18:28:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Olvastátok? (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 08. 10:51 | Sorszám: 60
Ámde NE ÜRES LOCSOGÓ SZÖVEGELÉSSEL-HADOVÁZÁSSAL, hanem tettel-cselekedettel.
Mert azt mindenki meg tudja mondani hogy "ez nem jó az nem jó"! Dehogy mit s hogyan kell(-lene) TENNI ahhoz és azért, hogy "másképp" legyen azt már nem tudja megmondani sem Ön sem más.Ami nem azt jelenti, hogy valami marhaságot ne tudna mondani.Tud! De az amit mond, az TEJFÖLÖS LÓF..SZ SAVANYÚ UBORKÁVAL.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 08. 10:47 | Sorszám: 59
Tegyen arról, hogy ne 'így legyen!
keresztkem
alexander
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 07. 22:45 | Sorszám: 58


Csak úgy emlékeztetőül!(vagy inkább ébresztőül)

1989 óta:
Az államadósság 21 milliárd USD-ről 265 milliárd USD-ra nőtt!
Aranytartalékunk 62 t-ról 3 t-ra csökkent!
A nemzet lélekszáma 400.000-rel csökkent!
A létminimum alatt élők száma 900.000-ről 3.900.000-re emelkedett!
2004-2008 között hazánk nettó 5 millió euro támogatást kapott, miközben nettó 30 milliárd euró
jövedelem átutalást fizetett a centrum országok felé!
alexander
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 07. 22:38 | Sorszám: 57
Napok óta próbálok a NEON gázszolgáltatóval kapcsolatba lépni, ám hiába.
Hivás után az automata felmondja a menüt, azután a kiválasztott szám megnyomása után nem történik semmi. A menü egyik pontja, a személyes ügyintézésre történő időpont kérés. Ez az igazi 22-es csapdája, mert enélkül hiába megyek be a szolgáltatóhoz, időpont nélkül szóba sem állnak velem, ezt korábban már kipróbáltam, amikor egy üres székbe leültem egy ügyintézőhöz - a biztonsági őr azonnal felállított, fizikai erőt is alkalmazva...
nem folytatom, de végtelenül felháborított ez a semmibevétel.
Lám, működik a merjünk kicsik lenni bennszülöttként szülőhazánkban.
A züllés persze nem magától törénik, züllesztenek bennünket a tv sport műsorok elharapódzó handabandázói. Dörzsölt lejáratás folyik a "társutasok" részéről, szemérmetlenül és magyarfób rombolással.
Nem lep meg persze az sem, ha finnugristáznak az atv-ben, és máshol is az agymosodákban.
Szegény Eperlyes-szamóca jut eszembe, aki megkritizálta a fideszt a zsidó pajzs elharapódzó intrikái láttán.
Spotrklub Jágó-is műsorvezető ernyőjével intriál Winkler, Lévai vendégekkel.
Megjegyzem, év végén az untig reklámozott NLF amerikai műsorok mellett a sikeres magyar versenyekről is eshetett volna szó.
No, de a 2/3-dal Simon Laci meg sem piszkálta a bebetonozott magyarfób történelem és oktatás politikát, így aztán minden rothad tovább. Magyarfób ellenségeink élnek mint Marci a Hevesen és rombolnak és megmérgeznek minden értékünket.

AZ EMLÉKEZÉS EGYETEME

Mottó: 2014. a zs. befektetők perzsa vására

Már nincsenek magyar államférfiak,
Akik a hazáért életet adnak
Törpe akarnokok, hamis cselédek:
Törvényt hoznak, a rabosított népnek -
Stróman-párt manipulál éjjel-nappal,
Tele a padlás zsiresztény kacattal -
Apáink menekültek voltak egykor -
Mondja, kinek színes rongy a trikolor!
Magyar hitünk, nyelvünk, írásunk sem volt, -
Szól a nemzetáruló, Simon kolomp.
Haynau "Finnugrista," kazár népe,
Szemet vetett Atilla örökére –

Már nincsen magyarfób hazaárulás,
Mert kettős állampolgár szab regulát -
Vaskori polip köt bennünket gúzsba -
A mammonita, globalista druzsba –
Hunor és Magyar, lépj a Napkapun át,
Légy, aki uralja a Kárpát hazát!

