01:16:05
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Orbán Viktor államférfi, Orbán Viktor dolgozik !
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 15:41 | Sorszám: 97
Igen, igen, ilyesmire céloztam.
Persze ezek olyan csodák, amik nem láthatók, azaz, BELSŐ csodák. És, igen, szerintem ez lenne a vallás(ok) lényege.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 10. 14:41 | Sorszám: 96
Nyilván Te és keresztkem bácsi azt értitek csodán, ha valaki rálép a vízre és az
nem süpped be a lába alatt vagy vizet tölt 1 korsóba, majd ugyanabból a korsóból
hétputtonyos bort csorgat a vendégek poharába meg efféle lehetetlenségeket.
Aki így gondolkozik, az a megfelelő bibliai történeteket vulgármaterialista
alapon értelmezi.
Nem.
Jézus a kánai mennyegzőn nem a vizet változtatta át, hanem a lakodalmas népet.
Kiárasztotta rájuk az Ő lelkét.
Beletöltötték a korsókba a vizet, majd amikor a korsókból kitöltötték a vizet,
a poharakba, akkor azt a násznép olyan áhítattal kortyolgatta, mintha a legfinomabb
színbort kóstolgatta volna. Mert megesett a szívük a szegény, szégyenbenmaradt
vőlegényen.
Ez a csoda.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 14:31 | Sorszám: 95
Mit ér 1 hitetlen pap ?
Semmit.
Ízetlen só, kihunyt mécses, szemétre való.
Menjen közmunkára, talicskát tologatni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 14:29 | Sorszám: 94
Itt nyilván mást értünk csodán
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 10. 14:25 | Sorszám: 93
Dehogynem.
Aki nem tud csodát tenni, az ne állítsa magáról, hogy ő püspök.
A csoda nem lehetetlen dolog.
A csoda hihetetlen, de nem lehetetlen dolog.
Egy keleti ember így szólt európai ismerőséhez: furcsák vagytok,
azt nevezitek csodának, ha Isten teljesíti valakinek az akaratát,
mi azt nevezzük csodának, ha valaki teljesíti Isten akaratát.
Mindszenty bíborosunk is így bíztatott: a csodát nem várni kell,
a csodát tenni kell.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 13:47 | Sorszám: 92
A "papok" hite--ÚGY ÁLTALÁBAN-- engem oly' nagyon NEM ÉRDEKEL!
Az érdekel, hogy aki "közel áll hozzám"--szerettem, barátom, ismerősöm..stb..stb..--annak a HITE, ha lehet IGAZ és "rendben lévő" legyen! Egyrészt!
Másrészt sem önmagamat sem mást NEM TARTOM ANNYIRA SOKRA(!), hogy azt vélelmezzem: én biztos pontossággal, hiba-, és kockázatmentesen meg tudom állapitani: mikor "szegem" meg "Jézus Urunk parancsát és mikor nem!Mert NEM VAGYOK BIZTOS ABBAN amiben Ön biztos, hogy oly' kúrva nagy vétek a püspököt vagy a plébánost "atyának" szólitani.Még akkor SEM(!) ha Jézus erre expressis verbis utasitást ad a BIBLIÁBAN.Mert én szent emberek garmadájával találkoztam, akik atyának szólíttatták magukat--persze az is lehet, nem szólíttatták csak szólították Őket és Ők nem igazították ezt meg mást sem oly' hülye beszarásos akkurátossággal "helyre", mint amit Ön ezügyben megkövetel-ne.Szerencsére én normális katolikus papokkal és szerzetesekkel vagyok körbevébe--főleg jezsuitákkal-- akik nem mondanak annyi szektás marhaságot mint Ön S az Ő tanításaikból MI NAGYJÁBÓL-EGÉSZÉBEN pontosan meg tudjuk állapiani: tehát nagy val.séggel, hogy mi az igaz és mi a hamis.S nem mondanak annyi sületlen HÓTT-MARHASÁGOT a hitről, mint T.Kiskegyed, kedves R.K.
