11:54:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Konstruktív kritika
Téma: Régi Gondola fórumra mutató kapcsok
... Elejére 1. lap 
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:16 | Sorszám: 21
"Fordítva" !

Az elvileg megold6ató feladatokat meg kell oldani !!!

(( " A világ minden nőjével nem kerülhetsz szorosabb kapcsolatba, de törekedni kell rá! " ))
mandala
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. március 22. 18:09 | Sorszám: 20
Majdnem!


>> http://www.freeweb.hu/dusza/tpa/tpaism.htm


+

A központi egység _______________ Munka közben

__________________________________
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 18:03 | Sorszám: 19
Egy a lényeg: hogy az elvileg megold6atlan kérdések megoldásával ne próbálkozzunk !!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 17:52 | Sorszám: 18
??
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 17:43 | Sorszám: 17
Szerintem, szét kell választani a logikus megvalósítást, interface-t ("design"-t) és a programozástechnikai (ámítógépre/internetre-ültetési) problémákat...
És, amennyiben a második miatt kompromisszumokat "kell" kötni az elsőben, akkor sajna az van, tudomásul lehet venni ...
Ha a fórumoknál alapvetően erről van szó, akkor nincs mit tenni, ez van! ... Bár, érdemes azé' a hardware/software-t tovább fejleszteni ..

Az első kérdésedre pl. van megoldás: minden újabb hsz.-kor csak egy-egy soron küvetkező hsz.-t átmozgatni "hátrébb" ... Azaz: a legfrissebb hozzászólások közül mindig látszana a legutolsó valahány (pl. a 25 db) ... A #6-ban én egy ilyenről beszéltem. (Úgy emlékeztem, hogy a gondolafórumon is így van.)
Ez a megoldás legalább már az időben "stabilizálódott" lapokra vonatkozóan fix URL-t eredményezne!

"Még bonyolítja a dolgot, ahol konfigurál6ó, h hány hozzászólás legyen 1 lapon ! ..."

Na, igen, erre is vonatkozik az utolsó mondatom!
Hát.., ja, nem könnyű a megfelelő kompromisszum elérése ... De, attól még az elvi kérdések elvi kérdések maradnak!
(( Gondolj bele, én még programoztam olyan gépen amelynek kössszponti memóriájának mérete: 4-kilo * 12-bites volt!! Eszembe nem jutott volna fórumszoftvert írni ))
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:59 | Sorszám: 16
Azért ez nem is olyan 1xű kérdés. Mert addig síma ügy, amíg el nem csattan a 25. hozzászólás: Betelt az első oldal, ezt hova tegyük ? ... Az idétlenül venné elő magát, ha ez egymagában lenne a 2. oldalon !

Még bonyolítja a dolgot, ahol konfigurál6ó, h hány hozzászólás legyen 1 lapon ! ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:47 | Sorszám: 15
Tényleg, a könyvekben a fejezetek sorszámozása miért nem fordított az oldalszámozáshoz viszonyítva ?
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:44 | Sorszám: 14
Hát, persze, hiszen az a logikus hogyha a hsz.-sorszámok és a lap-sorszámok azonos irányban mennek!
Gondolom, valami pogromozástechnikai könnyebbség vana háttérben!
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:12 | Sorszám: 13
Bocs!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:09 | Sorszám: 12
pitlák ! Köszönöm !
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:08 | Sorszám: 11
Fórumra pocsék a gugli.
Feladat, piti dizájntolvajkánk!: http://forumkereso.hu/
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:03 | Sorszám: 10
Én már ki is találtam: A legfrissebb lap sorszáma ne "1" legyen, hanem "n" !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 16:02 | Sorszám: 9
Valszeg minden fórum így működik ... Éppen a Googliból szűrtem le ezt: A fórumokba mutató kapcsok végén legritkább esetben van az a hsz. amit a kereső kiadott.

Úgyhogy, ha erre találnánk vmi megoldást, azzal valszeg forradalmasítanánk a fórum-szoftverek világát !
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 15:56 | Sorszám: 8
Igaz. Összekevertem az időbeli sorrenddel és azzal, hogy a "régebbi" lapok már nem változtatják meg a tartalmukat... viszont a lap-sorszám megváltozhat, ha kerül még a topikba elég sok hozzászólás..

Hmm.., nem látszik túl szerencsésnek, hogy a hsz.-sorszámok és a lap-sorszámok ellentétesen mozognak az idő függvényében. Csak a hsz.-sorszámok nőnek az időpontoknak megfelelően ...
Valami programozástechnkai könnyebbség miatt..? Szerintem, legalább az URL-ben levő lap-sorszámnak - azaz magának az URL-nek - nem szabadna már változnia, hiszen egy idő után még a lap tartalma is statikussá válik ... (Most nem bonyolítva az esetleges moderálásokkkal, ... stb.)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 15:24 | Sorszám: 7
Ezt nem értem. Minden új hsz. az 1. lapra kerül. Tehát minden egyes hsz. után minden lap (n = 1 .. végtelen) utolsó hsz.-a átkerül az n+1. lapra !

(A Googlit csak azért kevertem bele a dologba, mert ők aztán télleg vérprofik, oszt mégsem oldották meg ezt a problémát jelenséget ! )
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 15:15 | Sorszám: 6
Ja, de ez alapvetően csak az n, n-1, esetleg az n-2 sz. lapokra vonatkozik... Az n-x lapokra már nem! (Ahol "n" nem kicsi! .. )
Meg, hát, itt most nem a gúgli enhanszmentájáról van szó!
Szerintem.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 13:29 | Sorszám: 5
Igaz ... (Igyekeztem olyan példát választani, ahol a kapocskonverzió jól működik ... )

Gondolkoztam: Az n. oldalra hivatkozás a kapocskonverziótól függetlenül is problematikus, mert ha keletkeznek új hozzászólások, azok lenyomhatják a hivatkozott hsz.t az n.-ről az n+m. oldalra ... (Ezt még a Googli sem oldotta meg ! )
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 12:47 | Sorszám: 4
De, igazándibul, nem az ilyen típusuval van baj, mert ez legfeljebb mindkettő hozzászólást megmutatja! (Ha van, és már át van hozva az azonos számmmal rendelkező hozzászólás!)
Probléma csak akkor van, ha az URL egy fórumlapra hivatkozás és eltér az itteni és az ottani lapszám!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 07:19 | Sorszám: 3
Nem, az áthozás valszeg lerobbant (vagy az éjszakás takarítónő kihúzta a konnektort ... )

A kapocskonverzió azt tudja (majd), hogy 1 régi fórumra mutató kapcsot, pl.:

http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=1&t=000004&m ...

átalakít, hogy az itteni másolatra mutasson:

http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php?f=1&t=4&m=47

(gondolva a régi szerver majdani lekapcsolására ill. mostani lelassulásaira ...)
Állatka
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 22. 00:36 | Sorszám: 2
Ez most arra vonatkoz, hogy a régi Gondolán lévő hozzászólások jelenjenek meg itt is?
Mert nekem hiánycikk!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 20. 16:12 | Sorszám: 1
Egyelőre kivettem a konverziót: http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php?f=11&t=34&m=32

... Ha vkinek hiányzik, tessék felszólamlani !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 20. 16:01 | Sorszám: 0
http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php?f=11&t=34&m=27
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...