Itt az idő, szabaddá lenni: Rajta!
Ne habozz már Magyar, állj végre talpra!

keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 07. 21:08 | Sorszám: 56
Pilinszky baráti kapcsolata Törőcsik Marival régebbre datálódik, mint a színésznő Maár Gyulával való, 43 évvel ezelőtt kötött házasságának kezdete.Annál is inkább, mert Pilinszky "A SZENT LATOR" című nagyon nagyformátumú verse alcímként a "Marinak és Gyuszinak" szöveget viseli.Aholis a "Gyuszi" akkor és ott még Törőcsik első férjét, "akkori férjét"; Bodrogi Gyulát jelenti--és még NEM Maár Gyulát.Annál inkább nagyrabecsülést érdemel Maár-nak Pilinszky iránti "cselekvő" tisztelete, mely Róla a Nagy Költőről készített utolsó, de Maár által rendezett, halála előtti--mármint Pilinszky halála előtti(!)--portréfilmben is "manifesztálóditt".
keresztkem
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 07. 18:22 | Sorszám: 55
Pénteken búcsúztatják Maár Gyulát
http://mno.hu/grund/penteken-bucsuztatjak-maar-gyulat-1203892

A végén egy videó Pilinszky Jánossal.
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 04. 20:48 | Sorszám: 54
Bemondta a retro tv? :-)
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 04. 20:34 | Sorszám: 53
http://www.juedische-allgemeine.de/article/view/id/17978

Ezekkel tényleg nem érdemes foglalkozni.
Minden peták kidobott pénz.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 04. 20:33 | Sorszám: 52
Nem szakadunk el senkitől sem.
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 04. 20:02 | Sorszám: 51
Gk átírás. Foglaltam időpontot, kiderül, hogy nem jó a szerződés, mert nincs rajta a km óra állása. Ok. Eladó felhajt, új szerződés, próbálok időpontot foglalni, egy hónapra előre nincs. Van ennek egy határideje, mert elvileg megbüntet az önkormi, ha nem írom át időben ezért telefonálok, hogy akkor most mi legyen. Azt mondják menjek be, ha valaki nem jön el a foglalt időpontjára, akkor foglalkoznak velem. Odamentem kétszer, hátha...
Várok, persze mindenki jön időre, aki foglalt. Négyen vannak az irodában, egy láthatóan halálra fáradt frusztrált nő, meg másik három, aki nem csinál semmit. Mondom nekik, hogy nemelehetnee, ha már esetleg van 10 percük.
De nem, nem és nem és nem. Az nem az ő dolguk.
De mondom, nem ez az érdekes, és pl. jogsi meg útlevél ügyben én is azt tapasztaltam, amit te, csak pl. az én ügyemben Tallinnban már be se kéne mennem.

Azért írtam meg, mert szinte szimbolikusnak látom az ellentétet: egy fejlődő (nem úgy értem, hogy 3. világbeli) ország, amelyik képes volt erre, mi meg ilyen középkori ostobaságokkal foglalkozunk, mint az alkotmány asztala. Ezért szakadunk le mindenkitől.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 04. 19:04 | Sorszám: 50
Lejárt a jogsim pár nappal ezelőtt.
Mondták, hogy csak "bélelt" személyivel lehet sorszámot kapni, ha azt akarom, hogy még aznap kapjak egy ideigleneset. A központiba mentem a Visegrádi százvalahányba. Semmi bélelt boríték. Kaptam sorszámot, várnom kellett, de senki nem cicózott velem. Lefotóztak, a nő még kedveskedett is, megkaptam a papírt.
Egy sorbanálló kioktatott, hogy bármelyik okmányirodában megcsináltathatom bármelyik igazolványomat. Ha akarom, akkor Piripócson is, ha van ott egyáltalán okmányiroda.

Úgy látszik nem egy városban élünk.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 04. 18:01 | Sorszám: 49
( http://tallinnban.blog.hu/2013/12/25/e-stonia
)
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 04. 10:22 | Sorszám: 48
Olvastam egy cikket az észt közigazgatásról. Mivel éppen pár hete volt egy nagyon kellemetlen élményem arról, hogy egy okmányirodában a látványosan nem dolgozó ügyintézők felháborítóan lekezelően és elutasítóan álltak hozzá egy egyszerű problémához, aminek következtében 3x kellett a munkából eljönnöm. És ez nem is volt a vége, de nem ez az érdekes, hanem hogy máshol ezt hogy csinálják.
Persze ott nem azzal tökölnek, van-e alkotmány asztala, hanem egyszerűen nem teljesen zokni agyilag a politikuselit.

