01:45:42
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A választás következményei
... Elejére 1. lap 
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. június 22. 15:03 | Sorszám: 67



Zuhan az MSZP: ki tudja, hol áll meg?
Somogyi Marcell / 2015.06.22., hétfő 14:09 /

Tartósan gödörbe került az MSZP, derül ki a közvélemény-kutatók eredményeinek összevetéséből. A teljes népesség körében – a Fidesz–KDNP egyértelmű elsősége mellett – a Mediánnál májusban 8, a Nézőpontnál 7 százalékon állnak a szocialisták, júniusban pedig 9 százalékot mért nekik az Ipsos és 8-at a Századvég. Ugyanakkor a legfrissebb mérés, melyet most tett közzé a Századvég, azt is mutatja: az MSZP-nek, a DK-nak és az Együttnek közösen még mindig csaknem ugyanannyi (15 százalék) támogatója van a teljes népesség körében, mint a Jobbiknak (16 százalék). Május elején arról faggattam a Heti Válasz két állandó elemzőjét, Mráz Ágoston Sámuelt és Török Gábort, hogy a Jobbik növekedése eltolhatja olyan modell irányába a magyar pártrendszert, amelyben – Lengyelországhoz hasonlóan – két nagy jobboldali erő verseng a kormányzásért?

Mráz arra emlékeztetett, hogy a magyar politika hagyományai mások, mint a lengyelé: „Nálunk – történelmi okokból – erős gyökerei vannak a társadalomban a baloldalnak, amely 2010-ben és 2014-ben sem volt jó állapotban, mégis meg tudta szólítani az aktív magyar szavazók 20–25 százalékát. Ez éles különbség a lengyel mintához képest, ahol a posztkommunisták az ötszázalékos küszöb határán vergődnek. De a teljes átrendeződés lehetősége ettől még nem zárható ki. Emlékeztetnék, hogy 2009–2010 előtt az volt az általános vélemény, hogy a magyar pártrendszerben – intézményi akadályok miatt – nincs esélyük új szereplőknek. Aztán kiderült, hogy két új formáció simán be tudott jutni a parlamentbe, két rendszerváltó párt pedig eltűnt a süllyesztőben” – hangsúlyozta a Nézőpont Intézet vezetője. Török ugyanakkor arra figyelmeztetett: 2018 még messze van. „A mai számok és folyamatok ismeretében annyit mondhatunk, hogy nagyjából ugyanakkora valószínűsége van a lengyel típusú, jobboldali kétpártrendszer kialakulásának, mint a háromosztatú szisztémának, vagy annak, hogy újra a Fidesz-központú centrális erőtér uralja a magyar politikát” – tette hozzá a Budapesti Corvinus Egyetem docense.

A Századvég mérése szerint egyelőre a Jobbiknál sem látszanak a lengyel modell kialakulásának feltételei: február–március–április–júniusban 16–17–17–16 százalékon álltak a teljes népesség körében, míg a Fidesz–KDNP-t 30–28–27–30 százalék támogatta ugyanezen időszakokban.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 22. 11:55 | Sorszám: 66
Júniusban, csaknem fél év után újra nőtt a kormánypártok támogatottsága, a Jobbik vált a legnagyobb ellenzéki erővé, a baloldal egésze nagyjából stagnált, az MSZP támogatottsága 2015-ben folyamatosan csökkent - olvasható a Századvég Alapítvány legfrissebb közvélemény-kutatásáról készült összefoglalóban.

