00:36:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Csalók !
... Elejére 1. lap 
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 16. 17:03 | Sorszám: 14
folyt.köv. http://index.hu/gazdasag/2014/09/16/magyar_nyelven_szavaltak_szep_magyar_szov ...
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 16. 16:53 | Sorszám: 13
Őrület ... http://index.hu/gazdasag/2014/09/16/a_kormany_elismerte_az_allampolgarsagos_c ...
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 16. 16:52 | Sorszám: 12
http://index.hu/gazdasag/2014/09/16/a_kormany_elismerte_az_allampolgarsagos_c ...
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 15:06 | Sorszám: 11
A porral oltókat és a tűzvédelmi berendezéseket jöttünk ellenőrizni!” – ezzel a felszólítással jelentek meg ismeretlenek több megyei vállalkozónál is a közelmúltban, akiknél előbb „ellenőrzést” akartak végezni, majd mondvacsinált okokkal bírsággal kezdtek fenyegetőzni, ha nem vették igénybe busás összeg ellenében a szolgáltatásaikat.


Szolnokon több üzletnél is próbálkoztak a trükkös csalók, akik katasztrófavédelmi szakemberként, vagy a valóságban nem is létező tűzvédelmi cég munkatársaként mutatkoztak be.
– Nemrég nálunk is próbálkoztak – mesélte el lapunknak a csalási kísérlet történetét az egyik szolnoki kozmetikában dolgozó fiatal hölgy. – Éppen egy vendéget kezeltem, amikor három idegen – két férfi és egy nő – jelent meg az üzlet bejáratánál, magukat a tűzvédelem szakemberének mondva. Azt állították, be kell jönniük az épületbe, és ott ellenőrizni a tűzvédelmi berendezéseket, poroltókat. Azonban én nem engedtem be őket, mert nem úgy néztek ki egyáltalán, mint a tűzoltóság emberei, másrészt egy kozmetikában nem megengedhető, hogy egy kezelés során idegenek is jelen legyenek – mondta határozottan.


Némi ellenkezés után az ismeretlenek elmentek, de csak a következő üzletig, egy fodrászatig jutottak, mert ott ismét próbálkoztak.
– A másik épületben egy fodrászat üzemel, de ott sem sikerült átejteni az alkalmazottat – folytatta a fiatal nő. – Én úgy hallottam, az egész üzletsort végigjárták azon a napon, de nincs tudomásom arról, hogy bárhol is sikerrel jártak volna. Azt hittem, ezzel vége is az egésznek, amikor is csörgött a telefon, amelyben egy női hang a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság egyik tisztjeként mutatkozott be, és megengedhetetlen hangnemben közölte: súlyos bírságot fogunk megfizetni, ha nem működünk együtt azokkal, akik személyesen is ott voltak nálunk – mondta, majd gyorsan hozzátette, továbbra is gyanúsnak találta az esetet, így azonnal a katasztrófavédelem megyei igazgatóságához fordult.





– Felhívtam őket, és kerestem azt a személyt, akinek kiadta magát a telefonáló nő – folytatta. – Hamar fény derült a csalásra, mert kiderült az az illető hosszabb ideje szabadságon van, és az illetékesek azt is elmondták, ők nem végeznek ilyen módon ellenőrzéseke, illetve közölték, nem létezik tűzvédelem sem vállalkozásként, sem hatóságként. Az eseménysor itt nem ért véget, mert vélhetően a hatóság megtette a feljelentést, így pont a mai napon kell majd bemennem a rendőrségre vallomást tenni az ügyben – zárta szavait.
– Sajnos valóban csalók tévesztik meg a szolgáltatókat, vállalkozásokat Jász-Nagykun-Szolnok megyében – mondta el lapunk megkeresésére S. Tóth Anikó, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője, akinek többször is visszaéltek az elkövetők a nevével. – Nagyon meglepődtem, amikor az ügyfelektől érkeztek a hívások a szolgálati készülékemre, és arról érdeklődtek, mikor megyünk hozzájuk ellenőrzésre, ha már olyan arrogánsan beszéltem velük, illetve többen időpontot akartak módosíttatni. Természetesen azonnal megtettük a szükséges lépéseket, feljelentés történt a rendőrségen – mondta.

