16:44:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet ... 2006-
Téma: Oktatmány
... Elejére 1. lap 
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 08. 18:01 | Sorszám: 7
Megúszta, aki megúszta. Dr.Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni pl. NEM ÚSZTA MEG! Nagyonis nem. Olyannyira nem, hogy március 25-én egy meglehetős brutális--érzéstelenités nélküli-- kürettázs-t kellett Rajta végrehajtani, nehogy orosz zabigyereke szülessen....akaratán nagyonis-nagyonis kívül. Pedig Ő azon nem túl sokak közé tartozott, akik várták a ruszkikat.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 06. 19:40 | Sorszám: 6
Nagy szerencséjük volt, mert nagyapám az I. VH-ban, az orosz fogságban megtanult oroszul. Igy aztán az ostrom alatt tolmácsként "használták", a lakásba pedig egy tisztet szállásoltak be. Ez a helyzet pedig biztosította, hogy a szovjet horda ne alázza le a családot.

A lányok "beágyazása" még akkor történt, amikor az ostrom elején az oroszok "jöttek mint az oroszok". Mindegy, megúszták!
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 16. 17:01 | Sorszám: 5
Egyébként pedig az az érzésem, hogy sok nő még ma sem vallja be, hogy mi történt vele anno.Pedig a tisztánlátás végett, talán nem kellene ma már szégyellni az akkori eseményeket, és különben sem a nők a hibásak.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 15. 23:32 | Sorszám: 4
Az én családomban több nő is volt, aki nem úszta meg az orosz/szovjet katonákat.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 15. 23:31 | Sorszám: 3
Hát....nem tudom mit mondjak...
Alig volt 1-2 jó tanárunk az átkosban...
A gyerekeinknek meg még annyi sem.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 15. 23:23 | Sorszám: 2
Lehet, hogy ezt már leírtam valahol, de a rend kedvéért megismétlem: A mi (én) tanáraim a "fasiszta","irredenta" korban jártak tanárképzőre, egyetemre. Természetesen 6-7, 14-18 évesen és később sem nagyon értettük, hogy a magyartanár miért javít ki történelemből, a kémiatanár helyesírásból, a matektanár pedig miért szorgalmazza a fizikát!
Ez pedig csak alapszintű oktatás volt.

Most hallom a háttérből, hogy 1932(!)-ben Hitler elkezdte a zsidókat náciüldözni. Sanghajban találtak néhányan menedéket, de még fürdőszoba sem volt. Hümm...

Most jut eszembe, hogy a szovjet behatolás alatt anyámat és a nagynénémet "beágyazták" dunyhával. Meg kell említeni, hogy a beszállásolt szovjet tiszt úriemberként viselkedett. Mindkét lány megúszta.
'56-ban én is lekerültem a pincébe és semmi nem történt.Miután felmentünk, láthattam egy valódi tűzpárbajt.(Martinovics tér-Bolgár utca) Egy rendőregyenruhás lőtt ki pisztollyal sok tárat és rá is lőtt valaki, akiről nem tudtuk, hogy ki lehet. Mindenesetre a rendőregyenruhás nem keresett fedezéket, szépen lövöldözött befelé az utcába.
Persze én kis bolond fiúcska voltam, fogalmam sem volt arról, hogy miért ég a Dreher nyaraló, az akkor már Csajkovszkij parknak nevezett nyilvános helyen.
Néztem 5-6 évesen az ablakból és fogalmam sem volt, hogy miért szépek a narancssárga lángok.
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 04. 09:54 | Sorszám: 1
hacsak nem az hogy megtanultunk írni, olvasni, számolni ... szvsz anno az OM-ben voltak felmérések - de hogy most hol vannak ? biztosan irattárban/levéltárban
Időszakos Állat
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 03. 15:58 | Sorszám: 0
Vannak emlékeim arról, hogy még az átkos idején mintha sokkal jobb lett volna a közoktatásunk, akár még viláxínvonalnak is számított állítólag. Vót valami felmérés erről akkor? Vagy mi alapján?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...