01:27:47
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Vasárnapi zárva tartás
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 18. 17:45 | Sorszám: 22
Na, asztat végképp nem értené az ember! Kocsma, vasárnap zárva?! Öngyilok bármely kormány részéről!
Persze az azért ölég nagy baj, hogy a klasszikus kocsmák manapság hajlamosak maguktól is megszűnni! Pl. itt nekem az 50 méterre lévő már vagy két éve lehúzta a rolót! Pedig milyen jó volt ott könyökölve teljesen idióta emberek teljesen idióta életfilozófiáját hallgatni! Komolyan mondom!
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 16:25 | Sorszám: 21
De ennek megint mi értelme? Felcsesztetni a népet, aztán visszavonni és magukat lealázni? Mint az internetadóval.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:41 | Sorszám: 20
Tessék, itt a Betanítottmunkások Országa:

A kutatók azonban a jövedelmi szegénységnél is súlyosabb problémának tartják a magyar társadalomszerkezet torzulását. A leszakadó szakképzetlen réteg már 2002-ben is 10 százalékponttal nagyobb volt Magyarországon, mint az EU-átlag, ez a különbség 10 év alatt 15 százalékponttal nőtt. Ennek megfelelően a felsőfokú végzettségűek, a vállalkozók és a menedzserek 13 százalékponttal kevesebben vannak, mint az uniós átlag, de lemaradásunk a visegrádi országokhoz képest is 10 százalékpont. Vagyis ma a magyar társadalom legsúlyosabb problémája a felső középréteg alacsony, és a leszakadó, szakképzetlen munkát végző rétegek magas aránya.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:36 | Sorszám: 19
Ehun'e:
http://onkormanyzatiklub.hu/elemzesek/7056-kiabrandito-kepet-fest-egy-uj-jele ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:34 | Sorszám: 18
A figyelmet meg sikeresen eltereltük a valódi problémákról. Minap reggel a Krónikában a Kereskedelmi és Iparkamara vezére (ők pedig most erősen kormánypártiak) kibökte, hogy Mo. egyharmada erősen elmaradott, hátrányos helyzetű régiónak számít.
A TÁRKI felmérését meg ideraktam már valamelyik topikba, az roppant elkeserítő.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 12:26 | Sorszám: 17
Szerintem pedig hamarosan ez is meg fog oldódni,mint annyi más korábban.
Megpróbálják,nem sikerül,vissza fogják állítani a korábbi rendszert...
De engedtek a KDNP-nek, az emberek látják a jó szándékot,de ha nem megy, hát nem megy!!!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 11:00 | Sorszám: 16
Ha az ember nem nagy áruházba megy vásárolni (élelmiszerre gondolok), akkor legalább 4-5 boltba be kell menni, hogy mindent megvegyen. kenyérbolt, parkolás, kiszállás, vásárlás, beszállás, húsbolt, parkolás....stb-stb négyszer-ötször. Egyikben nem tudsz kártyával fizetni, másikban nem fogadják a Bözsi-utalványt, mindenhol aprót kérnek mert nem tudnak visszaadni.
De vasárnap nem is mindegyik van nyitva, pl. a húsboltok nemigen. Márpedig nem nagy elvárás talán, hogy friss húst készítsél vasárnap.
Szóval, egyetértek, űberbaromság ez, ától cettig.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 10:47 | Sorszám: 15
Én néha egyszerűen nem tudom máskor megoldani. Aki napi 8+ órában dolgozik, annak a bevásárlás a hétvégére marad és nem mindig megoldható a szombat.
Anyám pl. menjen a Coopba, ahol minden kábé kétszer annyiba kerül? A nyögdíja kemény 40 ezer forint. Hétvégénként visszük autóval bevásárolni a közeli városba.