Úgyhogy maradjunk annyiban: IGNORÁLTAM-felülirtam mindent ami írt és mondott "hitügyileg"--oda és vissza--és kiröhögöm azt a töménytelen csacsiságot amit ideskríbált--anélkül hogy meg akarnám bántani ennyi butasága okán.Mert én az Egri Teológián megtanultam mi helyes és mi helytelen, s a többi hadova számomra érdektelen.
Köszönettel és minden megbocsájtó kereszényi szeretettel:
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 11:28 | Sorszám: 91
Ezt most nem értem. Gondolom, Te sem számítottál csodára....
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 11:07 | Sorszám: 90
Roppant egyszerű: oda kell figyelni, hogy
- az illető mit mond, hogy
- amit tesz, az mennyire van összhangban azzal amit mond, és
- mindez mennyire felel meg Jézus tanításának és parancsainak.
A legjobb példa a keresztfiam bérmálkozása.
Megjelent a díszes hívősereg és a nem kevésbé díszes püspök atya.
(Már azzal, hogy a püspököt atyának szólítjuk, vétkezünk, mert ezzel máris megszegjük
Jézus parancsát, aki expressis verbis megtiltotta, hogy bárkit atyának szólítsunk a
földön - Mt 23, 9).
Namost, a püspök atya már a felvezető szövegében eloszlatta minden abbéli várakozásunkat,
hogy ott és akkor valamiféle csoda fog történni (jelesül: ne is számítsunk arra, hogy a
Szentlélek leszáll közénk és elhalmoz ajándékaival). De azért csináljunk úgy, mintha.
Tehát itt mégcsak nincs is hiba azzal, hogy mást tenne, mint amit mond: egész egyszerűen
és nyíltan bevallotta, hogy hamis pap, szikrányi hite sincsen.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 07:47 | Sorszám: 89
Utógondolat.
"..nem hamis papoktól, .."
Honnan a csudábúl teccik aztat oly' hótbiztossan tunni, hogy--úgymond--a "hamis papok" valóba' hamisak?
Ez számomra DOKTRINÉR MAGABIZTOSSÁG--ha érteni tetszi e terminust?--mely egyfajta kommunista
agitátorra emlékeztető dolog ssszámomra, s engem nem keresztény-szelid hívői gondolkodásra emlékeztet.Hogy úgymondjam ez a hatalmas önhittség a "dolgok" ily' biztos megítélőjeként a POLITIKAI AGITÁTOROK SAJÁTJA inkább, semmint az általam hielesnek megszokott SZELID VALLÁSOSAN ALÁZATOS "ISTENEMBERÉÉ".
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 19:08 | Sorszám: 88
Nem gondolnám, hogy "az" lett volna a rendszer, amit írni tetszett.Viszont lehet, hogy egyszer-egyszer valóban volt 'ilyen: kihelyezett közvetítés. Innen-onnan-amonnan, nyilván Nyugat-Berlinből is..alkalmasint.De kb. ugyanannyiszor volt vagy lehetett pl. Utrecht-ből vagy Genf-ből református istentisztelet-i adás. Viszont ez a részlet közömbös. A SZER onnan 'ad, ahol a székhelye van--pontosabban volt.Annak ellenére hogy egyszer-egyszer innen vagy onnan, más helyszinekről is volt vagy lehetett Istentisztelet KÖZVETITÉS!
De magának a SZERNEK protestáns szerkesztőségi szekciója meg katolikus szerkesztőségi szekciója IS, nyilvánvalóan München-ben volt, ahol maga az intézmény.Pl.: máig emlékszem az ÉLŐ EGYHÁZ című vasárnapi ökumenikus magazinműsorra melyet Münchenből az ottani--protestáns és katolikus--szerkesztőség csinált.
Igy már csak azért sem vett el tölem semmilyen ú.n. "örömet", mert önmagában nem túl lényeges dologról van szó--mint jeleztem is az előző h.sz.-omban.Mondom: ÖNMAGÁBAN!
