21:33:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Láttátok? (2)
... Elejére 1. lap 
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 04. 23:02 | Sorszám: 864
nah, már szerepel ezen is a nálunk tartózkodó két iráni diák is ....
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 03. 05:19 | Sorszám: 863
Koronavírus
Hányan kapták meg, melyik országban, mennyi gyógyult meg, mennyi halt meg + térkép


https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd ...
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 03. 01:23 | Sorszám: 862
Főhős (2020-03-02) - HÍR TV

https://www.youtube.com/watch?v=UFFlV2YAdw0
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 02. 05:22 | Sorszám: 861
(( A Tanácsköztársaság hívei meg, gondolom, kushadtak a sarokban, ha épp' nem is voltak bebörtönözve .. ))
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 02. 05:19 | Sorszám: 860
Dehogy!! A "baloldaliak" le sem mondanák az ilyesmit, hisz' meg sem hirdetnék az ünneplést...
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 02. 03:46 | Sorszám: 859
De csak a jobboldaliak.
A baloldaliak esős napon lemondják a tüntiket.

pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 02. 01:14 | Sorszám: 858
Manapság sem mondanák le, hogyha román kitakarodásról lenne szó ... ;-))
Példul, Erdélyből ... :-D
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 29. 19:39 | Sorszám: 857
Akkor még nem volt divat eső miatt lemondani az eseményeket:



Filmhíradók - 100 éve ezen a héten 38. (2019. november 11-17.)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=VFzazf0WHh4&feature=emb_logo
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 18. 20:02 | Sorszám: 856
A HONATYA!

https://www.youtube.com/watch?v=mna899XwjoU
Plusz-mínusz (2020-02-18) - HÍR TV
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 18. 03:34 | Sorszám: 855
Valami miatt nincs fent a 2020.02.16. vasárnapi Bayer show a youtube- on, de a Hír tv honlapján itt látható:

https://hirtv.hu/bayer_show/posan-laszlo-ez-az-elso-tanarok-pedagogusok-altal ...



gajo
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 15. 17:51 | Sorszám: 854
ÓÓÓÓ, libsik Igyátok meg a levét!! Kicsit hosszú, de zorbánlibsi sűrűn szerepel.

https://www.youtube.com/watch?v=SKOmhk-WuMU

tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 08. 06:24 | Sorszám: 853
Köszönöm. Megnézem.
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 08. 05:32 | Sorszám: 852
Itt az a link amiről korábban szóltam - http://phoenix_art.webmuvek.hu/node/1086
Jó kiindulási hely a Windows alapismeretekhez. Van egy letölthető összefoglaló anyag is ott :
( http://phoenix_art.webmuvek.hu/files/Windows_10_felhasznaloi_utmutato.pdf )
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 08. 01:27 | Sorszám: 851
"muszáj néhány alapfogalmat alaposan megtanulni/megérteni, különben többnyire nem lehet megérteni a gép kérdéseit sem" -írod.

Na ez a nagy baj. Általában nem értem meg a gép kérdéseit. Ma esetleg "megoldok" valamit, például eltűntetem a zárolási képernyőt, fogalmam sincs, hogy végülis hogyan oldottam meg? Nem tudnám reprodukálni. A nulláról indulok a következő alkalomkor is. Nem marad meg a fejemben az út. Ráadásul ez a "reflektorfény" annyira szürreális volt, hogy azóta is azon gondolkodom, hogy miért az volt a megoldás a zárolási képernyő eltüntetésében?

De azt látom, hogy a gyerekeim is csak tapogatóznak az informatika világában, pedig ők egy másik korosztály és mindegyik naponta használja a gépet a munkájához, bár ők sem informatikusok, de jobban eligazodnak a használati útmutatókban, mint én.

pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 08. 01:10 | Sorszám: 850
Akkor egyértelmű. Azért került fel rá a Microsoft Edge. És persze, az alapértelmezett böngésző beállítás is azért változott meg az Edge-re.
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 08. 01:03 | Sorszám: 849
"ha az informatikusod frissítette a teljes korábbi Windows-odat Windows10-esre! ...."

