03:46:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Olvastátok? (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:40 | Sorszám: 284
A másik meg az, hogy a kerületi polgármesterek egy csomó kérdésben ellenérdekeltek a fővárossal.
Mintha a fidesz arra készülne, hogy nem az ő jelöltje lesz a főpolgármester, és a kerületi polgármesterekkel akarná a fölényét biztosítani.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:39 | Sorszám: 283
Idézet:
Bakát úgy távolították el, hogy egy új feltételt támasztottak a Kúria elnökével szemben


Érted? Nem ám a kinevezésekor, hanem majd a ciklusa közepén. Roppant elegáns.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:32 | Sorszám: 282
Abban egyébként igazad van, ha egyszer ennyi léhűtő jogász ül a parlamentben, akkor hozzanak már olyan jogszabályt, ami kiállja a próbákat.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:28 | Sorszám: 281
A főbíró azért is került eltávolításra, mert nem volt megfelelő hazai bírói tapasztalata. Ha jól tudom.

Bakát úgy távolították el, hogy egy új feltételt támasztottak a Kúria elnökével szemben: azt, hogy ötéves bírói szolgálati jogviszonnyal kell rendelkeznie. Ebbe az öt évbe viszont nem számított bele a nemzetközi bíróságon eltöltött idő (Baka 17 évig volt bíró a strasbourgi bíróságon).

Egyébként meg unom a sok szuperfüggetlen jogalkalmazói nyavalygást. Akiknek csak jogaik vannak, te rajtuk soha semmi nem kérhető számon, mert az ugye sérteni a függetlenségüket. Hát ki a *$ߤ×÷łŁ ruházta fel őket ilyen jogokkal?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:23 | Sorszám: 280
Én ezt a kerületi polgármesterek, a fővárosi közgyűlésben megoldást nem tartom jónak.

Mégpedig egy fontos okból, nevezetesen azért, mert a kerületek nagyon eltérő lakosságszámmal rendelkeznek.

Nehogymá' egy kis első, ötödik, vagy huszonharmadik kerületnek ( 20.000-30.000 lakos) ugyanannyi szavazata legyen, mint egy harmadik, vagy tizenegyedik kerületnek ( 125.000 145.000 lakos ).

Hogy adatokat ne kelljen keresni http://hu.wikipedia.org/wiki/Budapest_ker%C3%BCletei
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:11 | Sorszám: 279
Ez meg jó kis pénzébe kerül az adófizetőknek:
http://index.hu/belfold/2014/05/27/baka_strasbourg/

Félreértés ne essék, Baka kifogásaival nemigen rokonszenvezek, nade így eltávolítani valakit.....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 15:01 | Sorszám: 278
http://orientpress.hu/128962
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 02. 15:00 | Sorszám: 277
Megint győzni fog a demokrácia.
De előbb nézd meg ezt:

http://index.hu/belfold/2014/06/02/hatodjara_vedi_meg_a_fidesz_az_ugynokoket/
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 14:58 | Sorszám: 276
mi törpént?...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 14:55 | Sorszám: 275
Hát ez az új dolog a fővárosi önkormányzattal hogyan is van? Nem fekszi meg a betájoltak gyomrát?
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 08:19 | Sorszám: 274
http://www.hirek.sk/belfold/20140530151806/Ketnyelvusitett-kozlekedesi-tabla- ...
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 30. 11:33 | Sorszám: 273
GMI vitaindítója: Az AB szépen gyomron vágta a szólásszabadságot!Most már nem zsidózhatok,cigányozhatok,buzizhatok.?Ez príma.Amúgy nem vittem ezt tulzásba soha.Ha tilos akkor viszont azért is.Első az igazság kimondása .Azért mert nem akarunk ukrán féle gyilkolászási hullámot.Ha az igazságot,vagy ami a szívünket nyomja ,nem modhatjuk ki félő ,hogy nő az agresszió mint nyugaton. (facebook)
MTW írja: Ezek a Sajtostallérosok még az ALAPTÖRVÉNYT is kicsavarják? Gratulálok. Ellenőrzi ezeket valaki? Vagy elég egy haver telefonja nekik, ha nem tettszik valamelyik passzus? Kurvára elegem van már abból, hogy mindenféle jogász, bölcsész, tudós, aki képtelen egy kiflit és 10 deka párizsit venni a sarki boltban, belepofáz mindenbe. Tallérzabálók! Ez már nem az IDEIGLENES ALKOTMÁNYNAK CSÚFOLT, KOMMUNISTA RENDSZERBŐL ÁTVETT ROTHADT SALÁTA!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 27. 00:33 | Sorszám: 272
Nocsak, nocsak!
2010 előtt is utaltak pénzt haza a kint dolgozók és nem is kevesebbet, mint a borzalmas és populista Zorbán rezsim alatt....

http://www.penzcentrum.hu/karrier/dobbenetesen_sok_penzt_utalnak_haza_a_kulfo ...
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 23. 08:10 | Sorszám: 271
Egy Gyönygyösről származó kollégám osztálytársa volt a liberráltnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 09:42 | Sorszám: 270
2.)