A kutatás eredményei szerint jelenleg a teljes népesség körében harminc százalék adná szavazatát a kormányzó pártokra. Második helyen a Jobbik áll tizenhat százalékos támogatottsággal, a korábbi baloldali összefogás pártjai közül pedig az MSZP a legerősebb, nyolc százalékkal. Az LMP-re jelenleg a megkérdezettek hat százaléka voksolna. A Demokratikus Koalíció támogatóinak aránya öt százalék. Az Együtt "szinte eltűnt a térképről", a felnőtt lakosság két százaléka támogatja.
A felmérés arra is rámutat, hogy júniusban a megkérdezettek harminckét százaléka vallotta magát bizonytalannak, illetve zárkózott el pártpreferenciája közlésétől.
A biztos szavazó pártválasztók körében a Fidesz-KDNP jelenleg 40 százalékon áll. Ebben a közegben is a második a Jobbik (27 százalék), amit az MSZP 15 százalékkal követ, a DK 8, az LMP 6 százalékon áll a biztos szavazók körében, míg az Együtt ebben a körben is 2 százalékon áll.
A Századvég megállapította: a jobboldali politikai konjunktúra változatlan. A magyar felnőttkorú lakosság 46 százaléka támogat jobboldali pártokat (Fidesz-KDNP és Jobbik), míg baloldali-liberális pártokat 15 százalékuk (MSZP, DK, Együtt). Ez a különbség még sokkal markánsabb a biztos szavazók körében: itt a jobboldali szavazók aránya 67, míg a baloldali blokké 25 százalék.
A Századvég közvélemény-kutatása két olyan pontot talált, amelyben a magyar választók döntő többsége a kormány mellé állt az elmúlt hónapban: ez a bevándorlás kérdése és a személyi jövedelemadó (szja) csökkentése.
A felnőttek 74 százaléka vár el szigorúbb bevándorlási szabályokat. Eközben mindössze 21 százalék tartja megfelelőnek a fennálló viszonyokat, 5 százalék pedig nem tudott véleményt alkotni.
Az szja 2016-os csökkentését a megkérdezettek 71 százaléka támogatja, 23 százaléka ellenzi, 6 százaléknak pedig nincs véleménye.
A megkérdezettek több mint kétharmada (65 százalék) továbbra is azt várja a Fidesz-kormánytól, hogy töltse ki a négy évet. A válaszadók 33 százaléka gondolja úgy, hogy a kormánynak távoznia kellene.
A Századvég június 10-e és 14-e között végezte a mérést ezer felnőttkorú ember telefonos megkérdezésével.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/28427/Szazadveg_Ujra_erosodott_a_FideszKDNP#sthas ...
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 20. 15:50 | Sorszám: 65
Miért pont én? Szerintem inkább te szorulj rá!
Jethro
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 20. 06:10 | Sorszám: 64
Szerintem ha úgy adódik, szorulj Tapolcán kórházi ellátásra. Az lesz aztán a nagy mulatság.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 17. 22:26 | Sorszám: 63
A Rigl gyerek már ki is fakadt, hogy miért nem bővítik már a tapolcai kórházat......
Szerintem álljon össze a választóival és bővítsék.
Jethro
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 17. 20:11 | Sorszám: 62
Hála istennek, remélem, még maradnak pár ciklust.

"Riasztó állapotban van az állam, nagyságát, mozgásképtelenségét és az elnehezültségét - a magyar szó, hogy elnehezült valaki vagy elnehezült valami jól adja vissza - és azt mondják a mi munkatársaink, illetve azt tanácsolják nekünk, hogy három-négy dologhoz próbáljunk hozzányúlni: az egyik az adóeljárásrend, nem az, hogy mennyi adót kell fizetni, hanem hogyan kell adózni: ugye a söralátéttől most már egy sörgyárig jutottunk, ami szükséges, mert a söralátét olyan messze van, hogy inkább egy sörgyár nagyságú egy alátét adóbevallás"
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 15. 09:40 | Sorszám: 61
Stabilan vezet a Fidesz–KDNP
2015. június 15. hétfő 06:04

Napi Gazdaság Online

Továbbra is biztosan vezet a pártok versenyében a Fidesz–KDNP a Medián, a Nézőpont Intézet és az Ipsos legfrissebb eredményei szerint – derül ki a Közvélemény-kutatók.hu havi kutatási összefoglalójából. A biztos szavazó pártválasztók (Medián, Ipsos), illetve a potenciális szavazók (Nézőpont) körében is valamennyi felmérés a kormánypártok vezető pozícióját mutatta. A Mediánnál a legmagasabb a kormánypártiak aránya (44 százalék), de nem sokkal marad el ettől a Nézőpont és az Ipsos adata sem (39, illetve 38 százalék).
A Jobbik ebben a körben 24-28 százalékos sávban mozog, őket az MSZP követi 12-15 százalékos támogatottsági aránnyal. A DK szavazói kifejezetten aktívnak tekinthetők, jelen állás szerint 9-10 százalékot érnének el a választáson. Az LMP vélhetően meghaladná a bejutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt, viszont az Együtt és a PM biztosan nem jutna be a parlamentbe.
A teljes népesség körében a Medián és a Nézőpont Intézet statisztikai értelemben azonosan 27, illetve 28 százalékra méri a Fidesz–KDNP népszerűségét. Ettől eltérően az Ipsos a teljes népességen belül csak 20 százalékos támogatottságot mutatott ki a kormánypártok esetében. A második legerősebb párt a Jobbik, 15-16 százalékos táborral, őket követi a támogatottságából veszítő MSZP, amelyet jelenleg a választók 7-9 százaléka támogatna. A DK és az LMP továbbra is fej-fej mellett, a 4-6 százalék közti sávban mozognak, míg tőlük nagyságrenddel lemarad az Együtt, a PM pedig ebben a körben csak a Mediánnál és a Nézőpont Intézetnél éri el az egy százalékot.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 03. 14:24 | Sorszám: 60
Májusra visszaesett a tapolcai időközi választást követő ellenzéki lelkesedés - állapítja meg szerdai közleményében a Nézőpont Intézet május 16-22. között, 1000 fő telefonos megkérdezésével készült reprezentatív felmérése alapján, amelyet a Heti Válasz megbízásából készítettek.

