10:33:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Manipuláció
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. június 07. 23:03 | Sorszám: 81
Mi lenne, ha leszállnál rólam és a témákkal foglalkoznál?
Vagy ahhoz gógyi is kellene, a fikázás viszont csípőből megy neked is és ennek a vadbarom félkész denevérnek is?

tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. június 07. 22:59 | Sorszám: 80
Nem tudod befogni azt a rohadtul büdös kloakádat?

tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. június 07. 22:59 | Sorszám: 79
Most akkor jogerős, vagy nem jogerős, és mi jogerős?

http://www.atv.hu/videok/video-20160607-103-millio-forintos-karteritest-itelt ...
Late Devonian
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. június 07. 22:54 | Sorszám: 78
"... a 19 autó közül 7 van felszerelve a parkolást segítő, és a sebességmérő előrejelzésére alkalmas berendezéssel"
Na, ez aztán már valami!!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. június 07. 22:26 | Sorszám: 77
Valahogy mindenki észrevette, hogy esik az eső! Ott a kezedben az ernyő, elfelejtetted kinyitni!
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 20:24 | Sorszám: 76
Rettentően buta vagy te, tiszavirág.
Elképesztő...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 20:16 | Sorszám: 75
Tudom, hogy nehéz a felfogásod. Örülök, hogy ennyit megértettél a manipulációból. Röhögj nyugodtan tovább, ezzel is emeled a fórum színvonalát.

Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 20:08 | Sorszám: 74
"valami"


tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 17:47 | Sorszám: 73
Én a belinkelt információra mutattam rá, hogy mekkora manipuláció, míg agyon röhögöd magadat.

Jellemző a reagálásod.



gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 12:36 | Sorszám: 72
Nehogy megbetegedj!

Trafipaxra figyelmeztető és parkolás segítő... valamelyik műsorban hallottam. Eme becses műszer ellenére már büntettek meg /több/ önkormányzati sofőrt gyorshajtásért...

Szóval nehogy megbetegedj!!!
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 02:24 | Sorszám: 71
"valami"


Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 02:22 | Sorszám: 70
http://www.vagy.hu/tartalom/cikk/11843_polgarmesteri_hivatal_nem_lezerblokkol ...

"Polgármesteri hivatal: nem lézerblokkoló csak sebességmérés előrejelző!

Laczkó Kornél 2016.06.06.12:14
Nem mindegy...

Debrecen - Szekeres Antal jegyző tartott ma délelőtt sajtótájékoztatót a múlt héten nagy port kavart lézerblokkolós témáról.

Elmondása szerint a Polgármesteri Hivatal 19 autójából hétben van olyan utólag beszerelt Lézer Interceptor nevű készülék, melyek parkoló asszisztensként és sebességmérés előrejelzőként működnek. Ezeket egyébként beszereléssel együtt bruttó 2 millió 99 ezer forintért vásárolta meg a hivatal, tehát autónként cirka 300 ezerbe kerültek. ...."

videó(k)

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 01:34 | Sorszám: 69
http://www.atv.hu/videok/video-20160606-megmagyaraztak-miert-is-kellett-onkor ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. június 07. 01:34 | Sorszám: 68
Ebből a bejátszásból nektek kiderül egészen pontosan, hogy mi van beszerelve az autókba?
Lézerblokkoló? Vagy parkolást elősegítő készség?
Hányban is?
Van 13 autó a polgármesteri hivatal tulajdonában.
A jegyző szerint 7-ben van valami, a támadó szerint kettőről van szó, de különösen egyben van valami, és még azt is megtudtuk, hogy nem lehet kapcsolgatni.

Hát erről beszélek. Mi ez, ha nem manipuláció a köbön?
Nem igaz, hogy két felnőtt ember szövegéből és persze az atv buherálásából ekkora katyvaszt tudnak elénk hordani, no és persze sokan be is kajolják.

Persze mindezt annak a célnak az érdekében teszik , hogy a tévékben a bemondók minden órában be tudják mondani, hogy mindezek a beszerzések még Kósa Lajos idejében történtek.

Olyan iszonyatosan szánalmas.
Ezek nem érzik ezt???????.


Apropó, az én kocsimban is van parkolást segítő berendezés. Remek találmány. Persze tudom, az enyém nem érdekes, mert azt nem Lali király szerezte be.




tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. június 05. 17:51 | Sorszám: 67
Mindig találnak valami gumicsontot:



http://index.hu/belfold/2015/08/05/veletlen_a_liget-penzbol_eppen_baan_laszlo ...

Anno annak a bérháznak a felújításával foglalkoztam, amelyikben a szüleim laktak. Baja Ferenctől és Bokros Lajostól fejenként 5- 5 millió vissza-nem-térítendő támogatást szereztünk pályázaton.
Ha tudták volna, hogy kinek adják....