Képzeld, azt nem az informatikus, hanem én csináltam.
Úgy történt, hogy már nem emlékszem rá, hogy mikor, de vagy 4-5 évvel ezelőtt vettem ezt a laptopot, amin most pötyögök, amivel együtt járt egy már szintén a feledés homályába veszett Windows talán 7 vagy 8 ? Lehet, hogy 1 évet is ódzkodtam a beüzemelésétől, a régi számítógépemen dolgoztam, de ott meg mindig kijött egy figyelmeztetés, hogy már nem frissítik a rendszert. Ez is eltartott egy pár évig. Végül elhatároztam, hogy menjen a Microsoft a francba, beüzemeltetem a laptopot. Épp a beüzemeltetés időpontjában a Microsoft állandóan a Windows 10-t hirdette, napjában többször is jött a kis ablak, hogy most ingyenesen letölthető. Az informatikus is és egy haverom is szidta a Windows 10- t, mint a bokrot, nagyon lebeszéltek róla, hogy alkalmazzam. A haverom napjában tízszer is elszidta a Windows 10- t. Azt gondoltam, nem mindegy nekem, hogy a Windows 7 (8?)- hoz, vagy a Windows 10- hez vagyok hülye? Ez is, az is új volt nekem, más mint a korábbi (amit szerettem, de már fogalmam sincs mi volt a neve), biztos a Windows 10 a jövő és egyszer csak letöltöttem.


pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 20:11 | Sorszám: 848
Igen, valószínűleg az történhetett, hogy valamilyen frissítés után a Microsoft Edge magához "rendelte" az ""Internet kezelését"".... S onnantól már minden olyan fájltípust ő nyit meg, amire valamely más bögésző volt korábban beállítva! ....

Elvileg, fel kellett valamikor jönnie egy ezt megerősítő kérdésnek... S ezt leokéztad, valszeg. De még az sem 100%, hogy volt ilyen felugró ablak.
Pl., ha az informatikusod frissítette a teljes korábbi Windows-odat Windows10-esre! ....

A számítógép pont olyan mint egy ember!!
De azér', sokkal kiszámíthatóbb!! ....
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. február 07. 19:56 | Sorszám: 847
Há' ja, a Windows-nak is megvan az a tulajdonsága, ami egy idő után már galibát is okozhat... Rugalmas, 'adaptív', személyre szabható ....
És ebből következik tkp. az, hogy muszáj néhány alapfogalmat alaposan megtanulni/megérteni, különben többnyire nem lehet megérteni a gép kérdéseit sem! Ezért ez nagyon fontos. És/de azok után már minden egyszerűbb lehet a Windows kezelésénél ....
Olyanokra gondolok, mint pl. Desktop, *Start gomb/Start menu, Taskbar, Shortcut, Default program, ..
Persze, neked a magyar kellene, mert olyan Windows-od van. De, azért írtam az angolt, mert nem vagyok benne biztos, hogy a magyar Windows-ban melyiknek mi a pontos megfelelője... Nem mindig egy az egyes a "fordítás" ...
Ha találok egy egyszerű, nem elbonyolított összefoglalót, akkor majd beteszem ide a linkjét!....

*) Azt a "kis néggyé osztott ablak" jelzésű gombot hívják így.
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 15:10 | Sorszám: 846
Bár most rákattintottam a bal alsó sarokban lévő kis néggyé osztott ablakra bal gombbal, előjött egy hosszú lista, legelsőnél "Leggyakrabban használt":

Microsoft Edge
Outlook 2013
Fájlkezelő
Word 2013
Fényképek
Excel 2013

tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 15:02 | Sorszám: 845
Lehet, hogy van ez a nyomorult Edge a gépemen (bár ki tudja? ), de valahogy azt gondolom, hogy az Explorerrel megy a tényleges munka. De van a gépemen Firefox is, Chrome is, de ha ezeket akarom használni, azokat külön elő kell hívni. Azt hiszem, hogy az informatikus, aki a gépet valamikor beüzemelte, az Explorert jelölte meg alapnak, bár ki tudja, hogy van- e ilyen? És azt sem tudom, ha átváltok Chrome- ra vagy Firefoxra, nem okoz- e az valamiféle kalamajkát?

