11:57:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Baloldal 2013
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 10. 18:01 | Sorszám: 240

"Az oximoron retorikai-stilisztikai gondolatalakzat, amely egymást kizáró, egymásnak ellentmondó fogalmakat foglal szoros gondolati egységbe. Általában jelzős szerkezetben jelenik meg mint ellentét a jelző és a jelzett szó között, de gyakorta ellentétes fogalmak összekapcsolásaként is." Wikipédia
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. február 10. 17:30 | Sorszám: 239
"hejj, micsoda egy oxymoron!

baloldal - gyurcsány"


nah, most is ...
"Gyurcsány Ferenc a baloldal vezetője"

Remélem, ugyanolyan hasonló sikerrel mint 2014-ben!!
Békáscity
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. március 24. 17:48 | Sorszám: 238
ez a topic tavalyi - foly.tköv 2014. !
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. március 24. 11:01 | Sorszám: 237
Azok az ú.n. "kultúremberek", akik minket magyarokat antiszemitizmussal vádolnak, "így", ilyen ordenáré stílusban teszik.Ez a stílus az ő "hitelesítő erejük".
A mi jó keresztény Jóistenünk legyen irgalmas e szerencsétlenekhez!
IME (némi kiegészítőbel):


KIK FELELŐSEK AZ ANTISZEMITIZMUS ESETLEGES MAGYARORSZÁGI TERJEDÉSÉÉRT?

EZEK:

Kertész Ákos író Amerikai Népszava,Holocaust.
2011. szeptember 1. 02:16
A magyar genetikusan alattvaló. József Attila talált mentséget: »ezer éve magával kötve, mint a kéve sunyít, vagy parancsot követ.« De ez nem mentség arra, hogy a magyar a legsúlyosabb történelmi bűnökért sem érez egy szikrányi lelkiismeret furdalást, hogy mindent másra hárít, hogy mindig másra mutogat, hogy boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni. Hogy se tanulni, se dolgozni nem tud és nem akar, csak irigyelni, és ha módja van legyilkolni azt, aki munkával, tanulással, innovációval viszi valamire.


Regős Péter: „Én ennek a népnek a kultúráját, karakterét, minden alapot nélkülöző nevetséges magabiztosságát útálom. Azt, hogy annak ellenére, hogy a térképen alig található meg ez a gyűszű méretű ország még nagyítóval is, minden nagyhatalmi vezetőt és nemzetet kioktat, lásd az a barom Antallt és a még nagyobb Orbánt. Nem is fogadták őt Washingtonban, mármint Orbánt, s elárulom: közvetve ehhez nekem is van kissé közöm. Ezért nagyon is büszke vagyok. Majd egyszer elmesélem személyesen, hogy miért is van közöm hozzá.
Ezt az istenverte népet azonban nemcsak a holokauszt miatt utálom, hanem azért az erkölcsi fertőért is, ami ebben a kis szar országban uralkodik, mindegy, hogy a komcsi vagy a náci oldalon vizsgálódunk- „ Engem ez az ország már apámban meglopott” – írta aköltő. Hát engem is. Egyenlőre ennyit erről.” Tisztelettel, dr. Regős Péter


***
Heller Ágnes: „Senkit nem lőttek meg, mutasson egy esetet! Senkit nem lőttek meg, senkit nem kínoztak meg. Mutasson egy esetet, amikor bárkit is meglőttek vagy megkínoztak!” (Heller Ágnes az Európai Parlamentben 2011. március elején 2006 őszéről.)
***
A 2013 évi Zsidó Világkongresszus szónokai, akik hevesen támadták, sértegették, antiszemitizmussal vádolták a magyarságot, élükön elnökükkel Ronald S. Lauder úrral. Lauder úr később bocsánatot kért ugyan Orbán Viktor úrtól, de az már nem sokat javított a helyzeten
Az sem ártott volna, ha ezek a szónokok összehasonlították volna a magyar verbális antiszemitizmust a nyugati országok tettleges antiszemitizmusával, zsidóveréseivel, zsinagóga égetéseivel.
Így csak az antiszemitizmust szították, erősítették! Ezt volt talán a céljuk?