Persze nem tudták, mert meghirdette az intézményük a lehetőséget, mi meg pályáztunk és nyertünk.

Bezzeg, ha politikus lennék, már biztosan kiszerkesztett volna egy idióta sajtómunkás.

Mellesleg hol van a mi akkori 10 milliós nyereményünkhöz ez a tavalyi 1 milla.



Majd mindjárt jön "mpd" hőbörögni.



tiszavirág
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. június 03. 22:24 | Sorszám: 66
Álljon itt egy cikk, ami megmutatja, hogy milyen nehéz is eligazodni ebben a mai manipulációs világban:

http://magyaridok.hu/velemeny/a-klubradio-csobe-huzta-kukorellyt-715093/

"2016. június 3. péntek 08:00
A Klubrádió csőbe húzta Kukorellyt
Csontos János

Ez itt a kérdés – konferálja fel a Klubrádió nap mint nap „gyors közvélemény-kutatását”. E szavazósdiban emelt díjas hívással vehet részt a hallgató, amivel „nemcsak a tájékozódást, de a Klubrádiót is segíti”. Újabban a kérdéseket kiadják árendába – a minap például Gábor György vallásfilozófusnak.




Ő így oldotta meg a feladatot: „Az egyedülálló magyar kulturális rendezvénysorozat, vagyis a könyvhét zavartalan lebonyolítása érdekében jogosnak, méltányosnak és illőnek érzi-e a Klubrádió hallgatója azt a javaslatot, hogy a Magyar Művészeti Akadémia tagjai, a nyilván számukra is fontos könyvhét érdekében mondjanak le mindössze egyhavi életjáradékuk feléről (a levelező tagok 160 ezer, a rendes tagok 230 ezer forint feléről), hogy az ünnepi könyvhét továbbra is hiánytalanul, az egyik legrangosabb magyarországi kulturális esemény maradhasson?”

Remek ötlet, tanítani lehetne a demagógia tanszéken. Bár még a Klubrádió hallgatótáborában is csak 74 százalék volt az igen és 26 százalék a nem szavazatok aránya, úgyhogy van remény. Csakhogy ez így sovány volna, ezért Neumann Gábor műsorvezető hozzátette: „annak apropóján, hogy a Nemzeti Kulturális Alap megvonta a kisebb kiadóktól azt a százezer forintos támogatást, amelyet a könyvhéten való részvételre biztosított egészen mostanáig a számukra”.

Ezt a megvonást háromszor is elmondta, pedig nem erről, hanem oda nem ítélésről van szó. Tudom, mert ott ültem az illetékes grémiumban, sőt a javaslat (átok fejemre!) tőlem származott. Indokaimról később.

Előbb Kukorelly Endre költőt és írót idézném, akit felhívtak Neumannék, hogy kommentálja már ezt a gyalázatot. S ezzel egyúttal csúnyán behúzták a csőbe. „Egyszerűen nem is találok szavakat. Öngyilkosság jellegű dolog. Minthogyha ezek a döntések le akarnák darálni a magyar kultúrát. Ezek a kis kiadók kultúrafenntartók, és kutya kötelességük lenne a döntéshozóknak, hogy ezt akceptálják. Egyszerűen nem értem az ügyet.”

Kedves Bandi, nem vagy egyedül; de mindjárt elmagyarázom. Mindenesetre méltányolom, hogy nem az MMA-ra akartad tolni a dolgot, hanem civil romantikával szétterítenéd az adakozást. „Ha a kormányzat úgy dönt, hogy megvonja az erőforrásokat, nekünk kellene valamit tenni. Ha a közszolgáink rosszul sáfárkodnak, nekünk kellene belenyúlni a zsebünkbe. Ha az állam diszfunkcionálisan működik, pirulásra kell kényszeríteni a döntéshozókat.” Mint a hajléktalan-alapítványnál – teszi hozzá a jószívű poéta.

És a Klubrádió már ugrik is: legyen Facebook-oldal, számlaszám. Kukorelly eközben euforikus érzésről, münchhauseni gesztusról beszél, ám a háttérben már csilingel a kassza. Neumann szerint „talán még nem késő”, hogy minden „ugyanúgy zajoljon le”, mint eddig.

Hát nem fog. Kukorelly nem tudja, amit én tudok. A könyvhetet rendező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete (MKKE) januárban drasztikusan, majdnem a duplájára megemelte a könyvheti standdíjakat. A tagoknál is jobban azokét a kis könyvkiadókét, amelyek nem MKKE-tagok.