Visszarendeződés az április előtti állapotba

A Fidesz-KDNP támogatottsága a teljes népesség körében statisztikai értelemben nem változott, az áprilisi 28 százalék után ezúttal 27 százalékos a kormánypártok tábora. A Jobbikkal 16 százalék szimpatizál, ami 3 százalékponttal kevesebb az áprilisi 19 százaléknál. Az MSZP is 3 százalékpontot veszített, a párt tábora 7 százalékos. Az LMP vesztesége 2 százalékpont, ezzel 6 százalékon áll. A DK változatlanul 6, az Együtt – 1 százalékpontos veszteséggel – 2, a PM 1, az egyéb párttámogatók 2 százalékot tesznek ki. A rejtőzködők és nem szavazók aránya 23-ról 33 százalékra nőtt.

A teljes népességen belüli változások hibahatáron belüliek, inkább az erőviszonyok április előtti szintre való visszarendeződését jelzik.



A választási részvételükben biztos, potenciális szavazók a következőképp oszlanak meg a pártok között: a Fidesz-KDNP 39, a Jobbik 25, az MSZP 12, a DK 10, az Együtt 3, a Liberálisok 1, az LMP 7, az egyéb párttámogatók aránya 3 százalék. Ezek az arányok az ellenzéki hívek aktivitásának csökkenése miatt változtak.

Forrás: Nézőpont Intézet és www.hvg.hu
.

Jethro
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. március 31. 20:24 | Sorszám: 59
Remélem, mindenki büszke az óvódás gyermekére és unokájára, hogy megtanulta ezt a szép verset.

Anyakönyvi kivonata van minden babának,
a lakcímekhez pedig lakcímkártyák járnak.
Ha nagy leszel és majd saját autót vásárolsz,
az átíratás miatt mehetsz az ablakhoz.

Pusztuljon a reakció egy szálig,
Éljen, éljen a Rákosi elvtárs sokáig!
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 30. 15:49 | Sorszám: 58
Országos kormányellenes tüntetés lesz áprilisban.A demonstrációkat civilek és a „demokratikus ellenzéki pártok" szervezik.



Április 19-én fellázad az ország a #KorrupcióKormánya ellen! – olvasható az esemény Facebook-oldalán. A felhívás szerint öbb mint 100 településen lesznek egy időben demonstrációk, „mert nem tűrjük, hogy kisajátítsák az államot és közös vagyonunkat fideszes bűnözők!" A tüntetések minden helyszínen délután 4 órakor kezdődnek.

A tüntetéseket „a demokráciáért tenni akaró civilek és demokratikus ellenzéki pártok szervezik".

Kiderült az is, hogy tüntetéssorozatot támogatásáról biztosította, és a civilek mellett a szervezésben is részt vesz az MSZP, a DK, az Együtt, a PM és a MOMA is.

A tüntetések célja - írják a szervezők -, hogy "a demokratikus ellenzék, a civilek és a jogosan felháborodott magyar társadalom megüzenje a korrupt hatalomnak: elég volt a Fidesz kormányzati szabadrablásából!"


mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 04. 12:25 | Sorszám: 57
Nem változott érdemben a pártok támogatottsága Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásának eredménye szerint, amelynek összegzését szerdán küldték el az MTI-nek.
A február 21. és 24. között, a Heti Válasz megbízásából, ezer ember telefonos megkérdezésével végzett felmérés eredményei szerint a teljes népesség körében a Fidesz-KDNP tábora változatlanul 26 százalék, míg a Jobbik 17, az MSZP 9, a DK 6, az LMP 4, a PM pedig 2 százalékos támogatói kört mondhat magáénak.

Az Együtt nem rendelkezett mérhető táborral, és a januári mérés óta egyik párt teljes népességen belüli támogatottságában sem történt 2 százalékosnál nagyobb elmozdulás - írták.

