05:34:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Konstruktív kritika
Téma: Hibabejelentés
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 16:06 | Sorszám: 103
Mit ?
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 16:05 | Sorszám: 102
Nagyon zavaró. Én felülre tenném, a fórum-kép helyére.
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 15:10 | Sorszám: 101
Értettem!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 15:09 | Sorszám: 100
Bocsánat, a bétát szétbányásztam ! ... Egyelőre ne tessen tesztelni ! ...
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 28. 14:28 | Sorszám: 99
Beta:
Warning: main(): Unable to access forum_lib-0.38.php in /disk/raid2/r/e/remekm/gondola-forum-beta.php on line 226

Warning: main(forum_lib-0.38.php): failed to open stream: Permission denied in /disk/raid2/r/e/remekm/gondola-forum-beta.php on line 226

Warning: main(): Failed opening 'forum_lib-0.38.php' for inclusion (include_path='') in /disk/raid2/r/e/remekm/gondola-forum-beta.php on line 226

Fatal error: Call to undefined function: fejlec() in /disk/raid2/r/e/remekm/gondola-forum-beta.php on line 234
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 27. 15:42 | Sorszám: 98
Isten szép napját !
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 27. 15:40 | Sorszám: 97
Süket vagyok. Mit lopsz?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 27. 15:38 | Sorszám: 96
Psszt ! ... Dizájnolok !
Login
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 27. 15:37 | Sorszám: 95
Micsináltál? Kimostad a képernyőt?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 27. 15:05 | Sorszám: 94
Most gyorsan utánanéztél, vagy csak vicc volt a "Magyar Mizé" ?
szakall
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 26. 15:34 | Sorszám: 93
Most ez még csak próba
Marcona Vince
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. március 26. 07:20 | Sorszám: 92
Jól van. Talán Roger Schütz is megértett valamit ebből... hiszen mégiscsak felerészt német volt. S úgy halt meg, mint a legnagyobbak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 23:46 | Sorszám: 91
Még mindig nem ocsúdtam föl ! ... Nem sikerült rásejtenem, hogy melyik az a kultúrkör, akik görögül olvassák a Bibliát, ugyanakkor nem hallottak még Taizéről ...
Marcona Vince
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. március 25. 12:55 | Sorszám: 90
Szólíts csak Vincének. Mi Marconák már az anyatejjel szívjuk magunkba a latintudást. A görög meg magánszorgalom. A kérdés azonban az volt, nem voltak-e "pogányok" az ókeresztény görög egyházatyák. Ha ők pogányok voltak, akkor nincs kereszténység. Érdemes itt elővenni Dionüsziosz iratait. D. az volt a görög egyháznak, mint Platón a korábbi görögségnek. D. maga a "szent filozófus", hiszen magáról mondja, hogy filozófusként Pál apostol hatására tért meg. Akár így volt, akár nem, D. alakja jól mutatja a tételt: a ker. a hellenizmus csúcsteljesítménye, melynek lényege eredetileg a filozófia

Új fejlemény a nyugati skolasztika, Arisztotelész és főképpen a germán protestantizmus. Ez adta a világnak a legnagyobbat a görögség óta: Luthert, a német zenét, költészetet, filozófiát, és teológiát. Ez a Német Teológia egészében. A Német Teológia az újkor valódi vívmánya és öröksége a globalizmusnak. Ma még nem látjuk elég világosan, de ebből emelkedik ki az emberiség új alakja --

Senki nem értette meg oly mélyen, hogy kicsoda Krisztus, mint a németség.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 09:55 | Sorszám: 89
Nagy ég ! ... Szólíthatlak Mesternek ? ... Émmég latinul sem tudok, nemhogy görögül !
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 07:38 | Sorszám: 88
Én is elolvastam a Kor. adott helyét, mivel ez volt az olvasmány. A morion tou theou azóta is foglalkozat (meg előtte is). A Vulgata ezt eufemizálva fordítja, quod stultum est Dei sapientius est hominibus et quod infirmum est Dei fortius est hominibus. De a görög kőkemény és direkt: oti to mwron tou qeou sofwteron twn anqrwpwn estin kai to asqene" tou qeou iscuroteron twn anqrwpwn estin (sajnos itt nincsenek görög betűk). Nem arról van szó, "ami Istennek őrültség", hanem "Isten őrültségéről".

Mi a morion tou theou? Mi az "Isten őrültsége"? Itt megállok és elgondolom, amennyire tudom, Jézus hogyan élte meg ezt. Ő maga is ilyen volt -- kiszámíthatatlan, sokszor ellentmondásos, olykor próféta, máskor rejtőzködő remete... tanító, de a példázataiban világosan egy, a judaizmustól gyökeresen eltérő világlátás körvonalai...

