08:46:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Konstruktív kritika
Téma: Hibabejelentés
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 07:07 | Sorszám: 87
Ezt már régtől fogva nem értem, hogyan vál6ott a görög filozófia a kereszténység eszmei alapjává. Nem az egyházdoktorok elpogányodása ez ?

Én most éppen Pál leveleit olvasom és ő pont azzal küszködik, hogy a görögöket a bölcselkedés igénye visszatartja Krisztus "balgaságától" ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 07:02 | Sorszám: 86
Én sem vagyok 1 vándor alkat ...

... De, bevallom őszintén, nekem olyan típusú fórumból, ahol terméketlen szócséplés folyik a ballib olvtársakkal, még 1 is sok ...

... Azt belátom, hogy az egymás mellett elbeszélés, saját toposzok szakadatlan mantrázása jót tesz az olyan fórumoknak, amelyek a kattintásszámban érdekeltek ...

... De mi nem üzleti vállalkozás vagyunk, mi negenged7jük magunknak a "svéd típusú" beszélgetést: körbeülnek és félóránként 1ikük annyit mond, hogy "Umm !" ...

Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:24 | Sorszám: 85
De ha már itt tartottunk: volt ugyan görög homoszexualitás, de a legfőbb példa, Platón és az ő Szókratésze nem volt homokos, sőt, itt a homoszexuális vonzódásnak allegórikus jelentése van és arra utal, hogy tartózkodik a női nemtől és a férfielvre, vagyis az istenségre törekszik. Mert a férfielv az 1, az istenség nála.
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:20 | Sorszám: 84
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:17 | Sorszám: 83
... Vagy "Magyar Álom" ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:17 | Sorszám: 82
Legyen nemes egyszerűséggel: "Magyar Állam" ... http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php?f=11&t=24 ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:11 | Sorszám: 81
OK, igaz: 1 tyúkszem miatt nem kell a lábat amputálni ...

Ez a normál verzió: http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php

Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:03 | Sorszám: 80
A "pogány" görögésgnek volt egy titka. Ezt úgy hívták, Platón; később átnevezte magát, hogy a keresztények is értés, ekkor vette fel a Dionüsziosz Areopagitész nevet. Tamás 1600 fölött idézi Dionüszioszt, többször, mint Arisztotelészt. A görögség szervesen nőtt bele abba a keretbe, melyet ma kereszténységként ismerünk.

De ki volt Jézus?

Mindennap ezen gondolkodom; még inkább azon: KI Jézus?
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:00 | Sorszám: 79
Hol az Alfa verzió?

Na itt van egy komoly téma. A "másság", az nem a görögség lényege. Annak lényege "Platón". Az evangéliumok görögől íródtak. Krisztus (görög szó) egész története érthetetlen, ha nem a hellenizmus keretében jelenik meg. Az egész ókeresztény irodalom görög, az összes ökumenikus zsinat, és kürie eleiszon. A kereszténység a hellenizmus műve történetileg, a hellenizmus meg a görögségé (plusz kis egyéb segítség). A nyugati kereszténység lefűződik erről sé barbárságba zuhan, de lassan felocsúdik -- megtanul görögül.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 21:56 | Sorszám: 78
Nekem meg sajnos a görögökről a másság túlzott tisztelete jut eszembe ...

Európának nem annyira a görög, mint a keresztény gyökereit kéne öntöznünk !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 21:55 | Sorszám: 77
Mióta magázódunk ?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 21:54 | Sorszám: 76
Azóta kapcsoltam: Te a bétát használod ?? ... (A normál verzióba nem is tettemm ki a régi Közélet büntijét !)
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 21:13 | Sorszám: 75
gyurcsánynak volt egy cége Agóra.. azóta ki nem állhatpm ezt a szót még ha szép történelmi szó is..
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 20:36 | Sorszám: 74
S ahhoz mit szól, hogy "lélekben és igazságban"? (Tehát nem "valahol")

Mármint csak általában. Fórumcímnek javaslom: AGÓRA
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:58 | Sorszám: 73
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:56 | Sorszám: 72
Nem, annyira azért nem ...
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:50 | Sorszám: 71
Az olyan Krisnás dolog? Krisna, béke, fideszes színek, curry?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. március 24. 19:42 | Sorszám: 70
Najó, az archívumot kiengedtem a büntiből ... ... (Csak annyira elegem van már a ballib, kárörvendő hazugokból ... )
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:32 | Sorszám: 69
Taizé a barátság (sőt, testvériség) és békesség hona:
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:29 | Sorszám: 68
Magyar Mizé?
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:14 | Sorszám: 67
Idézet:
A középkori sintoista hagyomány szerint 20 évenként, talán emberöltőnként, újonnan megépítik az isten házát.


igen, nem 10 évenként, hanem 20 évenként..(kb egy emberöltő?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:11 | Sorszám: 66
Mit szólnál a "Magyar Taizé" névhez ?
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:10 | Sorszám: 65
Rendben, kedves Kis...

Akkor legyünk önállóak. Nekem az a bajom, hogy konzervatív vagyok s ha valahol elkezdek olvasgatni, ott maradok ... nem ugrálok az index és a nemtommi között (meg idősm se lenne rá). Legyen hát önálló ez a fórum

S akár új nevet is kereshettek neki.

Szívéllyes üdvözlettel:

MARRRCONA vince

(a tesóm nevében is, aki Lőrinc).
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:09 | Sorszám: 64
Rosszul emlékeztem:
Idézet:
A közelmúlt vitái során ugyan csak közvetetten merült fel a japán Isze beli sintoista szentély együttes 478-ban megépített híres Külső Szentélyének a példája(4) – gyakran hivatkoznak rá olyanok, akik szívesen látnák elpusztult történeti emlékek újjáépítését. A középkori sintoista hagyomány szerint 20 évenként, talán emberöltőnként, újonnan megépítik az isten házát. Az építés mindig azonos eszközök és alapanyagok felhasználásával, szinte rítus-szerűen történik. Mára már csak egyetlen ilyen, állandóan megújuló emlék maradt meg Japánban. A templomot fennállásának 20. esztendeje után szétbontják, a fa alkotóelemeket elégetik. A régi templom életének utolsó éveiben kezdik meg a minden szempontból pontos másolat építését. Mire a régebbi templom kora lejár, elkészül az új. Ennek az állandó körforgásnak ideológiai – és hangsúlyozottan ideológiai és nem műemlékvédelmi – alapja van. Bizonyítja ezt, hogy Isze tengerpartján áll a híres sziklaházaspár, amelyeket Izanagival és Izanamival az égi és a földi istenségekkel azonosítanak. A két istenség egyesülését a két sziklára kötött háncskötél szimbolizálja. A kötelet minden év 1. havának 5. napján kicserélik, megújítják. Ez is épp úgy ideológiai megfontolás következménye, amint a II. világháború utáni újjáépítéseket is hangsúlyosan nem műemlékvédelmi argumentumokkal magyarázták.
... http://arch.eptort.bme.hu/muemlek9.html
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 19:03 | Sorszám: 63
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...