A választási részvételükben biztos potenciális szavazók körében a Fidesz-KDNP 42, a Jobbik 28, az MSZP 13, a DK 8, az LMP 5, a PM pedig 3 százalékon áll - közölték a kutatásról, amelynek részletes eredményeit a Heti Válasz csütörtökön megjelenő számában publikálják.

Az intézet egy hónappal ezelőtt publikált adatai azt mutatták, hogy megállt a Fidesz-KDNP támogatottságának csökkenése, stabilizálódtak a pártok közti erőviszonyok. A Fideszt akkor is a teljes népesség 26 százaléka támogatta, míg a Jobbik 17, az MSZP 10, az LMP 6, a Demokratikus Koalíció 5, az Együtt 1 százalékos támogatottságot mondhatott magáénak. A választási részvételükben biztos potenciális szavazók körében akkor a Fidesz-KDNP 40, a Jobbik 27, az MSZP 12, az LMP 8, a DK 6, az Együtt 4 százalékos táborral rendelkezett.

MTI
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 04. 14:09 | Sorszám: 56
Gyakorlatilag tökéletesen egyszerre jelentkezett szerdán pártpreferencia-mérésével a Nézőpont és a Századvég. Előbbi kiemeli, megállt a kormánypártok népszerűségvesztése, utóbbi valamennyi szimpatizánskör befagyásáról adott ki jelentést. A baloldalról és a Jobbikról érdekes dolgok körvonalazódnak.
A Nézőpont Intézet legfrissebb felmérése szerint megállt a Fidesz–KDNP támogatottságának csökkenése, stabilizálódtak a pártok közti erőviszonyok. Az intézet közleményében azt írta: a kormánypártokat decemberhez hasonlóan változatlanul a teljes népesség 26 százaléka támogatja. Az MSZP teljes népesség körében mért támogatottsága (a decemberi 7 százalék után) jelenleg 10 százalékos, a Demokratikus Koalíció támogatottsága e körben 5, az Együtté 1 százalékos. Az LMP 6, a Jobbik pedig 17 százalékos szimpatizánsi bázist tud felmutatni a teljes népesség körében, ami összességében szintén megegyezik a december végi kutatási eredménnyel – tették hozzá.

Simán veri a Jobbik az MSZP-t

A választási részvételükben biztos potenciális szavazók körében a Fidesz–KDNP 40, az MSZP 12, a DK 6, az Együtt 4, az LMP 8, a Jobbik pedig 27 százalékos táborral rendelkezik. A rejtőzködők és nem szavazók aránya a teljes népesség körében együttesen 33 százalék, amin belül 6 százaléknyi rejtőzködő elégedetlen a kormány munkájával – írta a Nézőpont Intézet.

A Nézőpont Intézet Heti Válasz megbízásából január 24. és 26. között, 1000 ember telefonos megkérdezésével, a 18 évesnél idősebb lakosságra, nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint reprezentatív mintán készítette közvélemény-kutatását.

Befagyott kormányoldal és ellenzék

A Századvég friss kutatása szerint nincs jelentős elmozdulás a pártok támogatottságában, a politikai piac zárt, a Fidesz őrzi első helyét a pártok versenyében, a mögötte álló szavazóbázis stabil.

Az ellenzéki pártok támogatottsága sem változott a választások óta, de folytatódott az aprózódás. Még az esetleges baloldali koalíciót feltételezve is magabiztos a kormánypárt első helye – tették hozzá a január 15–20. között készült kutatás eredményeit összegezve.

Hasonlóan állnak a Századvég dobogóján

A Századvég ismertetése szerint a Fidesz támogatottsága a teljes népességen belül a tavaly decemberi 29 százalékról 30 százalékra nőtt, a Jobbiké 14-ről 15-re, az MSZP-é 11 százalékon maradt. Az előző hónaphoz képest nem változott az LMP és a DK támogatottsága sem, előbbi 4 százalékon, utóbbi 3 százalékon áll. Az Együtt támogatottsága a teljes népességen belül 3-ról 2 százalékra csökkent. A bizonytalan szavazók aránya 34-ről 33 százalékra csökkent.

Kifejtik: a Fidesz a 2014-es országgyűlési választást hozzávetőleg 2,3 millió leadott szavazattal nyerte meg. A januári adatok azt mutatják, hogy a szavazókorú népességből hozzávetőleg 2,4 millió választópolgár szimpatizál a kormányzópárttal.