Azért csak "úgy mellesleg" megjegyzem: AZ "ADÓTORONY" NEM(!)--SEM(!)-- MÜNCHENBEN VOLT! Hanem kezdetben, az induló időkben Törökországban, s azután később Portugáliában--utóbbi az életidő nagy részében.(azt hiszem, talán Estorilban de ez nem biztos)De a lényeg: Münchenben NEM(!) volt "adótorony", hisz a műsoranyagot ú.n. zárt láncú URH-n küldték el: először Törökbe' s később 'Portugálba, majd onnan "szórták szét" a Vasfüggöny mögé.Érdekesség: Törökországban ez az "adótorony" egy hajón volt.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 17:38 | Sorszám: 87
Igazán nem akarom elvenni keresztkem bácsi örömét, hogy valami kivetnivalót találhasson
a szövegemben, de az adótorony volt Münchenben, az Isten-tisztelet Berlinben.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 17:28 | Sorszám: 86
P.s.:
"Érdemenkről" SEM(!) azt mondtam: "Azért kaptuk az Úrtól, mert neki tetszően éltünk mindég--minden "pereputtyom" és jómagam.
Hanem a Bibliával EGYÜTT mondtam-idéztem: "Gyümölcseiről ismerszik meg a jó fa!"
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 17:25 | Sorszám: 85
A "fönti passzusok" ELLENKEZŐJÉT, SOHA SEMMIKOR ÉS SEMMILYEN FORMÁBAN NEM ÁLLITOTTAM. Pláne nem vallottam! Igazságukat a BŐRÖMÖN ÉRZEM--nap, mint nap.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 09. 16:58 | Sorszám: 84
1ébként ez is Isten-káromlás: azt híresztelni, hogy az Isten olyan korrupt volna, hogy
Önt és családját valamiféle érdemek miatt halmozta volna el annyi jóval.
Nem: Ő egyformán fölkelti Napját jókra és gonoszokra.
Ezzel együtt, persze, kötelességünk a jótéteményeit meghálálni.
A hála legalkalmasabb formája, ha ahelyett, hogy azt hajtogatnánk, hogy "Uram, Uram",
inkább megcselekedjük az Ő akaratát.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 16:55 | Sorszám: 83
"..hanem a Szabad Európa rádió útján hallgatta Berlinből "
Pontosítás.
A SZER NEM BERLINBŐL, hanem Münchenből sugározta adásait.Persze elvileg Nyugat-Berlinből sugározhatta volna, de nem onnan tette.EZ IS TÉNY!Nincs jelentősége tkp. de az ilyen sok-sok apró pontatlanságból áll össze--Önnél--A HIBÁS EGÉSZ!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 16:49 | Sorszám: 82
"..Szóval, őszinte jószándékkal ajánlom keresztkem bácsinak, hogy ne vegye kritikátlanul
készpénznek más emberek szavait, még akkor sem, ha azok az emberek alkalmasint papnak
neveztetik magukat és szószékről prédikálnak."
Kedves jó R.K.!
NEM FOGADOM MEG EGY BETŰJÉT SEM!
És nem azért nem, mert gonosz vagy megátalkodott lennék! Hanem azért NEM(!), mert hosszú életem során már SOKSZOR KAPTAM ILYEN--AZ ÖNÉHEZ HASONLÓ MOSTANI Ú.N. "JÓTANÁCSOKAT"-- és valahányszor néha-néha "komolyan vettem"--akárcsak egy icipicit is(!)-- ARRA MINDÉG VALAHOGYAN,ám sokszor igencsak-nagyon alaposan RÁFARAGTAM! Szóval: nekem az ilyesmikből MINDÉG NAGYON-NAGYON ROSSZ(!!!) SÜLT KI! EZ A TAPASZTALATOM.Úgyhogy én Önnek nem ajánlok nem tanácsolok semmit, de kérem Ön se tegye ugyanezt felém.
Persze jóindulatában nem kételkedem, de "okosságában" sajnos kételkednem kell! EZT DIKTÁLJA NEM KEVÉS ÉLETTAPASZTALATOM.
Keresztényi szeretettel:
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 16:07 | Sorszám: 81
keresztkem bácsi úgy gondolkozik, ahogy keresztkem bácsinak tetszik, legfölebb majd
szorulni fog a Mennyei Atya színe előtt.
Megsúgom: én is a katolikus hitet kaptam örökségül, nem hamis papoktól, hanem az én
drága, imádnivaló nagymamámtól.
