04:22:07
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Mit eszünk ma ?
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 18:59 | Sorszám: 1021
Hopp ezt elqrtam, nem kicsit, nagyon! Nem is akartam a képet betenni, csak a linket írtam be! Bocs!

Rendes Kis kartács tudna javítani esetleg?
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 18:57 | Sorszám: 1020
Az is lángos.
http://pctrs.network.hu/clubpicture/1/2/7/_/127472_49342.jpg

Érdekes, hogy mackó kartács is tócsninak ismeri, meg a gúgliban is ó-val írják a 796 képtalálat legtöbbjében. Én gyerekkorom óta rövid o-val és savanyúsággal ismerem.
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 18:55 | Sorszám: 1019
Rokonok.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 18:51 | Sorszám: 1018
Az a lángos, nem?
katáng
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 18:28 | Sorszám: 1017
A sajt sem rontaná el.
missmarple
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 06. 17:40 | Sorszám: 1016
Fokhagymával és tejföllel.

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 05. 19:47 | Sorszám: 1015
Én tocsninak ismerem. Reszelt krumpli (khm... burgonya ) olajban/zsírban sütve. A kolbász, kovászos uborka, esetleg cékla nélkülözhetetlen!
Nagyon bírom!
békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 04. 21:35 | Sorszám: 1014
Torkos csütörtök febr.18. - nem kéne valahol egy jót kajálni, találkozni ?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. január 26. 14:31 | Sorszám: 1013
Tegnap vacsora: tócsni. Egész finom lett. Mondjuk egy kis békési kolbász is volt mellé...
békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. január 26. 12:57 | Sorszám: 1012
Mai ebéd: hurka-törtkrumpli + hideg meggyleves (azt hiszem végleg átköltözöm ide...)
békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. január 10. 23:36 | Sorszám: 1011
Ma töltött dagadót csináltam (semmi faxni csak egy kis kaliforniai piros paprika+zellerzöld+vöröshagyma a zsömlébe+tojás persze) nagyon finom lett és kisebb krumplikat hámoztam, egészben mellétetettem a tepsibe - nagyon nagyon jó lett !
békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. január 06. 11:18 | Sorszám: 1010
Pulykaszárny+zúza+szív+ zöldségekből mára finom leves, holnapra rizseshús és még marad leves ! Nagyon kiadós.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2009. november 26. 20:54 | Sorszám: 1009
Az Egyesült Államok a világ harmadik legkövérebb országa


Az Egyesült Államok a világ harmadik legkövérebb országa, és az első tíz közé hízta magát Nagy-Britannia, Németország, Izrael és Horvátország is - olvasható a GlobalPost amerikai hírügynökség jelentésében. A szakemberek globális elhízási járványt emlegetnek, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a világon minden harmadik felnőtt túlsúlyos és minden tizedik kövér. A WHO előrejelzése szerint 2015-re az elhízott felnőtt népesség száma el fogja érni a 2,3 milliárdot, ez Kína, Európa és az Egyesült Államok együttes lakosságának felel meg. A WHO az úgynevezett testtömegindex (BMI) alapján sorolta be az országokat. A kilogrammban kifejezett testtömeg és a méterben mért testmagasság négyzetének hányadosaként számított 25-29-es BMI-értékű ember túlsúlyos, a 30-as vagy nagyobb mutató már elhízottságot jelent. Egy 165 centiméter magas személy például 68 kilogramm felett már túlsúlyos, 82 kilogramm felett pedig elhízott.

A világ két legkövérebb állama a Csendes-óceán szigetvilágában fekszik. Az Egyesült Államok úgynevezett önkormányzat nélküli területének számító Amerikai Szamoa lakosságának 93,5 százaléka túlsúlyos, a Kiribati Köztársaságban ez a mutató 81,5 százalék.

A 300 milliós Egyesült Államokban 66,7 százalék a túlsúlyos népesség aránya. Az 1960-as évek elején ez az érték még csak 24 százalék volt. Az amerikaiak azóta egyre híznak, és a folyamat folytatódik. Egészségügyi szakértők egyebek mellett az étolaj, a zsiradék és cukor túltermelésében látják a fő okot, amelyet az tett lehetővé, hogy a kormányzat az 1970-es évektől hatalmas mértékben kezdte támogatni a farmokat. Olcsóvá vált olyan termékek előállítása, mint a magas fruktóztartalmú kukoricaszirup, amely a feldolgozott élelmiszerek egyik leggyakoribb összetevője.

A kövérségi rangsorban a negyedik Németország 66,5 százalékos mutatóval, Európában a németek a legkövérebbek. Szakértők a sörfogyasztást, a zsíros ételeket, az ülő életmódot és nem utolsósorban a gyorsételek térnyerését okolják a jelenségért. Az ötödik Egyiptom (66 százalék), amelyet Bosznia-Hercegovina (62,9 százalék), Új-Zéland (62,7 százalék), majd Izrael (61,9 százalék), Horvátország (61,4 százalék) és Nagy-Britannia (61 százalék) követ. A világ legkövérebb embere, egy 444,5 kilós 48 éves férfi az angliai Ipswichben él ... http://gondola.hu/hirek/117769
békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2009. november 10. 14:19 | Sorszám: 346
A kontyalávaló édes és félédes nőknek való borokat is jelent. Egyébként van itthon: Boszorkányvér (vörös bor), Farkasvér (fehér bor, whykikrém-likőr és tojás-likőr (Salys), Curacao (rum), Limonchello (citromlikőr) - egyik sincs felbontva, mert ökör iszik magában
békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2009. november 10. 14:16 | Sorszám: 345
De van csak nem hordom !
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2009. november 02. 18:37 | Sorszám: 344
Nincs is kontyod!
Különben tudnád, hogy a kontyalávaló likőröket, bűzös, ragadós, ihatatlan édesborokat és hasonló kotyvalékokat fed!
békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2009. október 31. 22:21 | Sorszám: 343
Hétfőn jön a barátnőm a leendő férjével, sütök, főzök Menü : hideg előétel töltött dagadó krumplisalátával, világhírű grízgaluskámat egy kis zöldséglevesben fogom bemutatni, utána töltött káposzta + sok apróhússal gazdagítva (mert Apu nem szereti a töltöttkápit), desszertnek pedig zsömlés-véres és májas hurka (innen a békási piacról) és kvaterkázás közben finom fehér és vörös bor (amolyan igazi kontyalávaló )
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...