Azért nem érdekük belépni, mert a szavazásoknál a voksokat forgalomarányosan számolják, a döntésekbe tehát a kis halaknak annyi a beleszólásuk, mint kisrészvényesnek egy tőzsdei cég stratégiájába. Cserébe a kicsik nem kaptak semmit – eddig. Most azt találták ki, hogy a standbérlésnél épp annyival büntetik őket, mint amennyi a tagdíj volna.

Alázatos Mohamedként, az NKA kurátoraként elzarándokoltam régi újságíró-iskolai padtársamhoz, Keresztury Tiborhoz, az MKKE igazgatójához, s felhívtam a figyelmét, hogy a százezrekből összeálló NKA-támogatások ily módon egy az egyben az MKKE zsebébe vándorolnának, a profitját gyarapítanák, a terjeszkedéspolitikájában működve közre. E monopoltörekvés segítene például letörölni a föld színéről a pici konkurenciát, a Könyves Szövetséget is.

Tibor azt mondta: nem tehet semmit a közgyűlési határozat ellen; mosta kezeit. Vázoltam neki, hogy abban a helyzetben, amikor a folyóirat-támogatás a felére-harmadára csökkent, ezek a pici százezrek annyira rúgnának, mint az általa korábban szerkesztett Alföld és Litera.hu dotálása. Ha most engednénk az MKKE ravasz zsarolásának, jövőre a debreceni lapnak és az online fórumnak is az MKKE-hez kellene fordulnia támogatásért. Ez a verzió amúgy továbbra is fennáll.

Úgyhogy kedves Facebook-adakozók, kedves jó költőtársam: nem a könyvhetet, hanem egy üzleti cápát támogattok, ha bedőltök Kocsis András Sándornak, Gábor Györgynek és a Klubrádiónak. Lehet valaki kis hal, de önként azért ne ússzon be a nagy hal szájába!"

Talán az lehet a megoldás ezek ellen a rohadékok ellen, ha az ember kiválasztja a hiteles embereket és azok szavára ad.
Csontos János eddig nekem mindig hiteles ember volt.


tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. június 01. 19:26 | Sorszám: 65
Ide is be kell tenni ezt a videót, sőt az atv figyelőbe is, mert mit is ír beharangozónak az atv?

"Nyugdíjtitkok: százezrek nyomorognak Magyarországon?"



"Titok".
Már jó!
Ami titkos, az kelti fel leginkább a magyar tahó érdeklődését.
Aha! Ezek már megint csalnak, mutyiznak, titkolódznak, lenyúlják a pénzünket (amihez persze a legtöbb tahó egy buznyákkal sem járult hozzá, annál szívesebben törli a pofájába másnak....)

Százezrek nyomorognak + nyugdíj....így együtt.....

De ha az ember végig hallgatja a szöveget (de ki hallgatja végig?), akkor abból az jön ki, manapság a nyugdíjasok éppen aranykorukat élik, jobban élnek, mint a tényleges minimálbéresek. (Mert ugyebár ebben a 10 milliónyi nagyon tisztességes emberből (mínusz a politikusok, akik természetesen egytől egyig hazudozó, lopós, nyomorult pribékek en bloc) álló országban szinte mindenki minimálbérre van bejelentve, csakhogy nem abból él.)

No és a végén az a kedves kis kérdőjel, imádom.
Nem, mi nem állítottuk, mi csak kérdeztünk.....

Manipuláció ezerrel.

Rohadjatok meg!



http://www.atv.hu/videok/video-20160531-nyugdijtitkok-szazezrek-nyomorognak-m ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 27. 23:19 | Sorszám: 64
Óh, micsoda fotó!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1628643870794432&set=pcb.162865089746 ...

Vissza Molnár Lajost és Hordágy Ágnest!

Akkor voltak itt a szép idők!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 27. 23:11 | Sorszám: 63
Mariska és Fecó együtt a lenini úton:

http://magyaridok.hu/belfold/gyurcsany-es-sandor-maria-egyutt-tuntetett-varba ...

dejszen
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. március 11. 18:54 | Sorszám: 62

Csak azért ide, mert ez a cím is egyfajta manipuláció.

"Sokkoló képeket csempészett ki Észak-Koreából egy fotós"

http://www.hirado.hu/2016/03/11/sokkolo-kepeket-csempeszett-ki-eszak-koreabol ...

A fotós oldala: http://m1key.me/photography/ostensibly_ordinary_pyongyang/

Valahogy nem sokkoltak a képek... Talán bennem van a hiba...

Mondjuk az érdekes, hogy 5. emelet nincs:

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 05. 07:24 | Sorszám: 61
Ez mindent elmond.

Idézet:
A híradó nem Zuschlag Jánoshoz fűződő viszonyáról kérdezte Pukli Istvánt. Arra voltak kíváncsiak, hogy miért tartotta gyomorforgatónak, hogy az M1 stábja megkereste szüleit.