Biztosan nyerne a Fidesz most is

A kutatás szerint a biztos szavazó pártválasztók között a Fidesz támogatottsága a decemberi 44-ről 45 százalékra nőtt, a Jobbiké 22-ről 24 százalékra, az MSZP-é pedig 17-ről 18 százalékra. Az LMP támogatottsága 6-ról 5 százalékra csökkent, a DK-é változatlanul 4 százalék, az Együtt 2 százalékot veszített, így 2 százalékos a támogatottsága ebben a körben.

A kutatás szerint 2015 januárjában az emberek mintegy 43 százaléka ítéli jónak a kormány munkáját. Az elemzés szerint a válaszadók negyede gondolja úgy, hogy kritikákkal ugyan, de elfogadható munkát végez a kabinet (25 százalék), és csak 30 százalék azok aránya, akik szerint gyengén teljesít a kormány. Ez jelentős elmozdulás 2011-hez képest, mert akkor a kormány teljesítményét a válaszadók mindössze 30 százaléka ítélte meg pozitívan.

www.mno.hu
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 07. 15:37 | Sorszám: 55
Az induláshoz szükséges 500 ajánlás többszörösét gyűjtötte össze a Fidesz-KDNP jelöltje a február 22-i veszprémi időközi választásra. Az ajánlásokat szerdán adták le a választási irodán.

Némedi Lajos, miután átadta az aláírásgyűjtő íveket, újságírók előtt nyilatkozva köszönetet mondott a veszprémi és környékbeli településen élő embereknek a támogatásért. Kijelentette, folytatják az aláírásgyűjtést, mert a kampány során minél több emberrel szeretnének személyesen találkozni.

A jelöltek hétfőn kezdhették meg gyűjteni a választók ajánlásait az időközi választásra, melyet Veszprém megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében február 22-én tartanak. A voksolásra azért kerül sor, mert Navracsics Tibort, a választókerület fideszes országgyűlési képviselőjét november 1-jével uniós biztossá nevezték ki, így - mivel az uniós biztosi és a parlamenti képviselői mandátum összeférhetetlen - október 30-i hatállyal lemondott országgyűlési mandátumáról.

Az időközi voksolás 25 település választópolgárait érinti: szavazhatnak Bakonynána, Bánd, Csehbánya, Csetény, Dudar, Eplény, Hajmáskér, Hárskút, Herend, Jásd, Királyszentistván, Kislőd, Lókút, Márkó, Nemesvámos, Olaszfalu, Öskü, Sóly, Szápár, Szentgál, Tés, Úrkút, Városlőd, Veszprém és Vilonya választói.


www.hvg.hu
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 07. 10:30 | Sorszám: 54
Valójában most kezdődik 2015. A gyerekek iskolába mennek, az állásban lévők dolgozni. A hivatalok kinyitnak és így tovább. A katolikusoknak ugyan holnap is ünnep van, Vízkereszt, amit kedvemre valóan nem tettek át egy közeli vasárnapra.
Az ellenzék azzal riogat, hogy ebben az évben megbuktatja a kormányt. A felszínen csak a tüntetések látszanak, amelyeknek valójában nincs túl nagy jelentősége. Kormányt buktatni az utcán csak akkor lehet, ha a kormánynak rezeg ettől a gatyaszára. Ettől nem kell tartani. Az utcai tüntetéseken túl viszont megindult egy komoly lélektani háború. Rendszeresen kapok egyrészt roppant durva, trágár fenyegető leveleket és üzeneteket elektronikus úton. Börtönnel, halállal riogatnak, családtagjaimat is beleértik. Ezek persze némi sajnálatot váltanak ki az emberből: milyen keserves érzés lehet ilyen lelkülettel élni? A saját lelkük mocskát zúdítják ránk, s közben azt hiszik, hogy ezzel valami jót tesznek. Van azonban ennél rafináltabb levél is. Ez a lelkiismeretemre próbál hatni. Tényként kezeli a kormányra, kormányfőre szórt rágalmakat és arra próbál rávenni, hogy fordítsak hátat elsősorban Orbán Viktornak. Ezek a hangok arra a nyíltan is megfogalmazott elképzelésre hajaznak, miszerint a tavasszal a Fidesz maga fogja megelégelni a hazánkat zsákutcába, szakadékba vezető /a nem kívánt törlendő/ Orbáni diktatúrát és egy másik Fidesz vezetőt állít a kormány élére. Úgy érzékelem, hogy az ilyen támadások már nemcsak a közéleti színpadra fellépőket érik, hanem a civil polgárokat is. Minden lehetséges résbe behatolnak és a lehetetlent is megpróbálják, hogy a kormány mögötti egységet megbontsák.
A kormány persze kritizálható, olykor igen próbára teszi híveit. Nem tesz jót, hogy nincs vele szemben valós alternatíva. A parlamenti demokrácia versengő demokrácia. Ha a verseny irreális, akkor baj lehet. Akkor a kormányzó erő elkényelmesedik. Túlzottan bízik magában, s az elbizakodottság lemorzsolja a szavazótáborát. Jelenleg tehát ebben látom a legnagyobb veszélyt, nem a fenyegető levelekben, nem az utcai hordószónokok kétes értékű retorikájában és nem is a miniszterelnök elleni mocskolódásokban.
Azt szeretném, ha a Fidesz és a KDNP úgy szólítaná meg a polgárokat, hogy kiderüljön, felelősen és alázattal viseli a ráruházott hatalmat. Ne gondolja senki, hogy ez könnyű. Ellenfeleink minden gesztust kiforgatnának, félremagyaráznának és a maguk igazát látnák bennük. Jelenleg a legtöbb, amit például én tehetek, hogy leveleim olvasói értsék, mi zajlik körülöttünk.
Azzal a reménnyel vágok tehát neki 2015-nek, hogy ez így is van.
Barátsággal köszönt:
Surján László
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. december 19. 13:20 | Sorszám: 53
Önmagában a tüntetésekkel nem lehet erodálni a Fidesz-tábort – mondta lapunknak Kiszelly Zoltán politológus, aki szerint feltűnhetnek új pártok a politikai porondon, de ez a kérdés csak 2017-ben lehet érdekes. Úgy látja, a baloldali ellenzék továbbra sem alternatíva a választók számára.