Szerintem az Ágoston az nálunk valami sváb származékok neve. Úgyhogy én jó példája vagyok a "Kárpátmedencei Koktél" kisrassznak.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 09:34 | Sorszám: 269
Nem igazán értem, hogy mit jelent az, hogy: "Ágoston lány".
1.) Augusztina vagy Auguszta a neve? Vagy netán mondjuk:
2.) Ágoston Máriá-nak hívják?
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 09:31 | Sorszám: 268
No, én úgy tudom (vagy legalábbis eddig úgy tudtam): Fodor Gábor valóban gyöngyös-i, de ő is a Frankában érettségizett, nem csak Kóka. Persze jóval korábban, mert idősebb Kókánál.
Aztán lehet hogy tévesek az információim erről.
k.k.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 07:41 | Sorszám: 267
Kóka érettségizett a Frankában.
Gabriella Gyöngyösön végzett állami dignáziomban.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 22. 07:22 | Sorszám: 266
No! Az én anyai nagyanyám meg Ágoston lány volt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 21. 16:56 | Sorszám: 265
Szent "Guszti" valóban "jó firma" volt ifjúkorában.Szegény édesanyja, Szent Mónika egy fél életet átimádkozott azért, hogy fia javuljon meg és nem hiába.Amikor azután már Ágoston Milánóba került, akkor már erősen hatása alá került az akkori milánói püspöknek, a kiváló hitszónok, későbbi Szent Ambrusnak, miáltal "sinre került" az élete.Mindezt többek között azért is kell tudnom, mert én is István Ágoston vagyok, mivelhogy keresztapám Ágoston...volt.
Isten nyugosztalja!
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 21. 08:22 | Sorszám: 264
Éjféltől nem lehet fogni a Klubrádiót Gyöngyös térségében a 88,9 megahertzes frekvencián – közölte a rádió kedden az MTI-vel.
Mint írták, a frekvencián 2004 októberétől hálózatos együttműködési megállapodás keretében sugározták adásukat napi 20 órában. A médiaszolgáltatási jogosultsággal rendelkező Gyöngyösi Médiákért Alapítvány azonban kedden felmondta a Klubrádióval kötött szerződését és arról adott tájékoztatást, hogy éjfélkor lekapcsolja a Klubrádió adását és más műsort sugároz helyette – olvasható a közleményben.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 19. 23:12 | Sorszám: 263
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 19. 22:37 | Sorszám: 262
"Izraeli katonák jöttek 2006 őszén Budapestre"
http://index.hu/belfold/2013/04/25/stratfor_izraeli_katonak_is_reszt_vehettek ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 19. 08:14 | Sorszám: 261
Igaza van Isti bátyám. Maga Szent Ágoston is, ha fiatalkorát vizsgáljuk, semmi jel alapján nem volt későbbi szentként prognosztizálható. Hasonlóképpen ellenkező irányban is változnak az emberek. Piaristaként végeznek, aztán liberálisok lesznek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 19. 06:01 | Sorszám: 260
"Nem lehet az egyház büszke se Raskóra, se Kunczéra."
Nem is "büszke".Hozzátehetném még: Fodor Gábor is az esztergomi ferences gimnáziumban érettségizett, úgyhogy lehet(-ne) még tovább "fokozni az élvezeteket".
Tehát nem arról van itt szó, hogy az "egyház"--kis "e"-vel--dagadó kebellel emlegetné ezeket a gyermekeit.
Hanem sokkal inkább arról: a '90-es évek elején, ahogyan akkoriban mondták a "rendszerválzás hajnalán", sokan egyfajta biztosítékot láttak abban, hogy az 'ilyenek--úgymond--a "mi emberünk".És azután el köllött telnie egy bizonyos "kiokosodási időnek" ahhoz, hogy fölfogjuk, bizony ennyi nem elég ahhoz, hogy valóban a "mi embereink" legyenek.Ez a lényeg, s nem az, hogy az Egyház--a SZENTEKEN KIVÜL--kire "büszke" s kire nem.
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...