13:56:13
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Olvastátok? (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
hulot
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 10. 00:57 | Sorszám: 684
http://www.origo.hu/itthon/20141009-kocsis-mate-fizetheti-a-6-4-millios-karte ...
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 09. 12:30 | Sorszám: 683
"Majd akkor lesz vége a Kádár-rendszernek, ha ez a végtelen irigység kivész a társadalomból."

Kósa reagálása Szíjjártó ingatlanvásárlására. Azért ez hibátlan, valljuk be.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 09. 08:39 | Sorszám: 682
Óvodapedagógus, állattenyésztő és könyvtáros is van az önálló bírósági végrehajtók között – írja a Magyar Nemzet.


A lap úgy tudja, a mintegy kétszáz végrehajtó alig felének csak érettségije van, és legfeljebb negyedük az, aki jogi végzettséggel rendelkezik. Császti Ferenc, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara alelnöke augusztusban nyilatkozott arról, hogy a végrehajtók 60-70 százalékának nincs jogi végzettsége, ami egyébként csak 2013 óta kötelező. A kamara a konkrét adatokat végül azután adta ki a lapnak, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információ-szabadság Hatóság felszólította erre.

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 17:04 | Sorszám: 681
http://www.atv.hu/videok/video-20141007-mi-jut-eszebe-oktober-6-arol
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 16:27 | Sorszám: 680
Én is tudom.
Azért írtam, hogy nem vagyok az.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 11:44 | Sorszám: 679
Szívesen !
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 11:41 | Sorszám: 678
Köszönöm! A Gondolát néha olvasom /régen nem a régi/. Az Erdélyt is, az itteni linkek jóvoltából. A Kápát Infót viszont nem ismertem, de jónak tűnik.
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 11:38 | Sorszám: 677
No, látod a főnöknek nem volt büdös a munka, persze ő tudja mit jelent a "sajtóreferens".
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 06:33 | Sorszám: 676
Dessewffy Arisztid, aki mellesleg NEM ARADON, hanem a felvidéki, Sáros-megyei MARGONYÁN nyugoszik, az itélet végrehajtása előtt NŐSÜLT. Engedélyt kapott eltávozásra, arra hogy hazautazhasson Felvidéki birtokára, az esküvőjére.És TISZTI BECSÜLETSZAVÁT ADTA arra hogy visszatér Aradra, amit be is tartott. Visszatért Aradra esküvője után 4 nappal, ahol golyóáltali halálra itélték és kivégezték.Ő "csak" ezredes volt egyébiránt, ami nem számit tábornoknak.Holttestét az aradi várárokból illegálisan kihantolta (kihantoltatta) sógora Bydeskuthy Ernő honvéd őrnagy--akit mellesleg nem halálra, de szintén elitéltek Aradon--és 1850-ben, és felvidéki otthonába Margonyára szállíttatta, ahol azóta is nyugoszik.
hulot
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 07. 01:39 | Sorszám: 675
Ez szép.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 07. 01:20 | Sorszám: 674
Az Aradi vértanúk utolsó mondatai

Aulich Lajos

(1793–1849)német
honvéd tábornok
„Szolgáltam, szolgáltam, mindig csak szolgáltam. És halálommal is szolgálni fogok. Forrón szeretett magyar népem és hazám, tudom megértik azt a szolgálatot.”

Damjanich János

(1804–1849)szerb
honvéd tábornok
„Legyőztük a halált, mert bármikor készek voltunk elviselni azt.”

Dessewffy Arisztid

(1802–1849)magyar
gróf, honvéd tábornok
„Tegnap hősök kellettek, ma mártírok… Így parancsolja ezt hazám szolgálata.”

Kiss Ernő

(1799–1849)örmény
honvéd altábornagy
„Istenem, az újkor ifjúsága egész ember lesz-e? Árpádok dicső szentjei virrasszatok a magyar ifjúság felett, hogy Krisztusé legyen a szívük és a hazáé az életük.”

Knezić Károly

(1808–1849)horvát
honvéd tábornok
„Milyen különös, hogy Haynau bíró is keresztény és én is az vagyok. Csak az ördög keverhette így össze a kártyákat.”

