19:06:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Rezsiköltségek
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2021. november 06. 10:26 | Sorszám: 38
Brüsszeli megszégyenülés: áramszünetek az EU-ban
Miközben Európa-szerte nem ritka, hogy a lakosságra terhelik a szolgáltatók az egekbe szökött nagykereskedelmi árakat, addig Magyarországon a rezsicsökkentés eredményeként az egyetemes szolgáltatásban a villamos energia és a földgáz árát jogszabályok rögzítik tartósan a legalacsonyabbak között.
... https://gondola.hu/cikkek/120933-Brusszeli_megszegyenules__aramszunetek_az_EU ...
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 11:28 | Sorszám: 37
Hát ezt így megmondani nem tudom Mivel én mindent elektronikusan fizetek és kártyával vásárolok, nekem az AXA Oké számlája a nyerő, mert nincsenek tranzakciós díjak. A készpénzfelvétel drága, de havonta az első 4 ingyér' van, külföldön is.

Vannak bankszámla választó programok az interneten, érdemes végigzongorázni.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 11:01 | Sorszám: 36
Az ám, de vannak hosszú lekötéseink, és csak akkor jár az extra kamat ha ott vezeted a folyószámládat. Ki van ez tanálva.
És mellik lenne jobb? hisz ez most lett magyar állami bank!!!!
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 10:55 | Sorszám: 35
Válts bankot. Komolyan. Én félévente megnézem, hol járok a legjobban.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 10:36 | Sorszám: 34
Ezek után az a véleményem az egész bank-szívatássról, hogy a devizahiteleseket megsegítjük - az összes állampolgár költségére. Bravó. Unortodoxia. Illiberalizmus, az én zsebemre.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 09:46 | Sorszám: 33
Kérészkém hallod? Nekem nem hitted el.
Hangsúlyozom, ez az intézkedés azután született, hogy a magyar állam többségi tulajdonrészt szerzett az MKB-ben.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 09:45 | Sorszám: 32
Én pedig kaptam levelet a Díjhátralékkezelőtől. Tavaly volt két számlám,melyeket késve ugyan, de kifizettem a Távfűtő Műveknek, a z általuk küldött csekkeken. Most személyesen is, és telefonon is nekem kell bizonyítani,hogy ki vannak fizetve, mert a Díjhátralékkezelőnél még mindig hátralékként szerepelnek.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 15. 09:43 | Sorszám: 31
Az ötszörösére emelte az MKB bank az átutalási díjakat. Korábban 22 forintot és tranzakciós illetéket kellett az ügyfeleknek kifizetniük az átutalások után, szeptembertől viszont ez az összeg - minden bankon belüli utalás után - 252 forint. A szakértők szerint a változtatással azok járnak rosszul, akik például átutalással fizették a közüzemi számlákat.
Tetszik a cikk? Ossza meg ismerőseivel is!

Egy bankon belüli tízezer forintos utalás az MKB banknál korábban 52 forintba került, szeptember 1-től viszont már 252 forintba. Ha más bankba szeretne utalni az ügyfél az emelkedés akkor is közel ötszörös, tízezer forint esetén 75 forintról 386-ra nőtt az eseti díj összege. Az MKB bank a kondíciós listában azt írta: a tranzakciós illeték miatt kell többet fizetni a szolgáltatásért.

A Bankráció szakértője azt mondta, a korábbi, százalékos díjszámítás helyett fix díjat fizetnek a jövőben a bank ügyfelei, minden átutalás után. Ezzel elsősorban azok járnak rosszul, akik például a közüzemi számlákat is átutalással fizették.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 11. 17:09 | Sorszám: 30
3.felszólítást kaptam a Távfűtőktől... csakhogy 1. és 2. -t nem - és nincs is tartozásom ! De fizessem be, majd utána tárgyalhatunk, mert különben küldik a végrehajtót.
Ebben az évben :
az ELMŰnél havonta 2x küldtek számlát - majd visszautalták.
NAV meglepetésemre visszaküldött egy kis pénzikét.
T-home-val havonta egyeztetünk.
Digiéktől is visszajár kb. 1 havi díj ...
Szóval ha rajtam kívül van még párezer háztartás aki túlfizetésben van ... az annyi mint annyi ...
Nahát ! mekkora kupi van a szolgáltatóknál !
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 11. 13:00 | Sorszám: 29
Egy év alatt félmillióval csökkent a rezsihátralékos fogyasztók száma, és harmadával kevesebb háztartásban kapcsoltak ki valamilyen közműszolgáltatást, mint tavaly.


A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adatai szerint a tartozások összege is 28 milliárd forinttal apadt. A legtöbben, csaknem egymillióan továbbra is a villanyszámlákkal maradnak el. Földgázdíjhátraléka több mint 600 ezer, távhődíj-elmaradása pedig 200 ezer embernek van.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 04. 16:48 | Sorszám: 28
várlak a fb-n, gyere segíts (ha fent vagy)
https://www.facebook.com/groups/219574761505665/
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 04. 16:45 | Sorszám: 27
vittem -harcolok érte !
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 04. 10:41 | Sorszám: 26
Apró probléma, hogy olyan területen nem lehet sokat remélni, ahol a képviselő urak nem érintettek ( vagy rosszabb esetben a másik oldalon érintettek). Ők ugyanis nem fizetnek mobil számlát, azt te fizeted nekik.