"Okmányiroda, lakcímnyilvántartás, földhivatal, anyakönyvi ügyek, állampolgárság, bevándorlás, rendőrségi ügyek, iskolai beiratás, közjegyző, polgárjogi ügyletek (egy szerződést e-mailben is meg lehet kötni mert van elektronikus aláírás), egészségügy. Az összes leletem és adatom fent van a neten, ha meg akarom nézetni a vérképem egy ausztrál orvossal, letöltöm, elküldöm neki. Aztán hogy folytassam a sort, Észtországban elektronikusan zajlanak 2005 óta a helyhatósági választások, és elektronikus volt a legutóbbi népszámlálás is.
Szigorú törvény van arról, hogy minden velem kapcsolatos adat az én tulajdonom, nincs olyan, hogy külön kérnem kell, az én chipkártyás igazolványommal minden rólam szóló és a közigazgatásban meglévő információhoz azonnali hozzáférésem van. Nem kell semmiféle földhivatali papír, meg nullás papír, meg adóigazolás, hanem úgy mellékelem az e-mailben küldött beadványaimhoz ezeket közvetlenül letöltve az elektronikus rendszerről, mint amikor családi fotókat küldök a húgomnak a nyaralásról.
Csak igazolvánnyal lehet bankolni. Lehet anélkül is, akkor egy a bank által adott kódkártyával lépsz be, de ha nincs chipkártyás igazolványod, nem vagy senki, nem létezel, a bank maximum 200 EUR erejéig enged bármilyen tranzakciót csinálni. Magyarán szólva az elektronikus közigazgatás nem párhuzamos, lehetséges opció, hanem az egyetlen létező és elfogadott formája állam és polgára kommunikációjának. Nincs papír alapú párhuzamosság. Én itt még levelet nem kaptam. E-mailben értesít az egyetem, a rendőrség, a bank (a bank fel is hív, sokkal személyesebb mint nálunk, de ez azt hiszem azért van mert a bankszektor 80%-a skandináv kézben van itt), a bevándorlásügy, az önkormányzat. És amit e-mailben válaszolsz az hivatalos levél. Amennyiben az igazolványoddal írod alá. Az aláírás annyit tesz, hogy az első pin-kóddal azonosítod magad, a másodikkal megerősíted, hogy ezt a levelet te hivatalosan aláírod. Szerződés, bevallás, dokumentumok beküldése, adatlapok, minden mehet simán a neten."

"Az észt közigazgatás igen alaposan Mancikátlanítva van. Fájó kimondani, de kirúgták őket. Ahogy otthon is kéne. Helyettük most van mindenkinek chip-es igazolványa és megszűnt a hagyományos hivatalosdi és önkormányzatosdi, okmányirodásosdi és földhivatalosdi. Hogy kicsit egyértelműbben fogalmazzak. A valamikori tanácsok, nem úgy alakultak át, hogy ugyanaz a gárda kitette az önkormányzat táblát. Hanem abban a túlburjánzott az emberek életére rátelepülő hivatali formában MEGSZŰNT az egész. Jelentős megtakarításokat teremtve ezzel a költségvetés számára mellesleg.
Nem nagyon látni 35 évnél idősebb embert a közigazgatásban. Nincsenek ezek a jovális, elvtársból itt maradt, vállon veregetős urak. És a szemüvegkeretük felett jelentőségteljesen felpillantó, vállukon átvetett kosztümkabátban előterjesztéseket javítgató potentát feleségek, civilben szociális otthon igazgatónők. Számomra a közigazgatásnak ez a Magyarországon tovább élő hagyománya a kapun belüli munkanélküliség fehérgalléros verziója. A mai technológiai fejlettség szintjén semmi szükség nincs a hivatalok többségére és kiváltképpen nincs szükség arra a világra, amikor magukat mindig igen-igen elfoglaltnak és zaklatottnak mutató ügyintézők irodájának falán ehhez hasonló, viccesnek szánt feliratok vannak:"
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 03. 20:45 | Sorszám: 47
http://karpatiharsona.info/index.php?option=com_content&view=article&id=13435 ...