Láhner György

(1795–1849)német
honvéd tábornok
„Krisztus keresztje és a bitófa oly rokon. És az isteni áldozat mellett oly törpe az én áldozatom.”

Lázár Vilmos

(1815–1849)örmény
honvéd ezredes
„Ki tehet arról, hogy ilyen a magyar sorsa? Krisztus keresztje tövében érett apostollá az apostolok lelke és bitófák tövében kell forradalmárrá érni a magyar lelkeknek.”

Leiningen-Westerburg Károly

(1819–1849)német
gróf, honvéd tábornok
„A világ feleszmél majd, ha látja a hóhérok munkáját.”

Nagysándor József

(1803–1849)magyar
honvéd tábornok
„De rettenetes volna most az elmúlásra gondolni, ha semmit sem tettem volna az életemben. Alázatosan borulok Istenem elé, hogy hőssé, igaz emberré, jó katonává tett.”

Poeltenberg Ernő

(1808–1849)osztrák
lovag, honvéd tábornok
„Minket az ellenség dühös bosszúja juttatott ide.”

Schweidel József

(1796–1849)magyar
honvéd tábornok
„A mai világ a sátán világa, ahol a becsületért bitó, az árulásért hatalom jár. Csak egy igazi forradalom, a világ új forradalmi embersége söpörheti el ezt az átkozott, meghasonlott világot.” *

Török Ignác

(1795–1849)magyar
honvéd tábornok
„Nemsokára Isten legmagasabb ítélőszéke elé állok. Életem parányi súly csupán, de tudom, hogy mindig csak Őt szolgáltam.” *

Vécsey Károly

(1803-1849)magyar
gróf, honvéd tábornok
„Isten adta a szívet, lelket nekem, amely népem és hazám szolgálatáért lángolt.”
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 06. 09:04 | Sorszám: 673
www.gondola.hu
www.erdely.ma
www.facebook.com/Karpathir
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 05. 23:38 | Sorszám: 672
Nem vagyok én sajtóreferens.
Aki keres, talál, mondja az idevonatkozó közmondás.
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 05. 22:20 | Sorszám: 671
Tudsz ajánlani valamilyen oldalt, ahol tallózni lehet a hírek között? Ne legyen viszont kemény jobbos, vagy baloslibsi.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 05. 19:17 | Sorszám: 670
Szegény Sumi !

http://www.independent.co.uk/news/people/michael-schumacher-latest-retired-ra ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 29. 16:01 | Sorszám: 669
Én sem gondolom, hogy akár Lipták, akár Éva Mária Barki bármit is meg tud változtatni, de hogy hallatják a hangjukat, az jó. A "túloldal" mindig föl tudja plankolni és jól felerősíti megmondóembereinek (Konrád, Heller, Tamás G.,stb.)ilyen leveleit, kijelentéseit, a polgári oldal erre képtelen, ezért az ezen az oldalon harcolók mindig egyedül maradnak, magányos harcosok, csoda, hogy még mindig képesek ebben a langy meleg semmiben működni.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 29. 08:34 | Sorszám: 668
Teljesen értelmetlen egy ilyen levél, felhívás bármi. Nem a magyar demokrácia féltése az alapprobléma, s ezzel minden firkász, politikus és a demokráciát féltők hada tisztában van.
Az Orbán-kormány rálépett a tyúkszemére nem egy multinak, s a bankok zsebéből most lesz lehetőség valamennyit visszavenni abból, amit kirámoltak országunkból. Mindezt tette úgy, hogy látványosan fityiszt mutatott az IMF és társainak. S nem omlottunk össze, sőt a romokat kezdjük eltakarítani.

No, ezért kell bevetni a Világ urát, minden lehetséges fórumot megragadni, hogy megroppantsák országunkat, amíg lehetségesnek tartják. Obama pofájába ezért adnak ilyen szöveget. Meg a libatolvaj és társai alá egy valag pénzt, s most őrjöngenek, mert az Istenadta nép csak nem tér észhez.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 29. 01:05 | Sorszám: 667
September 26, 2014
Dear Mr. President,
In the September 27, 2014 issue of the Economist you are quoted as saying: “... Barack Obama, America’s president, took Hungary to task in a speech at the Clinton foundation, noting that “from Hungary to Egypt, endless regulations and overt intimidation increasingly target civil society”.
If that quotation is correct than, as one of the 1.54 million American-Hungarians and as one who (with all my family) voted for you, I find it insulting to hear my President compare the freely elected and completely democratic government of Hungary, with the murderous military dictators of Egypt.