UTÓSZÓ:
Sokan vádolnak minket azzal, hogy nem tettünk meg mindent a zsidó honfitársaink megmentése érdekében és közömbösen viselkedtünk sorsuk iránt.. Ez sem igaz! Budapesten és a nagyobb városokban mindenki mentette a zsidó barátait, aki tehette. Falvakban, kisvárosban általában nehéz volt, hiszen mindenki belelátott a másik tányérjába.
Természetesen nincs olyan törvény a világ egyetlen országában sem, ami arra kötelezne valakit, hogy saját és családja életét kockára tegye másokért. Ennek ellenére sokan vállalták a „felkoncolást”, amit a nyilasok igértek a zsidómentőknek. Wallenberg úr sem volt az egyetlen aki ezreket mentett meg. Angelo Rotta pápai nuncius, a magyar Baránski Tíbor szervezésében legalább annyi zsidót mentett meg mint ö. Ezenkívül apácák, papok, hivatalnokok, katonák, külföldi diplomaták mentették zsidó polgárainkat
Ezenkívül tessék már tudomásul venni, hogy azok rendkivüli idők voltak. Túl voltunk Sztalingrádon, a Második Hadsereg pusztulásán. Minden hadköteles férfi katona volt. Nem volt már olyan család Magyarországon, ahol nem lett volna hősi halott, sebesült vagy hadifogoly. Az ember élete már egy fabatkát sem ért. A Szovjet hadsereg a határaink előtt állt, augusztus óta már hazánk területén folytak a harcok. Frontkatonáink elbeszéléseiből és 1919-es kommunista terror óta tudtuk, mi várt ránk. Mindenki leszámolt a saját és családja bizonytalan jövőjével s életével is. 1944 április harmadika óta pedig súlyos bombatámadásokat kellett elszenvednie az országnak az USA, UK és Szovjet légierők-től. Azok ne kritizálják a magyarságot, akik nem élték át azokat a rettenetes időket, vagy bűnös szándékkal nem akarnak rá emlékezni!
Kíváncsi volnék, külföldi kriktikusaink – hasonló rettenetes, kilátástalan körülmények között – hogyan viselkedtek volna?
Umbra avis
fölidézi:
k.k.
Békáscity
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 26. 08:34 | Sorszám: 236
Baloldal 2014-ben folytassátok az eszmecserét ... van mit megbeszélni !
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 26. 08:21 | Sorszám: 235
Mi pedig úgy látjuk: Ön, Önök gondolják "rosszul".Pontosabban: HIBÁSAN, tehát VALÓSÁGIDEGENÜL!
Ami azt jelenti: amit a jelenlegi kormányzatról állitanak, egyszerűen NEM igaz, pontosabban NEM ÚGY IGAZ, ahogyan Önök állitják vaGY VÉLELMEZIK.
Ami nem azt jelenti, hogy mindent tökékletesen tennének a "jelenlegiek", vagy hogy eljött volna a Kánaán.De azt igenis jelenti, hogy a 2002 és 2010 közötti időkhöz képest 5 "nagyságrenddel" JOBBAN csinálják a "dógokat"! (s mindezt amit írok-mondok, a 'zemberek, a szavazó'pógárok is látják-érzik-tudják, mely tényről megbizonyosodhat Ön is április 6-án!)Az élet minden területén JOBBAN csinálják a jelenlegiek! EZ FAKTUM!
Ez lehet hogy Önöknek kínos, nehéz belátniok-elismerniök--nyilván--ám attól még IGAZ!
k.k.
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 26. 08:04 | Sorszám: 234
Nem gondolnám! Ferenc testvér szerint akinek nem tetszik,"el lehet menni!".
Akkor nem volt felháborodás. Nekem is van egy diplomás fiam, aki most 30 éves, és nincs munkája. De eszébe sem jut elmenni, itt hagyni a hazáját!
Mindig voltak és vannak kalandorok,akik azt hiszik,hogy másutt kolbászból van a kerítés.
Én is ilyen voltam fiatalon. Én is mentem volna világgá. Azonban Édesanyám szava többet ért,maradtam. Nem volt könnyű,de itt maradtam,próbáltam boldogulni.
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 26. 06:15 | Sorszám: 233
Törekszenek az EGYSZERŰSÉGRE az okos emberek.Ezt is megtanultam a fizikus Gombás professzortól anno, a pesti Műegyetemen.
k.k.
Jethro Tull
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 20:27 | Sorszám: 232
"De!!!! Abban azért úgy gondolom,megegyezhetünk,hogy olyan nagy arányú rablást,ami 2002-2010 közötti időszakban volt, ez a kormány nem csinált"

