01:23:55
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Konstruktív kritika
Téma: Szavazás
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. április 26. 20:21 | Sorszám: 49
S.O.S. friss _Ki nyeri a népzenei Megasztárt?



A pusztinai származású, Kovács Feraru Krisztián vonalas telefonszámát, máig ne érkeztetett egyetlen szavazat sem. Mindez nem azért, mert nem szavazott volna senki, hanem azért mert a DunaTv tévesen jelenítette be. Mivel szavazási próbálkozásaimkor mindig csak egy foglalt jelzést hallottam a kagylóban, gondoltam "hû de jó, mindig szavaz valaki, ezért nem jutok sorhoz". Megtörtént ez vasárnaptól szerda 2007. április 25-ig.

A DunaTv közönségszolgálatot végzõ munkatárs megpróbált nyugtatni, de ez nem sikerült. Ezért megkértem nyomozzon egy kicsit. Meg is tette.

Ezért meg kérek mindenkit, aki eddig a 2929233 telefonszámon próbálkozott, tegye ugyanezt a 2929533 telefonszámon, mert ez Krisztián vonala. A hívás normál díjas! Mivel egy hét hátránnyal indul a szavazás, remélem valami megoldást kitalálnak a DunTv-sek, az esélyek kiegyenlítésére, vagy valami mást. Tisztességes lenne újra indítani a szavazást. De mi van, ha mégse indítják. Kérek mindenkit, jelezze, ahol tudja.



Tehát, a jó vonal: 2 9 2 9 5 3 3

Aki SMS-ben szeretne, az a 00 36 309492001 -re küldje el Krisztián nevét. Ez is egy szavazatnak számít és szintén nem emelt díjas.

A mûsorhoz fûzendõ észrevételeiket megtehetik itt:

mentor@dunatv.hu vagy a mûsor alatta a 4891700-as telefonszámon.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. március 02. 10:03 | Sorszám: 48
Akkor is. Legalább külföldről is befolyásolható egy választás.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. március 02. 10:01 | Sorszám: 47
#12 ?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. március 02. 10:01 | Sorszám: 46
Na, ezzel lehet a legsim'bban csalni...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. március 02. 09:59 | Sorszám: 45
A világ első online parlamenti választása


Észtországot nem csak Közép- és Kelet-Európa legkevésbé korrupt államának tartják, hanem az egyik leggyorsabban modernizálódónak is, s ezeket az állításokat most azzal bizonyítják, hogy a világon először ők tatottak online módon is parlamenti választásokat.

A március 4-én rendezendő referendum kapcsán tehát Ulle Madise, a nemzeti választási bizottság tagja büszkén nyilatkozhatta az AFP tudósítójának, hogy „Észtország világelső ezen a területen…”.

A 940 ezer választópolgár a vasárnap rendezendő választások előtt hétfőtől szerdáig adhatta le elektronikusan szavazatát, de az eredményre a hagyományos szavazás lezárultáig várni kell.

Természetesen sok bizalmatlan hang is megszólalt, s a kormánynak meg kellett hajolni a nyomás alatt, így lehetőség van arra, hogy ha valaki megváltoztatta a véleményét, vagy bármilyen okból visszavonná szavazatát, akkor ezt most vasárnap a hagyományos szavazási módon megteheti. Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelői természetesen ott vannak Észtországban, hogy a választások tisztaságát ellenőrizzék, ám ez az új rendszer őket is új kihívás elé állította. „Követjük a szavazás folyamatát az interneten, ám magába a szavazási rendszerbe nem tudunk belépni” – nyilatkozta az EBESZ egyik tisztségviselője. „De meg kell állapítanunk, hogy mennyire átlátható ez a rendszer, hogy képes-e biztosítani a korrekt és tisztességes szavazást” – tette még hozzá az ellenőr, majd kifejtette, hogy az ilyen típusú elektronikus szavazásnál hozzáértő szakember nélkül már nem tudják elvégezni a feladatukat.

A kritikus, bizalmatlanságot tükröző véleményekkel kapcsolatban Ivar Tallo, a tallini e-kormányzati akadémia igazgatója értetlenségét fejezte ki: „Az észtek nyugodt szívvel folytatnak pénzügyi tranzakciókat az interneten, online módon fizetik az adót, pénzt utalnak különféle számlákra. Akkor vajon miért ne bíznának meg az internetes szavazásban?” Jelenleg az észtek 82 százaléka már az interneten igényli vissza az adóját, s ennek a magas számnak az elérése hat évig tartott.

