12:33:37
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Rohatt hideg van ...
... Elejére 1. lap 
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 31. 09:43 | Sorszám: 136
Tudja valaki hogy most hány fok van Békás környékén ?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 15:29 | Sorszám: 135
Ez egyrészt nyilván úgy van, ahogyan most legutóbb írni tetszik.
Másrészt az én logikai levezetésemben IS VAN--vagy lehet--HIBA! Mert mondjuk, ha a dolog mégiscsak megvalósitható lenne és már csak azzal lenne pusztán némi "bajunk" hogy hogyan számlják el a költségét, akkor is lehetne rá megoldás.Mert mondjuk a fafűtéses polgártárs azt mondaná: "de jó, hogy a hozzám vezető járdán is megolvasztja a havat az önkormányzat" pedig én nem is távhővel fűtök.Hát ez máá maga a Kánaán"!--mondaná és mondhatná is ez a fafűtéses manusz.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 15:16 | Sorszám: 134
Úgy látom, ezzel áttévedtünk a társadalmi igazságosság témakörére.
Van egy rossz hírem: nagyon messze vagyunk attól, hogy már csak a hulladékhő elszámolása
legyen a legnagyobb megoldandó igazságtalanságunk.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 15:08 | Sorszám: 133
I...i..i..igen. Eddigelé aszittem.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 15:00 | Sorszám: 132


Na most a lódarázs maga szerint azért oly nagy, mert enyhe volt a tél?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 14:56 | Sorszám: 131
És még valamit a JÁRDAMELEGITÉSRŐL, pontosabban a járdamelegitési hő "financiális konzekvenciáiról".
Amikor pontosan nem lehet műszakilag-technikailag kiumbuldálni azt, hogy KINEK MIÉRT MENNYIT KÖLL fizetnie, akkor jön az átalánydíj.Ilyenkor--és minden átalánydijnál(!)--vannak olyan polgártársak, akik olyanért is fizetnek, ill. olyankor is fizetnek, amikor NEM ŐK FOGYASZTANAK, ill. amit nem ők fogyasztanak el hanem más! Mert teszem azt, aki FÁVAL fűt és fizet a fáért nyilván, amivel fűt, annak is fölmelegitik a járdáját mondjuk TÁVHŐ HULLADÉKHŐVEL, vagy gázvezetéki --nevezzük így--gázból képzett hulladékhővel.S az önkormányzat közlekedési osztálya az ő gázdijából is elveszi azt a "pauschále"-hányad-díjat-pénzt, melyet ő nem használ: éppen a fafűteses szisztémája okán.No ez MOST tényleg bonyolulult--kedves R.K.--itt, ezen a ponton, de remélem tetszik tudni "követni", sőt biztos vagyok benne.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. december 30. 14:39 | Sorszám: 130
No itt most "komolyra váltanék".
" Mért szárad el a fű
ha tavasszal újra sarjad,
s mért sarjad újra
ha elszárad majdan....úgyis"
(Babits Mihály: Esti kérdés)
Szóval biológiában, növény-, és állattanban-rovartanban, ornitológián etc...etc,Ön a profi T.MPD.
Ámde az, hogy jövő nyáron a kánikulában újra megcsipnek majd a szúnyogok engem--ha addig élek egyáltalán, meg hogy az unokám mézes-vajas kenyerére rászáll majd egy szemtelen légy vagy darázs, az az általam közölt dolog LÉNYEGÉN mitsem változtat--úgy gondolnám.
MERT: AZ A SZÚNYOG, MÁR NEM AZ "IDEI" SZÚNYOG, AZ A LÉGY MÁR NEM AZ "IDEI" LÉGY ETC..ETC...És az a VIRUS, melytől 2016 február végén fogunk VIRUSOS INFLUENZÁT KAPNI már nem az a virus, mint amelytől idén 2014 februárjában virusos influenzát "élveztünk"...
Kivétel: ha olyan vacak meleg a tél, mint volt pl. tavaly, s tényleg nem döglöttek meg ezeg a dögök, s olyan hatalmas nagy tavalynári LÓDARAZSAK jöttek elő, mint az öklöm.Hát én azt gondolo,: ez így abnormális! Vagy tévednék?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 14:35 | Sorszám: 129
Biztos voltam benne, hogy az egyszerűséget is bonyolultan tetszik bizonygatni.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 14:20 | Sorszám: 128
Már bocsánatáért esedezem, de én a legőszintébben "úgy" érzem--és látom--hogy NEM ÉN BONYOLITOK TÚL SEMMIT, HANEM ÖN.MERT: AZ, HOGY VALAMI "SZAROS" VAGY "SZARSZAGÚ" AZ VÉGTELENŰL EGYSZERŰ.Mint ahogyan az is egyszerű, hogy különbség van az "emberi" és az "emberséges" között.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 13:57 | Sorszám: 127
Megint túl tetszik bonyolítani 1 egyszerű dolgot, de nem baj, már megszoktuk.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 13:25 | Sorszám: 126
'Arrafelé mucsának oljan a Világ, osztán erre mög másmijen.Ez így megyen...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 13:14 | Sorszám: 125
Hát akkor nem gratulálok a maga Istenének az eredményhez.
Bárki riadtszemű felsőágyas félnótás különb világot sikerítene ennél.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 12:47 | Sorszám: 124
Idesüssön faszikám!