Már azt sem értik, miért csúnya dolog egy közszereplő családtagjait zaklatni.
Illetve, néha tudják. Pl. a miniszterelnök lányát tilos emlegetni.
Ja, az más.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 05. 07:16 | Sorszám: 60
Napok óta két állandó blokkja van a köztévé híradójábnak.
1. Pukli és felmenői, újabban már lesüllyedtek a "ki kezdte" óvoda alatti szintjére
2. A Jobbik polgármesterei, egyiknek több állása van, a másiknak nincs diplomája (azt állította: JÁRT két főiskolára is, és ez igaz is, azt sosem mondta, hogy el is végezte őket)

Mindez kb. negyed órát elvesz a műsoridőből, és egyre többet, mert minden nap bejátsszák az összes előzményt. Na most ez lenne a közszolgálatiság? állami pénzből? Nem is annyira a céllal van baj (lejáratni mindenkit, aki nem betájolt), hanem a módszerekkel: izzadságszagú, nyögvenyelős, tisztára pártállami módszerekkel dolgoznak.
Late Devonian
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 05. 01:48 | Sorszám: 59
"Pukli levélben tette helyre a köztévét
Hutter Marianna, 2016. március 4., péntek 22:12

Pukli István, a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója ellen most az állami média indított támadást
Vitatott módon foglalta össze az állami televízió híradója azt az interjút, amit Pukli István, a pedagógustiltakozás egyik vezéralakja adott az állami médiának. A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) lapunk kérdésére visszautasította, hogy hírhamisításról lett volna szó.

Tízperces interjút készített az M1 csütörtökön a Teleki Blanka Gimnázium igazgatójával. Pukli István azzal a feltétellel nyilatkozott, ha élő adásban közvetítik szavait, elkerülve ezzel azt, hogy manipulatív módom vágják meg a felvételt.

Ehhez képest az esti Híradóban különös összefoglalót adtak le. Az állami televízió riportere még az interjú alatt felvetette Puklinak: a lavinát ő indította el azzal, hogy „kitálalt” családja múltjáról. (Pukli István a múlt héten a Klubrádióban mondta el, hogy ávós volt a nagyapja, a testvére pedig drogügylet miatt ül börtönben – a szerk.) Az igazgató erre úgy reagált: „Ez egész egyszerűen nem igaz, nem én indítottam el lavinát, azzal indult el a lavina, hogy egy információt belebegtettek, és egy börtöntölteléket (utalás Zuschlag János börtönviselt politikusra, aki a napokban a TV2 hírműsorában próbálta lejáratni Puklit – a szerk.) szakértőként meghallgattak. (… Innentől kezdve nem hiszem, hogy bármilyen módon is én indítottam volna el ezt a lavinát.” A hírműsorban azonban csak annyit idéztek a válaszból, hogy nem ő indította a lavinát, utána pedig bevágták a rokonaira vonatkozó klubrádiós nyilatkozatát. Ezzel a nézőkben az a kép alakulhatott ki, hogy Pukli István nem mondott igazat."
http://mno.hu/belfold/pukli-levelben-tette-helyre-a-koztevet-1331752
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 23. 12:23 | Sorszám: 58
Orwell már 1949-ben kiadta az 1984 c. művét, ami ugye disztópia, vagy antiutópia.
Erre jön ez a Jurij Bezmenov (volt KGB ügynök)1983-ban és ebben az előadásában tisztán igazolja Orwell 35 évvel korábbi vízióit, gyakorlati tapasztalatokkal kiegészítve!
Hosszú, de érdemes végighallgatni! Hozzáteszem, hogy 2 éve került fel a netre és mindössze 6800 körüli megtekintése volt! Ez tisztán igazolja a mondanivalóját!
https://www.youtube.com/watch?v=b3OGLQvWqhc&feature=youtu.be

Ja, nem kérem a "komcsi volt, hazudik", "köpönyegforgató", "szél ellen nem pisál", "mennyit szakított ezért" hsz-eket.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 22. 12:14 | Sorszám: 57
A te szótáradban ezek szerint akadémikus= sosem mondhat ostobaságot, politikus= csak baromságot mondhat.

Én utálom az ilyen eleve elrendelést. Szerintem van ostoba akadémikus és okos politikus és FORDÍTVA is igaz !!!!

"Mindenkit utálsz, AKI SZAKÍT A POLGÁRI OLDALLAL." -írod.

NEM.

Azokat utálom, akik nem tudnak tisztességesen, hepciáskodás nélkül távozni.

Miért jössz állandóan a pesti srácokkal? Onnan meríted a tudásodat?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...