Mr. President, you should fire the speech writer who wrote this.

Respectfully yours,
Béla Lipták

Ezt kellene minden portálon megosztani!
Ilyen zsidók is vannak.
De vajon van-e utánpótlás?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 23. 10:58 | Sorszám: 666
Egy igen izgalmas cikk Kovács Béla Jobbikos EP-képviselő életéről és házasságáról:

http://index.hu/belfold/2014/09/23/a_nagy_oroszorszag_kovacsolta_frigy/
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 15. 19:14 | Sorszám: 665
http://www.origo.hu/itthon/20140828-olvasoi-levelben-osztotta-ki-orban-viktor ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 15. 18:59 | Sorszám: 664
http://www.origo.hu/itthon/20140915-vita-magyarorszagrol-az-europai-parlament ...

Izmoznak a holland liberálisok is.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 15. 17:45 | Sorszám: 663

(Én általában mindig hagyom magam megerőszakolni és mivel "ismerős" az illető, ezért nem is jelentem föl.)
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 15. 16:59 | Sorszám: 662
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/almaban-eroszakolta-meg-a-ferfit-2286505
Nem, nem, nem! Nem hiszem el, hogy akár egy bulvárlapban is hír lehet, hogy egy 26 éves nő megerőszakolt egy 31 éves férfit, ráadásul alvás közben!

Nem! Ez már tényleg azt mutatja, hogy mindegy miről szól a hír, csak rá lehessen fogni, hogy: "megdöbbentő", "hihetetlen", "sokkoló", "elképesztő" és a világ menetét ma, most és azonnal megváltoztató történés!

ui: Most rögtön megyek a rendőrségre és feljelentem azt, aki velem ilyet tett a gyorsan elmúlt évtizedekben. Nehogy má' asziggyék,hogy mindentlehet!
Hülye liba/ák!
Khm...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 13. 17:20 | Sorszám: 661
http://valasz.hu/magyar_arckonyv/komoly-esely-van-ra-hogy-navracsicsot-elkasz ...
Hülye ez a Jávor Benedek, mit örömködik azon, hogy "Navracsicsot elkaszálják"? Navracsics egy komoly felkészültségű, oktatási területen is dolgozó, képzett, szimpatikus ember. Bár csak sok ilyen lenne!
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 12. 08:02 | Sorszám: 660
Rájár a rúd a vasútra: elázott egy állomás is, állnak a vonatok

A Máv-Start egyelőre nem tudja elszállítani az utasokat, nem tudtak autóbuszokat rendelni a kiesett vonalszakaszra.


Tízcentis esővízben áznak a váltók Nagyrécse vasútállomásán, emiatt leállították a vonatközlekedést a Budapest-Székesfehérvár-Nagykanizsa vasútvonal egy szakaszán.

Hajnali 5 órakor állították le a vonatforgalmat a Nagyrécse és Zalaszentjakab közötti pályaszakaszon, miután - a felhőszakadás következtében - víz alá kerültek Nagyrécsén a váltók.

A Máv-Start egyelőre nem tudja elszállítani az utasokat, nem tudtak autóbuszokat rendelni a kiesett vonalszakaszra.

Ráadásul a Budapest-Székesfehérvár-Nagykanizsa vasútvonalon Balatonszabadi-Sóstó és Siófok között eltört a Székesfehérvárra közlekedő vonat áramszedője és leszakította a felsővezetéket. Az eddig Balatonszabadi és Siófok között közlekedő vonatpótló autóbuszok vonalát a MÁV-Start Zrt. Lepsényig meghosszabbította. Az utasoknak a helyreállításig 35-40 perc késésre kell számítaniuk.

Ugyancsak 35-40 perc késéssel kell számolni a Miskolc-Sátoraljaújhely vonalon, ahol Erdőbényénél eltört a Budapestre közlekedő vonat mozdonyának kardántengelye. A pálya felszabadításáig az utasokat azon a szakaszon is vonatpótló autóbuszok viszik.

A menetrend szerinti közlekedés a déli órákra állhat helyre.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...