A törvények ISTEN ALÁ RENDELT DOLGOK--a természeti törvények is.Mivelhogy azokat is Isten teremtette.Szóval nem úgy van-- kispöcörő--hogy előbb a törvény van, osztán az Isten, hanem forditva.Esztet gondojja meg jól, mielőtt szamárságokat ide merészel skríbálni!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 12:40 | Sorszám: 123
AMI SZAROS, AZ NEM EMBERSÉGES, legföljebb "emberi"--itt jó, ha megmaradunk.
Mert! Legalábbis attól, hogy szaros valami vagy szarszagú, 'ATTÓL(!) nem válik emberségessé!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 12:37 | Sorszám: 122
Szerintem: NEM "UNDORITÓAK" és NEM "PFÚJOK". Csak éppen terjesztik a betegséget "undoritó" és "pfúj"-sági "mivolt" nélkül.(egyébiránt én ilyent egy fél szóval NEM IRTAM korábban, hogy bárki is undoritó lenne...)Ezt jó, ha szem előtt tetszik tartani!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:44 | Sorszám: 121
Nem beszélve arról, hogy a tisztaság relatív fogalom: az ember szempontjából fertőtlenséget,
a fertő szempontjából embertelenséget jelent.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 30. 09:36 | Sorszám: 120
Még annyit a férgek pusztítása témakörhöz: azok a trópusi kreatúrák csak kényelmes európai
karosszékekből szemlélve olyan undorítóak és pfújok. Létezik az éhségnek olyan foka, amihez
képest ezek étvágygerjesztőek. És bizony a szegény trópusiak azután eregetik le őket a wc-be
miután a tápcsatornájukban megsétáltatták őket. Kíváncsiságból én is ettem már sült termeszt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:28 | Sorszám: 119
Ez azéé' na'on rossz kérdés, mer' a TEREMTŐ példul igenis megsegiti(!!!) a normálisakat--TISZASÁGILAG--testi és mentális tisztaságot együtt értve(!)-- NORMÁLISAKT--ölég ha a Japánokra gondolunk! Meg akik nem "házasodnak összve" az édes anyukájokkal....ugyi...TEOLÓGIAILAG!
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:24 | Sorszám: 118
tetszik ez a "pelyheskedés" kifejezés - olyan kamaszos
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:24 | Sorszám: 117
Ám vígasztalódhatnak azzal a "szegény trópusiak", hogy mind a "fertőből" való KIMOSAKODÁSBAN, mind a "fertő terjesztésében" testvériesen segitenek nekik néhányan a "mérsékelt égöv"-ből is--az ilyen MPD félék.Arról már csak mellékesen ejtve szót, hogy be is hozzák--fizikailag a repülőgépeken-- BŐSÉGGEL ÉS SZABADON Párizsba, Londonba meg Amszterdamba' és "ahova köll" a fertő-t.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:22 | Sorszám: 116
A kártevők témakörében pedig az a helyzet, hogy ez újabban nagyon divatos közhely, de valójában a kártevők sem hülyék, és amint hidegebbre fordul az idő, még jobban elbújnak. Aztán az áttelelők tavasszal előbújnak, és ha mégis kisebb számban teleltek át valami miatt (pl. extrém, hirtelen jött hideg), akkor nagyobb számú utódot produkálnak már az első szaporodási ciklusban, és Keresztkém István júniusban már azt látja, hogy hiába vót rohatt hideg, mégis hemzsegnek a legyek a ház körül.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:18 | Sorszám: 115
De, ha komolyan érdekli valamelyikőjüket a véleményem, akkor azt kell mondanom, hogy rossz a kiindulás. Nem a tél van a természetért, hanem a természet élőlényeinek kellett alkalmazkodni a télhez. Azaz, a tölgyfának esze ágában sem lenne évente 4 hónapra szüneteltetni a növekedését, ha nem lenne muszáj (azaz, ha nem jelentene számára hátrányt, ha télen is aktív maradna).
A másik, amit el kívánok mondani, hogy az örökzöldek a mérsékelt égövben is nagy ívben tesznek a télre, ők az elöregedett leveleiket folyamatosan cserélgetik.
Azaz, többféle stratégia is létezik, és a megújulás NEM köthető feltétlenül a télhez.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 09:13 | Sorszám: 114
Közelítsük meg teológiai szemszögből a kérdést!
Amennyiben a tél az egy jótétemény, amit természetesen a Teremtőnek köszönhetünk, hogyan lehetséges, hogy eme jótéteményét nem terjeszti ki a trópusokon élő, a keresztényeknek (és mindenféle vallást követőknek) számszerűleg nagy többségét kitevő hívők által lakott területekre?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 08:55 | Sorszám: 113
Ez éppenséggel nem cáfolja, hanem alátámasztja mpd kolléga állítását: a tél jótéteményeit a planétának csak a kisebbik fele élvezi.
A szegény trópusiaknak meg vegyszerrel kell pusztítaniuk a fertőt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 30. 08:46 | Sorszám: 112
Azért badarság amit ÖN mond--ÉS NEM ÉN(!)-- mert a "planéta" "másik fele" --úgymond--"másra van beállva".Meg egyébként is bűzben és kloákában él....úgy mellesleg.Pontosabban: élne, ha mi a "civilizált Világ" nem mostuk vóna üket ki belülle az angolvécénkkel és egyebeinkkel(fertőtlenitőszerekkel és még mittudomémivel)--akkó "abban" élne még ma es. Mindennek ellenére azéé' terjesztik az édszt meg az ebolát---frankón.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...