Igaz, az Egyházzal szembeni kritikát is örökségül kaptam az én csodálatos, arany
szívű nagyapámtól.
Duplán is, mert ő reformátusnak nevelkedett, ami eleve tartalmazza a katolikus egyházzal
szembeni rebelliót, majd ő személy szerint a kommunisták által korrumpált református
egyház ellen is föllázadt, mondván, hogy békepapokat nem hallgat és ezért vasárnaponta
nem járt el a templomba, hanem a Szabad Európa rádió útján hallgatta Berlinből az isteni
tiszteletet.
Szóval, őszinte jószándékkal ajánlom keresztkem bácsinak, hogy ne vegye kritikátlanul
készpénznek más emberek szavait, még akkor sem, ha azok az emberek alkalmasint papnak
neveztetik magukat és szószékről prédikálnak.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 11:55 | Sorszám: 80
Tetszik tudni kedves R.K.!
GYÜMÖLCSÉRŐL ISMERSZIK MEG A JÓ FA! (és persze a rossz is!)
Családom, őseim, elődeim és utódaim annyi szépet, jót, értékeset kaptak-kaptunk már az Úrtól, hogy ha alapvetően rossz úton járnánk, azt Ő biztosan jelezte volna nekünk.De csakis és kizárólag jót, szépet és nemeset adott.S mi ezt a magunk Római Katolikus hite szerint--és nem másképp(!)--igyekeztünk s igyekszünk is meghálálni.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 11:46 | Sorszám: 79
Merthogy nekem már a dédszüleim meg ükszüleim is Római Katolikus vallásban élek-haltak becsületben tisztességben fölnevelve gyermekeik siserehadát.S nálunk nem volt divatba' mások hitét és papjait BECSMÉRELNI. Igaz az Önhöz hasonlók bántottak minket néha de mi eleresztettük a vádaskodó aljasságaikat a fülünk mellett, s megbocsájtottunk mindenkinek és mindig. S persze jártuk tovább a mi katolikus utunkat tisztességben és becsületben s a szektásokat--mint amilyen szektás eretnek Ön is--békén hagytuk, sőt imádkoztunk értük..mindig! Én is ezt teszem.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 11:16 | Sorszám: 78
Én MEGENGEDEM Önnek és az Ön "nem hamis" papjainak, hogy "úgy" gondolkozzanak ezekről a dolgokról ahogyan ők óhajtják és helyesnek vélik.Cserébe csak azt kérem: Önök is engedjék meg nekem hogy én meg úgy gondolkozzam, ahogyan azt az én Szent és Apostoli Anyaszentegyházam nekem tanította, s tanítja.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 11:05 | Sorszám: 77
Kimaradt a felsorolásból: degenerált beltenyésztett.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 09:24 | Sorszám: 76
Nos, ez is a korrupciót jelzi, ha az apostoli király címmel csak úgy dobálóznak.
Szent István királyunk valóban apostoli volt: az igaz hit őrzője és terjesztője.
A Szent Korona megcsúfolása (konkrétan: megszentségtelenítése) volt, hogy egy
tuskó, hitetlen, népnyúzó hazaáruló homlokára illesztették.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 09:12 | Sorszám: 75
Ezt csak a hamis papok súlykolják belénk, az állandó bűntudatot.
Nem kötelező bűnösnek lenni.
Őszintén el kell végezni a lelkiismeret-vizsgálatot.
És a lelkiismeret szavát kell követni.
Az őskeresztény időben minden hívő előtt konkrét életprogram volt, hogy szentté váljanak.
Csak az Egyház korrupciója miatt költöztek föl a szentek az üvegablakokra, a közhívő számára elérhetetlen magasságba.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 08:35 | Sorszám: 74
Megsúgom Kiskegyednek: án nemhogy "párttag" nem vótam, de még kisdobos vagy úttörő se! Merhogy ministráltam--de asztat hittem esztet tuggya róllam.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 09. 08:32 | Sorszám: 73
Velem ellentétben?!
Hisz én még KISZ-titkár is voltam, igaz, a kutya se választott, a cég főnöke KINEVEZETT.
Párttag viszont, Önnel ellentétben, sose vótam.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...