A szóvivő elmondta, a megye több pontján is megjelentek a csalók, ahol a katasztrófavédelem alkalmazottainak nevével visszaélve próbáltak megtéveszteni vállalkozásokat, személyeket. A visszaéléseket elkövetők egyelőre ismeretlenek, tettük oka feltehetően egyéni vagyonszerzés.
– Információink szerint több céget, telephelyet, üzletet hívott föl valaki, aki arról tájékoztatta az ügyfeleket, hogy hamarosan tűzvédelmi ellenőrzést tartanak a telephelyen, amelyhez bizonyos iratokat kell előkészítenie – folytatta a történetet a szóvivő. – Ezt követően több helyen jelentek meg magukat a katasztrófavédelem alvállalkozójának kiadó, tűzvédelemmel foglalkozó emberek, akik a tűzoltó berendezéseket, tűzvédelmi eszközöket adtak el, vélhetően jóval több pénzért, mint amennyiért ezek egyébként szakboltokban beszerezhetőek. A megyében egyebek között Szolnokon, Karcagon, Törökszentmiklóson, Kisújszálláson, Kunhegyesen jelentkeztek be ellenőrzésre, autószerelő-műhely, fodrászat, kozmetikai szalon, bútorüzlet, strand szerepelt a megtévesztett szolgáltatók listáján – tette hozzá az ügyről teljes körű tájékoztatást adó S. Tóth Anikó.
Ha ezekre ügyelünk, elkerülhető a baj

Több tanácsot is adott a katasztrófavédelem, amivel könnyen kiszűrhetőek a rossz szándékú megkeresések.
Így jó tudni, hogy a katasztrófavédelem munkatársai egyenruhában, igazolvánnyal, jelvénnyel felszerelve, megfelelő dokumentumok birtokában járnak ellenőrizni.
Az ellenőrzöttek kérjék el az igazolványt, jelvényszámot azoktól, akik a katasztrófavédelemre hivatkoznak!
A megyei katasztrófavédelmi szóvivő munkakörébe nem tartozik hatósági ellenőrzések szervezése.
Az igazgatóságnak nincs alvállalkozója, nincs megbízott szolgáltató cége, és nem vállal semmiféle szolgáltatást. Az igazgatóság munkatársai pedig semmilyen körülmények között nem kínálnak eladásra tűzvédelmi eszközöket, berendezéseket.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 14. 15:18 | Sorszám: 10
http://homar.blog.hu/2014/08/14/figyelem_visszatert_a_telefonkonyves_csalo_ceg
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 14. 11:10 | Sorszám: 9
Bartha Miklósné hívta fel figyelmünket az újra a kerületünkbe tevékenykedő, látszatmunkáért pénzt kérő csalókra.

„Figyelem! Pesterzsébet utcáit egy fehér mikrobusz (rendszáma: IHN-821) járja két munkaruhás fiatalemberrel, akik becsöngetnek házakhoz szennyvízakna-tisztítására hivatkozva. Érdekes módon csak az idős emberekhez mennek. Nincs náluk se megbízólevél, se igazolvány, a munkaruha is egy logó nélküli kantáros nadrág! Szerencsére figyelünk a szomszédokra, így pont meg tudtam akadályozni egy akciót. Az idős néni már majdnem a lakás bejáratánál volt, amikor átmentem. Kérlek benneteket figyeljünk idős szomszédainkra!”
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 13. 08:54 | Sorszám: 8

Ravasz betörők puhatolóznak? Átverős telefonok

Szomszédom gondterhelt arccal meséli az udvaron: szombat délelőtt több „érdekes” telefonhívása is volt. Először kedves női hang kereste a nyugdíjintézettől. A hölgy tudta a nevét, címét, az ajtószámot, majd megkérdezte, feltehetne-e néhány kérdést, mert decemberben a rászorulóknak plusz tízezer forintot adnak, és aki most válaszol, 8500 forintos Erzsébet utalványt is kap. Hát persze, felelte.