Szóval ez baromság. Mi számít, az elköltött pénzem, az nem kell? Komolyan, ez a legfontosabb Semjénéknek?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 10:04 | Sorszám: 14
Meg a hülyeséget!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 09:46 | Sorszám: 13
Ezen kívül még be kéne tiltani az éghető tejfölöspoharakat !!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 09:21 | Sorszám: 12
Tejet eleve nem kéne inni.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 18. 09:03 | Sorszám: 11
No milk to day - mehetsz a kisboltba minden további nélkül ! Gondolom a kisboltokban fog lecsapódni a haladéktalan vásárolhatnékok zöme. Mert hol másutt ?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 18:32 | Sorszám: 10
Engem nem érint.
Nem emlékszem mikor mentem utoljára vasárnap vásárolni.
Lehet, hogy sohasem voltam.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 17. 14:19 | Sorszám: 9
Engem személy szerint nem nagyon érint, mert én leginkább csak benzint veszek, és gondolom
a benzinkutak az atomerőművekkel esnek 1 kategóriába (vagyis ez nem számít vásárlásnak).
Azon ritka esetekben, amikor hirtelen kifogyott a hűtőszekrényemből a tej vagy az elem a
fényképezőgépemből, olykor-olykor bizony, bevallom, vasárnapi vásárlás vétségébe estem.
Emiatt viszont röstelltem magam és a pénztárnál ki is fejeztem a pénztárosnőnek a szabadkozásomat,
aki ezt (némi meglepődés után) jólesőn nyugtázta.
De mostmár hálistennek az effajta bűnözéstől intézményileg védve leszek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 13:50 | Sorszám: 8
Mer' a kiscica szőrös és nem borotválkozik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 13:17 | Sorszám: 7
No. Akkor miért tartják titokban a dolgozók előtt?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 13:14 | Sorszám: 6
Van.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 12:46 | Sorszám: 5
Nahát ezek a békaevők meg labancok tökhülyék, a vak is láthatja. Fingjuk sincs az unortodoxiához.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 17. 12:40 | Sorszám: 4
Miközben a Magyar Parlament a vasárnapi zárva tartásról döntött, Franciaországban éppen megszüntetik azt. A párizsi kormány gazdaságélénkítést vár a vasárnapi nyitva tartás bevezetésétől. A miniszterelnök szerint a forgalom élénkülése 1-2 százalékos GDP-növekedést jelenthet, a munkavállalók pedig másfélszeres fizetést kapnak a vasárnapi munkáért, ezért a lakosság többsége is támogatja az intézkedést. A francia kormány egy hete szavazta meg a boltok hosszabb nyitva tartását. A vasárnapi zárva tartás eltörlését tervezik Ausztriában is.


Menetrendszerűek a tüntetések a francia kormány ellen. A demonstrálók két éve gazdaságélénkítést követelnek a baloldali kormánytól. A jövő évi költségvetés reformjai közül a kormány szerint a vasárnapi nyitva tartás bevezetése lesz a leginkább pozitív hatással a munkahelyteremtésre. „Mindent meg kell tennünk a növekedésért. Ehhez lazítani kell az eddigi gyakorlaton. Javítani akarjuk azoknak a helyzetét, akik a saját munkájukból élnek. Pragmatikusak vagyunk, ez az oka, hogy engedélyezzük a vasárnapi nyitva tartást” – mondta a francia miniszterelnök még a múlt héten.

Korlátlan vasárnapi nyitva tartás ezután se lesz, a legtöbb bolt havonta egy vasárnapra nyithat ki. A turistaövezetekben viszont speciális szabályozás lesz érvényben, ott minden nyitva lehet hétvégén. „Nagyon örülünk a vasárnapi nyitva tartásnak. Az alkalmazottaink önként vállalhatnak vasárnapi műszakokat, másfélszeres bért kapnak. Az már csak bónusz, hogy az egésszel a vásárlók is jól járnak, mert szabadabban tudnak vásárolni – mondta egy üzletvezető.

A francia multik, bevásárlóközpontok évek óta lobbiztak a vasárnapi zárva tartás eltörléséért. Becslésük szerint ez éves szinten 10 százalékos élénkülést jelenthet a kereskedelmi láncoknak. „Az új szabályozás azoknak jó, akik a munkájukból élnek. Azok a férfiak és nők járnak jól, akik el akarják költeni a pénzüket, vagy csak a társadalom részének akarják érezni magukat. Természetesen a vasárnap ezentúl is a pihenésé és a családoké, ebből nem engedünk, de teret kell engednünk a munkavállalók- és a gazdaság igényeinek. A vasárnapi vásárlás bevezetése egy előremutató lépés az egész társadalom számára – mondta a francia gazdasági miniszter.