A 2005-ös önkormányzati választásokon mindössze körülbelül tízezer választó szavazott a neten keresztül, a tegnapi adatok szerint most 30 275-en választják ezt a módot, s ez a szám túlszárnyalja a várakozásokat, mert körülbelül húszezer e-szavazatra számítottak.

2005-ben a szavazatokat a polgárok egy már szinte mindenkihez eljuttatott ID-kártyával adhatták le. A kártya beillesztése után kóddal, digitális aláírással is meg kellett erősíteniük szavazatuk legalitását.

... http://gondola.hu/hirek/35222
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 08. 13:23 | Sorszám: 44
keri
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 08. 13:17 | Sorszám: 43
Igaz, igaz!
Milyen jól jött volna az a szavazatocska az eszdéeszecskének!
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 08. 13:15 | Sorszám: 42
beixeltem mindhármat!
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 08. 13:14 | Sorszám: 41
na ja, kár volt a Munkáspártra szavaznod!...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 08. 13:12 | Sorszám: 40
Szavazzunk!

1. Az összes ballib politikus és szavazó menjen a .....ba!
2. Politikai, nemi, etnikai és vallási megkülönböztetés nélkül az összes politikus menjen a .....ba!
3. Aki ilyen hülye kérdéseket kitalál, az menjen a .....ba!
keri
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 08. 12:42 | Sorszám: 39
6. má vótam - de minek...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 08. 12:19 | Sorszám: 38
5. má vótam
END
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 07. 11:50 | Sorszám: 37
4. még nem tudom

END
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 07. 11:48 | Sorszám: 36
Mikor mész szavazni?

1. délelőtt
2. ebéd időben
3. délután

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 07. 11:41 | Sorszám: 35
Mongy témát !
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 07. 01:08 | Sorszám: 34
A szavazást ne politikára hegyezd ki!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 02. 19:06 | Sorszám: 33
Azért én titokban reménykedtem benne, hátha le tudok leplezni 1-2 láncszavazót ...
szakall
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 01. 15:53 | Sorszám: 32
Nem tudhatjuk a mögöttes egyéni okokat, ilyen pedig ezernyi van. Lényeg, hogy a voksunkat le tudjuk adni.

OFF nincs vmi akvarista topicunk? a vitorlások lelegelik a növényeket, most látom csak, hogy itthon vagyok. ez téboly. csak úgy tépdesi a gaz levelét, amiből a boltos szerint a növény négyet-ötöt hoz egy évben. már ha igen jól érzi magát. agyrém. ON
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 01. 14:00 | Sorszám: 31
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. április 01. 11:53 | Sorszám: 30
Gondolod, h vonjuk le a következtetést ??
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 31. 23:02 | Sorszám: 29
No, most ez olybá tűnik, mintha fennakattunk volna a 'C' típusú átvilágításon...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 31. 11:57 | Sorszám: 28
A "2." szavazás:

Kérdés: "Jelentkeztél már szavazóbizottságba ?"

A szavazás állása:

3 ... igen
2 ... igen, de nem vettek be
2 ... még nem
17 ... nem

Név szerint:
Állatka ... nem
Anya ... nem
Cirus ... még nem
gabriel ... nem
gajo ... nem
glens ... nem
HAME ... nem
hemil ... nem
iszalag ... még nem
jobb_egyenes ... igen
katáng ... igen
Login ... nem
mackó ... igen
millertrash ... nem
nemszadista ... nem
onogur ... nem
orosz_hussalata ... nem
pascal ... nem
Rendes Kis ... igen, de nem vettek be
Rigoletta ... nem
szakall ... nem
tatam ... nem
ZiliZ ... nem
Zsíros B. Ödön ... igen, de nem vettek be
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 11:30 | Sorszám: 27
Igaz, négy évvel ezelőtt...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 10:28 | Sorszám: 26
Javaslatom a következő szavazásra:

Gyurcsány megütheti-e a bokáját a "legfrissebb" LÜ határozata alapján?

1. Igen, még a választások előtt
2. Igen, hosszú pereskedés után
3. Nem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 27. 13:05 | Sorszám: 25
Szerencsére nem törted meg a szép uniszónót ...

... Van új szavazás !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...