01:29:09
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Orvosmeteorológia
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 15. 07:03 | Sorszám: 20
Részemről, ha választhatok: inkább a szél, mint a fagy !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 14. 17:14 | Sorszám: 19
Hát akkor legjobb, ha nekilátunk a bunkerépítésnek !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 14. 11:40 | Sorszám: 18
Kitalálni nem is, de indukálni lehetséges, hogy ők indukálják ezeket a rettentő légnyomásváltozással járó jelenségeket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 14. 11:12 | Sorszám: 17
A hidegfrontot sem az usákok találták ki ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 13. 12:02 | Sorszám: 16
Bizony, nagyon megviseli az ember szervezetét a viharos szél és a frontok!
Kérek mindenkit,vigyázzon magára!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 13. 11:23 | Sorszám: 15
Két éve voltam Montenegróban, na ott megtapasztaltam milyen az a főnszél. Azóta itthon is van évente 3-4 alkalommal.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 13. 11:23 | Sorszám: 14
Nincsen is fagy. A viharos szelekkel jövő durva frontokkal van baj. Attól esik szét az ember feje, a vérnyomása meg 0 és +végtelen között szambázik.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 13. 10:58 | Sorszám: 13
Én úgy tudom, a fagyosszenteket nem az amcsik találták ki ...
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 13. 10:49 | Sorszám: 12
Akkor nem lenne mivel vadászni
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 13. 08:25 | Sorszám: 11
délutánra már sajnos jön az eső ideg fölénk is... jól elba...brálták az amcsik meg a nagyokosok az időjárást - aztán persze mindenki hibás csak ők nem ... A múltkor volt egy kérdés hogy ha a Földről 1 dolgot tilthatnék ki, mi lenne az ? Hát szerintem a fegyverek ! mert a HAARP-tól kezdve minden rosszat ennek köszönhetünk ... Mennyi ember jólétét lehetne biztosítani világszerte abból a rengeteg pénzből amit fegyverkezésre költünk !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:40 | Sorszám: 10
Én mán egy ideje hiszek a HAARP-ban.
Nem látom be, mi tartaná vissza az illetékeseket, hogy próbálgassák babrálni a klímát.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 11:30 | Sorszám: 9
Mindenki vigyázzon, országos riasztást adtak ki az egész ország területére, felhőszakadás várható mindenütt!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 22:10 | Sorszám: 8
Előfordul iyesmi a legkiválóbb cégeknél is.
Majd elmúlik...mint tudjuk.
k.k.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 19:16 | Sorszám: 7
Ez egészen konkrétan hogy történt?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 19:16 | Sorszám: 6
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 19:15 | Sorszám: 5
Semmit.
Egész jó.
A fehér köpeny látása sok embernek fölviszi a vérnyomását.
De még az is hathat, ha meglátod, hogy asztalán hever egy Népszabadság, vagy egy 168 óra, esetleg egy Vasárnapi Hírek.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 18:09 | Sorszám: 4
Vérnyomás ügyben ki tudja mit jelent : 142/74 P: 90 ? (2 órával előbb orvosnál 149/90 volt)
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 26. 07:53 | Sorszám: 3
Esik eső csendesen ...
Szombaton eleinte csak rövidebb, délután már hosszabb időszakokra is kisüthet a Nap. Elsősorban a Dunától keletre és északon alakulhatnak ki záporok, helyenként erős széllökésekkel kísért zivatarok. A Dunántúlon és Szabolcsban élénk lökések kísérhetik a délkeleti szelet. Délutánra 17 és 23°C közé melegszik a levegő.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 14:49 | Sorszám: 2
Még egyszer elő ne forduljon !
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 11:36 | Sorszám: 1
Az éjjel meghaltam ...
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. január 15. 08:50 | Sorszám: 0
Kedden a melegfronti panaszok mellett a Dunától keletre a hidegfrontokra jellemző humánmeteorológiai tünetek is jelentkezhetnek.



Kedden gyenge melegfronti hatás érvényesül, a nap második felében azonban a Dunától keletre a hidegfrontokra jellemző enyhe humánmeteorológiai panaszok is felléphetnek. A tünetek között szerepelhet a migrén, a fejfájás, ingadozhat a vérnyomás. A tompaságot, bágyadtságot a borús idő is fokozhatja, lehangoltság, aluszékonyság jelentkezhet - figyelmeztet a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.

Egyesek ezzel szemben ingerlékenyebbé válhatnak, amit a keleten élénk-erős szél is kiválthat. Természetes úton pl. zöld teával élénkíthetjük a testet és a szellemet, míg az ingerlékenységet magnézium és B6-vitamin komplex segítségével enyhíthetjük.

Az északnyugati és északi országrészben a kopásos eredetű ízületi fájdalmak továbbra is intenzívebben jelentkezhetnek, másutt ezek enyhülnek. Délkeleten ugyanakkor az ízületek gyulladása okozhat panaszokat.

A szálló por koncentrációja többnyire az egészségügyi határérték alatt alakul, de északkeleten a PM10 okozhat légzési nehézséget. A nap folyamán várhatóan itt csökken a szennyezettség mértéke a csapadék hatására, másutt számottevő változás nem valószínű.

A közlekedők havas, jeges utakra számíthatnak, helyenként köd korlátozhatja a látásviszonyokat. A Tiszántúlon a nap első felében erős széllökések is csökkenthetik a gépjárművek menetstabilitását. A reakcióidő megnyúlhat, a reflexek tompábbá válthatnak.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...