Jöttek a kérdések: hány éves, mennyi a rezsije, menyit költ gyógyszerre, hányan laknak a lakásban, van-e megtakarítása. Az utóbbi kérdést kissé indiszkrétnek vélte, de válaszolt; igen, van egy kevés, a temetésére tette félre, a pénzt bankban tartja, majd visszakérdezett: – Honnan is tetszik hívni? – mire a nő ingerülten megismételte, hogy a nyugdíjintézettől, és lecsapta a telefont.
A szomszéd furcsállotta, hogy ott szombaton is dolgoznak… Rá tíz percre megint csörgött a telefon. A lakhelye szerinti kerületi rendőrkapitányságtól reszelős férfihang érdeklődött, hívta-e őt telefonon egy hölgy a nyugdíjintézettől. Mondta, éppen az előbb, mire a férfi közölte: az a nő csaló, akit köröznek, ezért felvilágosításokért hamarosan felkeresi majd két rendőr. Rendben, mondta, és megkérdezte, egyenruhában lesznek? Civilben, volt a tömör válasz, de arra a kérdésre, hogy lesz-e náluk rendőrigazolvány, a férfi válasz nélkül letette a telefont.
Szomszédom ideges lett. Felhívta a kerületi kapitányságot, és mindkét hívásról beszámolt. „Jól tette, hogy szólt – mondták. – Mindkét hívás trükkös: abban az utcában, ahol ön lakik, nemrég több lakásba is betörtek, és jellemzően így puhatolóznak, mire számíthatnak.”
Amióta lakásom „nemesfémmentes övezet” lett, mert az összes ékszert elvitték egy hétfő délelőtt, minden telefonos invitálást elutasítok. Mi van, ha a betörők így akarják bebiztosítani magukat, hogy pont akkor ne legyek otthon? Néhány nap múlva a telefonszolgáltatómtól hívott egy barátságos férfi. Megkérdezte, nincs-e szükségem háztartási műszaki javításra (rossz hűtő, mosógép stb.), mert ezeket „hűségjutalomként” ingyen elvégeztetik. Mondtam, hogy nincs, s még aznap bementem a szolgáltatói irodába megkérdezni: valóban létezik ilyen „hűségakció”? Létezik bizony, mondták, tarifacsökkentés helyett így próbálják megtartani ügyfeleiket.
A hírt elújságoltam a szomszédomnak, aki sajnálkozott: másik szolgáltatóval áll kapcsolatban. Vagy már ő is mindentől megijed…?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 23. 13:04 | Sorszám: 7
A pénzbehajtók legújabb trükkjei:

http://www.penzcentrum.hu/hitel/itt_a_behajtok_legujabb_trukkje_fogalma_sem_v ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 22. 08:24 | Sorszám: 6
Az egész biznisz egy ember kezében van, aki szinte az egész évet külföldön nyaralással tölti – árulta el a Blikknek a csalásra épülő iparág egyik kiugró szereplője.

„A Dunántúlon él a férfi, aki az egész iparágat elindította, s a mai napig is kézben tartja. A szűk vezetőség tagjai hetente öt-hatmillió forint tiszta hasznot zsebelnek be" – mesélte el a Blikknek Gábor, aki elárulta, hogy a vezető ritkán tartózkodik Magyarországon, szinte egész évben nyaral. Gábor a szakmát hét évvel ezelőtt kezdte utaztatós termékbemutatókkal, ahol ingyenkirándulás és -ebéd volt a csali.

„Ez már rég nem dívik, ma már profi módon van felépítve minden. A callcenterben különböző telefonlistákból hívják az embereket. Az előadás kezdete előtt van tíz-tizenöt perc, amikor a beépített emberek szóba elegyednek a „palimadarakkal". Ők mérik fel, átverhető-e a vendég" – mesélte a termékbemutatós.

A beépített emberek infói alapján dől el, hogy kiket lehet beforgatni, ők kapják a mosolygós jelet. Aki egyedül él, van saját ingatlanja, és rokonai nem sűrűn látogatják, azt biztosan megpróbálják átverni.

„Nekem azért lett elegem, mert a cég, ahol dolgoztam, kifejezetten arra a pénzre hajtott, amit a nyugdíjasok a temetésükre tettek félre. Az előadók viszont meggyőzik őket, hogy a tízszeres áron értékesített termékekkel még nem kell a halálra gondolni" – mesélte Gábor.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 10. 12:38 | Sorszám: 5
Így kerülheti el, hogy lemásolják a bankkártyaadatait: http://erdely.ma/tudtech.php?id=166402&cim=igy_kerulheti_el_hogy_lemasoljak_a ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 12. 16:01 | Sorszám: 4
Úgy tudjuk: az áramszolgáltató előírására hivatkozva próbálja a terméket eladni az árus, aki állítólag még a készülék beszerelésének vizsgálatát is kilátásba helyezte. A cég szóvivője cáfolja a rendelkezést, s fokozott figyelemre inti a lakosságot.
Információnk szerint a szerződéskötéskor a szén-monoxidot jelző készülék nagyjából felét – közel 13 ezer forintot – kell kifizetni az árusnak, a fennmaradó részt – csaknem 16 ezer forintot – pedig szállításkor. Ennek várható ideje jövő február 10 és 20 között lesz.