“Ha úgy élek, mint Krisztus tanácsolja, abból bajom nem lehet, akkor sem, ha nem igaz a feltámadás, de ha igaz és nem úgy élek, ahogy az evangélium tanítja, abból óriási nagy bajom lehet”.
/Neumann János/
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 02. 20:01 | Sorszám: 46
Lengyelországban egy lengyel mellett egy külföldit is az év emberének választottak, és ő Orbán Viktor:
http://www.gazetapolska.pl/29854-ten-ktory-podzwignal-wegry-z-kolan

"A cikk címe és a vastag betűs rész fordítása:
Aki felemelte a térdre esett Magyarországot
Napjaink Európájának sorsán gondolkozók számára Orbán Viktor nem csupán "csatár", hanem védői is, aki visszaadta azt a hitet, hogy a fokozódó federaliazáció felé közeledő, laicizáló Európában helye van a nemzeti államoknak, a keresztény kultúra gyökereinek, mi több, a saját ország érdekeivel való törődésnek."

(nem én fordítottam, lengyelül sem tudok...)

alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 26. 12:38 | Sorszám: 45
AZ EMLÉKEZET EGYETEME
2014 a zs. befektetők perzsa vására

Motto:
Már nincsenek államférfiak,
Kik a hazáért színt vallanak!


Törpe akarnokok, hamis cselédek:
Törvénykeznek a penetráns vigécek -

Stróman-párt manipulál éjjel-nappal,
Tele a padlás zsiresztény malaszttal -

Őseink menekültek voltak egykor -
Mondja kinek rongy a magyar trikolor!

Magyar nyelvünk, írásunk, hitünk sem volt, -
Szól nemzetünkről a liberál kolomp.

Haynau "Finnugrista" patkány népe,
Szemet vetett őseink örökére -

Vaskori polip köt bennünket gúzsba -
A mammonita, globalista druzsba -

Itt az idő, igazságot tenni,
Ne habozz Magyar, állj végre talpra!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 24. 16:33 | Sorszám: 44
http://hetivalasz.hu/uzlet/hosszu-hallgatas-utan-adott-interjut-71647

Milyen jó dolog is az, ha valaki belátja, hogy tévedett és ezt nyíltan fölvállalja. A sunnyogók soha nem vállalnak föl semmit.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 24. 08:49 | Sorszám: 43
A mai ballib ugyanis már ott tart, hogy a JÓCSELEKEDET--mint 'olyan--MEGSZŰNIK ANNAK LENNI, AMI(!), tudniillik JÓCSELEKDET(-nek), pusztán annak a körülménynek az okán, hogy azt mi, a keresztény-nemzetiek hajtjuk végre. Ennek folytán ma már el sem képzelhető olyan jó (vagy akár rossz) cselekedet is, amire a mai ballib NE KAPNÁ ELŐ A FURKÓSBOTOT!
Pusztán csak amiatt, hogy azt mi konzervativ-"jobbosok" csináljuk. Mert mint minden ember, persze nem vagyunk tökéletesek mi sem.Cselekedeteink végrehajtásában--de sokszor még kiötlésében is--van, lehet hiba , gikszer, sutaság, szervezetlenség, összehangolatlanság, netán átgondolatlanság is!De! A JÓINDULAT-nak a JÓSZÁNDÉKNAK a nyilvánvaló megléte esetén--mint ebben a 'hiltonos dologban is történt--ezeken a sutaságokon nem túl szerencsés beszédfordulatokon normális emberek túlteszik magukat, és meglátják a dolog POZITIV LÉNYEGÉT.Ballibék azonban nem itt tartanak.Nekik egy dologról elég annyi, hogy megtudják, hogy azt nem ők hanem a keresztény nemzeti jobboldal csinálta ÉS AKKOR AZ MÁR CSAK ROSSZ LEHET! Hááát! Ők ilyenek.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 24. 08:10 | Sorszám: 42
Gusztustalanúl durva és tahó stílben "húzza le a vizeslepedőt" az Index a Református Szeretetszolgálatról és Balog Zoltán miniszter úrról AZÉRT(?!), mert MERÉSZELTEK MEGHIVNI a HILTONBA(!?) 40 nagyon szegénysorsú gyereket--szerte az országból--egy kis karácsonyi megajándékozásra.Úgy lászik liberálgenyóék sszerint EZT SEM SZABAD-na nekünk! Alaposan útszéli hangon "megkapja a magáét" a gyerekeknek átadott szeretetcsomag is--melyet, 'Ó IDŐK, Ó TEMPORA: mertek Balogék "Nyilas Misi Pakk"-nak nevezni--HOGY NEM DŐL ÖSSZE A VILÁG EKKORA HATALMAS MEGALÁZÁS NYOMÁN!!?? És a cikkíró a nagy-nagy igazságosztó szeretetrohamos buzgalmában szükségesnek és helyesnek vélni jól leb..ni Balog Miniszter urat a "hülye beszéde" miatt--nopersze erre megy ki a főjáték.
Háááát! VALÓBAN A VÉGÜKET JÁRJÁK EZEK A BALIBEK...AZT HISZEM, azért van "kicsúszva alóluk a sámli"...ENNYIRE totálisan. SZERENCSÉTLENEK!
keresztkem
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 24. 01:54 | Sorszám: 41
"A csatorna hétfői közleménye szerint ProSiebenSat.1 cégcsoport december 23-án bejelentette, hogy "100 százalékos management buyout (MBO) révén" magyar tulajdonosnak, a TV-HU1 Kft-nek és a TV-CEE1 Kft-nek adta el a TV2-t is üzemeltető MTM-SBS Zrt-t. Az országos kereskedelmi csatornát és a portfolióba tartozó három kábelcsatornát Simon Zsolt, a TV2 vezérigazgatója és Yvonne Dederick, gazdasági igazgató közösen vették meg. A TV2-t is működtető MTM-SBS Zrt. a tulajdonosváltás után a korábban meghatározott stratégia mentén folytatja tevékenységét."
http://index.hu/kultur/media/2013/12/23/hivalatos_a_tv2_eladasa/
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 23. 14:36 | Sorszám: 40
http://www.hir24.hu/nagyinterju/2013/12/02/szeles-gabor-hiszek-az-ufokban-es- ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 23. 14:33 | Sorszám: 39
Ejnye-bejnye Széles úr! Hogy lehet valaki milliárdos ennyi sok tévedés mellett????
http://www.hir24.hu/nagyinterju/2013/12/02/szeles-gabor-2.-a-sztarok-nem-jats ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 20. 18:26 | Sorszám: 38
Függetlenűl attól, hogy ki "alkotta meg" ezt a SZER-t--Dr.Zacher vagy bárki--ha VAN, tehát valóban LÉTEZIK, akkor: A KÖZÖTTÜNK ÉLŐ, IGENIS VALÓSÁGOSAN ITT ÉS MOST ÉLŐ ÖRDÖG MŰVE!
Röhögjön ki aki akar, vagy mondjon bármit, nem érdekel.EZ AZ IGAZSÁG!
keresztkem
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 20. 12:17 | Sorszám: 37
"A Zacher Gábor aláírásával megjelent lenti lánclevéllel kapcsolatban a főorvos már 2009-ben elmondta az Indexnek: nem ő a levél szerzője, csupán a szöveg néhány pontja származik tőle.