Ugyanazt láthatjuk jelenleg, mint 2012-ben, amikor a Fidesz népszerűsége hasonlóan lecsökkent, de az ellenzék ebből nem tudott profitálni – mondta el a jelenlegi helyzetet elemezve Kiszelly Zoltán politológus. Hozzátette, az MSZP továbbra sem népszerű a választók között, akik még nem felejtették el az SZDSZ-szel való kormányzást, a neoliberális gazdaságpolitikát, amely nem vonzó. Az okok között említette azt is, hogy még mindig régi arcok vezetik a pártot, amelyet belső konfliktusok terhelnek és nem tud megújulni. A politológus szerint az olyan kis pártok, mint az Együtt vagy a DK – a baloldali kavalkád részeseiként – csak egymástól tudnak elvenni szavazókat, a bizonytalanok megnyerésére csak az LMP-nek és a Jobbiknak van esélye, mert bennük még nem csalódtak a választók. A radikális párt azonban látszólag elérte a plafont, így szintén csak megújulással tudna új választókat vonzani.

Kiszelly szerint van esély arra, hogy az eddigi pártok mellett újak jöjjenek létre és épüljenek fel. Példaként a Szolidaritást említette, amely először megpróbált a jelenlegi pártok fölé nőni, de miután ez nem sikerült, beálltak egy már létező erő mögé. Egy biztos: sokan pályáznak a most megjelent tömegre – szögezte le a politológus.

A tüntetéseken jelen levő új csoportok hátteréről Kiszelly elmondta: nyilván egy állam nem támogathat egy pártot, ám üzleti körök és érdekcsoportok igen. A hazai nagytőke például bejelentkezett Veszprémben, és ugyanúgy beállhat egy-egy jelölt mögé, mint egyes amerikai alapítványok. Arra a kérdésünkre, hogy mennyi idő lenne felépíteni egy új pártot, a politológus azt mondta, ezt elég a következő választások előtt, 2017-ben elkezdeni. Ha az embereknek „tele van a hócipője”, akkor szívesen szavaznak egy új alakulatra, erre számos nemzetközi példát láthatunk – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, ehhez persze jó téma és jó nevek kellenek. Arra, hogy egy ilyen párt kormányképes lenne-e, Kiszelly úgy válaszolt: ez már másodlagos probléma, először mindenki nyerni akar. Ezzel együtt úgy véli, hogy önmagában tüntetésekkel nem lehet erodálni a Fidesz-tábort, inkább a szegénység vagy a korrupció hangsúlyozása válthat ki ilyen hatást. A veszprémi választás ezért lélektanilag fontos: ha februárban a Fidesz nyer, új lendületet vehet tavaszra, ha viszont az ellenzék kerekedik felül, akkor ők.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/12740/Veszpremben_uj_lenduletet_vehet_a_Fidesz#st ...
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 12. 13:34 | Sorszám: 52
Az ügyek állnak, a DK-s polgármester szavazatvásárlásban ügyködik, és újra próbálkozik a meghiúsult kínai konténerváros megvalósításával, amely korábban lakossági tiltakozásokat váltott ki - állítja a kormánypárt választókerületi elnöke.