Ugyanez a helyzet pl. parkolás, bkv ügyben, ahol a képviselők indokol(hat)atlan előjogokat élveznek, és egyáltalán nem szembesülnek a választók problémáival.
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 04. 10:33 | Sorszám: 25
Ahol rezsiharc ügyben nagyon le vagyunk maradva, az a mobil telefon, és internet szolgáltatások. Ezen a piacon semmi verseny nincs, az árak jóval magasabbak az Európában szokásosnál. Érdemes megnézni pl. a román, és osztrák árakat. (pl. román digi mobil havi két euróért 100 perc beszélgetés, hálózaton belül korlátlan ingyenes beszélgetés, 3GB mobilnet )

Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 04. 10:00 | Sorszám: 24
Ja és hát lenne egy ötletem :
a tv-internet-tel.szolgáltatói díjakat 50%-kal csökkenteni kéne ..
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 04. 09:59 | Sorszám: 23
Távfűtési számláim hiánytalanul befizetve, ennek ellenére megkaptam a 3.sz. Fizetési felszólítást ... csakhogy nem kaptam 1. és 2.számút (mert miért kaptam volna?)
Szerintetek befizessem és aztán reklamáljak - vagy ne fizessek és írjak nekik egy borongós hangvételű levelet ?
(ez megint valami csel, idősekkel -Apu 94.- való cicázás )
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 12. 15:31 | Sorszám: 22
Rezsicsökkentés Szlovákiában is.


Sajtóértesülések szerint a gázár csökkentésére és a minimálbér emelésére készül a pozsonyi kormány. Robert Fico kabinetje 10 százalékkal szeretné mérsékelni az energiahordozó árát. Az intézkedést több lépcsőben vezetik be 2016-ig. A lépést az oroszoktól kapott kedvezménnyel indokolja a szlovák vezetés. A kérdésről a baloldali szlovák kormánypárt június végi rendkívüli közgyűlésén dönt. Várhatóan határoznak arról is, hogy megemelik a 13. havi nyugdíjakat, illetve januártól átszámítva több mint 120 ezer forintra emelik a minimálbért Szlovákiában.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 05. 12:10 | Sorszám: 21
Tavaly karácsony előtt az Elmű és az Émász két számlával lepte meg sok ügyfelét. Az ügyről akkor beszámoltunk, az azonban csak most, az energia hivatal közleményéből vált nyilvánvalóvá, hogy egyrészt ez tömeges jelenség volt, másrészt, hogy az energiaszolgáltatók ezzel a saját üzletszabályzatukban foglaltaknak sem tettek eleget.


Tavaly, még karácsony előtt nagy felháborodást keltett az a hvg.hu által megírt eset , hogy az Elmű-Émász kiszámlázta egy fogyaszótjának a decemberi fogyasztását, és így az rövid időn belől kétszer fizethetett villanyszámlát. Az ügynek lapunkban még egy cikk volt a folytatása, melyből kiderült, hogy a leírtak egyáltalán nem egyedi esetet takartak, igaz, ezt akkor lényegében visszautasította az áramszolglátató szóvivője (illetve azt állította, hogy ilyen eset elő sem fordulhat). Most kiderült, hogy mégis, tömegesen megtörtént.



A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) a témában lakossági panaszokra hivatkozással elrendelt vizsgálata - ahogy az erről megjelent hír beszámol - összesen több mint 500 ezer fogyasztóját verte át az áramszolgáltató. A Hivatal közleménye szerint az Észak-magyarországi Áramszolgáltatónál (Émász) 179.252, a Budapesti Elektromos Műveknél (Elmű) pedig 323.808 ügyfelével szemben végzett jogszerűtlen elszámolást, és így számlázási szabálysértést követett el.

Mint azt korábban megírtuk, az esettel kapcsolatban, anno megkerestük az ELMŰ Kommunikációs és Szabályzásmanagement Igazgatóságának igazgatóját, de Boross Norbert az esetről előbb kijelentette, hogy az az ő rendszerükben ilyesmi nem lehetséges, majd miután a birtokunkban lévő számlákon szereplő adatok alaposabb ismertetése is megtörtént, a szóvivő már azt állította, hogy az eset nem is számít előre számlázásnak. Boross az első cikk megjelenését követően azt írta lapunknak, hogy "[a szerző] a telefonbeszélgetésünk dacára szakszerűtlen és téves megállapításokat fogalmaz meg” (..) ezért neki „a továbbiakban interjút és tájékoztatást nem áll módomban adni“. Ismét felhívtuk Borosst, de a sajtófőnök a cikkben sem az általa szakszerűtlennek és tévesnek nevezett megfogalmazásokra nem mutatott rá, sem pedig arra nem adott magyarázatot, miből vezette le azt, hogy a kialakult helyzetet „az újságíró felkészületlensége okozta“.