Az Európai Unió huszonnyolc tagországa közül kilencben korlátozzák a vasárnapi nyitva tartást. Franciaország mellett Ausztriában is tervezik a korlátozás eltörlését, illetve szűkítését mert az káros a gazdaságnak. Az osztrák iparkamara szerint a vasárnapi nyitva tartás nyolcszáz új munkahelyet és száznegyvenmillió euró pluszbevételt jelentene, csak Bécsben.


www.hirtv.hu
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 11:08 | Sorszám: 3
Nem plázázunk, a hétvégi bevásárlásaink túlnyomó részét pénteken intézzük. Szombat délelőttre a friss pékárúra és esetlegesen kifelejtett tételre korlátozódik, amit reggel 6 és fél hét között személyesen én követek el. A lányok egy évben talán két alkalommal hétvégére időzítik a vásárlási lázukat egy két kupon lobogtatása mellett, de egy szép szombati nap is bőven megfelel erre a célra.
Röviden: nekem semmi bajom ezzel, hisz nem érint. Viszont nem tartom helyesnek a fogyasztó részéről, mert egyfajta korlátozásnak tűnik, de szokás kérdése. Jónak tartom a kasszákban rabszolgáló részéről, mert nem kötelezhetik rá, hogy a családdal tölthesse az idejét vasárnap (többségében nőkről van szó). Jó dolognak tarom egy egészségesebb, családközpontúbb együttlét hosszútávú kialakításáért, de egy egészséges társadalomban ez szerintem nem lehet akadályozó tényező.

Még rövidebben: a társadalom értelmi- és érzelmi színvonalát szabályzókkal nem lehet befolyásolni. Ezért egy ilyen beavatkozás másra nem jó, mint egy pofonért átszaladni a szomszédhoz. Abban az esetben vállalható, ha a taslik sorozata valamiféle társadalmi- gazdasági- vagy politikai haszonnal jár. Egyelőre egyik létrejöttét sem látom.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 17. 11:05 | Sorszám: 2
Marhaság ez úgy, ahogy van. Még ha a kocsmákat záratnák be vasárnap, értené az ember.
De ennek, így, semmi logikus magyarázata nincsen.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 17. 10:53 | Sorszám: 1
1.) Nem örültem annak, hogy többen néha a "plázázást" vasárnapi FŐPROGRAMNAK tekintették, s valahogyan a lelkem legmélyén azt éreztem: NINCS EZ "IGY" RENDBEN! Ráadásul a kicsiket és a fiatalokat arra nevelte a korszellem, hogy--úgymond--"A VÁSÁRLÁS ÖRÖM", és milyen normális dolog "önfeledten" az ú.n. "ÁRUK" között tölteni az egész vasárnap délelőttöt, sőt hovatovaább "programozni" is ezt.Egyrészt.
2.) Másrészt viszont IRRACIONÁLISNAK sőt, TOTÁLISAN ÉRTELMETLENNEK gondolom a "kiirtását" a "kereskedelmi egységeknek" a vasárnap egészéből, egész egyszerűen praktikus megfontolásokból.
3.) Jómagam és egész családom vasárnap délelőtt járunk templomokba, amióta élünk: ez így volt már a szüleink életében is, igy van jelenleg is és valószinűleg így lesz a jövőben is--amíg csak élünk.Én többnyire egy "félnyolcas misének" nevezett misére járok zömmel és főleg--de nemcsak arra.Egyrészt van olyan amikor elalszom az arra való készülődést, van amikor fgeleségemmel elmegyek a többnyire 10-kor kezdődő protestáns istentiszteletre is, de olyan is van, hogy több misét is hallgatok egy vasárnap, különböző templomokban, a legkülönbözőbb okoból: ünnepi alkalmak, jubileumok, búcsúk, meghallgatni akart szentbeszédek szónoklatok stb...stb...
4.) Szumma-szummárum, leggyakrabban a 1/2 8-asra megyek a "jezsuitákhoz", s a mise után bemegyek a jezsuta templom tőszomszédságában lévő SPAR Szupermarkettbe, s veszek ezt azt amazt, többnyire HÚSNEMŰEKET: karajt, combot, fölvágottat, virslit, ilyen-olyan szalonnát.Mindezt a házunk közvetlen közelében lévő, általunk "kisboltnak" nevezett magánüzletben nem kapom meg.Főleg azért nem, mert minden fölvágott, szalámi,debreceni páros stb.., miegyéb, csak előrecsomagolt formában van meg, s az jóval kevesebb és jóval drágább.Úgyhogy EZÉRT és csak EZÉRT minket elég rosszul IS érint majd ez a bezárás.
5.) Annak ellenére is,hogy EGYETÉRTEK vele, és például vasárnap nagyáruházban nem vásárolok sem alsónadrágot sem cipőt, sem fritőzt vagy csavarhúzót.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 10:27 | Sorszám: 0
Érdekelne a véleményetek a vasárnapi zárva tartásról!
Engem személy szerint nem igazán hoz lázba, eddig is szombaton mentem vásárolni.
De megoszlanak a vélemények....
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...