A XV. kerületi Fidesz szerint működésképtelen az önkormányzat, az ügyek állnak, a DK-s polgármester pedig szavazatvásárlással próbálkozik. László Tamás, a Fidesz választókerületi elnöke, országgyűlési képviselő pénteken azt mondta az MTI-nek, hogy Hajdu László rendre visszavonja az általa benyújtott előterjesztéseket, felfüggeszti a testületi üléseket, s lehetetlenné teszi az önkormányzat munkáját.

Felidézte, hogy a baloldali összefogás pártjainak hétfős frakciójuk van, a Fidesz-KDNP képviselőcsoportjában pedig tízen vannak. A Fidesz több tucat előterjesztést készített, és benyújtaná őket, ha felállnának a bizottságok, erre azonban még mindig nem került sor - tette hozzá, kifejtve: ezen testületekben képzelik a gyors és olcsó működést, miközben a polgármester négy alpolgármesterrel és "tanácsnokok hadával" dolgozna. Hat bizottság nevében és nagyjából azok hatáskörében is megállapodtak, azonban a visszavont javaslatok miatt azok ténylegesen nem jöttek létre.

László Tamás szólt arról is, hogy mindeközben a DK-s polgármester újra próbálkozik a meghiúsult kínai konténerváros megvalósításával, amely korábban lakossági tiltakozásokat váltott ki. A választókerületi elnöke azt mondta: Hajdu László ennek érdekében politikai korrupcióhoz folyamodott és azt ajánlotta több képviselőnek, hogy bármibe kerül az igenlő szavazata, teljesíti. Ezt a Fidesz nehezményezi és szembeszáll minden ilyen törekvéssel - jelentette ki László Tamás.

www.hirado.hu
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 04. 11:23 | Sorszám: 51
Patthelyzet Rákospalotán: Hajdu új választást szeretne

A DK-s polgármester elmondása szerint minden jogától megfosztják, a fideszes többségű önkormányzat még alpolgármestert sem volt hajlandó választani.
Patthelyzet alakult ki Rákospalotán- jelentette ki az ATV Start című műsorában Hajdu László.


A DK megválasztott polgármestere szerint kényelmes szerepet szánna neki a jobbikos képviselővel egy fős többséget alkotó fideszes önkormányzat, amely minden jogától megfosztja, csak be kell járnia a hivatalba, aláírni, hazamenni és felvenni a fizetését- magyarázta. Hajdu elmondta: a fideszes közgyűlési tagok az alpolgármesteri szavazáshoz a szavazólapot sem voltak hajlandók felvenni, pedig ő a nagykoalícióra, valamint két fideszes alpolgármester megválasztására is javaslatot tett. „Nem kívánnak együttműködni. Nem fogadták el az ajánlatomat, nem vettek részt a szavazásban, erre pedig törvény kötelezné őket, mert egy alpolgármestert kötelesek lennének megválasztani”- magyarázta az ellenzéki politikus.
Elmondta azt is, hogy a helyi fideszesek „az egy fő többséggel, amit a Jobbik biztosít számukra, úgy gondolják, hogy kívülről ők irányítanak, én pedig a polgármester leszek”.
Hajdu arról is beszélt, hogy most már szeretné, ha új választás lenne, mert szerinte olyan a közhangulat Rákospalotán, hogy egyetlen plakátot nem kellene kitennie, úgy is kétharmaddal nyerne, de pont emiatt a Fidesznek és a Jobbiknak nem lesz érdeke, hogy új választással próbálják feloldani a helyzetet- magyarázta.
atv.hu
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 18. 16:46 | Sorszám: 50
nagyon jól összefoglalja a helyzetet az alábbi cikk
http://mno.hu/jegyzet/orban-viktor-titka-1254053
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 17. 10:58 | Sorszám: 49
Borgáta most megválasztott vezetője túlélt egy fellebbezést, de az önkormányzat megalakítását nem várta meg.