Vegyük a feltámadást. Ez a motívum teljességgel ismeretlen a régi judaizmus számára. Az ÓT-ban nem szerepel, nem is szerepelhet (nincs megfelelő lélekfogalom).... noha van benne testi elragadás, Illés pl. De a feltámadás a fizikailag meghalt test kikelése a sírból. Ez történetileg csak a qumrániaknál szerepel az ÚT előtt. Ott sem azzal a materializmussal. Az akkori, hellén műveltségű ember honnan ismerte ezt a motívumot? Ismerte-e? Persze. Egyrészt a meghaló és feltámadó istenek világából: Dionüszosz meghal (darabokra tépik) és feléled. Perszephóné meghal (lekerül az alvilágba), de könyörgésre visszatér. Platón szerint (Államférfi) amikor a kozmikus ciklus az ellenkező irányba fordul, a halottak feltámadnak a sírjukból és minden megifjul.

A hellenizált keresztények birtokában voltak ezeknek a tudásmotívumoknak, ők értették Isten halálát és feltámadását, a judaizmus ezt nem érthette. Sőt, maga Jézus nyilván bele volt ágyazva ebbe a hellenizmusba, hiszen annyi példázata mutatja ezt -- nem a judaista hagyományt. Ilyen a tékozló fiú története -- kozmikus mítosz a Visszatérésről.

A görögség lényege a philosophia volt, mely nem csupán logika, hanem minden: mindaz, amit később a "vallás" fogalomkörében foglaltunk össze; úgy tekintett a "barbár filozófiákra", mint amelyekben a bölcsesség különlegesen fejeződik ki, így fogadta tehát a khrsztianiszmoszt is. A mai kereszténység történeti értelemben ennek a hellenizmusnak a csúcsteljesítménye. A philosophia csúcsteljesítménye. Történetileg.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 07:07 | Sorszám: 87
Ezt már régtől fogva nem értem, hogyan vál6ott a görög filozófia a kereszténység eszmei alapjává. Nem az egyházdoktorok elpogányodása ez ?

Én most éppen Pál leveleit olvasom és ő pont azzal küszködik, hogy a görögöket a bölcselkedés igénye visszatartja Krisztus "balgaságától" ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 25. 07:02 | Sorszám: 86
Én sem vagyok 1 vándor alkat ...

... De, bevallom őszintén, nekem olyan típusú fórumból, ahol terméketlen szócséplés folyik a ballib olvtársakkal, még 1 is sok ...

... Azt belátom, hogy az egymás mellett elbeszélés, saját toposzok szakadatlan mantrázása jót tesz az olyan fórumoknak, amelyek a kattintásszámban érdekeltek ...

... De mi nem üzleti vállalkozás vagyunk, mi negenged7jük magunknak a "svéd típusú" beszélgetést: körbeülnek és félóránként 1ikük annyit mond, hogy "Umm !" ...

Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:24 | Sorszám: 85
De ha már itt tartottunk: volt ugyan görög homoszexualitás, de a legfőbb példa, Platón és az ő Szókratésze nem volt homokos, sőt, itt a homoszexuális vonzódásnak allegórikus jelentése van és arra utal, hogy tartózkodik a női nemtől és a férfielvre, vagyis az istenségre törekszik. Mert a férfielv az 1, az istenség nála.
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:20 | Sorszám: 84
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:17 | Sorszám: 83
... Vagy "Magyar Álom" ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:17 | Sorszám: 82
Legyen nemes egyszerűséggel: "Magyar Állam" ... http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php?f=11&t=24 ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:11 | Sorszám: 81
OK, igaz: 1 tyúkszem miatt nem kell a lábat amputálni ...

Ez a normál verzió: http://www.fw.hu/remekm/gondola-forum.php

Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:03 | Sorszám: 80
A "pogány" görögésgnek volt egy titka. Ezt úgy hívták, Platón; később átnevezte magát, hogy a keresztények is értés, ekkor vette fel a Dionüsziosz Areopagitész nevet. Tamás 1600 fölött idézi Dionüszioszt, többször, mint Arisztotelészt. A görögség szervesen nőtt bele abba a keretbe, melyet ma kereszténységként ismerünk.

De ki volt Jézus?

Mindennap ezen gondolkodom; még inkább azon: KI Jézus?
Marcona Vince
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. március 24. 22:00 | Sorszám: 79
Hol az Alfa verzió?

Na itt van egy komoly téma. A "másság", az nem a görögség lényege. Annak lényege "Platón". Az evangéliumok görögől íródtak. Krisztus (görög szó) egész története érthetetlen, ha nem a hellenizmus keretében jelenik meg. Az egész ókeresztény irodalom görög, az összes ökumenikus zsinat, és kürie eleiszon. A kereszténység a hellenizmus műve történetileg, a hellenizmus meg a görögségé (plusz kis egyéb segítség). A nyugati kereszténység lefűződik erről sé barbárságba zuhan, de lassan felocsúdik -- megtanul görögül.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...