Szakemberek szerint azon túl, hogy a készülék ára a piaci viszonyokat nézve rendkívül magas, a szállítási idő is extrém hosszú. A jelzett időpont ugyanis a fűtési szezon közepe, vége.






– Az E.ON-nak nincs ilyen előírása – közölte Varga Ivett, az áramszolgáltató szóvivője. Hozzátette: cégük nem vizsgálja azt, hogy van-e szén-monoxid figyelő, jelzőrendszer a fogyasztási helyen.
A szakember nyomatékosan felhívta a figyelmet arra, hogy ne dőljön be senki az ilyen megtévesztésnek. S ha valaki szén-monoxid jelző készülék vásárlását tervezi, érdemes előtte tájékozódni, hiszen ma már számos megbízható termék közül lehet választani kedvező áron.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 09. 15:29 | Sorszám: 3
Csalók jelentek meg, a TIGÁZ-DSO Kft. figyelmeztetése szerint a vállalat ellátási területén, akik a cég munkatársainak adják ki magukat, és így próbálják megkárosítani az ügyfeleket.



A társaság tudomására jutott információk szerint a csalók módszere az, hogy magukat TIGÁZ-dolgozóknak kiadva felkeresik a gyanútlan ügyfeleket, akiknek azt állítják, hogy minden gázfelhasználónak kötelező szénmonoxid-riasztó készüléket vásárolnia.

A helyszínen rögtön kísérletet tesznek egy több tízezer forintos nagyságrendű összeg begyűjtésére, de ha a megtévesztett fogyasztó nem tud ennyit adni, közlik vele, hogy kisebb összegű előleget is elfogadnak. Ezt követően későbbre ígérik az így leelőlegezett készülék kiszállítását; meséjük hitelességének alátámasztására még egy formanyomtatványnak tűnő pecsétes papírt is kitöltenek és aláíratnak az ügyféllel.

A TIGÁZ Zrt. és a TIGÁZ-DSO Kft. felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy sem munkatársaik, sem megbízott külső vállalkozóik nem vesznek át fogyasztási helyen készpénzt, a túlfizetéseket sem térítik vissza személyesen, illetve egyáltalán nem foglalkoznak szénmonoxidszint-érzékelők értékesítésével.

Egyúttal kérik azt is, hogy aki gyanút keltő körülményeket tapasztal, illetve az őt felkereső szakember nem igazolja magát arcképes TIGÁZ-os igazolvánnyal, vagy céges fejlécű megbízólevéllel és személyi igazolvánnyal, be se engedjék a kertbe vagy a lakásba, hanem forduljanak a területileg illetékes rendőri szervekhez, illetve jelezzék az esetet a vállalat ügyfélszolgálatán.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. november 21. 19:04 | Sorszám: 2
Így vernek át a szupermarketek
www.utajovobe.eu
A különböző nagyáruházak gyakran csábítanak minket akciókkal, melyekkel arra ösztönöznek, hogy minél többet vegyünk egy termékből, cserébe alacsonyabb egységárat ígérve. Egy kutatás azonban arra figyelmeztet, hogy ...
... http://utajovobe.eu/hirek/elelmezes/2042-igy-vernek-at-a-szupermarketek
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. október 29. 07:58 | Sorszám: 1
ORFK Kommunikációs Szolgálat
2012.10.18. csütörtök 15:40

A rendőrséghez több olyan állampolgári bejelentés érkezett, amelyek szerint internet használat közben egy elektronikus üzenetet kaptak a következő tartalommal: számítógépüket a rendőrség blokkolta, és ahhoz, hogy azt ismét használni tudják, 25 ezer forintot kell fizetniük az üzenetben megadott módon.

A rendőrség felhívja a lakosság figyelmét, hogy a rendőrség nem blokkol számítógépeket, amennyiben hasonló tartalmú üzenetet kapnak, azonnal tegyenek bejelentést a rendőrségen.

... www.facebook.com/groups/2011polgarikor/
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...