Nehéz dolog ez az informatika. Legalább is nekem.

pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. február 07. 12:34 | Sorszám: 844
https://hu.bab.la/sz%C3%B3t%C3%A1r/angol-magyar/screensaver
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 12:34 | Sorszám: 843
Configure Screensaver Options - Képernyőpihentető tulajdonságainak beállítása
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 12:26 | Sorszám: 842
Ja, akkor Windows 10-ed van, annak a beépített böngészőjét hívják Edge-nek... Bár, van a jó öreg Microsoft Internet Explorer is a Windows10-en. Annál már nem mondja ezt, amit idéztél.

Ez az Edge tkp. nem rossz egyébként, de egy csomó mindenben korlátoz, és vannak olyan internetes alkalmazások, melyeket nem is lehet használni vele, hanem a Microsoft Internet Explorert kell behívni, vagy más nem microsoft-os böngészőt!(Firefox, Chrome,..)
Az az "integrated" Flash Player is frissül amúgy, a Microsoft frissítésekkel együtt... Viszont, azt nem tudom, hogy hogyan lehet rábírni, hogy frissüljön akkor is, amikor "ÉN" akarom .. Igaz, elvileg elég ha a "Gépházban" a Frissítések-nél ráklikkelsz a "Check for updates"-re. ( Nemtom h a magyar verziójú Windowsban ez a hogy van befordítva .. ) ....

Hát, igen, ez még mindig probléma az általános célú számítógépes kütyüknél. ...
"Felhasználóbarátság" kontra "Mindent át tudjak szabni/beállítani". Addig nincs is baj általában, amíg minden az alapbeállításokkal megy ...
Hmm, fura ez a szó amit írtál. Lehet hogy ez felel meg a "Screensaver"/"Lockscreen"-nek?? .. Ugyanis, azzal kapcsolatos a bejelentkezési beállítás törlése, az esetünkben ....
Hosszú!! ..
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 03:16 | Sorszám: 841
Köszönöm, de megőrülök ezektől a magyarázatoktól, mert KÉPTELEN vagyok megérteni ezeket.
Ez van a bal felső sarokban:
"Flash Player is integrated with Microsoft Edge in Windows 10.
You do not need to install Flash Player."

Most akkor kell, vagy nem kell? Van, vagy nincs?
Mi az, hogy Microsoft Edge?

Valamelyik nap próbáltam azt a rohadék zárolási képernyőt megszüntetni a te és Rendes instrukciója alapján. Nem tudom, hogy hogyan, de a végén sikerrel jártam, de egy olyan valamit kellett bejelöljek, hogy "reflektorfény" és azzal megszűnt. De mi a radai rossebb köze van a reflektorfénynek a zárolási képernyőhöz? Egyáltalán mi az a reflektorfény? Őrület. Az a kevés hajam is az égnek áll, amikor ezeket az informatikai baromságokat kell megfejtenem, mikor gőzöm sincs hozzá. Könyörgök, én csak egy egyszerű mezei honpolgár vagyok, aki használom ezt a nyomorult kütyüt, de semmit nem értek hozzá. A munkám miatt megtanultam hatalmas táblázatokat készíteni és kezelni, de ha valami elromlik a rendszerben, a kínok kínját állom ki, hogy valahogy megoldjam, hogy visszakerüljek a korábban működő rendszerhez.


pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 07. 00:55 | Sorszám: 840
talán, tkp., szerencse hogy egy rakás ilyen 'ember' van a ""bal"" oldalon...
remélhetőleg, sosem tudnak majd _országos_ szinten is összefogni, s nyerni ....
Mert akkor el lehetne kezdeni a temető felé laposkúszni!... Nem meg várni a totál összeomlást.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...