Gőcze Zsanett független jelöltként lett a Vas megyei falu polgármester. 96 szavazatot kapott, a másik, szintén függetlenként induló Komlósi Tamás 51-et. Komlósi meg is támadta a végeredményt, mondván, hátrányosan érintette a választási esélyeit, hogy a választást megelőző hónapokban tömegesen jelentkeztek be Borgátára, a településhez tatozó Borgáta-fürdőre, állandó lakosként olyan magyar és külföldi üdülőtulajdonosok, akik korábban nem voltak a község lakói. Azt Balás Endre jegyző is megerősítette, hogy a megválasztott négytagú képviselő-testületbe három olyan képviselő került be, aki nemrég jelentkezett be Borgátára.
Komlósi fellebbezését a területi választási bizottság elutasította, mondván a bejelentkezések időben történtek, így a választás körülményei álláspontjuk szerint jogszerűek voltak. A határozat ellen bírósághoz lehet fordulni.
Gőcze Zsanett,a megyei napilap megkeresésére sem indokolta lemondását, de annyit megjegyzett: „a megválasztott képviselők nagy része a falu lakói számára sajnos ismeretlen".
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 16. 16:51 | Sorszám: 48
Tétényi Éva komoly hibát vétett
Sok érdekessége van a vasárnapi önkormányzati voksolásnak, az egyikről, Esztergomról még viszonylag kevés szó esett.
Vajon mi történt, hogy a 2011-12-ben még országos szerepvállalással is hírbe hozott Tétényi Éva elveszítette a polgármesterséget
egy politikai kezdővel szemben?
... www.flagmagazin.hu/politika/tetenyi_eva_komoly_hibat_vetett
... www.facebook.com/petra.laszlone?fref=nf
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 16. 15:42 | Sorszám: 47

... www.hir24.hu/poszt-itt-tompa-imre/2014/10/03/tompa-miert-pont-a-libsi-a-fomumus/
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 16. 14:48 | Sorszám: 46
A vasárnapi önkormányzati és nemzetiségi választás 96 eredményét támadtak meg csütörtök délig: 23 településen a polgármester-választás, 17 településen az egyéni listás választás, 16 település 49 egyéni választókerületében a képviselő-választás, továbbá egy megyei közgyűlés, valamint hat települési nemzetiségi választás eredménye ellen érkezett jogorvoslati kérelem – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.


A tájékoztatás szerint a következő települések polgármester-választási eredményét támadták meg: Kórós, Sumony, Biharugra, Kétegyháza, Mezőkovácsháza, Ózd, Mezősas, Recsk, Esztergom, Nógrádkövesd, Rétság, Zabar, Cegléd, Diósd, Kerepes, Tápiószele, Tákos, Dombóvár, Becsvölgye, Csörnyeföld, Rigyác, Zalaigrice és Zalamerenye.
Az egyéni listás választás eredményét 17 településen támadták meg: Sumonyban, Kétegyházán, Körösladányban, Sályon, Balinkán, Mezősason, Recsken, Kunmadarason, Rétságon, Csörögön, Inárcson, Nagytarcsán, Csörnyeföldén, Lispeszentadorjánon, Rigyácon, Zalaigricén és Zalalövőn.
Tizenhat település 49 egyéni választókerületében is van jogorvoslati kérelem a választás eredménye ellen, így Budapest XVIII. kerületében, Pécsen, Gyomaendrődön, Szarvason, Ózdon, Dunaújvárosban, Győrben, Mosonmagyaróváron, Szolnokon, Tiszafüreden, Esztergomban, Cegléden, Kerepesen, Pilisen, Vácon és Szombathelyen.
A megyei közgyűlések közül egyedül a komárom-esztergomi eredményét támadták meg. A települési nemzetiségi választás eredményével szemben hat helyen éltek jogorvoslati kérelemmel: Sükösdön, Egerben, Kerepesen, Bonyhádon és Zalaegerszegen a roma, míg Budapest VIII. kerületében az örmény választás eredményét támadták meg.
mackó
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 16. 12:07 | Sorszám: 45
Fletó piríttatta a hátsójukat, de ő maga is ég rendesen.
Egyelőre én nem látom, hogy ki gyengült az amúgy is halovány "erősségéből". Majd lerendezik egymás között, de legalább látunk pár csörtét. Ezek már ott olyan mély törésvonalak, hogy nem tudják a színfalak mögött tartani. Én nyilvános pofozkodásra számítok, csak a székemet, a sörömet és a kávémat viszem magammal a páholyba.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 16. 11:34 | Sorszám: 44
És akik oda küldték őket, vajon hová fognak kerülni?
Tegnap olvastam valahol,hogy az MSZP szerint az EGYÜTT-PM gyakorlatilag megszűnt.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 16. 11:25 | Sorszám: 43
Kérdés, hogy akik felültek a gázsütőre, most mit csinálnak? Tovább égnek, vagy lemásznak?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...