A MEKH vizsgálata, döntése és közleménye feketén-fehéren azt mutatja, hogy az áramszolgáltató tilosban járt. A MEKH az Émászt 2 millió, az Elműt 4 millió forintra birságolta meg. Az energiahivatal azt is megállapította, hogy a társaságok amellett, hogy számláikban érvényesítették a novemberi újabb díjcsökkentést, a fizetési határidők meghatározásakor nem tettek eleget az üzletszabályzataikban foglaltaknak. A birság alacsony összegét az magyarázhatja, hogy a számlák összegszerűen egyébként "nagyjából rendben voltak".
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 05. 10:53 | Sorszám: 20
Kétmillióra büntette a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt.-t és négyre a Budapesti Elektromos Művek Nyrt.-t.
Számlázási szabálysértés miatt büntettek áramszolgáltatókat
(MTI)
A hivatal az MTI-vel közölte, hogy a két társaságnál a részszámlák fizetési határideje úgy módosult, hogy két, egymást követő időszak számláját is ugyanabban a hónapban kellett befizetni. Ezt a fogyasztók jelezték a hivatalnak, mely megállapította, hogy a fizetési határidők meghatározásakor a szolgáltatók megszegték üzletszabályzataikat.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 28. 17:53 | Sorszám: 19
Ja ! minden számla Apu nevén van ... menjek be hozzak meghatalmazást, töltessem ki + 2 tanu - vigyem vissza - aztán majd szóbállnak velem. Leszarom őket. A saját lakásom számláival nincs gond. (már persze az után, hogy egy fél évig nem tudtam átíratni a 16 éve megszünt elődöm mgtsz nevén lévő számlákat, millió igazolást kellett vinnem stb. Szóval rendesen játsza a hatóságot a sz olgáltató Művek ! - csak azt nem értem hogy BEFIZETÉSHEZ miért kell ekkora tortúra ? pl. a postán rózsaszínű csekken akartam valakinek pénzt küldeni és kérték a személigazolványomat meg valami adatlapot kellett kitölteni ! ??? ))
Cirus
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. május 28. 11:24 | Sorszám: 18
Én elektronikus számlára áltam át. Havonta közlöm a fogyasztást, elektronikus számlát kapok és e-bankon keresztül, illetve díjneten keresztül fizetek.
Sokkal egyszerűbb, nem kell postán sorba állni, ott vannak a számlák évekre visszamenően és nem kapok belőle, csak egyet minden hónapban. A Főgáz pl. még a várható számlaértéket is megadja. Egy csomó egyéb dolgot is lehet intézni, nem kell ügyfélszolgálatra járkálni.

Itt mindenkinek van gépe, tök egyszerű a dolog.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 28. 09:57 | Sorszám: 17
Azért ez borzasztó! Egyrészt mi papírmennyiség,ami fölöslegesen lett kitöltve és kiküldve(postázva). Másrészt hogyan lehet ezen kiigazodni egy szimpla földi halandónak?
Harmadszor pedig ezt nemcsak az ELMÜ csinálja, hanem a többi szolgáltató is.
Feltételezik,hogy a fogyasztó elfelejti,hogy már egyszer befizette,kifizeti még egyszer,aztán ott gyűlik a számlájukon,kamat nélkül.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 28. 09:31 | Sorszám: 16
Csak hogy tudjátok : május hónapban 5 db levelet kaptunk az ELMÜ-től ebből 3 számla, 2 érvénytelen (jóváírás) de így : 1 szla - 1 érvénytelen - 1 szla - 1 érvénytelen - 1 szla Én minden esetre minden számlát befizettem hagy' tépelődjenek hogy most akkor mi van, hisz én az ő csekkjükön feltüntetett dátumra teljesítettem ...
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. február 24. 15:39 | Sorszám: 15
A kormány vizsgálja meg a rezsialapdíjak csökkentését vagy eltörlését – javasolta Rogán Antal.
A Fidesz azt javasolja a kormánynak, vizsgálja meg a közműszámlákban szereplő alapdíjak jelentős csökkentésének vagy teljes megszüntetésének lehetőségét – közölte Rogán Antal, a párt parlamenti frakcióvezetője hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján.

Azt is kezdeményezik a kabinetnél, hogy a mérőórák cseréjének költsége ne a fogyasztókat terhelje, valamint hogy a mérőórákon jelzett fogyasztás és a számlázás kerüljön szinkronba – mondta a politikus. A kormánypárt „3+1” javaslatának része a bekötési, bekapcsolási díjak és fejlesztési hozzájárulások felülvizsgálata is, az építési vállalkozók szövetségével való egyeztetést követően – ismertette a frakcióvezető, hozzáfűzve, hogy ezek a költségek az ország különböző területein változóak, a hálózatbővítési díjak minimum 60-70 ezer forint között mozognak.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. február 07. 19:03 | Sorszám: 14
http://www.youtube.com/watch?v=dBDrjNur6sY
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...