„Valaki hallhatta tőlem egy előadásomon vagy a tévében, és ebből lehetett a levél. Nem szoktam ilyen pongyolán fogalmazni, és ijesztgetni sem szoktam, de a leírtak nagyjából megfelelnek a valóságnak”
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 20. 10:49 | Sorszám: 36
Na ezt osszátok meg minél többen hogy eljusson minden szórakozni járó fiatalhoz... Dr. Zacher Gábor toxikológus orvos felhívása Mindenki figyelmébe ajánlom! Van egy GHB nevű szer, színtelen, szagtalan, íztelen, festéklemosó szer, 3 000 Ft-ba kerül egy üveg, bárki szabadon megvásárolhatja boltban és rendelheti a neten. Pár csepp bármilyen italba csöppentve kb. 10 perc leforgása alatt teljes tudatkiesést okoz, néhány másodperc szédülés után ájulás. Hétvégi diszkókban a pohárba cseppentik, amikor nem figyel oda, összeesik, aztán a segítőkész közelben levők kiviszik és elrabolják. Vagy véglegesen, vagy csak a nemi erőszak idejére, ami nem erőszak, hiszen magatehetetlen az ember. Gyorsan kiürül a szervezetből, pillanat alatt teljes éberséggel tér magához, legfeljebb nem érti, hogy hogyan került az adott helyszínre. Embert lopnak a szer segítségével! Ma már előre preparáltan is használják, tehát az originál, vagy annak tűnő üvegbe előre beteszik. Pl. Pókerbarlangokban, a nyertest a csinos lányok meghívják egy üveg italra, aztán a toxikológián ébred ruházat, pénz, nyeremény, mobiltelefon nélkül. Védekezni nem lehet ellene, csak megelőzni: senki ne hagyja a poharát felügyelet nélkül! Ha üvegből iszik, a hüvelykujja legyen az üvegen! A társasággal érkezők, a társaságban levők ne hagyják magukra soha egyik társukat se! Adjátok tovább, minél több embernek!!!!!!! Dr. Zacher Gábor toxikológus orvos
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...