszorgalomból átment egy informatikai főiskolára, amit félkézzel elvégzett ugyan, de az utolsó két vizsgáját nem tette le, mert... mert nem ért rá az(informatikai) munkája miatt!

Naszóval, szíveskedjél az ilyen marhaságokat figyelembe venni a saját
jánykád jövőjét illetően!
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 15:40 | Sorszám: 15
Nem nézed meg?
Hiba!



Ami pedig a jó szándékot illeti, nos, azt előbb önmagadban keresd!

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 15:19 | Sorszám: 14
Nem nézem meg, de jószándékod miatt ezúttal nem töröllek.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 13:51 | Sorszám: 13
http://www.dshs-koeln.de/

Még kapcsolataim is vannak.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 12:25 | Sorszám: 12
Nyitott vagyok!
A sporttal kapcsolatosan mi jöhetne szóba?
missmarple
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 11:43 | Sorszám: 11
Neked semmi sem tetszik.

A jány szeret sportolni, mégis valami bölcsészt csinálnál belőle.....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 11:33 | Sorszám: 10
Egy angol-német szak szóbajöhet. De hátha kiagyalunk valami jobbat.
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 11:24 | Sorszám: 9
A pedagógusi pálya fel sem merült?
Esetleg informatikus? Állítólag jól fizetik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 11:13 | Sorszám: 8
Na ja. De ezt a pénzt most ÉN FIZETNÉM, és nem vagyok biztos benne, hogy akarom-e fizetni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 10:54 | Sorszám: 7
Ez semmi ahhoz képest, hogy 2kézzel fognak kapkodni utánna és degeszre keresi majd magát !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 10:25 | Sorszám: 6
Ajjaj:

Idézet:
[Erre a szakra önköltséges jelentkezőket várunk.

➜ Önköltséges magyar nyelvű képzés: 190 000 Ft/félév

➜ Önköltséges angol nyelvű képzés: 300 000 Ft/félév

A kommunikáció és médiatudomány (angol nyelven) alapképzési szakra felvételt nyert hallgatók idegen nyelvi képzési hozzájárulást fizetnek, melynek összege
170 000 Ft/félév.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 10:19 | Sorszám: 5
Aszem több helyen is van, pl.: http://www.uni-corvinus.hu/index.php?id=21437
A képzési cél:
A mai világban 2féle ember van,
- a szakbarbárok, magyarul nerdök, pl.: http://erdely.ma/vilag.php?id=155533&cim=tenger_alatti_kabelrendszerrol_is_sz ...
- és azok, akik még nem felejtettek el/megtanultak beszélni.
Ez utóbbit hívják modernül kommunikálásnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 08:59 | Sorszám: 4
Az hol van? És mit takar közelebbről?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 08:30 | Sorszám: 3
Kommunikáció szak ?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 30. 07:23 | Sorszám: 2
Panda eftássnak sárga lap komolytalan játékért!
Legközelebbi szabálysértés a pályázatból történő kizárást von maga után, ha védett faj, ha nem!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 29. 16:06 | Sorszám: 1
Valami menedzserire ... Abból baj nem lehet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 29. 15:25 | Sorszám: 0
2015-ben fog érettségizni a középső gyermekem (jány).
Lassan el kéne kezdeni kitalálni, milyen pályára menjen.
Ezzel kapcsolatos a pályázat.
Találjuk ki közösen, mi lenne jó neki, aztán úgyis úgy dönt ahogy akar. Kockázat tehát nincs, elő hát a kreativitást és durrbele hadd szóljon! Izzanak a szinapszisok, ki-ki tankoljon fel acetilkolinból, szerotoninból és lássuk a medvét!

A jelölt most félévkor 4,75-os átlaggal bír, angolból lesz érettségije és van középfokúja, németből lesz felsőfokúja mire kell.
Biológiából és kémiából jó, de ezeket nagy bánatomra nem nagyon szereti. Matekból-fizikából különtanárral bár de felhoztam négyes-ötös közé. Magyarból nagyon jó, történelmet utálja (ez javára írandó, mert ahogy oktatják, az csakis utálnivaló). Sportos, teniszezik és úszik. Informatikából..... hát már ő is hackerkedik mint a zaptya (én tanítottam, meguntam neki keresgélni és letöltögetni).

A büfé-ruhatár szakokat mellőzzük, marketing, logisztika, andragógia vagy politológia ne is jusson eszünkbe.

A pályázat első díjaként a nyertes elnyeri..... a tetszésemet.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...