Rosszul gondolod. Régen túl vannak azon a szinten.
Neked egyébként nem jelent problémát, hogy az orvosok tízesével lépnek le a kórházakból, miközben az ország 100 milliárdot költ Orbán hobbijára?
Jethro Tull
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 20:21 | Sorszám: 231
Ez a kettő van csak? Keresztény vagy libgenyó? Nem bonyolítod túl
keresztkem
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 15:41 | Sorszám: 230
".. kő-liberálisból lett keresztény..."
Két eset van.
1.) Valóban "keresztény lett" és akkor MEGTÉR-t.S ha--TÉNYLEG(!)-- megtér-t, akkor már IGAZ EMBER!Ergo: igaz keresztény is!
2.) Nem "tért meg" csak "úgy csinál", mintha megtért volna.Ebben az esetben viszont NEM KERESZTÉNY--minden látszat ellenére sem.S akkó' nem kő' véle törődni sem, mert megmaradt libgenyónak.
Harmadik eset nincs.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 15:09 | Sorszám: 229
Szóval, úgy gondolkodjunk a politikusokról, mint anno a cselédekről ?
Nemtommék regényben vagy novellában olvastam, hogy az úrnő úgy dícséri a szolgát/szolgálót, hogy "rendes, nem lop sokat..."
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 15:07 | Sorszám: 228
Más jellegű a rablás, ez igaz. A kommancsok zsebre dolgoztak, a fidesz meg klientúrát épít. Új arisztokráciát, új földbirtokos réteget. Okosabbak, mert ez folyamatos bevételt garantál, és egy idő után már majdnem tiszta pénzek jönnek vissza. És ez a folyamat visszafordíthatatlan, földbirtokost nem lehet leváltani.....
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 14:59 | Sorszám: 227
Azt ugye tudjuk,hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze! Persze,hogy amelyik a húsos fazék közelébe kerül, az merni fog belőle! Nincs olyan ember,akit meg ne lehetne venni,csak az árát kell tudni! És aki politikusnak megy, az zsarolható!
De!!!! Abban azért úgy gondolom,megegyezhetünk,hogy olyan nagy arányú rablást,ami 2002-2010 közötti időszakban volt, ez a kormány nem csinált!Voltak és vannak is hibák, ez igaz, de olyan mérvű országrombolást nem tettek,mint elődeik. És még mindig nem tudjuk,hol a pénz?
Mert igazán nem épült semmi látványos,sőt!
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 14:08 | Sorszám: 226
Hahaha! Ez már érdekes irányzat: hazudnak a jók is, nemcsak a rosszak. Nade akkor mitől jók?
Nekem, aki a pofámba hazudik, az default abcúg.
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 13:06 | Sorszám: 225
Jóember! Nem várok semmit a politikusoktól. Tudom,hogy mindegyik hazudik valamilyen szinten. De meg tudom különböztetni a jót a rossztól....
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 10:51 | Sorszám: 224
Jóasszony!!! Mit vársz a politikusoktól? Maga a fidesz is kő-liberálisból lett keresztény-nemzeti! Tudom, az más.
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 10:33 | Sorszám: 223
Sajnos ez igaz! De engem személy szerint az háborít fel,hogy akik eddig hasznot húztak Paksból- és ezek nem kevesen vannak - azok most tele szájjal szidják és ócsárolják
a bővítést,holott eddig mellszélességgel amellett voltak.
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 10:05 | Sorszám: 222
ezt talán nem kéne bolygatni. Ebben az országban a felügyelőbizottságok a politikusoknak vannak fenntartva (oldalfüggetlen!) akik általában minden területen szakértőnek számítanak.
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 25. 09:58 | Sorszám: 221
A Magyar Nemzet arról ír, hogy a szakmai végezettséggel nem rendelkező Harangozó Tamás MSZP-s elnökségi tag 2009 áprilisa és 2010 májusa között összesen 3,3 millió forintot kapott mint a cég felügyelőbizottságának tagja. Ekkor még Harangozó is a paksi bővítés mellett érvelt. Egy 2012. augusztus 8-án tartott sajtótájékoztatón például még arról beszélt, hogy óriási károkat okoz az országnak a kormány késlekedése.
Pali baba
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 24. 23:02 | Sorszám: 220
Valami más, komolyabb forrás?
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 24. 13:06 | Sorszám: 219
Mondjuk eddig sem volt túl jó véleményem Szanyi kapitányról,de ez?!!!!
Tömény undor! Pfuj!
Cirus
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 24. 12:44 | Sorszám: 218
Van bizony, már akkor csalta a nőt, amikor az várandós volt. Ebből sem lesz EU-s kiküldetés, pedig nem bánnám, ha többet nem jönne vissza... Többször próbáltam én is a közelébe férkőzni, hogy leköphessem, de eddig nem sikerült. Rosszul próbáltam

Sikamlós részletek itt:
http://kuruc.info/r/53/124224/
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 24. 12:00 | Sorszám: 217
Szanyinak van szexbotránya? Úgy tudtam,nemrég nősült meg. Már meg is csalta a fiatal arát?
És ki az a némber,aki ezzel a szeszkazánnal ágyba bújik?
Cirus
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. február 24. 10:27 | Sorszám: 216
Szanyit most leköti a kipattant szexbotránya, most nem az üvegekkel van elfoglalva
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...